Ön Rezervasyon Formu
x
SÖMESTIR PERU & BOLİVYA & ŞİLİ TURU 2021
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
9 GECE 12 GÜN
SÖMESTIR PERU & BOLİVYA & ŞİLİ TURU 2021
27 Ocak 2021
07 Şubat 2021
GEZİLECEK YERLER Lima (1) – Cusco(2) –Puno(1) – La Paz(2) – Arica(1)-Santiago De Chile(2)
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
27 Ocak 2021 - 07 Şubat 2021 ODA KAHVALTI
2999 $
Son 6 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
SÖMESTIR PERU & BOLİVYA & ŞİLİ TURU 2021

Sömestir

PERU – BOLİVYA- ŞİLİ

 Lima (1) – Cusco(2) –Puno(1) – La Paz(2) – Arica(1)-Santiago De Chile(2)

AİR FRANCE HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

27 Ocak – 07 Şubat 2021 Hareket ..

                                                                            9 Gece 12 Gün

                                                                    Tüm Turlar Dahil !!

 

 

 

1.Gün:  İSTANBUL – PARİS – LİMA // 27 Ocak 2021 Çarşamba

Turumuz 27 Ocak Çarşamba günü saat 01:30’da İstanbul Havalimanında buluşma ile başlıyor. Pasaport işlemlerinin ardından saat 05:05’de Paris’e uçuyoruz. Paris’de uçak değiştirip, yine Air France uçağı ile saat 13:10’da Lima’ya hareket edeceğiz.   12 saatlik uçuşun ardından saat 19:40’da Lima’ya varıyoruz. Havalimanından otele giderken şehri izleme fırsatı bulacağız. Miraflores’teki otelimize yerleşiyoruz ve dinlenmek için serbest zaman.

 

2. Gün: LİMA – CUSCO // 28 Ocak 2021 Perşembe

Kahvaltımızın ardından kısa bir şehir tanıtım turu yapıyor ardından havalimanına transfer oluyoruz. Öğle saatlerinde Cusco’ya uçuyoruz.  Cuzco havalimanına varışımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Sonrasında İnka Medeniyetinin izlerini taşıdığı Hatun Rumiyoc caddesi, 16.yy da İnka’lar tarafından inşa edilen Wiracocha Kathedrali, İnkaların güneş tanrısına adanan ünlü Koricancha tapınağını göreceğiz. Ardından rengarenk San Pedro pazarını gezeceğiz.  Akşam yemeğini yerel dans gösterileri eşliğinde restoranımızda alacağız.

 

3. Gün: CUSCO – MACHU PİCCHU – CUSCO // 29 Ocak 2021 Cuma

Kahvaltının ardından Machu Picchu turumuza katılıyoruz. Öncelikle Ollantaytambo Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Lokasyonunun eşsizliği ve dâhice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğleye kadar turumuz devam ediyor. Turumuzun ardından öğle yemeği ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollantaytambo’ya hareket ediyoruz. Konaklama Cuzco’da otelimizde.

 

4. Gün: CUSCO  - PUNO // 30 Ocak 2021 Cumartesi

Kahvaltının ardından özel otobüsümüzle, uzun ve keyifli bir yolculukla ulaşacağımız Puno’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında yol üstünde muhteşem kolonyal tarzı ile Andahuaylillas kilisesi ve Vilcanota nehrinin kenarındaki İnka arkeolojik sit alanı olan Raqchhi kalıntılarını göreceğiz. Kalıntılar arasında en ilginç olanı iki katlı, silindir biçimli sütunları ve dört büyük avlusu ile Virakoça Tapınağı’dır. Günümüzde tapınağın 12 metre yükseklikteki merkezi bir duvarı kalmış olmasına karşın bilinen en büyük İnka tapınağı olduğu söylenmektedir.. Raqchhi kalıntıları gezimizin bitimiyle tipik bir İnka köyü olan Pukara’da fotoğraf molası verip Puno’ya devam ediyoruz. Geceleme otelimizde.

