Ön Rezervasyon Formu
x
MEKSİKA KOLOMBİYA
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
10 gün 9 gece
MEKSİKA KOLOMBİYA
20 Mart 2020
29 Mart 2020
GEZİLECEK YERLER
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
20 Mart 2020 - 29 Mart 2020
2499 $
Son 2 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
MEKSİKA KOLOMBİYA

Alan Buluşması : 19 Mart 2020 Perşembe saat 22:45  
   

1.GÜN: İSTANBUL – BOGOTA //  20 Mart 2020 Cuma

  
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet, biniş ve bagaj işlemlerinin yapılmasının ardından saat 02.10’da Türk Havayolları’na ait TK 800 sefer sayılı uçak ile Bogota’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 14 saatlik uçak yolculuğun ardından yerel saatle 08.30’da Kolombiya’nın başkenti Bogota’ya varıyoruz. Varışın ardından alandan ayrılıyor ve panoramik Bogota şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında Bogota’nın tarihi kent merkezi, La Candelaria tarihi mahallesi, 18 ve 19.yy tarihi kiliseleri, eski kolonyal evleri, Kolombiya devlet başkanının ikametgâhı olan Casa del Narino ve bahçesinde bulunan uzay gözlem evi, 17.yy da yapılmış olan El Carmen kilisesi, Plaza Bolivar, Kolonyal sanat eserlerinin de bulunduğu Santa Clara kilisesi görülecektir. Turumuzun devamında Altın müzesi ve Botero müzesini geziyoruz. Tur bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Bogota’da otelimizde.      

2.GÜN: BOGOTA // 21 Mart 2020 Cumartesi    


Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Tuz Katedrali (Zipaquria)” turumuza katılabilirler. Dünya’da sadece 2 tane bulunan Tuz Katedrali’ni ziyaret etmek için Zipaquira’ya gidiyoruz. Eski tuz madenin içine inşa edilen ve tamamı tuzdan meydana gelen bu katedrali keşfetmek için madenin içerisine giriyoruz. Ayrıca madenin etrafından bulunan tuz madenlerini ve tuz işleme atölyelerini de ziyaret edeceğiz.  Turumuzun bitiminde otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.    
Tuz Katedrali (Zipaquria) Turu   95 $  (Kişi başı)      


3.GÜN: BOGOTA – MEXICO CITY // 22 Mart 2020 Pazar

    
Kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Mexico City’ye uçuş. Mexico City’e varışın ardından alanda bizi bekleyen özel aracımız ile otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.    

4. GÜN: MEXICO CITY // 23 Mart 2020 Pazartesi     


Kahvaltının ardından, Mexico City panoramik şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb-öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.    

5. GÜN: MEXICO CITY // 24 Mart 2020 Salı     


Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar turuna katılabilirler. Milattan önce 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir. Bu büyülü mekânlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra özel aracımız ile Mexico City’ye dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Mariachi Gecesi’ne katılabilirler. Konaklama otelimizde.    
Teotihuacan Tapınaklar Turu:        105 $ (Kişi başı)     
Mariachi Gecesi (yemekli):                       75 $ (Kişi başı)    

6. GÜN: MEXICO CITY - MERİDA // 25 Mart 2020 Çarşamba

    
Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Merida’ya uçuyoruz. Varışımızı takiben şehir Merida şehir turuna başlıyoruz. ‘’ Beyaz Şehir ‘’ olarak 1542 yılında kurulan ve günümüzde Yucatan’ın başkenti olan bu kenti keşfe çıkıyoruz. Maya kültürel mirasını yakından inceleme imkânı bulacağımız Maya müzesi, şehrin etkileyici mimarisi eşliğinde parklarını gezerek şehirde keyifli zaman geçiriyoruz. Şehir turu bitiminde otele transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.    

7. GÜN: MERİDA - CANCUN // 26 Mart 2020 Perşembe     


Kahvaltının ardından Cancun’a yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Chichen Itza turuna katılabilirler. Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Tur sonrası Cancun’a varış ve otelimize transfer. Konaklama otelimizde.    
Chichen Itza Turu:  115 $  (Kişi başı)     
** Chichen Itza turu yol üzerinde tüm yolcuların katılımı ile gerçekleştirilecek olup, %100 katılım sağlanamaması halinde ertesi gün gerçekleştirilecektir.        


8.GÜN: CANCUN // 27 Mart 2020 Cuma

    
Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan Tulum & Xcaret Park & Gece Show’u turuna katılabilirler. Tulum kalıntıları, Cancun’a yaklaşık 1 saatlik mesafede olup, Meksika’da Chicen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır. M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınakları ziyaret edeceğiz. Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Tulum sonrası Xcaret turu için devam edilecektir. Xcaret; Meksika’nın gizli cennet olan dünyanın en ünlü eko-arkeolojik parkıdır. Karayipler denizinin büyüleyici güzelliğinde kaybolup, bin yıl öncesi medeniyetlerin sihirinin etkisinde kalacaksınız. Mayaların zamanında oynanan oyunlar, su aktiviteleri, muhteşem gösterileri ile bu parkta zaman su gibi akıp gidecek. Turumuz sonrası otelinize transfer. Konaklama otelimizde.     
Tulum &  Xcaret Park & Gece Show’u turu: 210  $ (Kişi başı)       

9. GÜN: CANCUN - İSTANBUL // 28 Mart 2020 Cumartesi

    
Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Türk Havayollarına ait TK 181 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.20’de Istanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz...    


10. GÜN: İSTANBUL // 29 Mart 2020 Pazar     


Yerel saat ile 05:25’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.    
 

Önemli Notlar;

 

Single Odada 1 Kişi

Double Odada 1 Kişi

Triple Odada 1 Kişi

İlave 1 Bebek

İlave 1 Çocuk

4* Otel
Çocuk Yaş: 12

$3.299

$2.499

$2.499

$650

$2.449

4* Otel

Bogota - 4* Best Western Plus 93 Park vb.

https://www.bestwestern.com/en_US/book/hotels-in-bogota/best-western-plus-93-park-hotel/propertyCode.76420.html

Mexico City - 4* Hotel Casablanca vb.

https://www.hotel-casablanca.com.mx/

Merida - 4* Hotel Del Gobernador

https://www.gobernadormerida.com.mx/

Cancun - 4* Aloft Hotel vb.

https://www.marriott.com/hotels/travel/cunal-aloft-cancun/?scid=bb1a189a-fec3-4d19-a255-54ba596febe2

Yorum yazılmamıştır.

MEKSİKA KOLOMBİYA
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Üctere Dahil Olan Hizmetler

● Türk Havayolları      ile İstanbul - Bogota // Cancun - İstanbul arası gidiş – dönüş ekonomi      sınıfı uçak bileti   
● Yerel      Havayolları ile Bogota - Mexico City ve Mexico City - Merida arası tek yön      ekonomi sınıfı uçak bileti   
● Havalimanı      vergileri   
● Bogota’da 4*      otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama   
● Mexico City’de      4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama    
● Merida’da 4*      otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama   
● Cancun’da 4*      otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama   
● Bogota, Mexico      City ve Merida panoramik şehir turu    
● Havalimanı –      Otel – Havalimanı arası transferler,   
● Türkçe Rehberlik      Hizmeti 
 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

● Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )
● Meksika Vize Ücreti (30 $)   
● Tüm öğle ve akşam yemekleri   
● Ekstra turlar    
● Seyahat Sigortası    
● Kişisel harcamalar  
 

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.