Ön Rezervasyon Formu
x
MUNZUR’DAN VAN GÖLÜNE DOĞU ANADOLU TURU
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
6 gün 5 gece
MUNZUR’DAN VAN GÖLÜNE DOĞU ANADOLU TURU
21 Eylül 2022
27 Eylül 2022
GEZİLECEK YERLER
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
REZERVASYON YAP
Farklı Tarih Seçenekleri
21 Eylül 2022 - 27 Eylül 2022 YARIM PANSİYON
8900 ₺
Dolu
Seç
Grup Fiyatları
MUNZUR’DAN VAN GÖLÜNE DOĞU ANADOLU TURU

 

MUNZUR’DAN VAN GÖLÜNE

DOĞU ANADOLU TURU

PÜLÜMÜR-TUNCELİ-OVACIK-HOZAT-PERTEK-ELAZIĞ-KEMALİYE-OCAK KÖYÜ-APCAAĞA KÖYÜ-HARPUT-MUŞ-BİNGÖL-BİTLİS-TATVAN-VAN-AKDAMAR ADASI

21 – 27 Eylül  2022

 

21 EYLÜL 2022: ANKARA-ERZURUM-PÜLÜMÜR-TUNCELİ

Sabah saat 06.00’da Ankara Esenboğa Havalimanı iç hatlar terminali Anadolu Jet Kontuarı önünde buluşma ve TK 7070 seferi ile saat 08.05’te Erzurum’a uçuş ve saat 09.25’te Erzurum Havalimanına varış. Aracımız ve rehberimizle buluşma. Tunceli Pülümür Vadisi’ne hareket. Pülümür’e varış. Pülümür’ün üstten seyri, 1938 yılında ölen kişiler için kurulan müzenin gezilmesinden sonra şair Cemal Süreyya Anıtı’nı görüyoruz. İlçe merkezine 3 km uzaklıkta bulunan Urartu dönemi yapıldığı düşünülen Hanım Köprüsü ve vadi boyunca Ağlayan kayaları göreceğiz. Tunceli merkezde; Seyit Rıza Heykelini görüp uygun olması durumunda Cem Evi ziyaretini gerçekleştireceğiz. Cem evi ziyareti ardından Otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

 

22 EYLÜL 2022: TUNCELİ - MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI – GÖZELER – OVACIK - HOZAT, ÇEMİŞGEZEK-ELAZIĞ
Kahvaltısı sonrası Ovacık’a hareket ediyoruz. Munzur Vadisi Milli Parkı, Tunceli il merkezinden yaklaşık 8 kilometre sonra başlamakta ve Ovacık ilçesi ile Tunceli arasında kalan Munzur Vadisi'ni kapsamaktadır. Munzur Vadisi; endemik bitki türleri, hayvan türleri ile zengin bir flora ve fauna ‘ya sahiptir. Vadi akarsu kaynakları ve güney sahillerinden getirilen kumlarla kurulan plajı, doğa severler kadar yabancı turistlerin de dikkatini çekmektedir. Munzur Vadisi Milli Parkı’nda Ana Fatma Makamını ziyaretimiz sonrası derin ve kayalık bir vadinin içinde yer alan Halbori Gözelerini fotoğraflıyoruz. Ovacık'a hareket ediyor Ovacık’ta yerel halk ile sohbet edip belediyeye ait marketten organik ürünler alışverişi için serbest zaman sonrası Ovacık ilçe merkezine yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunan Munzur Çayı’nın ana kaynağını oluşturan Munzur Gözeleri ‘ne doğru yola çıkıyoruz. Baharın farklı renkleriyle sizlere seyirlik bir manzara sunacak Munzur Gözeleri gezimizi tamamlayıp Hozat güzergahından Pertek’e varış. Çelebi Ağa Cami ve Sungur Bey Cami gezileri ardından Pertek’ten bineceğimiz feribot ile Keban Baraj gölünü geçerek Elâzığ’a varış. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

 

23 EYLÜL 2022: ELAZIĞ – HARPUT - OCAK KÖYÜ – APCAAĞA KÖYÜ - KEMALİYE

Kahvaltı sonrası Kemaliye Ocak Köyü’ne hareket. Türkiye’nin en temiz Köyü seçilen Ocak Köyünde Kültür Merkezi, Kütüphane, Fırın, Hamam, Konuk evi, Park, Konser Alanı, Helikopter Alanı gibi tesisler de mevcuttur. Hıdır Abdal Sultan Türbesi, Özel Ali Gürer Etnografya Müzesi ve serbest zaman ardından Ahmet Kutsi Tecer’in doğduğu köy ve “orda bir köy var uzakta” şiirinde konu olan Apcağa köyümüzü geziyoruz. Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi, eski Kemaliye evlerinin ve sokakların görülmesi ve Lökhane’de verilecek kısa bir mola sonrası Kemaliye’ye özgü manilerin yazılı olduğu Mâni yolunda yürüyüş, tarihi değirmen, taş dibi mahallesini ve sıladan gurbete adı verilen yapımı 132 yıl süren Taş yolunu görüp fotoğraflıyor, Karanlık Kanyonu görüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Otelimizde

 

 

 

 

