Ön Rezervasyon Formu
x
SUPER PROMO JAPONYA & KORE
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
9 gün 8 gece
SUPER PROMO JAPONYA & KORE
14 Kasım 2020
22 Kasım 2020
GEZİLECEK YERLER
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
14 Kasım 2020 - 22 Kasım 2020
2599 $
Son 2 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
SUPER PROMO JAPONYA & KORE

SÜPER PROMO JAPONYA & KORE

03.04.2020 - 11.04.2020 (9 Gün, 8 Gece)  

Tur Programı

JAPONYA - KORE TURU 03 - 11 NİSAN 2020 (SAKURA DÖNEMİ)

 

1.Gün  : İSTANBUL – TOKYO   

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait TK 52 sefer sayılı uçak ile Tokyo’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ve rehberimiz ile buluşup konaklama yapacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimize varış ardından odalarımıza yerleşme ve geceleme otelimizde.                        

2.Gün  : TOKYO     

Kahvaltının ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz. Ardından Dünya’nın ikinci uzun kulesi Sky Tree ve ihtişamlı Kraliyet Sarayı panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Tokyonun en ünlü caddesi Ginza’yı göreceğiz. Turumuz sonrası serbest zaman.  Konaklama Tokyo otelimizde.     

3.Gün  : TOKYO    

Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Nikko Turu’na katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Japonya’nın en güzel yerlerinde birisi olan Nikko’da önce Chunzenjiko’yu ve burada bulunan harika gölün etrafını gezecek ardından Kegon Şelale’leri ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından 15000 işçi tarafından günümüzün parası ile üç yüz milyon Euro’ya mal olan Toshogu Mabedini göreceğiz. Gezimizin ardından Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.      
Ekstra: Nikko Turu (Öğle yemekli) 185-$ (Kişi Başı)      
Katılım çoğunluğuna göre 2. alternatif  çevre gezisi;     
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği, Fuji & Hakone turuna katılabilirler. Turumuzda önce eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz uygun noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye varıyoruz. Ashi Gölü’nde yapacağımız tekne gezisinde doğa harikası coğrafyada keyifli vakit geçirip, fotoğraf çekme fırsatı elde edeceğiz. Tur sonrası Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.      
Ekstra: Fuji & Hakone Turu 175-$ (Kişi başı)      

4.Gün  : TOKYO  – OSAKA  

Kahvaltımızın ardından otelimizden check out ile birlikte tren istasyonuna transfer oluyoruz ve en hızlı tren olan Shinkansenlerle Osaka’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımız sonrası tren istasyonunda karşılanıyor ve Osaka’yı gezmeye başlıyoruz. Osaka’ya geleneksel olarak "Milletin Mutfağı" veya Japonya’nın gürme yiyecekler başkenti gözüyle bakılmaktadır. Osaka sade anlamıyla "Büyük Tepe" ya da "Büyük Bayır" anlamına gelir. Osaka'da yapacağımız şehir turumuzda öncelikle 16. yüzyılda inşa edilen ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Osaka Kalesi ile başlıyoruz. Kale, 1585-1598 seneleri arasında Japonya’ya hükmeden ulusal birliği sağlayan "Toyotomi Hideyoshi" tarafından inşa ettirilmiş olup, kalenin inşasında da ortalama 100.000 işçinin çalıştığı bilinmektedir. Osaka Kalesi sonrası Japonya'nın en eski tapınaklarından birisi olan Shitennoji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Shitennoji, Japonya nın en eski tapınaklarından birisi olup, 593 senesinde Japon Prensi Shotoku tarafından inşa ettirilmiştir. Bu ziyaretlerimiz sonrasında Osaka'nın çarşılarında serbest zaman ayırıyor, alışveriş ve yeme içme cenneti sayılabilecek bu şehrin lezzet duraklarını keşfetme şansına sahip oluyoruz.  Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.  