 

5. Gün: PUNO – LAZ PAZ // 31 Ocak 2021 Pazar

Otelden tekne ile Uros Adalarına gün doğumunu yakalamak için hareket ediyoruz. Titicaca Gölü’nün Puno şehri kıyılarında yer alan bu adalar yerliler tarafından sazdan yapılmakta ve Uros halkının her türlü ihtiyacını karşılayabilen bu yüzen adalar çıpalar ile göl tabanına sabitlenmektedir. Uros ziyaretimizin ardından kahvaltı için otele dönüyoruz. Kahvaltıdan sonra Puno-Kasani sınırına gidiyoruz. Yol üzerinde her yıl binlerce Hıristiyan hacıya ev sahipliği yapan Copacabana ve “Copacabana’nın Bakiresi” tarafından kutsanmış olan tarihi tapınağı geziyoruz. Ardından La Paz’a doğru devam ediyoruz. Konaklama otelimizde.

 

6. Gün: LA PAZ // 01 Şubat 2021 Pazartesi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, İnkalardan önceki en eski And dağları medeniyetinin başkenti Tiwanaku kalıntılarına doğru yola çıkıyoruz. Ünlü güneş kapısı, Ponce ve Fraile monolitleri, Akapana Piramidi, yarı yeraltı tapınağı ve görkemli Kalasasaya kutsal tapınağı göreceğimiz yerler arasındadır. Ay Vadisi’ndeki yürüyüşümüzün ardından La Paz şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında ilginç Büyücüler Çarşısı’nı, Hükümet Sarayı’nı ve Ulusal Kongre binasının bulunduğumu Plaza Murillo’yu geziyoruz. Son olarak La Paz şehrinin muhteşem manzarasını izlemek için teleferik turumuzun ardından otele transfer oluyoruz.

 

7. Gün: LA PAZ – ARICA // 02 Şubat 2021 Salı

Kahvaltımızın ardından Arica’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde 16. yüzyıldan kalma, koloniyal dönemden kalma Cuarahuara Kilisesi’ni geziyoruz. Şili sınırında aracımızı değiştirip, yolumuza devam edeceğiz. Yol üzerinde kısa fotoğraf molaları vereceğiz. Akşam saatlerinde Arica’ya varacağız ve otelimize yerleşeceğiz.

 

8. Gün: ARICA – SANTİAGO DE CHİLE // 03 Şubat 2021 Çarşamba

Kahvaltı sonrasında, havalimanına transfer oluyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik uçun ardından Santiago De Chile’ye varacak ve şehir turumuza başlayacağız. Tarihi şehir merkezi, Casa De la Moneda, Plaza de Armas göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuz sonrası otelimize yerleşiyoruz ve serbest zaman.

 

9. Gün: SANTİAGO DE CHİLE // 04 Şubat 2021 Perşembe

Kahvaltının ardından rengarenk bir liman kenti olan Valparaiso’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğun ardından Valparisio’ya varıyor ve şehri tanımaya başlıyoruz. Şehir turunun ardından Vine Del Mar’a gidiyoruz. “Bahçe Şehir” olarak geçen bu şehirde bir çok çiçek bahçesi mevcuttur. Keyifli gezilerin ardından Santiago De Chile’ye dönüyoruz.

 

10.Gün: SANTİGO DE CHİLE – PARİS // 05 Şubat 2021 Cuma

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer olacağız. Pasaport işlemlerini gerçekleştirip, Air France uçağı ile saat 16:30’da Paris’e uçuyoruz. Geceyi uçakta geçiyoruz.

 

11.Gün: PARİS – İSTANBUL // 06 Şubat 2021 Cumartesi

Yaklaşık 14 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile 10:35’de Paris’e varıyoruz. Paris’te yaklaşık olarak 12 saatlik bir aktarma süremiz olacakSchengen vizesi olan misafirler, havalimanındaki bekleme süresinde kısa bir şehir turu yapabilirler.  Saat 22:40’da Air France ile İstanbul’a uçuyoruz.

