Ön Rezervasyon Formu
x
MEDENİYETLERİN SOFRASI MARDİN
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
2 GECE 3 GÜN
MEDENİYETLERİN SOFRASI MARDİN
06 Kasım 2020
08 Kasım 2020
GEZİLECEK YERLER Ankara- Diyarbakır- Midyat- Mardin - Mardin Müzesi- Ulucamii- Şehidiye Camii- Abbaralar- Kasımiye Medresesi- Mardin Çarşıları- Dara Antik Kenti- Deyr-ül Zafaran Manastırı- Diyarbakır- Cahit Sıtkı Evi-Ulucami-On Gözlü Köprü
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
REZERVASYON YAP
Farklı Tarih Seçenekleri
06 Kasım 2020 - 08 Kasım 2020 YP
1390 ₺
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
MEDENİYETLERİN SOFRASI MARDİN

İlgili resim

MARDİN - MİDYAT

 

Program:

1.Gün: Ankara- Diyarbakır- Midyat- Mardin

Sabah saat: 06:00 ‘da Esenboğa havaalanı Anadolu Jet bankoları önünde buluşuyoruz. AnadoluJet’in  saat 07:55 uçağıyla Diyarbakır’a uçuyoruz. Havaalanında aracımızla buluşuyor ve Midyat’a devam ediyoruz.  Midyat merkezde yerli dizilerde tema ev olarak kullanılmış Midyat Konuk Evini geziyoruz. Katori denilen kalkerli taşlardan inşa edilmiş evlerin en güzel örneği Midyat Konuk Evi’nin terasından harika Midyat fotoğrafları çekiyor, çarşılarına kendimizi bırakıyoruz. Ünlü telkâri işi gümüşleri ile ünlenmiş imalathaneleri gezip alışverişimizi yaptıktan sonra tarihteki ilk Hristiyan kavim olarak kayda geçen Süryanilerin Mor Gabriel Manastırını (müsait olması halinde) ziyaret ediyoruz. Süryani gelenekleri ve kimliği hakkında Süryani rehberlerden bilgi ediniyor, akşamüzeri eski Mardin’e hareket ediyoruz. Günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemek sonrası dileyen misafirlerimizle ‘’Gündüz Seyranlık Gece Gerdanlık ‘’ Mardin’in Gerdanlık halini görmek için kısa bir yürüyüşe çıkıyoruz.

 

2.Gün Mardin- Mardin Müzesi- Ulucamii- Şehidiye Camii- Abbaralar- Kasımiye Medresesi- Mardin Çarşıları- Dara  Antik Kenti- Akşam Reyhani Gecesi

Kahvaltı sonrası sabah sporu niyetine bol bol yürüyeceğimiz turumuza başlıyoruz. Eski Mardin’de araç trafiğinin olmadığı ve hizmetlerin eşeklerle sağlandığı daracık sokaklarını, çarşılarını geziyoruz. Mardin Müzesinde yöre halkının yaşayışı ve tarihine bakıyoruz. Dillerin ve dinlerin buluştuğu eski kent merkezinde Ulucamii’ni , kufi yazılarla bezeli muhteşem taş işçiliği ile Artuklu dönemi minaresini fotoğraflıyor, Şatana evi olarak bilinen eski Ptt binasını geziyor, abbaralardan geçerek serbest zamanda Mezopotamya ovasına karşı çayımızı yudumluyoruz. Şehidiye Camii, Kasımiye Medresesini gezdikten sonra, 1400 yıllık geçmişi ile Mezopotamya tarihini aydınlatan, Mardin’in 30 km uzağındaki Dara antik kentine gidiyoruz. Roma- Doğu Roma-Selçuklu-Artuklu-Osmanlı dönemlerini iç içe göreceğimiz antik kentte, şehir surları, savunma kapısı, agora ve sütunlu caddesini, tarihi köprüsü, sarnıçlarının yanı sıra Perslerle yapılan savaşta kullanılan hendekler, nekropol alanı ve kümbet yapılarını fotoğraflıyor, gezimizin ardından akşam üzeri otelimize dönüyoruz. Süryanilerin Metropolit görevini gören Mor Behnam Kilisesini diğer adı ile Kırklar Kilisesini geziyoruz Mardin’e dönüyoruz.  Konaklama otelimizde.

Akşam özel Mardin REYHANİ gecesine davetlisiniz. Gece saatlerine kadar yöresel türkülerle halaylar çekip, türkülere eşlik ediyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün Deyr-ül Zafaran Manastırı- Diyarbakır- Cahit Sıtkı Evi-Ulucami-On Gözlü Köprü

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve Süryanilerin bir diğer önemli manastırı Deyr-ül Zaferan’a gidiyoruz. Manastırın temelinde bulunan eski tapınak yapısına iniyor, metropolitlerin mezarlarını görüyor (uygun ise), Süryani rehberimizden günlük manastır hayatı konusunda bilgi alıyoruz. Artık Mardin’e veda etme vaktimiz geldi ve Diyarbakır’a hareket ediyoruz. 1 saatlik yolculuğumuzu ardından Diyarbakır merkeze ulaşıyor, otobüsümüzle yapacağımız panoramik turda 3 bin yıllık geçmişi ve 5 km uzunluğundaki sur duvarlarını görüyor, Suriçi’ndeki tarihi merkezde Ulu Camii’ni, Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Evi, Ahmet Arif Kültür Evi’ni görüyor, Hasanpaşa Han’ında serbest zaman veriyoruz. Kırklar dağını, Hevsel bahçelerini ve Ongözlü köprüyü izliyor, Suzan ve Adil’in hikayesini dinleyip, türkülerini beraber dillendiriyoruz.  Öğleden sonra havaalanına hareket ediyoruz. AnadoluJet’in saat: 21:45 uçağı ile Ankara’ya dönüş uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Bir başka kültür programımızda görüşmek dileğiyle hoşça kalın.

Önemli Notlar;
Fiyat Türü Peşin
Tek Kişilik Oda Fiyatı 1640 ₺
İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı 1390 ₺
İlave Yatak 0 ₺
0-2 Yaş Ücretsiz
3-6 Yaş 0 ₺
7-12 Yaş 1250 ₺

Yorum yazılmamıştır.

MEDENİYETLERİN SOFRASI MARDİN
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Özel tur araçları ile seyahat
* Mardin otellerinde 2 gece Yarım Pansiyon konaklama
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta 
Paketi

* Ankara gidiş dönüş uçak biletleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Yemeklerde alınacak içecekler

* Mini bar kullanımı

* Kişisel harcamalar

* Öğle Yemekleri

* Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.