Ön Rezervasyon Formu
x
Van Gölü Ekspresi ile Doğunun Masal Şehirleri Van – Tebriz (İran) Turu
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
4 GECE 5 GÜN
Van Gölü Ekspresi ile Doğunun Masal Şehirleri Van – Tebriz (İran) Turu
02 Eylül 2020
06 Eylül 2020
GEZİLECEK YERLER VAN – TUŞPA- AKDAMAR ADASI - MURADİYE ŞELALESİ- İSHAKPAŞA SARAYI- TEBRİZ (İRAN)
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
REZERVASYON YAP
Farklı Tarih Seçenekleri
02 Eylül 2020 - 06 Eylül 2020
2450 ₺
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
Van Gölü Ekspresi ile Doğunun Masal Şehirleri Van – Tebriz (İran) Turu

                                                                                                  Van Gölü Ekspresi ile Doğunun Masal Şehirleri

VAN – TEBRİZ (İRAN)

** VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE GİDİŞ

ANADOLU JET HAVAYOLLARI İLE DÖNÜŞ **

** 4 GECE 5 GÜN **

Aşkıma fermanım ol; ah Tamara... 
Vur beni hasrete, göm beni göle 
O
ğluna ver adımı, bin yıllık öfke 
Duysunlar böyle bir sevda böyle bir can alırken 
A
şkıma ferman ol; ah Tamara... 
A
şk adadır aşk adadadır, bu bir destandır, ah Tamara ah Tamara'

Tamara ve Gen’in aşkı, Urartulardan Selçuklu ’ya tarihi mirası, günün her saati dolup taşan kahvaltı salonları, Van gölünün sodalı suyunda hayat bulan inci kefali balıkları, mavi yeşil gözlü kedileri ve misafirperver insanlarıyla Van bir masal şehirdir. Doğunun incisi, kültür kenti Van şehrine gidiyoruz. Bize katılır mısınız?

 

Program: 

1.Gün: Ankara Gar- Tatvan

Sabah saat 10:30’da Ankara Tren Garı’nda buluşuyoruz. Van Gölü Ekspresinde vagonlardaki yerimizi alıyoruz.  Kırıkkale, Kayseri, Şarkışla, Malatya, Elazığ, Muş, Rahova üzerinden Tatvan’a süren eğlenceli bir yolculukla yataklı vagonlarda gece yolculuğu yapıyoruz. 24 saat süren tren yolculuğuz ertesi sabah saat 11:00’de Tatvan’da son buluyor.

 

2.Gün: Nemrut Dağı Krater Gölü- Akdamar Adası- Van

Tatvan Garı kapısında bekleyen aracımızla Nemrut dağı kalderasına çıkıyoruz. Nemrut krater alanına minibüs transferi ile çıkıyor, her baharın ayrı güzellik taşıdığı göllerin çevresinde tertemiz havasıyla ciğerlerimizi bayram ettirip, Van gölü manzaraları ile Gevaş’ geçiyoruz.  Gevaş’ın göl kıyısına kurulu iskelesinden, Ermenilerin, zamanında adaya inşa ettiği Akdamar Kilisesini ziyaret etmek üzere teknemize biniyoruz. Mevsim güzel, çiçekler açmış, adaya salınmış, ortasında kara taştan yapılma, duvarlarında süslemeleri kutsal kitaplardan alınma, bir gelin başı gibi görünür Akdamar kilisesi. Kilise kabartmalarını inceleyip, sohbetimizi yapıyor, Ağrı dağına karşı manzaraların en güzellerini fotoğraflamanız için serbest zaman veriyoruz. Adaya veda edip, teknemizle Gevaş’a dönüyoruz. Sonraki istikametimiz, Halime Hatun kümbeti ve Osmanlı mezarlığı oluyor. Sanat eseri gibi işlenmiş mezar taşlarını inceleyip öğleden sonra Van merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün Muradiye Şelalesi- İshak Paşa Sarayı- Meteor Çukuru- Gürbulak Sınır Kapısı- Tebriz

Bugün kahvaltımızın ardından eski ismiyle Bargin’e yani Muradiye İlçesi’ne hareket ediyoruz. Tendürek Dağı eteklerinden yol bizi Bend–i Mahi Çayı üzerindeki Muradiye Şelalesi’ne çıkarıyor. Mistik görüntüsü altında uçuşan su zerreciklerini fotoğraflayıp, kaçak çaylarımızı yudumlanın keyfi bir başka. Çay molamızın ardından yola devam ediyoruz. Çaldıran ovasından geçerken ve yöre halkının kalbinde derin izler bırakan, Osmanlı tarihindeki en kanlı savaşlardan birini, Çaldıran Savaşını konuşurken, Ağrı Dağının muhteşem manzarası eşliğinde Ahmet ile Gülbahar’ın hüzünlü hikayesini dillendiriyor, öğlen saatlerine doğru Doğu Beyazıt’a ulaşıyoruz. 1001 gece masallarından çıkmış gibi mistik görünümü, dış avluları, divan, harem ve koğuşları ile aynı zamanda bir kale olan İshak Paşa Sarayı bizi ağırlamayı bekliyor.   18. Yüzyılın bölgedeki en güzel mimari örneği hiç şüphesiz, sarp kayalıklar üzerine inşa edilmiş, bu saraydır. Dönem valisi İshak Paşa ve torunu Mehmet Paşa tarafından neredeyse yüz yılda inşa edilmiş ama isim sahipleri sefasını sürememiş ünlü sarayın koridorlarında dolaşırken, saray kapısına gelen kervan develerinin ayak seslerini duyar gibi olacaksınız.  Buradan Türkiye’de tek, dünyada ise ebatı bakımından 2. Sırada bulunan, 1892 de dünyaya düşen dev bir meteor çukurunu görüyor, Gürbulak sınır kapısına geçerek, gümrük işlemlerimiz sonrası İRAN sınırlarına giriyor ve Tebriz’e devam ediyoruz. Nüfusunun % 99’unu Azeri Türklerinin oluşturduğu şehirde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Tebriz’de otelimizde.