 

12. Gün: İSTANBUL // 07 Şubat 2021 Pazar

Yerel saat ile 04.10’da İstanbul’a varıyoruz. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

 

Önemli Notlar;

OTELLERİMİZ

 

Arawi Miraflores Express Hotel-Lima 3* vb.

https://arawimirafloresexpresshotel.com-lima.com/en/

 

Munay Wasi Inn Hotel-Cuzco 3*vb.

https://munaywasi.com/en/

 

Puno – 3* otel  vb.

 

Presidente Hotel- La Paz 4* vb.

http://www.hotelpresidente.com.bo/

 

Hotel Amaru – Arica  3* vb.

http://hotelamaru.cl

 

Presidente Hotel – Santiago de Chile 3* vb.

https://www.presidente.cl/hoteles/presidente-hotel-santiago/

 

                                                                    SIKÇA SORULAN SORULAR

           

             Sağk

Güzergâhımız için herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz. Turumuz bazı kısımlarında yüksek rakım olacağı için, tansiyon, kalp hastalıkları, nefes rahatsızlıkları bulunan misafirlerimizin doktoruna danışmasını tavsiye ederiz.

      

      Vize Bilgileri

Peru, Bolivya ve Şili’de Türk vatandaşlarına (Türk Pasaportu taşıyan) vize uygulaması yoktur. Fakat farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin, kendi elçilikleri ile görüşerek konu ile ilgili bilgi almaları gerekmektedir.  

     

      Uçuş Süreleri

İstanbul – Paris arası uçuş  3 saat  50 dakika

Paris – Lima arası uçuş 12 saat 30 dakika

Santiago de Chile - Paris  arası 13  saat  55 dakikadır.

            

          Para Birimi

Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ülkeden biridir ve resmi para birimi balboa’dır. Amerikan doları çekleri ve madeni paralarının kullanımı oldukça yüksektir. Kosta Rika'nın para birimi Colon'dur. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

       Saat Dilimi

Lima ile Türkiye arasında -8 saat fark bulunmaktadır.

La Paz ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır

Santiago ile Türkiye arasında -6 saat far bulunmaktadır

   

     Telefon Kullanı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Belirli yerlerde telefon çekmeyebilir

 

Kıyafet ve Gerekli             Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, yağmurluk, akşamları için ince bir mont veya polar almanızı öneririz.

 

Yemek Kültürü

Gittiğimiz ülkelerde et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır. Özellikle kahvelerini içmenizi öneririz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saltur havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Saltur sorumlu tutulamaz. Saltur gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Saltur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Saltur sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

PERU BOLİVYA ŞİLİ

 2/3 Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı

 Single Oda Farkı

 2-12 Yaş

27 Ocak – 07 Şubat 2020 (Sömestre)

2999 USD

490 USD

2949 USD

Yorum yazılmamıştır.

SÖMESTIR PERU & BOLİVYA & ŞİLİ TURU 2021
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Air France  Havayolları  ile İstanbul –Paris Lima / Santiago – Paris – İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri,
 • Lima - Cusco / Arica – Santiago de Chile ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri,
 • Lima’da 1 gece, 3* otelde oda – kahvaltı konaklama,
 • Cuzco’da 2 gece, 3* otelde oda – kahvaltı konaklama,
 • Puno’da 1 gece, 3* otelde oda – kahvaltı konaklama,
 • La Paz’da 2 gece 4* otelde oda – kahvaltı konaklama,
 • Arica’da 1 gece 3* otelde oda- kahvaltı konaklama,
 • Santiago de Chile’de 2 gece 3* otelde oda – kahvaltı konaklama,
 • Şehir turları
 • Macchu Pichu turu,
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • 4 öğle, 2 akşam yemeği
 • Programda belirtilen şehirlerarası transferler,
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL ) ,
 • Belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra turlar,
 • Seyahat Sigortası,
 • Kişisel harcamalar,
 • Ek bagaj ücretleri

 

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.