Ön Rezervasyon Formu
x
ATA DİYARI MOĞOLİSTAN & SİBİRYA BAYKAL GÖLÜ
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
12 GÜN 11 GECE
ATA DİYARI MOĞOLİSTAN & SİBİRYA BAYKAL GÖLÜ
29 Temmuz 2020
09 Ağustos 2020
GEZİLECEK YERLER
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
REZERVASYON YAP
Farklı Tarih Seçenekleri
29 Temmuz 2020 - 09 Ağustos 2020
4590 $
Son 2 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
ATA DİYARI MOĞOLİSTAN & SİBİRYA BAYKAL GÖLÜ

ATA DİYARI MOĞOLİSTAN & SİBİRYA BAYKAL GÖLÜ
Ulan Bator(3)-Arkhangai-Tsenkherin Khaluun Rashan(1)- Karakurum(2)-Ugii Gölü-Bayan Gobi Çölü(1)-Hustai Milli Parkı-Terelj Milli Parkı(1)-Baykal Gölü(2)

 

29 TEMMUZ ÇARŞAMBA 1.Gün: ANKARA - İSTANBUL – ULAN BATUR

Bu muhteşem doğaya ve inanılmaz manzaralara doğru seyahatimiz saat 12:30 civarında evlerinizden özel transferimiz ile başlayacak. Saat 14:15’te TK2147 seferi ile İstanbul’a hareket. Saat 15:35’te varış ve İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde diğer konuklarımızla buluşma sonrası Türk Hava Yolları’nın TK 236 seferi ile 18:20’de Moğolistan’ın başkenti Ulan Bator’a uçuş. Geceleme uçakta.

30 TEMMUZ PERŞEMBE  2.Gün: ULAN BATOR

Sabah 07.45’ te Ulan Bator’a varış, havalimanında karşılanma ve Otele yerleşme ardından (Odalar hazır olmayabilir) panoramik şehir turu gerçekleştirilecektir. Ulan Bator’un ismi Tuul Irmağı kıyısında olduğu için “Kızıl Kahraman” anlamına gelmektedir. Sovyetler Birliğinin dağılmasından sonra hızla gelişen ve modern yaşam ile geleneklerin halen sürdürüldüğü bu güzel şehri tanıma turunda eski adı Sükhbatar olan Cengiz Han Meydanı, Cengiz Han Abidesi görülecek ve ardından  Zaisan tepesine çıkılarak Zaisan Savaş Anıtı ve tüm şehrin panoramik manzarası görülecektir. Öğle yemeğimiz yerel restoranda alınacak olup sonrasında Taş Devrinden günümüze Orta Asya ve Moğolistan eserlerini göreceğiniz Ulusal Tarih Müzesi gezilecektir. Akşam yemeği ve geceleme 5* Kempinski otel’de olacak.

31 TEMMUZ  CUMA 3.Gün:  ULAN BATUR – TSENKHERIN KHALUUN RASHAAN 

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak aracımızla Moğolistan’ın Kuzeyine yol alıyor ve Arkhangai- Tsenkherin Khaluun Rashaan’a gidiyoruz. Yolculuğumuz sırasında Moğolistan’ın muhteşem doğasına tanık olacağız. (Öğle yemeği yol üzerinde piknik şeklinde olacak). Öğleden sonra varışta Sıcak su kaynaklarının bol olduğu bu termal bölgede Ger Kamp’lara yerleşme. (Büyük çadırlardan oluşan “GER” diye bilinen bu kamplar eskiden Moğolların üç nesil yaşadıkları yer olmasına rağmen günümüzde turist konaklamaları için kullanılmaktadır) tesise yerleşme ve sıcak sularda yorgunluk atma, dinlenme ardından akşam yemek ve geceleme Duut Kamp’ta olacak.. 

01 AĞUSTOS CUMARTESİ 4.Gün: TSENKHERIN KHALUUN RASHAAN - KARAKURUM(KHARKORIN)

Kahvaltı sonrası Moğolistan’ın ortasında ve Ülkenin en büyük gölü olan Ugii Gölü’ne gidiyoruz. Ugii Gölü 27km2’lik alanı kaplamakta ve 150 türden fazla kuş barındırdığı için Kuş Cenneti olarak bilinmekte. Göl kenarında fotoğraf çekimi ve serbest zaman sonrası orada bulunan yerel restoranda alacağımız Öğle yemeği sonrası Karakurum’a dönerek buradaki Munkhtenger Delux Kamp’a yerleşiyoruz. Akşam yemek ve geceleme kampta olacak..

