Ön Rezervasyon Formu
x
TRANS SİBİRYA EXPRESI ile EFSANE YOLCULUK
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
15 Gün 14 Gece
TRANS SİBİRYA EXPRESI ile EFSANE YOLCULUK
21 Ekim 2021
05 Kasım 2021
GEZİLECEK YERLER Moskova, Kazan, Ekaterinburg, Novosibirsk, Krasnoyarsk, Irkutsk, Baykal Gölü, Ulan Ude, Ulan Bator
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
REZERVASYON YAP
Farklı Tarih Seçenekleri
21 Ekim 2021 - 05 Kasım 2021 Genellikle oda kahvaltı+ bazı günler yarım pansiyon
6299 €
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
TRANS SİBİRYA EXPRESI ile EFSANE YOLCULUK

TRANS SİBİRYA EXPRESI ile EFSANE YOLCULUK

 

 

Moskova– Kazan– Ekaterinburg– Novosibirsk– Krasnoyarsk– Irkutsk– Baykal Gölü– Ulan Ude– Ulan Bator

RUSYA – TATARİSTAN – URALLAR – SİBİRYA –
BURYAT CUMHURİYETİ - MOĞOLİSTAN

15 Gün / 14 Gece

15 TEMMUZ & 19 AĞUSTOS  & 16 EYLÜL  & 21 EKİM 2021

01.Gün |Perşembe: MOSKOVA    

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 05.00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK413 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.45’de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 10.30’da Moskova’ya varış, ardından şehir merkezine hareket ediyoruz. Burada öğle yemeğimizi aldıktan sonra, şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Daha sonra otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme, serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel restaurant’da alacağız. Akşam yemeği sonrasında ise Rusya’ya özgü bir gösteri olan “Kastroma Show” u izleyeceğiz. Geceleme otelimizde. 

 

 

02.Gün |Cuma: MOSKOVA - TRANS SİBİRYA TRENİ

Otelde alacağımız kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kremlin Sarayı ve altın kaplamalı kubbeleri ile meşhur katedralleri göreceğimiz turumuza başlıyoruz. Turumuzun bitiminde yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve ünlü şair Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret ediyoruz. Sonrasında tren garına transfer oluyor ve maceralı yolculuğumuza başlamak üzere, bize ait olan vagonumuza yerleşiyoruz. Trenimiz hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme trenimizde.

 

03.Gün |Cumartesi: KAZAN - TRANS SİBİRYA TRENİ

Kompartmanımızda alacağımız sabah kahvemiz sırasında trenimiz Tataristan’ın başkenti Kazan’a varıyor. Kahvaltı sonrası şehri keşfetmek üzere trenimizden ayrılıyoruz. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu güzel şehirde; Tatar Camileri, Ortodoks katedralleri, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kazan Kremlin’i, Kul Şerif Cami, Süyümbike Kulesi göreceğimiz önemli eserler arasında. Tatar mutfağının değişik lezzetlerini tadabileceğiniz öğle yemeğimiz sırasında yemek tarifleri ve yemeklerin yapılışını canlı olarak görme imkanına sahip olacağız. Yemeğimizin ardından Kazan’ın trafiğe kapalı ünlü caddesi Bauman’da alışveriş ve keşif için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi şehir merkezinde yerel restoranda alıyor ve tekrar tren garına transfer oluyoruz. Geceleme trenimizde.

 

04.Gün |Pazar: EKATERINBURG

Kompartmanımızda alacağımız kahvaltı sonrası, Rusya’nın en önemli finans, endüstri ve kültür merkezlerinden biri olan Ekaterinburg şehrine varıyoruz. Buradaki otelimize yerleşiyor ve öğle yemeğimizin ardından şehir turu için hareket ediyoruz. Çar Petro tarafından 1723 yılında kurulan şehir konumu ve büyüklüğü nedeni ile Ural Bölgesi’nin başkenti kabul edilir. Burada yapacağımız şehir turumuz sırasında; 1918’de son Çar II. Nikolay ve ailesinin öldürüldüğü yerde yapılan “Kan üstündeki Katedral” Avrupa ve Asya sınır noktası, ülkenin ve şehrin önemli kutsal sembollerinden 7 Şapelli Ganina Yama göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Akşam yemeğimizi şehir merkezinde yerel restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

 