5.Gün  : OSAKA  

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra Nara turu. . Japonya'nın eski başkentlerinden olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan ve bir saat mesafedeki Nara'ya giderek Nara Büyük Buda'sının bulunduğu Todaiji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Todaji, dünyanın en büyük ahşap yapısı olmasının yanı sıra dünyanın en büyük Buda heykeli olan ve Japoncada "Daibutsu" denen heykeli de bünyesinde barındırmaktadır. Tapınak aynı zamanda, bir Budist okulu olan, Kegon'un da ana merkezidir. Naka şehrindeki yedi tarihi tapınak ve mekâna ek olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Nara Park gezimiz sonrasında Osaka'ya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.     
Ekstra: Nara Turu 160-$  (Kişi Başı )   

6.Gün  : OSAKA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra tam gün Kyoto ve Kobe turu. Bu turumuzda önce Kyoto’ya gidiyoruz ve Bir Geyşa’nın anıları filminin çekimlerinde yer almış Fushimi İnari tapınağını geziyoruz. Arka arkaya yerleşmiş yüzlerce tanrı kapısı çok ilginizi çekecek. Daha sonra bir çok Japonya tanıtım filminde yer alan ünlü Bambu ormanı Arashiyama gezeceğimiz ikinci önemli nokta. Öğlen Kobe’ye geçiyoruz. Kobe’de önce Kobe körfezi manzaralı Mosaic çarşıda yemek molamızı veriyoruz. Burada dilediğiniz restoranda değişik deniz mahsulleri ve Kobe eti yeme şansınız olacak ( Yemek dahil değildir) Öğleden sonra şehir merkezini görüp Ikatu tapınağını gezdikten sonra Osaka’da otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.      
Ekstra: Kyoto & Kobe Turu 140-$  (Kişi Başı ) 

7.Gün  : OSAKA – SEUL    

Bu sabah kahvaltımızın ardından otelimizden check out ile birlikte, Osaka havalimanına transfer oluyoruz check in ve bagaj işlemlerimiz sonrası yerel hava yolları uçuşu ile Seul’e uçuyoruz. Yaklaşık 1 saat 45 dakikalık uçuşumuzun ardından Seul kentine varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında 1395 Yılında Jaseon Hanedanı’nın kurucusu olan Kral Taejo tarafından yaptırılan Gyeongbokgung Sarayı, şehrin kalbinde yer alan Insa Dong caddesi ve birçok pahalı markaya ev sahipliği yapan Myeong-Dong caddesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuzun ardından otelimize hareket ediyoruz. Bu akşam dileyen misafirlerimiz ile Ekstra Han Nehri Tekne gezisine katılabilirler. Kore yarımadasının en büyük 4. nehri olan ve şehri ikiye bölen bu nehirde Seul halkının su kenarında yaşantısına tanıklık edebilirsiniz. Bu gezimizde Seul’u ışıklar altında görme imkânına sahip olacaksınız (akşam yemeği dâhil değildir).      
Ekstra Han Nehri Tekne Turu: 55-$ (Kişi Başı)   

8. Gün: SEUL – İSTANBUL     

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen konuklarımız ile ekstra Kuzey Kore sınırında bulunan Tarafsız Bölge / DMZ turu için hareket. Dünyada iki bölünmüş tek ülke olan Kore’yi bir başka açıdan görebileceksiniz. Son derece güvenli bu askerden arındırılmış tampon bölgeye gittiğimizde burada neler olduğunu hissedecek ve Kore’ye neler olduğunu da anlayabileceksiniz. Pasaportunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayın. Tur sırasında Özgürlük köprüsünde yürüyecek, 1978 yılında bulunan Kuzey Korelilerin iki sınır arasında yaptığı 1.7 km uzunluğundaki Üçüncü Sızma Tüneline ineceksiniz. Dorasan tren istasyonunda mola verip,  Gözetleme Merkezinden Kuzey Kore'ye bakacaksınız. Daha sonra Imjingak Anıtı ve Birleşme Köyününden geçerek  Seul havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimiz ardından Türk Hava Yolları’nın TK 89 sefer sayılı uçuşu ile Seul’den İstanbul’a uçacağız. Gecemiz uçakta geçiyor.     
Tarafsız Bölge / DMZ turu : 100 $ Kişi Başı    

9. Gün: İSTANBUL      

Sabah saatlerinde İstanbul Havalimanı’na varıyoruz ve turumuzun sonu. Bir sonraki keşfinizde görüşmek dileğiyle.   
 