02 AĞUSTOS PAZAR 5.Gün: KARAKURUM – (ORHUN ABİDELERİ)

Kahvaltı sonrası 1586 yılında Moğolistan’da yapılan ilk ve günümüzde halen yaşayan en büyük Budist Manastırı Erdene Zuu Manastırı ziyaret edilecektir. Daha sonra Karakurum müzesi görülecek ve ardından Orhun Vadisi’ne gidilerek Unesco Dünya Miras listesinde Göktürk’ler döneminde Türk yazı dilinin ilk, fakat harikulade örneklerinden anıtlar göreceğiz. Bu anıtlar aynı zamanda Türk yazı dilinin başlangıcını milâdın ilk asırlarından beri kullanıldığının ispatıdır, bugüne gelen 6 tanesi yaşamakta ama bizim için önemli olan 3 kitabeden Bilge Kağan 

ve Kültgin kitabelerini göreceğiz.. Bu kitabeler 1893 Yılında Danimarka’lı bilgin Vilhelm Thomsen tarafından çözülmüş ve 38 harfli alfabe ile okunmuştur. Bu muhteşem gezi sonunda Göçebe ailelerle tanışıp yaşamları hakkında bilgi sahibi olacağız, arzu edenler burada at kiralayabilecekler. Akşama doğru Karakurum’daki Kamp’ımıza dönüş. Öğle yemeği yolda, akşam yemek ve geceleme Mughtenger Delux Kamp’ta olacak..

03 AĞUSTOS PAZARTESİ  6.Gün:  KARAKURUM – BAYAN GOBİ ÇÖLÜ

Kahvaltı sonrası Bayan Gobi Çölü’ne hareket ediyoruz. “Zengin Gobi” anlamına gelen Bayan Gobi, Gobi çölünün bitki örtüsü ve zengin yaşamını tüm ihtişamıyla yansıtmaktadır. Öğle yemeği sonrası dileyen konuklarımız kum tepelerinde  develerle gezintiye çıkabilecekler.  Dinlenme ve serbest zaman ardından akşam yemek ve geceleme 2 Zagal Lüks Ger Kamp’ta olacak..

04 AĞUSTOS SALI  7.Gün: BAYAN GOBİ ÇÖLÜ – HUSTAI MİLLİ PARKI – ULAN BATOR

Kahvaltı sonrası Moğolistan’ın doğa harikasını yaşayacağımız Hustai Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Burada yaşayan Przewalski Vahşi atları bu parkın en önemli sembolleridir. Moğolistan’n bir diğer özelliği de “Özgür Atlar Ülkesi” sayılmasıdır, hava şartları müsait ise atların fotoğraflarını çekme imanımız olacak. Öğle yemeği Kampta alındıktan sonra Ulan Bator’a hareket. Ulan Bator’a yaklaşık 1 saat mesafede bulunan dev Cengiz Han Heykeli kompleksi ziyaret edilecektir. Çöl ortasında inşa edilen ve dünyadaki en büyük heykellerden biri olan Cengiz Han anıtının boyu toplamda 40 mt’ye ulaşmaktadır. Çelikten inşa edilmiş ve ‘’Altın Kamçı’’ olarak adlandırılan heykelin genel görünümü: at üzerinde ufka bakan efsanevi hükümdar Cengiz Han, sağ elinde altından bir mızrak tutar şekildedir. Heykelin içinden geçen bir asansör ile atının kafasına ulaşan ziyaretçiler, buradan uçsuz bucaksız Moğol bozkırlarını görebilirler. Atın göğsüne işlenmiş kartal sembolü ise pençeleriyle Yerküre’yi kavramış gök egemenliğini vurgulamakta ve Göktürk’lerin torunu yüce Cengiz Han’ı yüceltmektedir. Varışta 5* Kempinski Otel’e yerleşme ve geceleme ..

