Ön Rezervasyon Formu
x
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU (TREN GİDİŞ - UÇAK DÖNÜŞ) 4 GECE 5 GÜN
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
4 GECE 5 GÜN
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU (TREN GİDİŞ - UÇAK DÖNÜŞ) 4 GECE 5 GÜN
07 Nisan 2020
11 Nisan 2020
GEZİLECEK YERLER KEMALİYE-ERZİNCAN-KARS-ÇILDIR GÖLÜ-SARIKAMIŞ DOĞU BEYAZIT
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
07 Nisan 2020 - 11 Nisan 2020 Yarım Pansiyon DOĞU EKSPRESİ
1850 ₺
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU (TREN GİDİŞ - UÇAK DÖNÜŞ) 4 GECE 5 GÜN

ERKEN REZERVASYON FİYATLARI 20 EYLÜL'E KADAR GEÇERLİDİR.

 

 

ANKARA'DAN TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ  İLE GİDİŞ&    ERZURUM'DAN UÇAK

İLE DÖNÜŞ

KEMALİYE-ERZİNCAN-KARS-ÇILDIR GÖLÜ-SARIKAMIŞ DOĞU BEYAZIT TURU

                                                                                                   1 GECE TREN 3 GECE KARS OTEL KONAKLAMALI

 

1.GÜN: ANKARA – TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ- KARS

 

Saat 16.00’da Ankara Tren garında buluşma. Turistik Doğu Ekspresine yerleşme ve saat 16.55’de Kars’a hareket.

 

2.GÜN: İLİÇ TREN İSTASYONU-KEMALİYE-ERZİNCAN GİRLEVİK ŞELALESİ– ERZURUM – KARS   transit_bus_2_BW

Turistik Doğu Ekspresi ile eşsiz manzaraları seyrederek yolculuğumuza devam ediyoruz. Saat 06.00-07.00 saatleri arası İliç Tren İstasyonuna (Kemaliye) varış. Bizi bekleyen aracımız ile Kemaliye turu bu turumuz esnasında Eski Kemaliye evlerinin ve sokakların görülmesi ve Lökhane’de verilecek kısa bir mola sonrası Kemaliye’ye özgü manilerin Boardlarda yazılı olduğu Mâni yolunda yürüyüş, tarihi değirmen, Hamam ve Orta Cami Taş dibi mahallesini gezip Trenimize dönüyoruz. Saat 09.05’de Erzincan’a hareket. Saat 11.00-11.30 arası Erzincan Tren Garına varış. Bizi bekleyen aracımızla Girleyik Şelalesine hareket. Şelale gezisi ardından Panoramik Erzincan şehir turu sonrası Öğle yemeği. Trene dönüş saat 13.39’da Erzurum’a hareket. Saat 17.35-18.00 arası Erzurum Tren Garına varış. Erzurum şehir Turu Erzurum’da yapacağımız şehir turu esnasında dışarıdan panoramik olarak Çifte Minareli Medrese, Üç kümbetler, Ulu camii, Yakutiye Medresesi, Erzurum Kongresi'nin yapıldığı Kongre Binası görüldükten sonra Oltu taşı üretim ve pazarlaması yapılan Taş Han'ı geziyor ve Oltu taşından yapılan ürünlerle ilgili alışveriş ve akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz belirtilen saatte toplanma Trene dönüş. Saat 20.13’de Erzurum’dan Sarıkamış güzergâhı ile Kars’a hareket. Saat 23.58-00.30’da Kars Tren garına varış ve bizi bekleyen aracımızla buluşuyor otelimize hareket ediyoruz. Odalara yerleşme ve geceleme.

3.GÜN: KARS ŞEHİR TURU –ANİ ÖREN YERİ-ÇILDIR GÖLÜ transit_bus_2_BW

Kahvaltı sonrası Boğa Tepe Köyüne hareket. Peynir Müzesi görülmesi ve Kars Kaşarı ve Gravyer peyniri hakkında bilgi alınması ardından Çıldır Gölü’ ne hareket, Göl çevresinde fotoğraf çekimi ve serbest zaman öğle yemeği ardından Anı Ören yerine hareket.  Büyük Katedral, Ebul Meneçuher Camii, Kızlar Sarayı, İpekyolu Köprüsü, Selçuklu Kalesi, Aslanlı Kapının görülmesi, Arpaçay’ ın görülmesi, Kars şehir merkezine hareket. Öğle yemeği sonrası Arkeoloji Müzesi, Havariler Kilisesi, Fethiye Cami’ nin görülmesi, Kars’ta bulunan en büyük tabyalardan biri olan Kanlı Tabya müzesinin gezilmesi Kars merkezde alışveriş imkânı ve serbest zaman. Akşam yemek ve geceleme Otelimizde. (Akşam arzu edilirse Ekstra Kafkas Dansları gösterilerini izleme imkânı)