05.Gün |Pazartesi: EKATERINBURG - TRANS SİBİRYA TRENİ

Otelde alacağımız kahvaltı ve otelden çıkış işlemleri sonrası Ekaterinburg turumuza devam ediyoruz. İlk olarak şehirde bulunan üniversiteye bağlı Jeoloji Müzesini ziyaret edecek ve burada Ural Dağları’nda bulunan değerli taşlara ile ilgili bilgiler alacağız. Urallar Dünyanın nadir ve sadece bu bölgeye özel taşların çıkartıldığı önemli bir bölgedir. Müze ziyaretimizin ardından şehrin dışında Berezovsky Kasabasında bulunan Rusya’nın ilk altınının çıkarıldığı maden ocaklarına gidiyoruz. Burada altın ve çıkarılışı ile ilgili bilgiler alacağız. Sonrasında ise keyifli bir deneyim sizleri bekliyor . Ustasından dinleyerek aldığımız bilgiler ile kendi altınımızı bulmaya çalışacağız. Bu unutulmaz tecrübenin ardından şehir merkezinde yerel restoranda akşam yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Geceleme trenimizde.

 

06.Gün |Salı: NOVOSIBIRSK

Kahvaltımızı kompartımanımızda alıyoruz ve tren yolculuğumuz devam ediyor. Yol boyunca Batı Sibirya Ovaları, Sibirya’nın uçsuz bucaksız stepleri, geçtiğimiz küçük köy ve kasabalarındaki yerel yaşam manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuktan sonra akşamüzeri Sibirya’nın en büyük şehri ve başkenti Novosibirsk’e varıyoruz.(Öğle yemeğimizi trende alacağız) Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

07.Gün |Çarşamba: NOVOSIBIRSK - TRANS SİBİRYA TRENİ

Otelde alacağımız kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası Novosibirsk’i keşfetmek üzere hareket ediyoruz. İlk durağımız Novosibirsk’in 30 km dışında bulunan akademi şehri Akademgorodok. Bütün bilim dallarının temsil edildiği ve “Bilimin Vatikanı” olarak adlandırılan Akademgorodok dünyanın tek bilim şehridir. Buradaki gezimize Guiness rekorlar kitabına dünyanın en bilimsel caddesi olarak girmiş olan Lavrentiev Caddesi ile başlayacağız. Daha sonra Arkeoloji ve Etnografi Enstitüsü’nde bulunan Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyor ve Profesörler Evi’nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında eski Transsibirya trenlerinin sergilendiği Açık Hava Tren Müzesini ziyaret edeceğiz. Buradaki gezilerimizin ardından Novosibirsk’e dönüyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Göğe Yükseliş Katedrali, Kızıl Cadde, dünyanın en büyük opera binasının bulunduğu Lenin Meydanı, eski ahşap evlerin bulunduğu Gorki Caddesi, Rusya’nın coğrafi merkezi sayılan Aziz Nikolas Katedrali, Ob Nehri Rıhtımı ve renkli Sibirya Çiftlik Pazarı göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra tren garına transfer oluyoruz. Geceleme trenimizde.

 

08.Gün |Perşembe: KRASNOYARSK - TRANS SİBİRYA TRENİ

Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından Krasnoyarsk şehrine varıyoruz. Krasnoyarsk, Sovyet döneminin kapalı şehirlerinden biriydi. Bu güzel şehir Yenisey Nehri’nin kıyısında yer alıyor. Yenisey Nehri, Kuzey Buz Denizi’ne dökülen en büyük nehirdir. Buradaki şehir turumuzun ardından öğle yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme trenimizde.

 

09.Gün |Cuma: IRKUTSK  

Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından, Rusya’nın Çin ve Moğolistan ile ticaretinde önemli bir yere sahip, renkli gece yaşamı nedeni ile “Sibirya’nın Paris’i” diye adlandırılan İrkutsk şehrine varıyoruz. Şehrin eski bölgesinde ahşaptan yapılmış evlerin bulunduğu sokakları gezecek, öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Daha sonra Dük Volkhonski’nin ahşap evinde klasik müzik dinletisine katılacağız. Konserin ardından, şehirden 60 km mesafede bulunan Baykal Gölü kıyısındaki Listviyanka Köyü’ne transfer ve burada bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

10.Gün |Cumartesi: BAYKAL GÖLÜ- TRANS SİBİRYA TRENİ

Otelde alacağımız kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası Baykal Gölü’nde yapacağımız tekne gezisi için hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük tatlı su rezervine sahip olan Baykal Gölü, aynı zamanda dünyanın en derin gölüdür. Uzunluğu 640 km, genişliği 100 km’yi bulan gölün en derin yeri 1642 km’dir. Bu rekoru ile Baykal Gölü aynı zamanda yeryüzündeki toplam tatlı suyun %20’sine sahiptir. Soğuk sularının ısısı nadiren 8 derecenin üzerine çıkar. Baykal gölü flora ve fauna bakımından önemli bir zenginliğe sahiptir. Yapılan araştırmalara göre burada 1700 çeşit bitki ve binlerce hayvan türü yaşamaktadır. Bunların 1083 çeşidine dünyanın başka hiçbir yerinde rastlanmaz. Baykal Gölü 23 bin metreküp su barındırır. Gölün bazı kısımlarında su o kadar berraktır ki 40 metre aşağısındaki canlılar ve bitkiler rahatça görülebilir. Öğle yemeğimizi piknik şeklinde alacağız. Gezimizin bitiminde İkutsk’a geri dönüyor ve şehir merkezinde yerel restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Ardından tren garına transfer. Geceleme trenimizde.

