Ön Rezervasyon Formu
x
Kuzey Ege ve Adalarımız
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
7 Gün 6 Gece
Kuzey Ege ve Adalarımız
20 Temmuz 2019
26 Temmuz 2019
GEZİLECEK YERLER İZMİR- FOÇA-BERGAMA-ASSOS ANTİK KENTİ- KÜÇÜKKUYU-KAZDAĞLARI-ADATEPE KÖYÜ-TAHTAKUŞLAR KÖYÜ-AKÇAY-GÜRE AYVALIK TEKNE TURU-CUNDA-ŞEYTAN SOFRASI- GEYİKLİ-BOZCAADA (TENEDOS)-TRUVA (TROİA) ANTİK KENTİ - GÖKCEADA (İMROZ)
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
20 Temmuz 2019 - 26 Temmuz 2019 YARIM PANSİYON
1990 ₺
+8 Kişi
Seç
10 Ağustos 2019 - 16 Ağustos 2019 YARIM PANSİYON
1990 ₺
+8 Kişi
Seç
24 Ağustos 2019 - 30 Ağustos 2019 YARIM PANSİYON
1990 ₺
+8 Kişi
Seç
07 Eylül 2019 - 13 Eylül 2019 YARIM PANSİYON
1990 ₺
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
Kuzey Ege ve Adalarımız

1.GÜN: Ankara- Afyon- İmaret Camii- Mevlevihane- Uşak- Ulubey Kanyonu- Cam Teras-İzmir

Sabah saat: 07:00’da Tunus Caddesinden Afyon’a hareket ediyoruz. Öğle saatlerine doğru Afyon’a ulaşıyor, yol üzerinde volkanik arazide oluşumu devam eden Peri Bacalarını panoramik olarak fotoğraflıyoruz. Afyon merkezde, İmaret Camiini, Sultan Divanı Mevlevihane’sini geziyoruz (açık ise). 225 metre yukarıdan şehre bakan, türkülere konu olmuş Karahisar kalesini fotoğraflayıp, çarşıda vereceğimiz serbest zamanın ardından Uşak’a doğru yol alıyoruz. Ulubey ilçesi sınırlarındaki Ulubey kanyonundan, ‘Amerika’nın Büyük Kanyonu varsa bizimde Ulubey’imiz var’ diyerek muhteşem manzaranın tadını çıkartıyoruz. Cam terasa çıkıp fotoğraflarımızı çekiyor, öğleden sonra İzmir’e devam ediyoruz. Akşam üzeri İzmir’de bulunan otelimize yerleşiyor ve günün yorgunluğunu atmak üzere dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

 

2.GÜN Foça- Bergama – Asklepion- Ayvalık

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve Eski Foça’ya gidiyoruz. Homeros’un Odesa destanında bahsettiği Siren kayalıklarını görüp, Eski Foça merkezinde ‘’bir bastın mı o taşa yeniden gelirsin’’ dedikleri kara taşla döşeli çarşılarında dolaşıp, Rumlardan kalma birbirinden güzel evlerini, kalesini fotoğraflayıp, biraz da hediyelik aldıktan sonra Bergama’ya devam ediyoruz. Teleferikle Bergama antik kenti akropolüne çıkıyor, Ege manzarasını seyrediyoruz. Dik yamaçlara kurulmuş antik kentin tiyatrosunu, tapınaklarını geziyor, Bergama merkeze iniyoruz. Sağlık tanrısı Asklepios adına kurulmuş kutsal alanı geziyoruz. Buradan Ayvalık’a devam ediyor ve akşamüzeri otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

3. Gün Ayvalık- Tekne Turu- Cunda Adası -Şeytan Sofrası   

 

Kahvaltı sonrası teknemizin kalkacağı iskeleye gidiyor ve teknemize biniyoruz. Ayvalık adaları çevresinde yüzme molaları ile eğlenceli bir günü daha anılarımıza ekliyoruz. Öğleden sonra tekne turu dönüşünde Cunda Adasına geçiyoruz.  Ada sokaklarında yürüyüş yaparak çevreyi keşfediyoruz. Aşıklar tepesinden ada manzarası izleyip, Panaya kilisesini geziyoruz. Rahmi Koç Vakfı’nın müzeye dönüştürdüğü Taksiryarhis kilisesini ziyaret edip, limanda öğlen yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyor, Ayvalık merkeze geçiyoruz. Buradan aracımızla Şeytan Sofrası tepesine çıkarak, Ayvalık’ın muhteşem gün batımı manzarasını fotoğraflıyoruz.  Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

 

