Ön Rezervasyon Formu
x
Sakura Dönemi JAPONYA; Uzakdoğunun Kültür Cenneti Turu
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
10 Gün 9 Gece
Sakura Dönemi JAPONYA; Uzakdoğunun Kültür Cenneti Turu
09 Nisan 2020
18 Nisan 2020
GEZİLECEK YERLER Tokyo (3) – Kyoto (2) – Hiroshima (1) – Osaka (1)
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
REZERVASYON YAP
Farklı Tarih Seçenekleri
09 Nisan 2020 - 18 Nisan 2020
5520 $
Son 4 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
Sakura Dönemi JAPONYA; Uzakdoğunun Kültür Cenneti Turu

Sakura Dönemi

JAPONYA; Uzakdoğunun Kültür Cenneti Turu
09 – 18 Nisan 2020
         Tokyo (3) – Kyoto (2) – Hiroshima (1) – Osaka (1)

Türk Hava Yolları ile                                  

 

 

1. Gün: İstanbul-// 09.04.2020  Perşembe 


Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek özel aracınızın evinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerin tamamlanmasının ardından uçağımızı bekliyoruz

2. Gün: İstanbul – Tokyo // 10. 04. 2020  Cuma 


Türk Hava Yolları'na ait TK 198 sefer sayılı uçakla saat 01.40’ta Tokyo’ya hareket edeceğiz. 19.25’de  varışımızın ardından özel transfer aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Uzun uçuşumuzun ardından dinlenmek için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün: Tokyo // 11. 04. 2020  Cumartesi


Kahvaltımızın ardından şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Öncelikle Sakura’nın doyasıya yaşandığı Shinjuku Gyoen ulusal parkını  göreceğiz. Ardından Haçki  Ko’nun hikayesinin yaşandığı Shibuya’dan geçecek ardından İmparator Meiji’ye adanmış, Tokyo’nun en önemli tapınaklarından olan Meiji Tapınağı ve Tokyo’nun en iyi parkı olan Yoyogi Parkı’nı gezecek ardından 200 mt’den fazla yüksekliği ile Metropolitan Binası göreceklerimiz arasında olacak. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alacağız. Özel transfer aracımız Asakusa Kannon Tapınağı’na gideceğiz. Akşam yemeğimizi Kill Bill filminin meşhur restoran sahnesinin çekildiği restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

4. Gün: Tokyo // 12. 04. 2020  Pazar


Kahvaltımızın ardından Japonların yemek kültürüne yakından tanıklık edeceğimiz Balık Marketi olacak. Sonrasında Giza Bölgesin’de keyifli bir yürüyüşümüz olacak. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Ardından Ueno Parkını ziyaret edecek ve turumuza bir çok elektronik mağazalar ile anime karakterlerin bulunduğu Akhibara’yla devam edeceğiz. Son olarak turumuzu tekne turumuz ile bitireceğiz.  Ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda alıp otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

5. Gün: Tokyo - Fuji Dağı - Hakone - Kyoto // 13. 04. 2020  Pazartesi 


Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yaparak ayrılıyoruz. Bugün valizlerimiz tren yolculuklarında rahat hareket edebilmemiz için özel otobüsümüz ile Kyoto'ya gönderileceğinden yanınıza gerekli eşyaları taşıyabileceğiniz ufak bir çanta almanızı rica ediyoruz. 2 saat sürecek keyifli bir yolculukla, eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz en yakın noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye vararak öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Sırada Ashi Gölü’nde bir tekne gezisi ve Hakone Shrine'in Tori  Kapısı'nı göreceğiz. Ardından Odawara’ya geçerek, Kyoto’ya gitmek üzere hızlı trene bineceğiz. 2 saat sürecek tren yolculuğumuzun ardından Kyoto’dayız. Varışımıza istinaden geleneksel japon dansları eşliğinde akşam yemeğimizi almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Yemeğimizin ardından keyifli bir yürüyüş turu yaparak otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde


6. Gün: Kyoto  // 14. 04. 2020  Salı 


Sabah kahvaltımızın ardından Kyoto şehir turumuza başlıyoruz. Japonya’nın geleneklerine en bağlı olduğu güzel ve ruhani eski başkent Kyoto aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biri. Öğle yemeğimizi de alacağımız şehir turumuzda, altında akan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı’nı, İç içe geçmiş bir kale, saray ve etraflarını saran muhteşem güzellikteki geniş Japon bahçelerini içeren Nijo Kalesi kompleksi, zen inancına göre inşa edilmiş, altından yapılan Kinkakuji Tapınağı ve UNESCO  Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, içinde büyüleyici bir Zen Bahçesi bulunan Ryoanji Tapınağı’nı ziyaret edecek ve geyşaların bulunduğu Gion Bölgesi'nde keyifli bir yürüyüş yapacağız. gezeceğiz. Burada dolaşırken alışveriş yapma imkânı da bulacağız. Daha sonra dinlenmek için otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün: Kyoto – Hiroşima  // 15. 04. 2020  Çarşamba


Otelde yapacağımızın kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Bugün valizlerimizi tren yolculuklarımızda rahat edebilmeniz için otobüsümüzle Osaka’ya gönderileceğinden yanınıza Hiroshima’da kalacağımız 1 gün için gerekli eşyalarınızı elinizde taşıyabileceğiniz ufak bir çantayla yanınıza almanızı rica ediyoruz. Çıkış işlemlerimizin ardından Bir Geyşa’nın anıları filminin çekimlerinde yer almış Fushimi İnari tapınağını geziyoruz. Arka arkaya yerleşmiş yüzlerce tanrı kapısı çok ilginizi çekecek. Daha sonra bir çok Japonya tanıtım filminde yer alan ünlü Bambu ormanı Arashiyama gezeceğimiz ikinci önemli nokta. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Tur bitimi tren istasyonuna transfer oluyoruz. Buradan dünyanın en hızlı trenlerinden olan Shinkansen’ler ile 1 saat 30dk mesafedeki Hiroshima’ya gidiyoruz. Varışımıza istinaden otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8. Gün: Hiroshima - Miyajima – Kobe – Osaka // 16. 04. 2020  Perşembe


Sabah kahvaltısının ardından,  Japonlar için kutsal bir yer olan ve ülkenin en güzel manzaralarından birine sahip ‘’Yüzen Tapınak’’ Torii’yi göreceğimiz Miyajima Adası'na gideceğiz. Ardından nükleer bomba atılan ilk şehir olan Hiroşima’ya adanmış UNESCO  Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Barış Anıtı Parkı’nı gezeceğiz. Sonra Hiroşima’ya geri dönerek önce öğle yemeğimizi yiyecek ve tren istasyonuna transfer olacağız. Hızlı tren ile Kobe’ye hareket ediyoruz.  Varışımıza istinaden Kobe şehir turumuz esnasında Meriken Parkı ve içindeki Kobe Kulesi göreceklerimizin arasında olacak. Ardından Osaka’ya geçiyoruz.  Osaka’ya varışımızın ardından akşam yemeğimizi alacağımız ve konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz.

9. Gün: Osaka – Nara – Osaka – İstanbul // 17. 04. 2020  Cuma


Kahvaltımızın ardından Japonya'nın eski başkentlerinden biri olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan 1 saat mesafedeki Nara’ya gideceğiz. Nara Büyük Budası'nın bulunduğu Todaiji Tapınağı’nı ve Büyük Kasuga Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi turlarımız esnasında alacağız. Tur bitimi Osaka’ya transfer oluyoruz. Osaka’ya geleneksel olarak "Milletin Mutfağı" veya Japonya’nın gürme yiyecekler başkenti gözüyle bakılmaktadır. Osaka sade anlamıyla "Büyük Tepe" ya da "Büyük Bayır" anlamına gelir. Osaka'da yapacağımız şehir turumuzda öncelikle 16. yüzyılda inşa edilen ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Osaka Kalesi ile başlıyoruz. Kale, 1585-1598 seneleri arasında Japonya’ya hükmeden ulusal birliği sağlayan "Toyotomi Hideyoshi" tarafından inşa ettirilmiş olup, kalenin inşasında da ortalama 100.000 işçinin çalıştığı bilinmektedir. Osaka Kalesi sonrası Japonya'nın en eski tapınaklarından birisi olan Shitennoji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Shitennoji, Japonya nın en eski tapınaklarından birisi olup, 593 senesinde Japon Prensi Shotoku tarafından inşa ettirilmiştir. Bu ziyaretlerimiz sonrasında Osaka'nın çarşılarında serbest zaman ayırıyor, alışveriş ve yeme içme cenneti sayılabilecek bu şehrin lezzet duraklarını keşfetme şansına sahip oluyoruz.  Havalimanı buluşma saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği buluşma saatinde Osaka havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarına ait TK 87 sefer sayılı uçak ile 22:50’de İstanbul’a hareket edeceğiz.   

