Ön Rezervasyon Formu
x
PEGASUS HAVAYOLLARI İLE BÜYÜK BALKANLAR
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
8 GÜN 7 GECE
PEGASUS HAVAYOLLARI İLE BÜYÜK BALKANLAR
07 Mart 2020
14 Mart 2020
GEZİLECEK YERLER
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
07 Mart 2020 - 14 Mart 2020 YARIM PANSİYON
599 €
Son 2 Kişi
Seç
21 Mart 2020 - 28 Mart 2020 YARIM PANSİYON
599 €
Son 2 Kişi
Seç
04 Nisan 2020 - 11 Nisan 2020 YARIM PANSİYON
599 €
Son 2 Kişi
Seç
06 Haziran 2020 - 13 Haziran 2020 YARIM PANSİYON
599 €
Dolu
Seç
15 Ağustos 2020 - 22 Ağustos 2020 YARIM PANSİYON
599 €
Son 2 Kişi
Seç
19 Eylül 2020 - 26 Eylül 2020 YARIM PANSİYON
599 €
Son 2 Kişi
Seç
10 Ekim 2020 - 17 Ekim 2020 YARIM PANSİYON
599 €
Son 2 Kişi
Seç
07 Kasım 2020 - 14 Kasım 2020 YARIM PANSİYON
599 €
Son 2 Kişi
Seç
21 Kasım 2020 - 28 Kasım 2020 YARIM PANSİYON
599 €
Son 2 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
PEGASUS HAVAYOLLARI İLE BÜYÜK BALKANLAR

1.GÜN. İstanbul – Tiran – Ohrid


Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus  kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları’na ait sefer sayılı uçakla Tiran’a hareket ve varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte Balkanların en güzel şehirlerden biri ve Makedonya’nın incisi, ünlü göl şehri Ohrid’e hareket. Varış ile birlikte yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz ve şehir turunun ardından otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

2.GÜN Ohrid - Resne - Manastır - Üsküp


Uyandırma ve kahvaltının ardından,  Resne - Manastır (Bitola) turunun ilk durağı olan  iki göl arasına sıkışmış güzel kasaba Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi’nin Sarayını görüyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısı’nı, Bedesten’i, İshak Camii’ni, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e hareket.  Üsküp’e varış, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

3.GÜN Üsküp - Belgrad


Kahvaltının ardından adeta bir ‘açıkhava müzesi şehri’ olarak anılan Makedonya'nın başkenti Üsküp’te panoramik şehir turu. Turumuz esnasında,  tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile ‘beyaz şehir’ olarak da bilinen Belgrad’a hareket. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

4.GÜN Belgrad


Kahvaltının ardından Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği şehirde, panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

5.GÜN Belgrad – Saraybosna


Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından pek çok kültürün izini birden taşıyan Saraybosna’ya hareket. Varışımızla beraber panoramik şehir turumuza Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı ile başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

6.GÜN Saraybosna - Mostar - Trebinje


Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından odaların boşaltılması ile beraber otelimizden ayrılarak Bosna’nın nehir kıyısındaki romantik şehri Mostar`a hareket ediyoruz.  Mostar`da  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Turumuzun bitişi ile otantik şehir olan Tribinje`deki otelimize transfer ardından yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından  organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılma imkanı bulacaklar.* Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.)(€ 30) 

Turumuz sırasında ortaçağdan kalma tarihi eserleriyle ünlü Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.'dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.

7.GÜN Trebinje - Kotor – Budva- İşkodra


Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ile turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Daha sonra muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı görecegiz. Son durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında İşkodra’ya hareket. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

8.GÜN İşkodra- Tiran- İstanbul


Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından,  Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyor ve havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yolları’nın uçuşu ile İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

Önemli Notlar;

PC 281   Istanbul - S.Gökçen - Tiran (TIA)              11:40 – 12:25

PC 282   Tiran (TIA) - Istanbul-S.Gökçen (SAW)                 13:05 – 15:45

İki kişilik odada kişibaşı  € 599        / Tek kişilik oda farkı  €  160

3-12 Yaş Çocuk   € 549                                   /  0-2 Yaş Çocuk                € 180

 

Not: Tek kişilik oda farkına, içhat bağlantı ücretlerine ve 0-2 yaş çocuk fiyatları net fiyatlardır, komisyon uygulanmaz.

Yorum yazılmamıştır.

PEGASUS HAVAYOLLARI İLE BÜYÜK BALKANLAR
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

• Pegasus Havayolları ile ekonomi sınıfı uçuş bileti.

• Ohrid’te 1 gece Hotel Sileks 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama.

• Uskup’te 1 gece Hotel BW Karpos 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• Belgrad’ ta 2 gece Hotel Astoria  4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• Saraybosna’da 1 gece Hotel Hollywood 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• Trebinje’de 1 gece Hotel Leotar  4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• İşkodra’da 1 gece Hotel Colesseo 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• Programda belirtilen tüm transferler

• Türkçe rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Otel extraları 

• Dubrovnik turuna katılacak misafirler için ulaşım bedeli kişibaşı € 30.

(Tur sırasında rehber tarafından toplanacaktır) 

Dubrovnik turuna katılacak misafirlerden yeşil pasaportlu olanlara vize gerekmemektedir, normal      pasaportu olanlara geçerli schengen vizesi yeterlidir. 

Hırvatistan vizesi isteyen misafirler için ise bizimle irtibata geçebilirsiniz.  €75

 • Çıkış harcı

• Seyahat sağlık sigortası

• Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ucreti

• Müze ve ören yerleri girişleri

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.