Ön Rezervasyon Formu
x
LUNA
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
7 GECE 8 GÜN
LUNA
En yakın tarih : Tarihleri sorunuz
En düşük fiyat baz alınmıştır.
963 kez incelendi
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
LUNA

BODRUM - GÖKOVA - BODRUM

Homeros'un “Ebedi mavilikler ülkesi” dediği Bodrum, eski adıyla Halikarnassos, tarih boyunca paylaşılamayan ve uğrunda mücadele edilen bir yer olmuştur. Bodrum, doğu ve batı limanlarının birleşmesinden meydana gelen yarımada üzerinde yükselen kalesi ve iki limanın kıyılarına dizilmiş bembeyaz evleri, gümbetleri ve denize inen daracık sokakları, şöhreti dünyaya yayılmış yatları, tersaneleri ile ünlü bir yöredir.

1.Gün: BODRUM

Saat 15.00’dan itibaren Bodrum Limanı'nda tekneye binilebilir. Erken gelen konuklarımız eşyalarını Akustik Turizm Marina Ofisi’ ne bırakabilirler. Akşam yemeği ve geceleme Bodrum Limanı'nda ya da Bodrum’ a yakın bir koyda yapılır. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Kral Mausolos' un Mozolesi burada bulunmaktadır. 10.000 kişi kapasiteli Antik Tiyatro Anadolu’nun en eski tiyatrolarındandır. Rodos Şövalyeleri’ nin inşa ettiği St. Peter Kalesi ve Büyük İskender'in Halikarnassos' a girdiği yer olan Mindos Kapısı da görülebilecek yerler arasındadır.

2. Gün: ORAK ADASI - ÇÖKERTME

Kahvaltıdan sonra, tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Daha sonra Orak Adası' na hareket edilir. Orak Adası' nın kristal mavisi sularında yüzme molası ve öğle yemeğinden sonra, akşam yemeği ve geceleme için şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme' ye demir atılır. Dantel gibi işli Gökbel Köyü’ nün küçük bir semti olan Çökertme sahili, denize girmek için tertemiz kum plajlara ve yatların geceleme yapabilmeleri için çok sayıda koya sahiptir. Hava koşulları elverişli ise yolda yelken seyri yapılabilir. Arzu eden misafirlerimiz sahilde kısa bir yürüyüş yapabilirler.

3. Gün: YEDİ ADALAR - KÜFRE - UZUN LİMAN -  İNGİLİZ LİMANI

Sabah kahvaltıdan önce, erken saatlerde Yedi Adalar' a hareket edilir. Bir çok adacık ve mercan resiflerinin bulunduğu bu bölge dalış, yüzme, dinlenme için idealdir. Arzu eden konuklarımız çam ağaçları ile kaplı ormanlarda kısa bir yürüyüş keyfi yaşayabilirler. Yedi Adalar' daki ilk durağımız olan Küfre Koyu ziyaret edildikten sonra Uzun Liman' a demir atılır. Daha sonra akşam yemeği ve geceleme için İngiliz Limanı' na diğer adıyla Değirmen Bükü’ ne hareket edilir. İngiliz Limanı ismini II. Dünya Savaşı’ nda koya demirleyen İngiliz savaş gemilerinden alır. Bölgede yatların demirleyebilmesi için uygun ve korunaklı birçok irili ufaklı koy bulunur. 

4. Gün: KLEOPATRA ADASI - KARACASÖĞÜT

Sedir (Cedrae) Adası' na hareketle gün başlar. Eşine başka hiçbir yerde rastlayamayacağınız küçücük bir kumsalı ve olağanüstü berrak bir suyu olan bu ada, adeta bir açık hava müzesidir. Şehir surlarını, Dorlar’ dan kalma tapınağı (daha sonra kiliseye çevrilmiş), 1.500 kişilik antik tiyatroyu ve kubbeli yapıları görebilirsiniz. Üzerleri antik çağ yazılarıyla dolu kırık sütun kalıntıları veya rölyeflerle dekore edilmiş eski taşların arasında yürüyüş yapabilirsiniz. Bu adada bulunan Kleopatra Plajı’nda sadece Kuzey Afrika çöllerinde bulunduğu anlaşılan çok özel bir kum bulunmaktadır. Rivayete göre Mark Antonius, bu kumu özel olarak Mısır'dan gemilerle Kleopatra için taşıtmıştır.  Akşam yemeği ve geceleme için Karacasöğüt Köyü'ne hareket edilir. Bu şirin köy Marmaris'e yalnızca 25 km mesafededir. Buradan Marmaris' e dolmuşlarla ulaşım mümkündür. Ayrıca, Marmaris veya Dalyan-Kaunos bölgelerini gezmek isteyen konuklarımız için opsiyonlu düzenlenebilen turlarımız da mevcuttur.

