Ön Rezervasyon Formu
x
THY ILE HIRVATISTAN TURU
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
6 gün 5 gece
THY ILE HIRVATISTAN TURU
26 Ekim 2020
31 Ekim 2020
GEZİLECEK YERLER
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
26 Ekim 2020 - 31 Ekim 2020
1350 €
Son 2 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
THY ILE HIRVATISTAN TURU

THY İLE HIRVATİSTAN

Zagreb (2) – Zadar (1) – Sibenik – Trogir  – Split (1) – Ston – Dubrovnik (1)

07 – 12 Nisan 2020 ve 26 – 31 Ekim 2020 Hareket ..

5 Gece, 6 Gün

 

1.Gün: İstanbul – Zagreb

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Zagreb’e uçuşunu gerçekleştiriyoruz.
Varıştan itibaren panoramik Zagreb şehir turumuz için havalimanından ayrılıyoruz. 19 yüzyıl mimarisi, kültürel özellikleri, tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagrep, aynı zamanda eğlenceli hayatı ile de ünlüdür. Zagrep'in görülmesi gereken en önemli yerleri Ortaçağ özellikleri ile Yukarı Şehir (Kaptol) bölgesindedir. Büyüleyici güzellikteki Zagrep'de aşağı ve yukarı şehir merkezi sokaklarında yapacağımız turumuz esnasında, öncelikle Mirogoj Park Mezarlığı'nı ve burada bulunan heykelleri, Zagrep Katedralini, Dolac Pazarı'ını, Zagrep'in sembolü St Mark Kilisesi'ni, Lotrseak Kulesi'ni,St Catherine Kilisesi'ni gezeceğiz. Taş Kapı'da ise dileyen misafirlerimiz dilekleri için mum yakabilirler. Dünya'da sadece Zagrep'te öğle saati Lotrscak tepesinden atılan top ile duyurulmaktadır. At nalı şeklinde birçok güzel parkı ile ünlü olan Zagrep'in en ünlü aynı zamanda da Avrupa'nın en eski Parkı olan Maksimir'i gezeceğiz. Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında alıyoruz. Tur sonrası serbest zaman.Geceleme otelimizde

2.Gün: Zagreb  – Plitvice Ulusal Parkı – Zagreb 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel otobüsümüzle Plitvice Ulusal Park’ına doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat 30 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Ulusal Park’a varıyor ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Parkı keşfetmeye başlıyoruz, birbirine şelaleler ile bağlanan 16 göl, muhteşem bir doğa ve canlı hayatı barındıran Park gezimizde, kendimizi yenileme fırsatı bulacağız.  Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında alıyoruz. Daha sonra otelimize transfer oluyoruz.  Konaklama otelimizde.

3.Gün: Zagreb – Zadar

Kahvaltının ardından Zadar’a gitmek üzere yola çıkacağız. Zadar, Adriyatik kıyılarının tam ortasında yer alan ve tarih boyunca Fenikeliler, Etrüskler ve Yunanlıların yaşadığı bir kenttir. Yarımada üzerine kurulu kentin üç tarafını surlar çevrelemektedir. Bu surlar Venedikliler zamanında kenti Türk saldırılarına karşı savunma amacıyla 16. Yüzyılda yapılmıştır. Zadar gezimiz esnasında kentin iki giriş kapısını olan Deniz ve Kara Kapısını ve bu kapıların bitiminde yer alan Roma Forumu, Halk Meydanı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır.  Utanç Sütunu, Zadar Katedrali ve St Donat Kilisesi diğer göreceğimiz yerlerdir. 2005 Yılında Nikola Basic tarafından yapılan devasa bir müzik aleti olan ve Kentin simgesi olarak bilinen Sea Organ yani Deniz Orgunu gördükten sonra bu eserin hemen arkasında yer alan Solar Circle yani Güneşe Selam eserini görerek  turumuzu noktalayacağız. Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında alıyoruz. Daha sonra otelimize transfer oluyoruz.  Konaklama otelimizde.