4.Gün Edremit-Adatepe Köyü- Yeşilyurt Köyü -Assos- Behramkale

Kahvaltı sonrası ilk durağımız öğretmen Hasan Ali Kudar’ın kendi emekleriyle topladığı, yüzlerce eserden oluşturduğu Tahtakuşlar Etnografya Müzesini geziyoruz. Daha sonra eski bir Rum köyü olan Adatepe köyünde Zeus altarını görüyoruz. Köy meydanında çayımızı yudumlayıp, köyün Arnavut kaldırımlı sokaklarında dolaşıyor ve zeytin yağı üretimi ile geçinen köyün müzesini geziyoruz. Assos’a devam ederken yolda eski zeytinyağı fabrikasını gezip, buradan bir başka şirin Ege köyü olan, taş evleri, mavi boyalı pencereleri, harika havası ile ünlenmiş Yeşilyurt köyüne uğruyoruz. Köy sokaklarını arşınlayıp, fotoğraflarımızı çekiyor, Behramkale’ye devam ediyoruz. Behramkale’den Midilli Adası manzarası eskilerin tapınaklarını niye buraya kurduklarını anlatır nitelikte. Antik dünyanın harikalarından sayılan Atena tapınağından manzarayı izleyip, kalenin eteklerine kurulmuş olan Assos antik kentini konuşarak, limana iniyoruz. Limanda serbest zaman veriyor, denizin kokusunu ciğerlerimize doldurup, günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

5. Gün Bozcada- Truva– Çanakkale

Sabah otelimizden Bozcaada’ya devam ediyoruz. Geyikli iskelesinden feribot ile Bozcaada’ya geçiyoruz. Panoramik turumuzda üzüm bağları ve bağ evlerinin manzarasında, Ayazma Plajı, Habbele Plajı, Polente Feneri ve rüzgâr güllerini görüyor ve merkeze dönüyoruz. Bozcaada’da sokaklarında harika bir yürüyüş yapıp eski Rum mahallesinde dolaşıyor ardından adanın kalesini geziyoruz. Serbest zamanda hediyelik ve adanın ünlü şaraplarından alabilirsiniz. 14:00 feribotu ile Geyikli iskelesine dönüyoruz. Yönümüzü Truva antik kentine çeviriyoruz. İlk ‘Dünya Savaşı’ olarak bilinen Truva savaşını ve ünlü savunmasını konuşup, antik kent yerleşkesini inceledikten sonra Çanakkale merkezde bulunan Çimenlik kalesini, Nusrat Mayın gemisini fotoğraflıyoruz. Aynalı çarşıda hediyelik eşya alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Çanakkale’nin tarihi sokaklarını dolaşarak günü bitiriyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Çanakkale’de otelimizde. 

 

6. GÜN Gökçeada –Gelibolu-Çanakkale

Sabah kahvaltımızı erken yapıp Gökçeada’ya gitmek üzere Kabatepe’den saat: 09:00 feribotuna biniyoruz.  Yarım saatlik yolculukla Gökçeada iskelesinde iniyor ve Gökçeada’nın şarapçılığıyla ünlenmiş Rum Köylerini ziyaret etmeye başlıyoruz. İlk durağımız bir zamanlar adanın en kalabalık köyü olan Dereköy. Ardından Barba Yorgo’nun Tavernasıyla ünlü olan Tepeköy’e ulaşıyoruz. Bir sonraki durağımız Dibek Kahvesi ve Sakız Muhallebisiyle ünlü olan Zeytinliköy Sakızlı muhallebilerimizi yiyip, dibek kahvemizi içtikten sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Saat: 17:00 feribotu ile Gelibolu yarımadasına dönüyoruz. Eceabat’tan feribota binerek, Çanakkale’de bulunan otelimize dönüyoruz. PARİON HOTEL

  

7. GÜN: Çanakkale- Bursa- Gölyazı-  Ankara

Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve Bursa’ya hareket ediyoruz.  Ulubat gölü kıyısında, şirin bir kasaba olan Gölyazı’da mola veriyoruz. Göl kıyısında yürüyüp, Ağlayan Çınar altında kahvelerimizi yudumluyor, göl manzarasının keyfini çıkartıyoruz. Yolumuza devam akşam saat: 20:00 civarında Ankara’da sizleri aldığımız noktalarda bırakıyoruz. Bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

Önemli Notlar;

Yorum yazılmamıştır.

Kuzey Ege ve Adalarımız
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Özel tur araçları ile seyahat

* Araç içi ikramlar
* 6 gece yarım pansiyon konaklama

* Ayvalık Tekne Turu

* Bozcaada Feribot geçiş ücretleri

* Gökçeada Feribot geçiş ücretleri

* Çanakkale Feribot geçiş ücretleri
* Profesyonel rehberlik hizmeti

* Yurtiçi Zorunlu Seyahat Sigorta Paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Otelde ve yemeklerde alınacak Alkollü ve Alkolsüz içecekler.

* Minibar kullanımı
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri

* Program süresince tüm öğle yemekleri

*Bergama Teleferik ücreti

Not: *

OTELLERİMİZ

İZMİR -  ARMİS OTEL 

AYVALIK - BİLLURCU OTEL 

GÜRE - SARUHAN TERMAL OTEL

ÇANAKKALE - PARİON HOTEL 

 

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.