 

11.Gün |Pazar: ULAN UDE- TRANS SİBİRYA TRENİ    

Sabah erken saatlerde İrkutsk ile Baykal Gölü arasında yer alan dağlık bölgeyi geçiyor ve Ulan Ude’ye varıyoruz. Ulan Ude Moğol kökenli Buryatların yaşadığı Özerk Buryat Cumhuriyeti’nin başkentidir. Şehir merkezinde alacağımız kahvaltının ardından, şehir dışında bulunan ve Rusya’da Budizm’in merkezi kabul edilen Ivalginski Datsan Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Klasik Budist tapınaklarından çok farklı olan kompleksi gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyor ve Ulan Ude şehir turumuza başlıyoruz. Sovyet Meydanı, Arbat Caddesi ve 42 tonluk ağırlığı ile Dünyanın en büyük Lenin Büstü göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Gezilerimizin ardından buradaki otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

 

12.Gün |Pazartesi: ULAN UDE- MOĞOLİSTAN SINIR GEÇİŞİ

Otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası, tren garına transfer ve Moğolistan’ın başkenti Ulan Bator’a hareket. Yolculuğumuz sırasında Moğolistan sınır geçişi yapılacaktır.(Sınırdaki yoğunluğa göre işlemler 2-3 saat sürebilmektedir.Bu sırada trenden inilmeyecektir.) Tam gün sürecek tren yolculuğumuz sırasında öğle ve akşam yemeğimizi trenin restoranında alacağız. Geceleme trenimizde.

 

13.Gün |Salı: ULAN BATOR (GÖKTÜRK YAZITLARI-TONYUKUK ABİDESİ)

Sabah erken saatlerde Moğolistan’a Ulan Bator şehrine varıyor ve kompartımanlarımızı boşaltıp Trans Sibirya Tren’i ile vedalışıyoruz. Kahvaltı sonrası Ulan Bator şehir turumuza başlıyoruz. Sukhbatur Meydanı, Cengiz Han Meydanı ve çevresini gördükten sonra Ulusal Müze’yi ziyaret edeceğiz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra, Tonyukuk Abideleri’ni görmek üzere hareket ediyoruz. Ulan Bator’un güneyinde yaklaşık iki saat mesafedeki bu anıt Göktürk Kaya Yazıtları’nın en önemlilerinden biridir. Büyük Türk devlet adamı ve başkumandan Tonyukuk tarafından yazılan abideler UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ndedir. Bu önemli tur sonrası Moğol yaşantısını birebir göreceğimiz ve yaşayacağımız Yurt Çadırlarının bulunduğu bölgeye gidiyoruz. Geceleme Moğol göçmenlerinin “Gercamp” adını verdiği yurt çadırlarında gerçekleştireceğiz. Akşam yemeğimizi de yine burada moğol kampımızda alacağız.

 

14.Gün |Çarşamba: ULAN BATOR

Kampta alacağımız kahvaltının ardından Moğolistan’ın ortalarında yer alan vadileri keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Otobüs yolculuğumuz sırasında bölgenin en güzel kırsal manzaralarını ve uçsuz bucaksız Moğol steplerini görme imkanına sahip olacağız. Bugün Moğol yaşamının tarihçesi, yemekleri ve Moğol göçebelerinin günlük yaşamlarının sergilendiği bir etkinliğe katılacağız. Burada Moğol usulü alacağımız öğle yemeğimizin ardından Ulan Batordaki otelimize transfer. Yerel restoranda akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.

 

15.Gün |Perşembe: ULAN BATOR – İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Ulan Bator Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Türk Havayolları’nın TK237 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.20’de İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile 13.00’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Önemli Notlar;

| Tren saatlerinde meydana gelebilecek değişiklikler nedeniyle program akışında değişiklik olabilir , turların sıralamasında değişiklik olabilir.          
| Tur programımız gün aşırı otel konaklamalı olarak düzenlenmiştir. Böylece şehirlerde daha çok zaman geçirme restoranlarda yerel lezzetleri tatma ve tren yolculuğunun verebileceği yorgunluk ve monotonluk minumuma indirilmiştir.

