Ön Rezervasyon Formu
x
MİSTİK İRAN
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
10 GÜN 8 GECE
MİSTİK İRAN
20 Ekim 2019
29 Ekim 2019
GEZİLECEK YERLER TAHRAN(2) – KUM - KAŞHAN – ISFAHAN(2) – NAIN - MEYBOD - YEZD(2) – ABARKUH - PASSARGAD - PERSEPOLIS – ŞİRAZ(1) – MEŞHED(1)
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
20 Ekim 2019 - 29 Ekim 2019 YARIM PANSİYON Mistik İran
1540 $
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
MİSTİK İRAN

MİSTİK İRAN  TURU ***VİZE YOK***

TAHRAN(2) – KUM - KAŞHAN – ISFAHAN(2) – NAIN - MEYBOD - YEZD(2) – ABARKUH - PASSARGAD - PERSEPOLIS – ŞİRAZ(1) – MEŞHED(1)

** İSTANBUL'DAN Katılacak Misafirlerimize Kişi Başı 50 $ indirim **

20 EKİM PAZAR 1.GÜN: ANKARA - İSTANBUL - TAHRAN

Esenboğa havalimanında buluşmanın ardından Türk Havayollarının TK- 2113 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.40’ta İstanbul’a hareket. Pasaport ve çıkış işlemleri sonrası TK- 870 sefer sayılı uçuş ile saat 09:50’de Tahran’a uçuş. Saat 13.25’te varışta yapılacak  panoramik şehir turunda  Azadi Meydanı, Musalla Cami, Burç el Milad ve Tahran’ın caddelerini göreceğiz. 5* Otele yerleşme ardından serbest zaman. Akşam  yemeği sonrası geceleme…

21 EKİM  PAZARTESİ  2.GÜN: TAHRAN

Kahvaltı sonrası İran’ın en eski ve etkileyici Sarayı olan ve Dünya Miras listesinde olan Gülistan Sarayı gezilecektir. Öğleden sonra Tahran'da Pehlevi hanedanlığından kalan en önemli mekânlardan olan Sadabat Sarayı kompleksi gezilecektir, bu saray günümüzde müze olarak hizmet veriyor,  daha sonra Mücevher Müzesi gezilecektir. Tur bitiminde Akşam yerel restoranda alınacak yemek sonrası otelimize transfer.  Geceleme otelimizde.

22 EKİM  SALI  3.GÜN: TAHRAN - KUM - KAŞHAN (220 km) - İSFAHAN (298 km)

Kahvaltı sonrası Tahran’ın en eski kapalıçarşısı olan Tajrish Pazarında kısa bir alışveriş molası ardından Tahran’dan ayrılıp İran İslam devriminin başladığı yer olan Kum kentini kısaca görüp tipik evleri ile ünlü Kaşhan'da Tabatabaei Evi, Dünya Miras listesindeki Fin Bahçeleri’ni geziyoruz. Kısa bir alışveriş molası sonrası Isfahan’a hareket. Varışta Otele yerleşme. Akşam Zayandeh Nehri üzerinde 33 kemeri ile ünlü Siyosepol Köprüsü görüldükten sonra yerel restoranda alınacak akşam yemeği ardından geceleme Otelimizde..

23 EKİM ÇARŞAMBA  4.GÜN: İSFAHAN


Kahvaltı sonrası bir zamanlar İran’a başkentlik yapan İsfahan'da yapacağımız şehir turunda; bir mimarlık şaheseri olan Kırk Sütunlu saray, sallanan minare ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ’NDEKİ Ali Kapı (Devlet Kapısı) Sarayı, Şeyh Lütfullah Camii, Abbasi Cuma camii ve Isfahan Nakş-ı Cihan Meydanı (İmam Meydanı) ve kapalı çarşıyı geziyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme İsfahan'da.

24 EKİM PERŞEMBE  5.GÜN:  ISFAHAN - NAIN - MEYBOD  - YEZD (314 km)

Kahvaltı sonrası çok renkli mimariye sahip Vank Katedrali’ni gezdikten sonra Yezd’e hareket. Yol üzerinde Nain’de Medine’deki camiden sonra yapılmış olan Nain Cuma Camii ve sonra Meybod’da Narin kalesi kalıntıları ile Şah Abbasi Kervansarayı gezilecektir. Yezd’e varışta Otele yerleşme, akşam yemek ve geceleme.