5. Gün: LÖNGÖZ - TUZLA

Sabah yüzmeleri, günlük aktivitelerinizin rutin bir parçası haline gelecektir. Öğle yemeği için çam ormanlarıyla çevrili bir cennet köşesi olan Löngöz Koyu'na demir atılır. Orman içinde kısa bir yürüyüş yapabilir ve Ali Baba’ nın kahvesinde dinlenebilirsiniz. Daha sonra turkuaz mavisi sularda yüzmek için Tuzla Koyu'na demir atılır. Akşam yemeği ve geceleme Tuzla’da olur.

6. Gün: KARGILI - KİSEBÜKÜ (ALAKIŞLA BÜKÜ)

Erken saatlerde Kargılı Koyu'na (Molla İbrahim Koyu) varılır. Öğle yemeğinden sonra Kisebükü (Alakışla Bükü)' ne hareket edilir. Sahildeki Bizans harabeleri gezilebilir. Geceleme bu güzel koyda yapılacaktır.

7. Gün: PABUÇ BURNU - YALIÇİFTLİK - BODRUM

Kahvaltıdan sonra öğle yemeği için Pabuç Burnu'na hareket edilir. Öğle yemeğinin ardından Yalıçiftlik Koyu' na gidilir ve beş çayı burada servis edilir. Yöresel hayatı görmek isteyen konuklarımız için bu koydan opsiyonlu köy turu düzenlenebilir. Akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı'na ya da Bodrum’ a yakın bir koya giriş yapılır.
 

8. Gün: BODRUM

Misafirlerimiz kahvaltıdan sonra 09.30' a kadar tekneden ayrılabilirler.

  • Rotamız hava şartlarına bağlı olarak kaptanımız tarafından değiştirilebilir.

ODRUM - HİSARÖNÜ - BODRUM


Homeros'un “Ebedi mavilikler ülkesi” dediği Bodrum, eski adıyla Halikarnassos, tarih boyunca paylaşılamayan ve uğrunda mücadele edilen bir yer olmuştur. Bodrum, doğu ve batı limanlarının birleşmesinden meydana gelen yarımada üzerinde yükselen kalesi ve iki limanın kıyılarına dizilmiş bembeyaz evleri, gümbetleri ve denize inen daracık sokakları, şöhreti dünyaya yayılmış yatları, tersaneleri ile ünlü bir yöredir.

1.Gün: BODRUM

Misafirlerimiz saat 15.00’dan itibaren Bodrum Limanı'nda tekneye binebilir. Erken gelen konuklarımız eşyalarını Akustik Turizm Marina Ofisi’ ne bırakabilirler. Akşam yemeği ve geceleme Bodrum Limanı' nda ya da Bodrum’ a yakın bir koyda yapılır. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Kral Mausolos' un Mozolesi burada bulunmaktadır. 10.000 kişi kapasiteli Antik Tiyatro Anadolu’nun en eski tiyatrolarındandır. Rodos Şövalyeleri’ nin inşa ettiği St. Peter Kalesi ve Büyük İskender'in Halikarnassos' a girdiği yer olan Mindos Kapısı da görülebilecek yerler arasındadır.

2. Gün: KNİDOS - DATÇA

Kahvaltıdan sonra Knidos' a hareket edilir. Antik çağda Kap Krio olarak bilinen Deveboynu Burnu’ nda yer alan Knidos, muhteşem konumuyla bölgenin en güzel antik kentlerinden biridir. Bir yanınız Ege Denizi, bir yanınız Akdeniz’dir. Antik çağın en ünlü ve zengin kentlerinden biri olan Knidos, sadece Akdeniz’ deki gemilerin rotası üzerinde stratejik bir konuma sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda, bilim, mimarlık ve sanatta ileri, kozmopolit bir kentti. Knidos’ ta, ünlü matematikçi, astronom, fizikçi, mimar ve yasa koyucu Eudoksos, doktor Euryphon, ünlü ressam Polygnotos ve dünyanın yedi harikasından biri sayılan İskenderiye Feneri’nin mimarı Sostratos yaşadı. Hatta kent, altın çağında Kos’ taki önemli tıp merkeziyle rekabet edebilecek bir tıp okuluna da sahipti. Dönemin büyük buluşu olan güneş saati, ören yerinde bugün de görülebiliyor.  
Akşam yemeği ve geceleme için  bu güzel kentin yakınında bir koya demir atılır.

