Ön Rezervasyon Formu
x
PORTEKIZ TURU
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
5 gün 4 gece
PORTEKIZ TURU
28 Ekim 2020
01 Kasım 2020
GEZİLECEK YERLER
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
28 Ekim 2020 - 01 Kasım 2020
1490 €
Son 2 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
PORTEKIZ TURU

PORTEKİZ

Lizbon (2) – Sintra – Cascais

Batalha – Fatima – Coimbra - Porto (2) – Guimares

Türk Havayolları ile

23 – 27 Mayıs 2020 (Şeker Bayramı) ve 28 Ekim – 01 Kasım 2020 Hareket ..

4 Gece, 5 Gün

1.Gün: İstanbul – Lizbon

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Lizbon’a uçuşunu gerçekleştiriyoruz.Varıştan itibaren panoramik Lizbon şehir turumuz için havalimanından ayrılıyoruz. Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Öncelikle Expo bölgesini göreceğiz. Ardından Vasco de Gama  Kule ve Köprüsü, Heronimos Manastırı, Vasco de Gama’nın denizaşırı keşiflerini anmak için yapılmış olan  Belem  Kulesi’ni  ziyaret ediyoruz. Turumuz sırasında, ünlü  Pasteis de Belem  Pastanesi’nde, bölgenin özel tatlarından olan  “pasteis” tadımı için bir mola  veriyoruz. Otobüsümüz ile yapacağımız panoramik tur  sırasında ise, Praça do Comercio, Praça Rossio ve coğrafi keişfler anısına yaptırılmış olan Padrao dos Descobrimentos (Keşifler Anıtı)  göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde

2.Gün: Lizbon  – Sintra – Cascais - Lizbon  

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından 9. yüzyılın  romantik mimarisi ile bezeli  şehir planlaması ile UNESCO   Dünya Mirası Listesi’ne giren Sintra’ya hareket ediyoruz. Şair  Lord Byron’un dünyadaki en güzel köy olarak nitelediği Sintra’da yer alan  National Palace’ı ziyaret ediyoruz. Saray gezimizin ardından ilk olarak, Avrupa  anakarasının Batı’daki en uç noktası kabul  edilen Cabo  do Roca (Roca  Burnu)’yı; sonrasındaysa Cascais adlı eski balıkçı  kasabasını geziyoruz. Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında alıyoruz. Turumuzun ardından Lizbon’a  geri  dönüyoruz ve şehir merkezinde serbest zaman.  Ardından otelimize transfer. Daha sonra otelimize transfer oluyoruz.  Konaklama otelimizde.

3.Gün: Lizbon –Obidos – Batalha – Fatima – Coimbra – Porto
Kahvaltının ardından Porto’ya gitmek üzere yola çıkacağız. Yolculuğumuz esnasında  ilk durağımız Roma  döneminde kurulmuş şirin  bir kasaba olan  Obidos olacak. Ardından UNESCO   Dünya  Mirası Listesi’nde yer alan muazzam bir mimariye sahip Batalha Manastırı ve “Fatima’nın Üç Sırrı”  mucizesi ile ünlenen ve her  yıl on binlerce Hıristiyan hacıya ev sahipliği yapan Fatima Kasabası olacak. Turumuzun ardından Coimbra’ya  doğru yolumuza devam ediyoruz . Portekiz’in entelektüel merkezi sayılan Coimbra’da 13. Yüzyılın sonunda inşa edilen Coimbra Üniversitesi , her iki yanında 20. Yüzyıldan kalma  dikkat çekici yapıları ile Borges caddesini ve yüzlerce yıl öncesinde ustalarının ellerinden çıkan taş işçiliğinin buluştuğu Eski Katedral’i göreceğiz. Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında alıyoruz.  Tur bitimi Porto’ya transfer  ve geceleme otelimizde.

4.Gün: Porto – Guimaraes – Porto

Kahvaltının ardından Porto şehir turumuz için otelden ayrılıyoruz.Şehir turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında; Sao Bento  Tren  İstasyonu, Sao Francisco Kilisesi, Foz, Boa Vista Bulvarı ve Stock Exchange Palace mevcut. Şehir turumuz sırasında ayrıca Dom Luis köprüsünü geçerek Gaia´ya şarap tatmak üzere şarap mahzenlerine gidiyoruz. Sonrasında Rio Doura nehri üzerinde tekne gezimizi yapacağız. Tur bitimi “Portekiz uyruğunun doğduğu kent” olarak bilinen Guimaraes’e geçeceğiz.  10. yüzyılda yapılmış Guimaraes Kalesi ve Bragança Dükleri Sarayı (Paço dos Duques de Bragança),15-19. yüzyıla ait heykellerle bezeli cephesiyle Nossa Senhora da Oliveira Kilisesi ve Santa Clara Kilisesi görülecek yerlerdir. Ardından Largo de Oliveira (Zeytin Ağacı Meydanı) da mola verecek ve Porto’ya dönmek üzere yola çıkacağız. Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında alıyoruz.   Geceleme otelimizde

