Ön Rezervasyon Formu
x
KURBAN BAYRAMI NEPAL HİNDİSTAN
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
9 GECE 10 GÜN
KURBAN BAYRAMI NEPAL HİNDİSTAN
09 Ağustos 2019
18 Ağustos 2019
GEZİLECEK YERLER KATMANDU DELHI JAIPUR AGRA VARANASI
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
09 Ağustos 2019 - 18 Ağustos 2019 YARIM PANSİYON
1899 $
Son 2 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
KURBAN BAYRAMI NEPAL HİNDİSTAN

NEPAL & HİNDİSTAN

1. Gün: Istanbul. Katmandu // 09 Ağustos  2019 Cuma

       
09 Ağustos Cuma günü saat 17.00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Saat 20.45’te Türk Hava Yolları’na ait TK 726 sefer sayılı uçak ile Nepal’in başkenti Katmandu’ya hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.      

  
2. Gün: Katmandu // 10 Ağustos  2019 Cumartesi

 

    Yerel saat ile 06.20’de Katmandu’ya varıyoruz ve panoramik  şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Saray Meydanı olarak bilinen Durbar Meydanı. Bu meydanda UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilmiş bir çok bina ve tapınağı göre imkanına sahip olacak ve mimarisine hayranlık duyacağız. Ardından Maymun Tapınağı da olarak bilinen, Budistlere ait Swyambhunath Tapınağını ziyaret edeceğiz. İçinde yüzlerle maymun bulunan tapınaktan şehrin panoramik manzarasını da görebileceğiz. Daha sonra Saray Meydanı olan Patan  “Güzel Sanatlar Şehri” olarak anılan meydanı geziyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.       

  
3. Gün: Katmandu // 11 Ağustos  2019 Pazar

 

    Kahvaltıdan sonra Katmandu’yu keşfetmeye devam ediyoruz. İlk olarak 1600 yıl önce Bagmati nehrinin kıyısında yapılan ve Tanrı Shiva’ya adanan Pashupatinath Tapınağını ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış tapınak gezimiz sonrası 100 metre çapı ve 40 metre yüksekliği ile Dünyanın en büyük Stupalarından (Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir) biri olan da bilinen Bouddhanath Stupa’sını ziyaret edeceğiz. Sonrasında yüzyıllarca büyüsünü kaybetmemiş olan Bhaktapur Durbar meydanını gezip ara sokaklarda yürüyerek kendimizi adeta 17. yüzyılda Nepal Malla döneminde hissedeceğiz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.      

  
4. Gün: Katmandu – Delhi – Jaipur  // 12 Ağustos  2019 Pazartesi

 

  Kahvaltının ardından Delhi uçumuz için havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Delhi’ye uçuş. Varışta ortalama 6 saat sürecek olan pembe şehir Jaipur’a yolculuğumuz başlıyor. Jaipur’a varışta rengarenk Hindistan'a şahit olacağınız Johari, Bapu ve Nehru pazarları görüp otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.      

  
5. Gün: Jaipur // 13 Ağustos  2019 Salı    

   
Erken kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan, Maota gölünün üzerinden tepelere yükselen 1639 yılından beri hiç restore edilmemiş,  Rajput Mimarisinin essiz bir örneği olan,  kraliyet salonlarının muazzam el içliliğine tanıklık edeceğimiz Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye filler veya jeepler ile çıkacağız. Kale gezimizin ardından Rajasthan eyaletinin en büyük aynı zamanda merkezi şehri Jaipur’daki gezimize devam edip,  Moğol tarzlarından esinlenerek inşa edilmiş, muhteşem koleksiyona sahip bugün müze olarak kullanılan Maharaja Şehir Sarayını ve hemen yanında yer alan astrolojik ve astronomik gözlemevi Jantar Mantarı ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.       

  
6. Gün: Jaipur  – Fatehpur  Sikri –Agra  // 14 Ağustos  2019 Çarşamba

 

    Kahvaltının ardından Agra’nın 40 km batısında bulunan, Zafer Şehri" anlamına gelen ve İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki mimari yapısını ziyaret edeceğiz. Diwan-ı am, Diwan-ı Khas , Pachisi, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal göreceğimiz yerler  arasında.  Ardından Agra’ya Hareket ediyoruz.. Ardından Agra’ya varıyor ve otelimize giriş yapmamızı  takiben Agra Kalesi gezimiz için hareket ediyoruz. Şah Cihan, yaşamının son günlerinde büyük oğlu Âlemgir tarafından buraya hapsedilmiş ve ömrünün son 8 yılını onu tüm dünyada ölümsüz kılacak Tac Mahal manzaralı odasında geçirmiştir. Kale gezimizin sonrası dünyada aşk için dikilmiş en büyük ve en güzel anıt olarak kabul edilen, İmparator  Şah Cihan’ın büyük bir aşkla sevdiği ve doğum sırasında kaybettiği eşi Mümtaz Banu Begüm anısına yaptırdığı, Dünyanın Yedi Harika’sından birisi olan Tac Mahal oluyor. Yapımında 21 yıl boyunca 22 bin işçinin çalıştığı, parlak, ince mavi damarları olan beyaz mermerin taşınmasında 1000 filin kullanıldığı bu yapıda Osmanlı etkisi de bulunmaktadır. Ana kubbe İsmail Efendi tarafından tasarlanmış, genel tasarımda üstad İsa'nın yardımı bulunmuştur. İçinde ve dışındaki işlemelerde Kuran’dan birçok ayet de bulunduğu yapı; kubbesi ve dört köşesindeki minareleriyle, hangi yönden bakarsanız bakın simetriktir. Gün doğumda pembe, öğlen beyaz, ay ışığında altınımsı renge bürünen Tac Mahal bu özelliği ile Mümtaz Mahal’in his değişikliklerini yansıtmaktadır. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Akşam yemeği sonrası  dileyen misafirlerimiz Ekstra  Mohabbat Taj Show’na katılabilirler. Bu turumuzda Şah Cihan’ın,  eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro gösterisiyle eşsiz anlar yaşayabilirsiniz. Konaklama otelimizde.   Ekstra: Mohabbat Taj Show: 70-USD ( Kişi Başı )      