4.Gün: Zadar – Sibenik – Trogir – Split

Kahvaltının ardından Game of Thrones’un bir çok sahnesinin çekildiği bir ortaçağ kasabası olan Sibenik’e hareket edeceğiz. Labirenti andıran daracık, renkli sokakları, bu sokaklarda yer alan hediyelik eşya dükkanları, kafeleri, sanat atölyeleri ile müzik seslerin içerisinde yapacağımız yürüyüşümüzün ardından dünyanın sadece taştan yapılmış en büyük katedrali olan St James Katedralini göreceğiz. Tur bitimi Trogir’e yönümüzü çeviriyoruz.  Ana karaya köprü ile bağlantısı bulunan ve tarihi kent, 1997 yılından beri Unesco tarafından koruma altındadır. Eski şehir meydanı ile St. Lovro Katedrali Trogir gezimiz esnasında göreceğimiz yerlerdir. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıntan sonra Split’e gitmek üzere yola çıkacağız. Split’e varışımızın ardından eski kent merkezini gezmeye başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınmış Diocletian Sarayı, Aziz Dominus Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize gidiyoruz, konaklama otelimizde

5.Gün: Split – Ston – Dubrovnik 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel otobüsümüzle Dubrovnik’e hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde bölgenin yöresel üzümlerinden yapılmış şarap ve bu bölgedeki çiftliklerde yetiştirilen istiridye tadımı yapmak için Ston’da kısa bir mola veriyoruz. Yaklaşık 3 saat 30 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Dubrovnik’e varıyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından Dubrovnik’in büyüleyici tarihi şehir merkezini gezmeye başlayacağız. Şehrin duvarlarının içine girdiğimiz andan itibaren bu muazzam şehrin etkisine kapılacağız. Tarihte ilk eczanenin bulunduğu yerde, Rektör Sarayı, Franciscan Manastırı, Onofrio’nunbüyük çeşmesi, St Saviour Kilisesi, Dubrovnik Katedrali ve Loggia meydanı göreceğimiz yerler arasındadır.  Tur bitimi serbest zaman. Konaklama otelimizde.

6.Gün: Dubrovnik  – İstanbul

Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından Dubrovnik havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Önemli Notlar;

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Vize Bilgileri

Hırvatistan bir schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Uçuş Süreleri

İstanbul ile Zagreb arası uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 10 dakikadır.

Dubrovnik  - İstanbul arası uçuş süresi ise yaklaşık 1 saat 50 dakikadır. 

 

Para Birimi

Hırvatistan’da kullanılan para birimi Kuna’dır. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi

Türkiye ile Hırvatistan arasında -2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat  10.00’dur.

 

Telefon Kullanı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Kıyafet ve Gerekli

Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü

Modern ülke olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

 

Elektrik

Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir. 

 

Alışveriş

Hırvatistan’da alış veriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi bulunmaktadır .Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gazella Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Gazella Turizm sorumlu tutulamaz. Gazella Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Gazella Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

 

HIRVATİSTAN

Zagreb – Zadar – Split – Dubrovnik 

 2/3 Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı

 Single Oda Farkı

07 – 12 Nisan 2020

1370 EUR

550 EUR

26 – 31 Ekim 2020

1320 EUR

550 EUR

 

OTELLERİMİZ

Zagreb:  4* Hotel Panorama vb.

https://www.panorama-zagreb.com/

 

Zadar:  4* Hotel Kolovare  vb.

http://www.hotel-kolovare.com/

 

Split:  4* Hotel President vb.

http://www.presidentsplit.premierotels.com/

 

Dubrovnik: 4* Grand Hotel Park vb

http://www.grandhotel-park.hr/

 

Yorum yazılmamıştır.

THY ILE HIRVATISTAN TURU
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul -  Zagreb / Dubrovnik  – İstanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

*Havalimanı vergileri
*Kişiye özel ev-alan – ev transferleri

*Programda otellerde kahvaltı dâhil konaklama
*Zagreb, Zadar, Sibenik, Trogir, Split ve Dubrovnik şehir turları

*5 öğle yemeği

* Plitvice Ulusal Parkı gezisi

* Ston gezisi

*Seyahat Sigortası

*Türkçe rehberlik hizmeti

*Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
*Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
* Yemekler esnasında alınacak içecekler

*Fazla bagaj ücretleri

* Kişisel harcamalar

 

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.