3. Gün: AKTUR - BENCİK

Kahvaltıdan sonra Aktur' a hareket edilir. Aktur çam ağaçları içerisine kurulmuş, doğal güzellikleriyle ünlü bir yerdir. Çift taraflı sahili, masmavi denizi ve havasıyla adeta büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Aktur’ dan sonraki durak ise Hisarönü Körfezi' yle Gökova Körfezi' ni ayıran yarımadanın en dar yerinde, Hisarönü tarafında bulunan masmavi ve durağan sularıyla ünlü Bencik koyudur. Akşam yemeği ve geceleme için bu koya demir atılır.

4. Gün: ORHANİYE - SELİMİYE

Hisarönü Körfezi' nin içerisine doğru ilerledikten sonra öğle yemeği için Orhaniye’ de demir atılır. Bu koyda Kız Kumu adı verilen ve deniz suyunun alçalıp yükselmesiyle oluşan doğal yapı olağanüstü bir görünüm sergiler.  Sahilden denizin içerisine doğru su üzerinde yürünebilen kırmızımtırak kumla kaplı bir yol vardır. Ayrıca koydaki bir adacık üzerinde, kale duvarları görülen antik dönemden kalıntılar bulunmaktadır. Akşam yemeği ve geceleme Selimiye’ de yapılır. Burası da yat turizmine sessiz sedasız hizmet veren doğal limanlardan biridir. Selimiye’ nin hakim olduğu geniş ve kapalı koy adeta bir göl görünümündedir. Bölgedeki bu doğal limanlar aynı zamanda balıkların yumurtlama alanlarıdır. Çeşmelerinden, musluklarından kaynak suyu akan Selimiye’ de arıcılık, zeytincilik, bademcilik, hayvancılık, balıkçılık ve ahşap tekne yapımı öne çıkan geçim kaynaklarıdır.

5. Gün: DİRSEKBÜKÜ - BOZBURUN

Dirsek Bükü' nde demir atıldıktan sonra Bozburun' a doğru devam edilir. Bozburun, küçük bir balıkçı kasabası görünümünde olsa da ekonomik olarak benzerlerine oranla çok daha gelişmiştir. Gulet imalatı bölgenin en gelişmiş sektörüdür. Bunun yanı sıra balıkçılık da Bozburun için önemli bir geçim kaynağıdır. Balık çeşitleri açısından dünyanın en zengin denizlerinden biri olan Ege' nin belki de en güzel koyuna sahip olan Bozburun, denizin bu cömertliğini olumlu yönde kullanmıştır. Bozburun eskiden kıyı boyunca sünger çıkartılan küçük bir balıkçı kasabasıydı. Ancak artık Bozburun halkı hem iyi gelir sağlayamadığı, hem de eski tekniklerle yapıldığı için tehlikeli bir iş olarak gördüğü bu meslekten uzaklaşmıştır ve başka sektörlere yönelmiştir. 

6. Gün: PALAMUTBÜKÜ - KNIDOS

Kahvaltıdan sonra öğle yemeği ve yüzme molası için Palamutbükü’ ne hareket edilir. Palamutbükü pırıl pırıl parlayan plajları, koyları, yeşilin bir çok tonunu göreceğiniz zeytin, badem ve çam ağaçları ile bir doğa harikasıdır. Burası Antik Çağ’ da, limanı ve verimli arazileri ile Knidos 'un önemli bir bölgesi idi. Günümüzde de Datça'nın önemli turizm bölgelerinden biridir. Bir sonraki durak Knidos olacaktır. M.Ö. 4.yy’ da kurulmuş olan Knidos bilim, mimarlık ve sanatta da oldukça ileri bir kentti. Tarihin önemli isimlerine ev sahipliği yapmış bu antik kentte büyük astronomi ve matematik bilimcisi Eudoksus, Doktor Euryphon, ünlü ressam Polygnotos ve dünyanın yedi harikasından biri sayılan İskenderiye Feneri’nin mimarı Sostratos yaşadı. Eudoksus’ un geliştirdiği ve dönemin büyük buluşu olan güneş saatini bulan Doktor Euryphon örgencileriyle beraber zamanın ikinci büyük tıp okulunu bu bölgede kurmuştur. Akşam yemeği ve geceleme burada yapılır.

7. Gün: AKVARYUM - BODRUM

Kahvaltıdan sonra Akvaryum Koyu’ na doğru yol alınır. Öğle yemeği ve çay molasından sonra, isteğe bağlı olarak akşam yemeği ve son geceleme Bodrum Limanı’ nda ya da Bodrum’ a yakın bir koyda yapılır.