24 EYLÜL 2022: KEMALİYE – ELAZIĞ – HARPUT - BİNGÖL - MUŞ – TATVAN

Erken kahvaltı sonrası Elâzığ’ı tanımaya başlıyoruz. Urartu döneminin ihtişamlı kalesi Harput Kalesi’ni panoramik olarak görüp, Pisa Kulesini andıran eğri minaresi ile ünlü Ulu Camiini geziyor, Arap Baba Türbesini ziyaret edip, Balak Gazi Heykeli ile Elâzığ fotoğraflarımızı derleyip Bingöl üzerinden Muş ve Bitlis’e devam ediyoruz. Muş’ta ters laleleri yerinde görme imkanı. Nemrut dağının gölgesinde açık hava müzesini andıran şehirde, kalesi, türkülere konu olmuş Beş Minare Camii, Şerefhanlar zamanından kalma Şerefiye Camiini, İhlasiye Medresesi’ni görüyor ve Tatvan’a geçiyoruz. Şehir merkezinde bulunan otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

25 EYLÜL 2022: TATVAN - NEMRUT –AHLAT- GEVAŞ - AKDAMAR ADASI - VAN

Sabah minibüslerle Nemrut kalderasına hareket ediyoruz. Hava şartlarının uygunluğuna göre Sönmüş bir volkanik dağ olan Nemrut krater alanında Soğuk Göl, Ilık Göl, Kuru Göl, Buhar Bacalarını görüyor, göl kıyısında kısa bir yürüyüş yapıp, fotoğraflarımızı çektikten sonra Ahlat’a gidiyoruz. Ahlat’ta Türk dünyasının en büyük Türk İslam Mezarlığı’nı ziyaret ediyoruz. Mezarlıkta bulunan mezar taşları ölçü ve üslup açısından anıt özelliğine sahiptir. Mezar taşları üzerinde dünyada eşine rastlanmayan motifler bulunmaktadır. Ahlat mezar taşlarının yanı sıra Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet gibi kümbetleri ve bu kümbetlerin üzerindeki süslemeleriyle de özel bir yere sahiptir. Kümbetleri ziyaretimiz sonrası dünyaca ünlü Ahlat bastonlarının yapıldığı baston atölyesini geziyor, Gevaş’a devam ediyoruz. Van gölü kıyısında Gevaş iskelesinde bizi bekleyen teknemize binerek Keşiş kızı Tamara’dan ismini alan Akdamar Adası’na doğru harika bir tekne turu yapıyoruz. Ermeni krallığı zamanında inşa edilen Akdamar kilisesi geziyor, adanın muhteşem Van gölü manzaralarının keyfini çıkartmak için kısa bir mola veriyoruz. Tur bitiminde Van merkeze hareket. Van’daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

26 EYLÜL 2022: ESKİ VAN- HOŞAP – ÇAVUŞTEPE – TUŞPA – VAN ARKEOLOJİ MÜZESİ -VAN

Kahvaltı sonrası Van’ın Gürpınar ilçesi sınırlarında bulunan Çavuştepe kazı alanına hareket ediyoruz. 2500 yıllık kanalizasyon sistemleriyle, saray yapısı, tapınakları ve depoları ile Doğunun kadim halkı Urartuların kale kentini geziyor, kazı alanının bekçiliğini yaparken Urartu dilini kazı ekibindeki profesörlerden öğrenmiş Mehmet Bey ile tanışıyoruz. Ardından 40 km ileride bulunan Osmanlı dönemi Mahmudilerin görkemli uç kalesi Hoşap kalesini geziyoruz. Van merkeze dönerken, Eski Van şehrinde bulunan Mimar Sinan eseri Hüsrev Paşa Külliyesi’ni, Van Arkeoloji Müzesini geziyor, yerel halkın inançlarında dilekler tutulan ve halen adaklar adanan Urartulardan kalma açık hava tapınağı Analı Kızlı Sunağını görüyor, Urartuların başkent merkezi olan, kerpiç kaleleri, Tuşpa (Van) kalesini geziyoruz. Akşamüzeri otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

27 EYLÜL 2022: VAN - ANKARA

Kahvaltı sonrası serbest zaman ve alışveriş sonrası 100.Yıl Üniversitesinde bulunan Van kedi evi’ni ziyaret ettikten sonra Van Ferit Melen Havalimanına hareket. Gerekli bilet ve bagaj işlemleri ardından Anadolu Jet TK7181 Sefer sayılı uçuşu ile saat 17.55’te Ankara’ya hareket saat 19.40’ta Ankara Esenboğa Havalimanına varışta başka gezilerde buluşmak dileğiyle vedalaşma..

 

Önemli Notlar;

Genel Bilgiler

Özel eşyalarınızın dışında sizlere önerebileceğimiz malzemeler; mevsim şartlarına uygun bot ve kıyafetler, bere, atkı, eldiven, fotoğraf makinesi-kamera (piller), güneş gözlüğü ve soğuğa kaşı krem.

 

* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsait lige göre belirlenecektir.

MUNZUR’DAN VAN GÖLÜNE DOĞU ANADOLU TURU

Nakit/Tek Çekim

6 Taksit

İki Kişilik Odada Kişi Başı

8,900 TL

9,300 TL

Tek Kişi Farkı

1,900 TL

*

Yorum yazılmamıştır.

MUNZUR’DAN VAN GÖLÜNE DOĞU ANADOLU TURU
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Özel tur araçları ile seyahat
* Araç içi ikramlar
* 6 gece 4* otellerde konaklama
* 6 kahvaltı – 6 akşam yemeği
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi

* Ankara-Erzurum / Van-Ankara uçak biletleri

* Van Akdamar Adası Tekne ücreti

* Nemrut Dağı Minibüs Transferi

* Pertek Elâzığ feribot ücreti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm öğle yemekleri,

* Alkollü ve Alkolsüz içecekler

* Mini bar kullanımı
* Müze ve ören yerleri girişleri

 

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.