5.Gün: Porto  – İstanbul

Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından Porto havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Önemli Notlar;

TURUN ARTILARI

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi’nden herbiri birbirinden güzel beş yeri: Heronimos Manastırı ve Belem Kulesi, Sintra, Batalha Manastırı ve Porto Tarihi Merkezi'ni ziyaret edeceğiz

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, şair Lord Byron'un dünyadaki en güzel köy dediği Sintra'yı gezeceğiz

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Batalha Manastırı, Hristiyan hacılara uzun zaman boyunca ev sahipliği yapan Fatima'yı keşfedeceğiz

+ Belem Pastanesi'nde bölgenin ünlü lezzeti "pasteis"i tadacağız

+ Avrupa anakarasının Batı'daki en uç noktası, Roca Burnu'nu görme şansı elde edeceğiz

+ Günümüzde hala kullanımda olan ve Portekiz tarihini anlatan duvarları ile bilinen tarihi Sao Bento Tren İstasyonu'nu ziyaret edeceğiz

+ Gaia Bölgesi'nin enfes lezzetlerini tadacağız

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Vize Bilgileri

Portekiz Schengen Bölgesi’ne mensup ülkelerdir. Geçerli Schengen vizeniz ile bu ülkeye seyahat edebilirsiniz. Vizeniz yoksa aşağıdaki bilgileri dikkate almanızı rica ederiz. Portekiz: Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Gezi Zamanlaması

Portekiz Kuzey Afrika’ya olan yakınlığının da etkisi ile yıllık ortalama olarak güneyde 18 °C ve 15 °C sıcaklığa sahiptir. Kuzey sınırından kış aylarında nadiren kar görülür. Bunun dışında ülkenin genelinde kışlar yağışlı ve rüzgârlı ancak ılık, yazlar ise sıcak geçer.

Uçuş Süreleri

İstanbul ile Lizbon arası uçuş süresi yaklaşık olarak 4 saat 55 dakikadır.

Porto  - İstanbul arası uçuş süresi ise yaklaşık 4 saat 30 dakikadır. 

 

Para Birimi

Portekiz Euro Bölgesi ülkelerindendir. Gezi için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi

Türkiye ile Portekiz arasında -2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat  10.00’dur.

 

Telefon Kullanı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Kıyafet ve Gerekli

Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü

Portekiz mutfağı diğer Avrupa mutfakları kadar iyi bilinmese de yine de keşfedilmeye değer lezzetleri barındırır. Tuzlanmış morina “Bacalhau”, tavuk ve karides yemeklerinde kullanılan Brezilya asıllı baharat “peri-peri”, et sevenler için ise “Espetada” denenmelidir.

 

Elektrik

Portekiz’de elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://www.iec.ch/worldplugs/typeC.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeF.htm sitesinden görülebilir.

 

Alışveriş

Porto’da Rua de Santa Catarina önemli dükkânların ve outlet mağazalarının bulunabileceği yerler arasındadır.

 

 

 

 

Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gazella Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Gazella Turizm sorumlu tutulamaz. Gazella Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Gazella Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

PORTEKİZ

Lizbon & Porto  

 2/3 Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı

 Single Oda Farkı

23 – 27 Mayıs 2020 (Şeker Bayramı)

1550 EUR

390 EUR

28 Ekim – 01 Kasım 2020

1450 EUR

390 EUR

 

OTELLERİMİZ

Lizbon:  4* Fenix Lisboa vb.

https://www.hfhotels.com/hoteis/hf-fenix-lisboa-pt

 

Porto:  4*  Eurostars Das Artes Hotel vb.

https://www.eurostarshotels.com.pt/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazılmamıştır.

PORTEKIZ TURU
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul -  Lizbon / Porto  – İstanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

* Havalimanı vergileri
* Kişiye özel ev-alan – ev transferleri

* Programda otellerde kahvaltı dâhil konaklama
* Lizbon, Guimaraes, Porto şehir turları

* Sintra, Cascais, Obidos, Batalha, Fatima ve Coimbra gezileri

* Porto’da şarap tadımı ve tekne gezisi

*3 öğle yemeği

*Seyahat Sigortası

*Türkçe rehberlik hizmeti

*Yurtdışı çıkış pulu

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
*Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
* Yemekler esnasında alınacak içecekler

*Fazla bagaj ücretleri

* Kişisel harcamalar

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.