10. Gün: İstanbul // 18. 04. 2020  Cumartesi


Varışımız saat 05.10'da olacak. Turumuz, sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan araç ve şoförünüzle buluşmanız ve transferiniz ile son buluyor


OTELLERİMİZ

 2/3 Kişilik Odada Kişi başı Paket Fiyat

 Single Oda Farkı

Keio Plaza Hotel vb. - Tokyo

http://www.keioplaza.com/

 

Grand Prince Kyoto  vb. - Kyoto                

https://www.princehotels.co.jp/kyoto/

 

Grand Prince Hiroshima vb. - Hiroşima 

http://www.princehotels.com/hiroshima/

 

Courtyard by Marriott Shinosaka Station  vb. - Osaka

https://www.marriott.com/hotels/travel/osacy-courtyard-shin-osaka-station/?scid=bb1a189a-fec3-4d19-a255-54ba596febe2

5.390 USD

890 USD

Önemli Notlar;

- Vize Bilgileri
Japonya çipli pasaportlardan vize istememektedir.Eğer eski pasaportunuzu (Lacivert) kullanıyorsanız vize almanız gerekmektedir.Japonya tüm giriş yapan kişilerden girişte parmak izi almaktadır.

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

- Para Birimi
Para birimi Yen’dir. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.
- Uçuş Süreleri
İstanbul - Tokyo arası 11 saat 50dk'dır.   Osaka - İstanbul arası 12 saat 20 dk'dır.
- Saat Dilimi 
Türkiye ile Japonya arasında +7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Japonya'da saat 19.00.
- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak gezilecek bazı bölgelerde şebeke problemleri söz konusu olabilir.

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz.

- Yemek Kültürü
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

- Elektrik
Genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır.Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

- Alışveriş
Özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir.Onun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

Önemli Not: Malesef bu geziye 14 yaşından küçük çocukları alamıyoruz.
 

Fiyat Türü Peşin
Tek Kişilik Oda Fiyatı 6280 $
İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı 5520 $
İlave Yatak 5390 $
0-2 Yaş Ücretsiz
3-6 Yaş 5390 $
7-12 Yaş 5390 $

Yorum yazılmamıştır.

Sakura Dönemi JAPONYA; Uzakdoğunun Kültür Cenneti Turu
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

-Türk  Havayolları ile İstanbul –- Tokyo - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve Havalimanı vergileri
- Tokyo’da 3 gece 4* otelde konaklama
- Kyoto’da 2 Gece 5* otelde konaklama
- Hiroshima’da 1 Gece 4* otelde konaklama
- Osaka’da 1 Gece 5* otelde konaklama
- Odawara-Kyoto, Osaka-Hiroshima ve Hiroshima-Kobe, arası hızlı trenlerle ulaşım
- Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
- Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
- Geziler esnasında gezilecek müze ve örenyerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
- Programda belirtilen tekne gezileri
- Tur boyunca alınacak 7 öğle ve 6 akşam yemeği
- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
- Yurtdışı çıkış harcı
 -Seyahat sigortası
 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Programda belirtilmeyen yemekler
- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
- Fazla bagaj ücretleri
- Kişisel harcamalar
- Vize ücreti  (eski pasaportlar için)
 

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.