4.GÜN: KARS- TUZLUCA – IĞDIR – DOĞUBEYAZIT transit_bus_2_BW

Kahvaltı sonrası Tuzluca’ya hareket. Aracımızla Tuz mağarasının içerine girip tuz üretimi, işlenmesi konusunda yetkililerden bilgi aldıktan sonra, Iğdır’da bulunan soykırım anıtını ziyaret ediyoruz. Burada verilecek serbest zaman sonrası Doğu Beyazıt’a hareket. Öğle yemeği sonrası Osmanlının doğudaki en görkemli yapısı olan yapımı 99 yıl süren İshak Paşa sarayının gezilmesi, Doğu Beyazıt’ta pasajlarda alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası Kars’a hareket.

5.GÜN: KARS- KATERİNA KÖŞKÜ-SARIKAMIŞ-AZİZİYE-MECİDİYE TABYALARI-ERZURUM-ANKARA transit_bus_2_BW 

Kahvaltı sonrası otelden hareket. Kars’ta bulunan en büyük tabyalardan biri olan Kanlı Tabya müzesinin gezilmesi ve Sarıkamış’a hareket. Allahu Ekber Dağları eteklerinde Şehit düşen askerlerimizin aziz anısına yapılmış olan Sarıkamış şehitliği ziyareti ardından Sarıkamış Kayak Merkezinde serbest zaman ve fotoğraf çekimi.  Öğle yemeği Katerina Av Köşkü’nün görülmesi ardından Erzurum’a hareket. Aziziye ve Mecidiye Tabyaları ziyareti ardından Erzurum Havalimanına hareket. Gerekli bilet ve bagaj işlemleri ardından Ankara’ya varış ve gezimizin sonu.

 

                                                                                

Önemli Notlar;

DOĞU EKSPRESİ YATAKLI KOMPARTIMAN UYGULAMALARI

Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur. Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir ya da her ikisi de açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir. Seyahatin gündüz bölümlerinde misafirler genellikle yataklarını kapalı tutarak oturma düzeninde kullanılırlar. Gece saatleri başladığında arzu ettikleri bir saatte ise koltuklarını açarak yatak düzenine geçerler. Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda; beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur. 

Doğu Ekspresinde Tren içerisinde misafirler rahatça hareket edebilirler. Her Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulaşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aperatif atıştırma öğünleri yapabilirler. Restoran vagonu ücretleri oldukça ekonomiktir. Genelde tüm tren burada sosyalleşir. Bazen türküler söylenir, bazen fıkralar anlatılır. Kâğıt oyunları oynanır. Kısacası uzun seyahat boyunca burada yeni dostluklar oluşur keyifli anılar bırakır. Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri alafrangadır. Her vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, Vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir.       

 

Nakit/Tek Çekim

 

6 TAKSİT FİYAT

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI (Nakit ya da Tek Çekim)

1850 TL

1950 TL

TEK KİŞİ FARKI + TREN FARKI                                                                  

600 TL

 

07-12 YAŞ ÇOCUK (İki Yetişkin Yanında)                               

1550 TL

1650 TL

00-06 YAŞ ÇOCUK: ÜCRETSİZ (Araçta Koltuk Alınırsa)        

950 TL

1050 TL

Yorum yazılmamıştır.

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU (TREN GİDİŞ - UÇAK DÖNÜŞ) 4 GECE 5 GÜN
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 

*Özel tur araçları ile seyahat
* Araç içi ikramlar
* 3 gece Kars Park Hotel de Yarım Pansiyon konaklama
* 2 kahvaltı – 2 akşam yemeği.

* 1 Gece Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklama

* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi

* Turistik Doğu ekspresi ile Ankara- Kars Yataklı Tren ücreti

* Erzurum Ankara Uçak bileti ücreti

* Kemaliye-Erzincan-Erzurum turları ve transferler

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm öğle yemekleri,

* Turistik Doğu Ekspresi Treninde Akşam (2) ve sabah kahvaltısı (1)

* Alkollü ve Alkolsüz içecekler

* Mini bar kullanımı
* Kafkas dansı gösterisi ve kişisel harcamalar.

* Müze- ören yeri giriş ücretleri

Not: *

* Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
* Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur ertelenir ya da iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsaitliğe göre belirlenecektir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini minimumda sabit tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.

* Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs ile sağlanır.

*Gezi ücretine dâhil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.