 

4.Gün Tebriz -Şairler Mezarlığı- Gök Mescit- Tebriz Müzesi- Şems-i Tebrizi Türbesi- Hoy-Van

Kahvaltımızı yaptık, sıra binlerce yılın birikimi Azeri ve İran kültürünün kaynaştığı şehri tanımaya geldi. Geçmişte İslam Kültür Başkenti seçilen Tebriz, İran’ın kuzey batısındaki en büyük şehri ve İran’ın Doğu Azerbaycan Eyalet merkezidir. Türk şairlerin de mezarlarının bulunduğu Şairler Mezarlığını ziyaret ediyor, Akkoyunlu döneminden kalma çini döşemeleriyle meşhur Gök Mescidi geziyor, Kacar Müzesinde Pehlevi öncesi döneme ışık tutan eserleri inceleyip, İlhanlı döneminden Ark’ı görüyor, Cuma Mescidini, Belediye Müzesini, Şah Gölünü görüp, Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan, Dünya’nın en büyük kapalı çarşılarından biri, tarihi Kapalı çarşıda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ünlü İran halılarını, takılarını uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Öğlenden sonra Marand üzerinden Hoy şehrine devam ediyoruz. Hoy’da Türklerin Mevlâna ile kültürü ile yakından tanıdığı Şems-i Tebrizi rütbesini ziyaret ediyor, Safevi dönemi mimari kalıntılarından anıtsal Taş Kapısını ve çarşılarını gördükten sonra Van’a devam ediyoruz. Gümrükten geçtikten sonra Van’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

5. Gün Eski Van- Tuşpa Kalesi- Van Kedi Evi - Van Ferit M. H.A.-Ankara Esenboğa H.A.

Sabah dillere destan Van kahvaltısıyla gözlerimizi açıyoruz. Kahvaltımızı yapıp, verdiği enerjiyle hareketleniyor, Eski Van merkezine doğru yöneliyoruz.  Eski Van şehir merkezi dediğimize bakmayın, geriye ne kaldıysa demek daha doğru çünkü savaşlar, göçler, afetler derken eski eserlerden ancak restorasyonu yapılmış Hüsrev Paşa Külliyesi Camii ve Kümbet’i gezebiliyoruz. Antik dönemden günümüze taşan efsanesiyle Analı Kızlı sunağını gördükten sonra Van ve çevresinde yaşamış savaşçı topluluk Urartulardan kalma ünlü Van Kalesi’ne (Tuşpa kalesi) çıkıyoruz. Barbar Conan benzeri Hollywood hikayelerine can veren Urartu efsanelerinden konuşurken, kaleden Van’a ve göle bakan manzaranın tadını çıkartmayı unutmuyoruz.  Buradan Van 100.yıl Üniversitesi bünyesinde açılan Van Kedi Evini ziyaret ediyoruz. Nesli tükenmekte olan renkli gözleri ve sağır oluşlarıyla dikkat çeken, Van Kedisi ile tanışıp, yetkililerden Van kedisi hakkında bilgi alıyoruz. Van merkezde hediyelik alışverişi için çarşıları karıştırıp  Doğu’nun Masal Şehri Van’a veda ediyor ve Ferit Melen havaalanına geçiyoruz. Ankara’ya dönüş yolculuğumuz için Anadolujet’in 20:40 uçağı ile Esenboğa havaalanına uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat: 22:20’de uçağımız Ankara’ya iniyor. Bir başka masalda buluşmak dileği ile hoşça kalın. 

 

Önemli Notlar;
Fiyat Türü Peşin
Tek Kişilik Oda Fiyatı 2850 ₺
İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı 2450 ₺
İlave Yatak 0 ₺
0-2 Yaş Ücretsiz
3-6 Yaş 0 ₺
7-12 Yaş 1950 ₺

Yorum yazılmamıştır.

Van Gölü Ekspresi ile Doğunun Masal Şehirleri Van – Tebriz (İran) Turu
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Van Gölü Ekspresi ile Ankara- Tatvan tren bileti

* Anadolujet ile Van- Ankara dönüş Uçak Bileti

* Özel tur araçları ile programdaki turlar
* Van otellerinde 2 gece Yarım Pansiyon konaklama

* Tebriz Otellerinde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta 

 Paketi

* Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Yemeklerde alınacak menü harici yiyecek ve içecekler.

* Otelde Mini bar kullanımı ve özel servisler

* Kişisel harcamalar

* Öğle Yemekleri

Not: *

Not 1: Saltur , Araç 2013 model ve üzeri olmak kaydı ile ; Kişi sayısına göre 27 kişi üzeri otobüs, 15 kişi üzeri midibus (27 kişilik), 10-12 kişi minibus (sprinter-crafter) araçlarıyla tur programını gerçekleştirir.

Not 2: Saltur, Tur iptalini yada Araç değişikliğini, tur gerçekleşmeden en geç 3 gün önce  misafirlerine bildirir.

Not 3: Saltur, misafirlerinin iptal ve geri ödeme hakkını, tur gerçekleşmeden en geç 3 gün (72 saat) öncesine kadar saklı tutar. Son 3 gün içerisinde gerçekleşen iptallerde sigorta ve koltuk giderleri kesilerek ücretin geri kalanı iade edilir.

Not 4:          Saltur programları 4077 Nolu TÜKETİCİ KANUNU’NA uygundur.

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.