Japonya & Kore X Large Paket (Opsiyonel)


640 $ Yerine  570  $  
Nara Turu  160,00  $   
Nikko Turu (Öğle yemekli)  185,00  $
Kyoto & Kobe  140,00  $
Han Nehri Tekne Turu – Seul  55,00  $
Tarafsız Bölge / DMZ turu  100,00 $  

 

Japonya & Kore Large Paket (Opsiyonel)


400 $ Yerine 360 $  
Nara Turu  160,00 $  
Kyoto & Kobe  140,00  $
Tarafsız Bölge / DMZ turu  100,00 $   

 

Önemli Notlar;

Uçuş Bilgileri

 

Buluşma

Kalkış Tarihi

Varış Tarihi

Havayolu

Uçuş Kodu

İSTANBUL - TOKYO

02.04.2020 22:30

03.04.2020 01:40
IST (İSTANBUL)

03.04.2020 19:25
HND (Tokyo)

Türk Havayolları

TK 198

SEUL - İSTANBUL

 

10.04.2020 23:45
ICN (Seoul)

11.04.2020 05:15
IST (İSTANBUL)

Türk Havayolları

TK 91

 

 

Sık Sorulan Sorular


Sağlık ;          
Düzenli   ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir.   Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık   sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir   belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu   içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.         

      
Vize Bilgileri ;            
Güney   Kore ve Japonya çipli pasaportlardan vize istememektedir. Eğer eski   pasaportunuzu (lacivert) kullanıyorsanız vize almanız gerekmektedir. Japonya   tüm giriş yapan kişilerden girişte parmak izi alınmaktadır.            

   
Uçuş Süreleri ;            
İstanbul   – Tokyo: 11,5 saat    
Seul   – İstanbul: 12 saat      

         
Para Birimi ;            
Japonya   para birimi Yen’dir. Güney Kore para birimi Won’dur. Bu gezi için yanınıza   USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı   öneriyoruz.    

           
Saat Dilimi ;            
Türkiye   ile her iki ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00   iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00.                
Telefon Kullanımı ;           
Tüm   cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.   Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.    

           
Kıyafet ve Gerekli Eşyalar ;            
Yanınıza   kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler,   pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka   almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi   tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de   getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası   gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların   şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.     

          
Yemek Kültürü ;             
Bölgede   Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey   almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde   alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.      

         
Elektrik ;            
Japonya’da   genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler   kullanılmaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik   mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin   örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör   getirmenizi öneririz. Kore’de Türkiye’de olduğu 220V ikili prizler   kullanılmaktadır. Adaptöre gerek yoktur.        

       
Alışveriş ;            
Her   iki ülke de özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Bunun   haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.         

 

Notlar

Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

 

Single Odada 1 Kişi

Double Odada 1 Kişi

Triple Odada 1 Kişi

İlave 1 Bebek

İlave 1 Çocuk

3* - 4* Oteller
Çocuk Yaş: 12

$3.098

$2.599

$2.599

$550

$2.549

3* - 4* Oteller

3*  Hotel WBF Tokyo Asakusa vb.

4* Kuromon Cyrstal Hotel vb.

4* Best Western Premier Hotel Seul  Garden vb.

Yorum yazılmamıştır.

SUPER PROMO JAPONYA & KORE
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

● Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul–Tokyo/Seul–İstanbul gidiş & dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti   
● Havalimanı vergileri   
● Tokyo – Osaka arası ekonomi sınıfı hızlı tren bileti ve vergileri   
● Osaka – Seul arası yerel hava yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri   
● Tokyo’da 3* otellerde 3 gece oda & kahvaltı dahil konaklama   
● Osaka’da 4* otellerde 3 gece oda & kahvaltı dahil konaklama    
● Seul’de 4* otellerde 1 gece oda & kahvaltı dahil konaklama    
● Tokyo, Osaka ve Seul panoramik şehir turları   
● Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler    
● Türkçe rehberlik hizmeti  

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


● Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )    
● Tüm öğle ve Akşam yemekleri,   
● Opsiyonel (Ekstra) turlar   
● Seyahat  Sağlık  Sigortası    
● Kişisel harcamalar 

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.