05 AĞUSTOS ÇARŞAMBA 8.Gün: ULAN BATOR – IRKUTSK – BAYKAL GÖLÜ (SİBİRYA)

Erken kahvaltı sonrası havalimanına hareket. Moğolistan havayolları ile saat….. Sibirya’nın başkenti Irkutsk’a uçuş. Irkutsk Doğu Sibirya’nın  6.büyük şehri olup; Irkut nehri ile birleşen ve Baykal Gölü’ne açılan Angara Nehri kıyısında yer alır. Sibirya’nın güçlü Ticari ve ekonomik kenti konumunda olan bu şehir zamanında sürgün şehri olup Ekim Devrimi öncesi Bolşevik lider Lenin’in de buraya sürgün edildiği bilinir. Saat 09:15’te varışta yapacağımız kısa şehir tanıma turunda Kirov meydanı, tipik Rus Mimarisiyle Hükümet Binası, askerler anısına yakılan sonsuzluk ateşi, 1600’lü yıllarda yapılan Kurtarıcı Kilise ve Epiphany Katedrali, Moskova Kapısı görülecek yerler arasında. Rus tipi yerel restoranda alacağımız öğle yemeği sonrasında adının Türkçe “Zengin Göl” olduğu tahmin edilen Baykal Gölü’ne hareket. Yaklaşık 65 km’lik yolculuk sonrası tütsülenmiş balıklarıyla ünlü Angara Nehri kıyısındaki Listvyanka’ya varışımız öncesi ahşap yapılarla Açıkhava Müzesi olan Talzy Müzesi’ni geziyoruz. Akşama doğru Baykal Gölü’nü oluşturan Angara nehri kıyısındaki Anastasia Otel’e yerleşiyoruz. Akşam yemek ve geceleme Otelimizde…

06 AĞUSTOS PERŞEMBE  9.Gün: BAYKAL GÖLÜ (SİBİRYA)

Kahvaltı sonrası Baykal Gölü Müzesi  ve Sibirya’nın florasını görebileceğiniz Dendropark gezilecek ardından Baykal Gölü’nde tekne ile 1,5 saat sürecek gezintimiz olacak. Merkeze geldiğimizde hediyelik eşyalar alabileceğimiz Balık pazarı’nda alışveriş için vereceğimiz serbest zaman ve öğle yemeği sonrası teleferik ile çıkacağımız Chersky gözlem noktasından Baykal Gölü’nü izleme imkanı bulacak ve hakkında fikir edineceğiz. Baykal Gölü 640 KM uzunluk ve 80 km genişliği, 1637mt derinliği ile dünyanın en derin ve bölgenin en büyük gölüdür. Derinliğinin ve genişliğinin bu kadar büyük olması Baykal gölünü dünyanın en önemli su havzası yapar. Bunların yanında çevresinde kendine özgü oluşturduğu endemik bitki örtüsü, içinde bulunan adacıklar, canlı çeşitliliği ve muhteşem manzarası da birçok gezginin odak noktasıdır. Baykal gölünün suyu o kadar berrak ve temiz ki hiçbir filtreden geçmeden içilebildiği söylenir. Bölgede Aziz Nikolas kilisesi ile çeşitli hikayelere ve efsanelere konu olan Şaman kayalığı görüldükten sonra Otele dönüş. Yerel restoranda Rus Halk dansları eşliğinde alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme Otelimizde.. 

07 AĞUSTOS CUMA  10.Gün: BAYKAL GÖLÜ – IRKUTSK - ULAN BATUR – TERELJ MİLLİ PARKI

Kahvaltı sonrası Irkutsk’a dönüş ve belirtilen saatte Ulan Bator’a uçuş. Varışta Gorki Vadisi üzerinde yer alan Terelj Milli Parkı’na hareket edeceğiz. Gorkhi-Terelj Milli Parkı rüzgârın, nehirlerin sesi duyulan, uçsuz bucaksız yeşilliklerle kaplı ve mistik bir atmosfere sahip bir vaha. Burası, Ulan Bator’luların yaz boyunca geldiği, piknik yaptığı, ata bindiği bir sayfiye yeri olup ayrıca heykel gibi benzetme yapabileceğiniz kayalardan en bilineni olan Kaplumbağa Kayası'nı fotoğraflıyacağız. Kaplumbağa’nın  Moğol inancına göre sonsuz hayatı sembolize ettiğine ve doğal afetlerden koruduğuna inanılır. Cengiz Han’ın kutsal vadisi olan ve yüksekliği 2400mt’yi bulan dağlar arasında yer alan bu Yeşil vadi aynı zamanda Cengiz Han’ın doğduğu yerdir. Dağlık kısımlarda Şaman Kayaları ve gizli Budist Tapınakları il bu Vadi muhteşem görsellik sunuyor ziyaretçilere.. Göktürk yazıtlarının ilki olma özelliğini taşıyan meşhur Tonyukuk Anıtı da buradadır. Bilge Kağan'nın başveziri ve büyük bir kumandan olan Tonyukuk, dört cepheli iki dikilitaştan oluşan ve Göktürk harfli Türkçe bir metinin yazılı olduğu anıtı kendisi diktirmiştir. Tonyukuk Anıtı Türk dili, tarihi ve kültürü açısından büyük önem taşımaktadır. Milli Park içinde öğle yemeğimizi tur esnasında alıyoruz. Daha sonra Terelj Lodge Delux Ger Kamp’ta odalara yerleşme, akşam yemek ve geceleme..