8. Gün: BODRUM

Misafirlerimiz kahvaltıdan sonra 10.30' a kadar tekneden ayrılabilirler.

•    Tur rotamız hava şartlarına bağlı olarak kaptanımız tarafından değiştirilebilir.

BODRUM-GÜNEY YUNAN ADALARI-BODRUM

Homeros'un “Ebedi mavilikler ülkesi” dediği Bodrum, eski adıyla Halikarnassos, tarih boyunca paylaşılamayan ve uğrunda mücadele edilen bir yer olmuştur. Bodrum, doğu ve batı limanlarının birleşmesinden meydana gelen yarımada üzerinde yükselen kalesi ve iki limanın kıyılarına dizilmiş bembeyaz evleri, gümbetleri ve denize inen daracık sokakları, şöhreti dünyaya yayılmış yatları, tersaneleri ile ünlü bir yöredir.

1.Gün: BODRUM

Saat 15.00’den itibaren Bodrum Limanı'nda teknelere binilebilir. Erken gelen konuklarımız eşyalarını Akustik Turizm Marina Ofisi’ ne bırakabilirler. Akşam yemeği ve geceleme Bodrum Limanı'nda ya da Bodrum’ a yakın bir koyda yapılır. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Kral Mausolos' un Mozolesi burada bulunmaktadır. 13.000 kişi kapasiteli Antik Tiyatro Anadolu’nun en eski tiyatrolarındandır. Rodos Şövalyeleri’ nin inşa ettiği St. Peter Kalesi ve Büyük İskender'in Halikarnassos' a girdiği yer olan Mindos Kapısı da görülebilecek yerler arasındadır.

2.Gün: KOS (İSTANKÖY)

Kahvaltıdan sonra, tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Gümrük işlemleri tamamlandıktan sonra Kos Adası' na hareket edilir. Oniki Adalar’ ın en büyük ikinci adası olan Kos, ayrıca tıbbın babası olarak kabul edilen Hipokrates' in doğum yeridir. Ege Denizi’ nde Türkiye’ ye en yakın Yunan Adası' dır.  Kos Adası' nda doğmuş ve sonrasında Anadolu’ nun kuzeyini gezerek çalışmalarını sürdürmüş olan Hipokrates  Kos Adası' nın tıp biliminde de duyulmasını sağlamıştır. Şarapları, zeytinyağı ve baharatları ile ünlü bu ada bir dönem Büyük İskender’ in ganimet deposu olarak kullanılmaktaydı. Adanın tarihinde Karyalılar, Persler ve Romalılar’ ın Helenistik döneme kadar olan izleri görülür.  


3. Gün: GYALI - NISIROS

Sabah saatlerinde Gyali Adası’ na hareket edilir ve burada bir yüzme molası verilir. Sünger taşı çıkarılan bu küçük volkanik adada yerleşim bulunmamaktadır. Sonrasında Ege denizindeki "İncirli" anlamına gelen Nisiros' a hareket edilir. Nisiros’ da 1422' de patlayan yanardağ hala aktiftir. Kraterin kıyısındaki Nikea Köyü mozaikli bir meydan ve bembeyaz sokaklardan oluşur. Burada istenirse kısa bir kasaba turu yapılabilir. Akşam yemeği ve geceleme için bu küçük, sakin adanın limanına demir atılır.

4. Gün: SOMBEKİ (SYMI)

Erken saatlerde Sömbeki Adası' na hareket edilir ve adanın güneyindeki Panormitis Manastırı' na varılır. Adanın doğu sahillerinde yüzme molası verildikten sonra akşama doğru limana girilir. Symi, adını Yunan Mitolojisi’ nde önemli bir yere sahip olan en büyük deniz tanrısı Poseidon’ un eşi Nymph Syme’ den almıştır. Roma ve Bizans İmparatorlukları’ nın da bir parçası olan Symi Adası, St John Şövalyeleri tarafından 1309 yılında fethedilerek bir ticaret adası olarak kullanılmaya başlandı. Önceleri sünger ticareti yapılırken daha sonra tersanelerin kurulmasıyla yeni gemilerin yapıldığı, tamir edildiği bir ada halini aldı. Günümüzde Symi adasında Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorlukları’ na ait tablet ve çizimlere rastlanılmaktadır. Çam ve meşe ormanları, manastırlar ve güzel koylarla çevrili olan Symi' de neo-klasik döneme ait sıralanmış evler ve daha iç kısımlardaki mahalleler gezilebilir.