25  EKİM  CUMA  6.GÜN: YEZD


Kahvaltı sonrası Zerdüştlerin inancına göre ölüleri koydukları ve akbabalara terk ettikleri Sessizlik Kulelerini ve ardından 2500 yıldır sönmeyen ateşiyle Zerdüşt tapınağını gezeceğiz.  Yezd UNESCO tarafından Dünyanın en eski şehirlerinden biri olarak kabul edilmiştir. Kendine özgü bu şehirde kerpiç yapılarıyla fahadan Mahallesinde dar sokaklarda tarih içinde kaybolduğunuzu hissedeceksiniz. Burada Emir Çakmak Kompleksi, Mescid-i Cuma camisini, Dünya çapında bilinen en yüksek rüzgar kulelerini ve  Su Müzesini göreceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

26 EKİM CUMARTESİ 7.GÜN: YEZD - ABARKUH - PASSARGAD - PERSEPOLİS (386 km) - ŞİRAZ ( 75 km )


 Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak gideceğimiz Abarkuh’ta 5000 Yıllık Servi ağacı ile tipik yapısı ile yazın sıcağında soğuk su saklamak için kullandıkları tuğla örme yapı görüldükten sonra  Passargad antik kentine gidiyoruz. Burada insanlığın bilinen İlk insan hakları beyannamesi olan Cyrus’un silindirini yayınlamış Pers Kralı 1.Darius ( Kiros) ’un mezarı görüldükten sonra Persepolis’e varıyoruz. Pers İmparatorluğunun başkenti, MÖ 6.yüzyılda Pers Kralı 1.Darius tarafından kurulan  olan Antik Persepolis'in gezilmesinden sonra Şiraz’a varışta Otele yerleşme, akşam yemek sonrası ünlü Şair Saadi’nin mezarı ziyaret edilecektir. Geceleme.

27 EKİM  PAZAR   8.GÜN: ŞİRAZ - MEŞHED

Kahvaltı sonrası valizlerimizle Otelden ayrılıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turunda; Nasır el Mülk Camii, Kerim Han Kalesi, Vekil Camii, el işleriyle  ünlü Vekil pazarı, İrem bahçeleri, Kur’an Kapısı, Şah Cerag Türbesi, Ünlü Şair Hafız’ın mezarı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra havalimanına transfer ve  Meşhed’e uçuş. Varışta  Otele yerleşme, akşam yemek ve  geceleme.

28 EKİM  PAZARTESİ    9.GÜN: MEŞHED -  İSTANBUL


Kahvaltı sonrası Meşhed’i tanıyacağız. Meşhed, İran'ın Razavi Horasan Eyaleti'nin yönetim merkezi ve ülkenin ikinci büyük şehridir. Aynı zamanda, eyaletin aynı isimli Meşhed Şehristan'nın yönetim merkezidir. Meşhed, ülkenin doğusunda, başkent Tahran'ın 850 km. doğusunda bulunmaktadır. Burada Oniki İmam'ın sekizinci imamı olan İmam Rıza'nın kabrini de içine alan bir yapılar kümesi, Goharshad Camii, İran Edebiyatının ünlü Şairi Firdevsi’nin anıt mezarı, Firdevsi Üniversitesi,  Afşar Hanedanı'nın kurucusu ve 1736-1747 yılları arasında İran şahı olan en yetenekli askeri kumandanı Nadir Şah türbesi,  Mellat Parkı görülecektir. Son alışverişler için serbest zaman ardından yerel restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası havalimanına transfer.

29 EKİM  SALI   10.GÜN:  MEŞHED - İSTANBUL -  ANKARA

Türk Havayollarının TK- 889 sefer sayılı uçuşu ile saat 02:30’da İstanbul’a hareket ve saat 06:50’de varış. TK- 2134 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.00’da Ankara’ya hareket. Saat 10.20’de varış. Anılarla dolu turumuzun sonu…

Önemli Notlar;

 

MİSTİK İRAN TURU

 

TUR ÜCRETİ

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

1,540 $

 

TEK KİŞİLİK ODA FARKI

   300 $

2-11 YAŞ ÇOCUK

** 2 YETİŞKİN YANINDA**

1,390 $

Yorum yazılmamıştır.

MİSTİK İRAN
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* THY ile Ankara-İstanbul-Tahran / Meşhed-İst-Ankara gidiş-dönüş uçak bileti ve havalimanı vergileri

* Şiraz-Meşhed arası yerel havayolu ile uçuşlar

* Ev – Alan – Ev  transferleri

* 8 gece  4 - 5* Otellerde kahvaltı dahil konaklama

* 9 Akşam yemeği (Yerel restoran ve Otellerde)

* Programda belirtilen TÜM TURLAR

* Müze ve ören yerleri giriş biletleri

* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

* Seyahat ve Sağlık Sigortası (65 yaş üzeri misafirlerimize sürprim uygulanır)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm kişisel harcamalar

* Öğle yemekleri

* Programda belirtilmeyen geziler ve giriş ücretleri

* Bahşişler (yerel rehber ve şoförler için-kişi başı 45 $)

* Otellerde bagaj taşıma hizmetleri

* Yurt dışı çıkış harcı (15TL)

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.