 

TRANS SİBİRYA TRENİ VAGON ALTERNATİFLERİ   


Rus  Demiryollarına ait Trans Sibirya treninde  yolculuk özel kiralanmış vagonlar ile yapılmaktadır. Her misafir yolculuğun sonuna kadar kendi özel kompartımanında seyahat etmektedir. Vagonlar, programdaki otel konaklamaları esnasında içindeki görevlileri ile birlikte emniyetli alanda bekletilmektedir. Böylece her şehire varışta eşya ve bavul taşımaya gerek olmadan , el çantaları ile gezilere ve o gece konaklama yapılacak otele gidilebilir. Her destinasyonda bavul taşıma gerekmemektedir.      
Her bir vagonun 2 görevlisi bulunur. Görevliler, Kahvaltı , çay –kahve servisi , nevresim değişikliği ve temizlikten sorumludur.

 

1.Alternatif: Standard Class Vagon

Kompartmanlarda 1 veya 2 kişi konaklama imkanı

 

Standart Class Vagon 7 yolcu + 1 rehber kompartmanı kapasitelidir. Her kompartman 2 ayrı yataklıdır. Ortak kullanım duş ve wc vagonun her iki başında yer almaktadır ve maksimum 16 kişinin kullanımı için tasarlanmıştır. Vagonlardaki merkezi havalandırma sistemi tren hareket halindeyken devreye girmektedir. Kompartman içerisinde kişisel kullanım için 220V prizler bulunmaktadır.

 

Kabin Ölçüleri: 2,00 x 2,00 m = 4,0 m2

 

TUR ÜCRETİ: 

  1. Alternatif STANDARD CLASS VAGON (Ortak Duş ve WC Kullanımlı Vagon)

 

Kompartıman Tipi

Kişi Başı

2 KİŞİLİK KOMPARTIMANDA Kişi başı

6.299 Euro

1 KİŞİLİK KOMPARTIMAN

8.199 Euro

 

  1. Alternatif LUXE CLASS VAGON (Kompartmanınızda kendinize ait Duş ve WC Kullanımı)

 

Kompartıman Tipi

Kişi Başı

2 KİŞİLİK KOMPARTIMANDA Kişi başı

7.899 Euro

1 KİŞİLİK KOMPARTIMAN

10.999 Euro

Yorum yazılmamıştır.

TRANS SİBİRYA EXPRESI ile EFSANE YOLCULUK
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

|THY ile İstanbul Havalimanı – Moskova / Ulan Bator– İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti

|Moskova - Ulan Bator arası 7 gece seçilen kategoride Trans Sibirya treninde konaklama

|Moskova’da 1 gece 1.sınıf otelde oda-kahvaltı konaklama

|Ekaterinburg’ta 1 gece 1.sınıf otelde oda-kahvaltı konaklama
|Novosibirsk’te 1 gece 1.sınıf otelde oda-kahvaltı konaklama                       
|İrkutsk-Listviyanka Köyü’nde 1 gece butik otelde oda-kahvaltı konaklama

|Ulan Ude’de 1 gece 1.sınıf otelde oda-kahvaltı konaklama

|Ulan Bator’da 1 gece Gercampta (Yurt Çadırı)  oda-kahvaltı konaklama

|Ulan Bator’da 1 gece 1.sınıf otelde oda-kahvaltı konaklama

|Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri

|Programda belirtilen tüm turlar (ekstra tur yok)

|Trans Sibirya treninde ikramlar (çay, kahve ve içecek)

|Programda belirtilen tüm transferler

|Yerel rehberlik hizmetleri

|Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

|Seyahat sağlık sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir)

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

| Yerel rehber, şoför ve Tren kompartıman görevlileri servis ücretleri. Tüm tur için kişi başı 180 Euro olup, tur sırasında nakit olarak verilmelidir
|
Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
| Rusya Vize ücreti (150 Eur)
| Seyahat iptal Sigortası | Yurt dışı çıkış harcı

Not: *

ÖNEMLİ VİZE BİLGİSİ                                      
*RUSYA
(Yeşil Pasaportlara Vize uygulaması yoktur!)                       
Rusya umuma mahsus pasaportlara (normal pasaport) vize istemektedir. Vize için iki adet beyaz fonlu resim, pasaport ve orijinal davetiye gerekmektedir.          
Pasaport tipi ayrımı yapılmaksızın, Rusya’ya giriş için tur bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan ve hiçbir şekilde zedelenmemiş, dikişlerinde herhangi bir sökülme olmayan pasaport gereklidir.

 

ÖNEMLİ UYARI: Yıpranmış veya hasar görmüş pasaportu olan misafirler Rusya girişinde deporte edilmekte ve aynı uçakla geri gönderilmektedir.

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.