5. Gün: RODOS

"Şövalyeler Adası" olarak da bilinen Rodos'a hareket sabah erken saatlerde başlar. Rodos, 12 Adalar’ ın en büyük yüzölçümlü adasıdır. Ana limanı ada ile aynı isimdeki Rodos Şehri'dir. Rodos Adası'nın çok turist çeken diğer bölgeleri ise sırasıyla Lindos ve Kamiros'tur. Hala 12 metre kalınlığındaki surlarla çevrili bu eski Ortaçağ kentinin dar ve taş döşemeli sokaklarında yapılan bir yürüyüş, insana Ortaçağ'a geri gitmiş hissi verir. Eski şehir içindeki St. John Şövalyeleri Sarayı dünya mirası listesine alınmış olup Rodos’ ta en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Misafirlerimiz isterlerse Rodos’ un ünlü gece hayatını görme imkanı da bulacaklardır.

6. Gün: DATÇA - PALAMUT BÜKÜ - KNIDOS (CNIDUS)

Türkiye' ye Datça' dan giriş yapılır. Gümrük işlemleri tamamlanırken istenirse şehiriçinde yürüyüş yapılabilir. Datça Yarımadası Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edilmiştir. Bozulmamış doğası, 235 km’ lik sahil şeridi, 52 koyu, zengin flora ve faunası ve Knidos Antik Kenti ile gelecekte en önemli turizm merkezlerinden birisi olmaya adaydır. Öğle yemeği için Palamut Bükü’ ne seyir yapılır. Yüzme molasının ardından akşam yemeği ve geceleme için Knidos' a hareket edilir. Antik çağda Kap Krio olarak bilinen Deveboynu Burnu’ nda yer alan Knidos, muhteşem konumuyla bölgenin en güzel antik kentlerinden biridir. Bir yanınız Ege Denizi, bir yanınız Akdeniz’ dir. Antik çağın en ünlü ve zengin kentlerinden biri olan Knidos, sadece Akdeniz’ deki gemilerin rotası üzerinde stratejik bir konuma sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda, bilim, mimarlık ve sanatta ileri, kozmopolit bir kentti. Knidos’ ta, ünlü matematikçi, astronom, fizikçi, mimar ve yasa koyucu Eudoksos, doktor Euryphon, ünlü ressam Polygnotos ve dünyanın yedi harikasından biri sayılan İskenderiye Feneri’ nin mimarı Sostratos yaşadı. Hatta kent, altın çağında Kos’ taki önemli tıp merkeziyle rekabet edebilecek bir tıp okuluna da sahipti. 
Dönemin büyük buluşu olan güneş saati, ören yerinde bugün de görülebiliyor. Akşam yemeği ve geceleme için Datça’ ya yakın bir koya demir atılır.

7. Gün: ORAK ADASI - POYRAZ - METEOR KOYU

Kahvıltıdan sonra, Orak Adası' na hareket edilir. Orak Adası' nın kristal mavisi sularında yüzme molası ve öğle yemeğinden sonra Bodrum açıklarındaki Kara Ada Poyraz Limanı' nda demirlenir. Bu masmavi koyda son yüzme molası verilir. İsteğe bağlı olarak akşam yemeği ve son geceleme Bodrum Limanı’ nda ya da Bodrum’ a yakın bir koyda yapılır.

8. Gün: BODRUM

Misafirlerimiz kahvaltıdan sonra 09.30' a kadar tekneden ayrılabilirler.

•    Tur rotamız hava şartlarına bağlı olarak kaptanımız tarafından değiştirilebilir.

BODRUM - KUZEY YUNAN ADALARI - BODRUM


Homeros'un “Ebedi mavilikler ülkesi” dediği Bodrum, eski adıyla Halikarnassos, tarih boyunca paylaşılamayan ve uğrunda mücadele edilen bir yer olmuştur. Bodrum, doğu ve batı limanlarının birleşmesinden meydana gelen yarımada üzerinde yükselen kalesi ve iki limanın kıyılarına dizilmiş bembeyaz evleri, gümbetleri ve denize inen daracık sokakları, şöhreti dünyaya yayılmış yatları, tersaneleri ile ünlü bir yöredir.

1.Gün: BODRUM

Saat 15.30’dan itibaren Bodrum Limanı'nda teknelere binilebilir. Erken gelen konuklarımız eşyalarını Akustik Turizm Marina Ofisi’ ne bırakabilirler. Akşam yemeği ve geceleme Bodrum Limanı'nda ya da Bodrum’ a yakın bir koyda yapılır. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Kral Mausolos' un Mozolesi burada bulunmaktadır. 13.000 kişi kapasiteli Antik Tiyatro Anadolu’nun en eski tiyatrolarındandır. Rodos Şövalyeleri’ nin inşa ettiği St. Peter Kalesi ve Büyük İskender'in Halikarnassos' a girdiği yer olan Mindos Kapısı da görülebilecek yerler arasındadır.