08 AĞUSTOS CUMARTESİ  11.Gün: ULAN BATUR

Kahvaltı sonrası tesisten ayrılış ve Başkent Ulan Bator’a dönüş. Varışta yerel restoranında alacağımız öğle yemeği sonrası Otele yerleşme ardından serbest zaman olacaktır. Akşam veda yemeği ünlü Moğol Barbekü tarzı restoranda Folk müziği eşliğinde alınacaktır. Geceleme 5*Kempinski Otel’de olacak..

09 AĞUSTOS PAZAR  12.Gün: ULAN BATUR – İSTANBUL – ANKARA

Erken kahvaltı sonrası otelden ayrılış ve havalimanı’na transfer. Yerel saatle 09:15’te Türk Hava Yolları TK 237 seferiyle İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 12:55’te  İstanbul’a varış ve TK2158 seferi ile saat 15:00’te Ankara’ya hareket. Saat 16:20’de varışta  evlerinize transferleriniz ile gezimizin sonu. Başka gezilerde buluşmak dileğiyle vedalaşma...
 

Önemli Notlar;

MOĞOLİSTAN-BAYKAL GÖLÜ

 

ÜCRET

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

 

 

4,590 USD

 

 

TEK KİŞİ FARKI

 

 

  550 USD

 

Yorum yazılmamıştır.

ATA DİYARI MOĞOLİSTAN & SİBİRYA BAYKAL GÖLÜ
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

- THY ile Ankara-Ulan Bator-Ankara gidiş dönüş uçak bileti ve vergileri
- Moğolistan Havayolu ile Ulan Bator-Irkutsk arası gidiş dönüş uçak bileti ve vergileri
- Ulan Batur’da 5* Kempinski Otel’de 3 gece oda kahvaltı konaklama 
- İçinde Banyo-WC olan Lüks Ger Kamplarda 5 gece konaklama  
- Baykal Gölü’nde 4* Anastasia Otel’de 2 gece konaklama ve kahvaltılar
- Moğolistan’da ve Doğu Sibirya’da otobüs ile yapılacak tüm geziler
- Baykal Gölü’nde 1,5 saatlik tekne turu ve Gözlem tepesi teleferik ile çıkış
- Toplam 10 öğle ve 9 akşam yemeği (bazı öğle yemekleri piknik olarak alınacak; Moğolistan ve Baykal Gölü’nde 1 er akşam yemeği folk gösterisi eşliğinde alınacak) 
- Moğolistan’da belirtilen tüm geziler ve ören yeri girişleri
- Sibirya’da Talzy Müzesi, Baykal Gölü Müzesi girişleri
- Lokal İngilizce rehberlik hizmeti
- Saltur Turizm Profesyonel rehberlik hizmeti
- Seyahat ve sağlık sigortası (75 yaşa kadar geçerli olup, 75 yaş üzeri için sürprim uygulanmaktadır)
- Moğolistan ve Sibirya’da yerel rehber ve şoför bahşişleri (50 USD)
 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Rusya Vize ücreti (190 USD) Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. Moğolistan’a TC vatandaşlarına vize yoktur ancak gezi dönüş tarihi itibariyle 6 aylık geçerli pasaport gerekmektedir
- Yurt Dışı çıkış harcı (50 TL)
- Belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
- Tüm yemekler esnasında alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
- Tüm şahsi harcamalar
 

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.