2.Gün: KOS (İSTANKÖY)

Kahvaltıdan sonra, tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Gümrük işlemleri tamamlandıktan sonra Kos Adası'na hareket edilir. Oniki Adalar’ ın en büyük ikinci adası olan Kos, ayrıca tıbbın babası olarak kabul edilen Hipokrates'in doğum yeridir. Ege Denizi’ nde Türkiye’ye en yakın Yunan Adası'dır. Kos Adası'nda doğmuş ve sonrasında Anadolu’nun kuzeyini gezerek çalışmalarını sürdürmüş olan Hipokrates  Kos Adası'nın tıp biliminde de duyulmasını sağlamıştır. Şarapları, zeytinyağı ve baharatları ile ünlü bu ada bir dönem Büyük İskender’ in ganimet deposu olarak kullanılmaktaydı.Adanın tarihinde Karyalılar, Persler ve Romalılar’ ın Helenistik döneme kadar olan izleri görülür.  

3.Gün: PSERİMOS - LEROS

Sabah erken saatlerde kahvaltı ve yüzme molası için Psimeros Adası’na doğru yola çıkılır. Daha sonra Leros’ a hareket edilir. Lerosderin yarları, birçok koy ve köyü ile dağlık, yeşil bir adadır. Xerokampos' da öğle yemeği ve yüzme molasından sonra Lakki Limanı veya doğudaki Agia Yat Limanı’ na giriş yapılır. Adanın merkezi olan Platonos’ u dik merdivenleri, dar sokakları ve çiçek bahçeleri eşliğinde gezebilir, 300 basamak çıkarak Leros Kalesi’ ni görebilirsiniz. Kiralayacağınız bir bisikletle veya yaya olarak adayı keşfe çıkabilirsiniz. 

4. Gün: PATMOS

Erken saatlerde Patmos Adası’ na doğru hareket edilir. Patmos büyük bir ada değildir, ancak en iyi bilinen Yunan Adaları’ndan birisidir. Patmos Adası geleneksel olarak Havari John‘ la özleştirilen ilahi St. John’ un bir mağarada yaşayıp Apokalips yada Vahiy kitabını kaleme alarak sürgünde uzun yıllar geçirdiği yerdir. O zamandan beri ada kutsal toprak olarak kabul edilmiş ve her 9 kişiye 1 kilise düşecek şekilde asırlar boyunca 300 ‘ den fazla kilisenin inşa edilip kutsandığı bir yer olmuştur. Mitolojiye göre Patmos, Zeus’un vahşi doğa, avcılık ve ay tanrıçası olan kızı Artemis’e hediyesidir.  Akşam yemeği ve geceleme Patmos Adası’ nda yapılır.  

5. Gün: LİPSİ

Lipsi Adası’na hareket edilir.Onikiada’nın bütün adaları gibi, Lipsi Adası’nda da tarih öncesi devirlerden kalan hayat kalıntıları mevcuttur. Adanın birçok noktasında, klasik devirlere ait çömlekler ve yazılı sütunlar bulunmuştur. Bu küçük adanın sadeliği ve güzelliği misafiri eşsiz duygularla doldurmaktadır. Lipsi’ nin önündeki küçük adalardan herhangi birinde yüzme molası verilir. Adada bulunan Catopanaghia (7.yy) ve Panopanaghia (15.yy) kiliseleri görülmeye değerdir.

6. Gün: KALİMNOS ( KİLİMLİ )  

Adanın çevresindeki bir koyda yüzme molası verilir. Sakin koyları, tipik ada atmosferi, yürüyüş, dalış ve kaya tırmanışı alanlarıyla tipik bir Yunan Adası’dır. Kalimnos, tarihi binlerce yıl öncesine uzanan süngerciliğiyle ün yapmıştır. 2500 yıl öncesinden kalma seramiklerde sünger için dalış yapanları görmek mümkündür. Bu adada Massouri, Mirties ve Vlyhadia gibi güzel plajlar bulunmaktadır.

7. Gün: KARAİNCİR – BODRUM

Bodrum’ a dönerken Karaincir’ de yüzme molası verilir. Karaincir, Akyarlar ve Aspat koyları arasında bulunmaktadır. İki tarafı tepelerle çevrili olduğundan rüzgar almaz. 500 metre uzunluğundaki sahilin kumu çok incedir. Koya adını veren karaincir ağaçlarına ne yazık ki günümüzde rastlamak mümkün değildir. İsteğe bağlı olarak akşam yemeği ve son geceleme Bodrum Limanı’nda ya da Bodrum’ a yakın bir koyda yapılır.

8. Gün: BODRUM

Misafirlerimiz kahvaltıdan sonra 10.30' a kadar tekneden ayrılabilirler. 

Rotamız hava şartlarına bağlı olarak kaptanımız tarafından değiştirilebilir.

Tekne ekibi
Klimalı teknelerde, teknesine göre belirtilen süre kadar klima kullanımı
Lokal marinalardaki bağlama ve Türk karasularındaki giriş-çıkış masrafları
Temizlik ve yemek servis hizmetleri, günlük ortalama 4 saate kadar motorlu seyir. Bazı teknelerde su sporları ekipmanlarının kullanımı ve diğer bazı hizmetler ücretli olabilir, detaylı bilgi için bize ulaşınız.

MAYIS / EKİM HAZİRAN / EYLÜL TEMMUZ / AĞUSTOS
550 € 600 € / 750 € 1.000 €

KDV
Tüm yiyecek ve içecekler (personel dahil)
Transferler
Yurt dışı giriş-çıkış masrafları ile özel ve yabancı kara sularındaki bağlama giderleri
Tur güzergahındaki ören yerleri giriş ve rehberlik ücretleri.

GENEL ÖZELLİKLER  KABİN ÖZELLİKLERİ
TEKNE İSMİ / BOAT NAME Luna KABİN SAYISI / NUMBER OF CABINS 3
LİMAN / PORT Bodrum TEK YATAKLI / DOUBLE CABIN  1
BAYRAK / FLAG Türkiye ÇİFT YATAKLI / TWIN CABIN  
UZUNLUĞU / LENGHT 23 m. ANA KABİN / MASTER CABIN 2
GENİŞLİĞİ / BEAM 6 m. VIP KABİN / VIP CABIN  
SBO / DRAFT 2.40 m. ÜÇ KİŞİLİK / TRIPLE CABIN  
YAPILDIĞI YIL / YEAR OF BUILT 1986 DUŞAKABİN / SHOWER BOX   
TADİLAT / RENOVATION 2013 WC TİPİ / TYPE OF TOILETTE Elektrikli
GENEL KULLANIM  TV / TV IN ALL CABINS  
KLIMA / AIR CONDITION + DVD / DVD IN ALL CABINS  
KAPALI REST / INDOOR RESTAURANT + KLİMA / AC IN ALL CABINS  
TV SALON / TV IN SALOON + SAÇ KURUTMA / HAIRDRYER +
DVD SALON / DVD IN SALOON + MİNİBAR / MINIBAR  
OYUN / PLAYSTATION   MÜZİK SİSTEMİ / MUSIC SYSTEM   
INTERNET / WIRELESS   NAVİGASYON 
IPOD BAGLANTI / IPOD CONNECTION + SONAR / DEPTH SOUNDER +
MÜZİK SİSTEM / MUSIC SYSTEM  + OTO PILOT / AUTO PILOT  
FIRIN / OVEN + VHF RADYO / VHF RADIO +
DONDURUCU / DEEPFREEZE + PUSULA / COMPASS +
BUZDOLABI / FRIDGE + GPS / GPS +
BUZ MK / ICE MACHİNE + RADAR / RADAR +
ÇAMAŞIR MK / WASHING MACHINE   TEKNİK DONANIM
BULAŞIK MK/ DISHWASHER   YELKEN / SAILS +
ŞNORKEL / SNORKEL + AZAMİ HIZ / MAX SPEED 14 kn.
KANO / CANOE + YAKIT TANKI / FUEL TANK 3.500 lt.
OLTA TAKIMI / FISHING EQPMT + SU TANKI / WATER TANK 5.000 lt.
RÜZGAR SÖRFÜ / WINDSURF   MOTOR / ENGINE 650 hp GM
SU SPORLARI / WATERSPORTS   JENERATÖR / GENERATORS 18 kW Onan
MÜRETTEBAT REDRESÖR / INVERTER +
MÜRETTEBAT SAYISI / NO OF CREW 3 GÜNEŞ PİLİ / BATTERIES  
HOSTES / HOSTESS   DİNGİ / DINGHY 25 hp
YABANCI DİL     
İNGİLİZCE / ENGLISH +    
ALMANCA / GERMAN      
FRANSIZCA / FRENCH      
DİĞER / OTHER      

KİRALAMA KOŞULLARI

1. Yat Kiralama Talebi

www.saltur.com.tr sitemizde bulunan yatları inceleyebilir ve beğendiğiniz tekne için iletişim modüllerimizi kullanarak bize taleplerinizi gönderebilirsiniz. Talepleriniz en geç 24 saat içinde cevaplanacaktır. Bu formları kullanırken iletişim bilgilerinizi doğru girmeniz sizinle iletişim kurmamızı hızlandıracaktır. Ayrıca çalışma saatlerimiz için de bizlere direk telefon açarak taleplerinizi iletebilir ve bizden teklif isteyebilirsiniz.

Talebiniz bize ulaştıktan sonra bizden belirttiğiniz detaylara uygun olan yat alternatiflerini içeren bir e-posta alacaksınız. Öncelikle bu alternatifler birden fazlaysa içlerinden size en uygun olanları belirleyip, seçtikleriniz içerisinden hangisinin sizin için daha iyi olacağı konusunda bizden fikir alabilirsiniz. Satış temsilcilerimiz sizi en iyi şekilde yönlendireceklerdir.

Doğru tekneye karar verdikten sonra ikinci aşamaya geçebiliriz.

2. Detayların Kararlaştırılması ve Yat Kiralama Sözleşmesi


İzlenilecek olan rota, yemek ve içecek detayları, özel organizasyonlar, havalimanı transfer detayları sizin talepleriniz doğrultusunda oluşturularak yat kiralama sözleşmesi hazırlanacaktır. Bütün detaylar sözleşmede belirtilmesine rağmen, başlangıç ve bitiş noktası değişmemek üzere rota detayları, yemek ve içecek detayları, organizasyon ve transfer detayları son ana kadar sizin talepleriniz doğrultusunda değiştirilebilmektedir.

Tarafımızca son hali oluşturulup imzalanan yat kiralama sözleşmesi size e-posta yoluyla gönderilecektir. Bu sözleşmeyi yazıcı çıktısı alıp, imzalayarak bize e-posta veya faks yolu ile geri göndermeniz gerekmektedir.

Sözleşmenin geçerli olabilmesi için toplam kiralama bedelinin %40’nın banka havalesi yolu ile ödenmesi gerekmektedir. Ödeme dekontu elimize ulaştığı anda tura son konfirme verip talep etmiş olduğunuz yatı, talep etmiş olduğunuz tarihlerde size kiralamış oluruz.

İptal ve İade Koşulları

Herhangi bir sebeple turunuzu iptal etmek isteyebilir veya tarih değişikliği talep edebilirsiniz. Şayet değiştirmek istediğiniz tarihlerde yat başka bir rezervasyon almadıysa, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Kiralama iptalleri durumunda ise iptal politikamız şu şekildedir. Tur tarihinden;

90 gün ve daha öncesi için yapılan iptallerde ön ödemenin %25’i

89 – 60 gün öncesi için yapılan iptallerde ön ödemenin %50’si

59 – 40 gün öncesi için yapılan iptallerde ön ödemenin %75’i

39-0 gün öncesi için yapılan ödemelerde toplam tutarın %100’ü

iptal bedeli olarak tahsil edilmektedir.

Her tekneden sadece bir tane olması ve aynı teknenin tur tarihine yakın bir dönemde satılmasının zor olması sebebi ile bu iptal politikası, bütün yat sahipleri ve acenteleri tarafından uygulanmaktadır.

Buna rağmen, hastalık, felaket, savaş vb. durumlarda kiralanan yatın sahibi ile iyi niyet ilişkisi içerisinde görüşülerek, yat sahibinin onayı alınması durumunda %100 geri ödeme yapılabilmektedir. Fakat bu karar tamamen yat sahibinin inisiyatifindedir.

3. Turun Başlangıcı ve Tamamlanması

Şayet firmamızdan havalimanı transferi talep ettiyseniz, turunuz havalimanında sizi karşılamamızla başlar. Uçuş saatiniz turunuzun başlama saatinden erkense, bekleme süreniz için bir aktivite organize edebilir veya valizlerinizi ofislerimizden birinde bırakarak, serbest bir şehir turu atabilirsiniz.

Tur başlangıç saati gelene kadar, ekibimiz yat için gereken bütün hazırlıkları tamamlamış olur ve turunuza başlarsınız. Kiralamış olduğunuz yata giriş yapmanız bizim sorumluluğumuzun bittiği anlamına gelmez. Kiralama süreniz boyunca her türlü talebinizi müşteri temsilcinize gerek direk, gerekse yat kaptanı aracılığı ile iletebilirsiniz.

Tur sonunda, şayet daha önceden belirlendiyse transfer için araçlarımızdan biri sizi yattan alır ve havalimanına götürür.

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.