7. Gün: Agra – Delhi  - Varanasi // 15 Ağustos  2019 Perşembe

 

    Kahvaltımızın ardından özel aracımızla Delhi’ye hareket ediyoruz. Delhi Havaalanına varış ile birlikte Varanasi uçuşumuz için check in ve bagaj işlemlerimiz tamamlıyoruz sonrasında  Varanasi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile birlikte otelimize transferimizi gerçekleştireceğiz. Check in ve yerleşme sonrası geleneksel Hint ayinlerini izlemek için hareket edeceğiz. Gün batışında Ganj Nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız.  Bu benzersiz deneyim sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.      


8. Gün: Varanasi – Delhi // 16 Ağustos  2019 Cuma

 

 

  Sabah kahvaltımızın ardından Kashi Wishwanath , Banaras Hindu Üniversitesi ve Bharat Mata Tapınağını ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Gezimiz sonrası havaalanına transferimizi gerçekleştireceğiz..  Yerel Havayolları ile  Delhi’ye uçuş. Varışta Otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.              

  
9. Gün: Delhi // 17  Ağustos  2019 Cumartesi

 

    Kahvaltının ardından tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfedeceğiz. Gezimizin ilk bölümünde Eski Delhi var. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kırmızı Kale’nin önünden geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni görecek ve Mahatma Gandhi’nin anıt mezarını ziyaret ettikten sonra geleneksel çek çekler ile kısa bir tur yapıyoruz.  Yeni Delhi turumuzda Zafer Kulesi (Qutub Minar), Humayum Türbesi , Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento, Hükümet Binalarını ve Sikh Tapınağını görüp otelimize döneceğiz. . Akşam yemeğimiz otelde. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Bollywood Şovu’na katılabilir. Renkli ve coşkulu bu gösterinin ardından otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.      
Ekstra Tur: Bollywood Show- Kingdom of Dreams 65-$ / Kişi Başı  

   
9. Gün: Delhi – İstanbul // 18 Ağustos  2019 Pazar

 

     Sabah erken havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının TK-717 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.15’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:30’da  İstanbul’a varış.                    
 

Önemli Notlar;

Uçuş Bilgileri

 

Buluşma

Kalkış Tarihi

Varış Tarihi

Havayolu

Uçuş Kodu

ISTANBUL - KATMANDU

09.08.2019 17:00

09.08.2019 20:45
IST (İSTANBUL)

10.08.2019 06:20
KTM (Kathmandu)

Türk Havayolları

TK 726

DELHI - ISTANBUL

 

18.08.2019 06:15
DEL (Delhi)

18.08.2019 10:30
IST (İSTANBUL)

Türk Havayolları

TK 717

 

Single Odada 1 Kişi

Double Odada 1 Kişi

Triple Odada 1 Kişi

İlave 1 Bebek

İlave 1 Çocuk

5* Otel
Çocuk Yaş: 12

$2.498

$1.899

$1.899

$479

$1.849

5* Otel

KATHMANDU: 5* Hotel Annapurna Hotel vb.
 

DELHİ: 5*  Vivanta by Taj Dwarka vb.


JAIPUR – 5* Holiday Inn City Centre vb

AGRA - 5* Ramada Plaza  vb.


VARANASİ:  5* Radisson Blu vb.

Yorum yazılmamıştır.

KURBAN BAYRAMI NEPAL HİNDİSTAN
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  ● Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul      - Kathmandu gidiş / İstanbul - Delhi dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti   
● Havalimanı      vergileri   
● Kathmandu – Delhi uçuşu ve vergileri    
● Delhi – Varanasi uçuşu ve vergileri   
● Varanasi – Delhi  uçuşu ve vergileri   
● 5* Otellerde kahvaltı dahil konaklamalar   
● Programda      belirtilen Tüm akşam yemekleri   
● Programda      belirtilen tüm geziler   
● Taj Mahal gezisi  giriş ücreti   
● Amber Kalesi’ne giriş ücretleri   
● Agra Kalesi giriş ücretleri   
● Ganj Nehri turu   
● Swyambhunath Tapınağını turu   
● Delhi’de geleneksek çek çekler ile tur   
● Havalimanı –      Otel – Havalimanı arası transferler,   
● Türkçe Rehberlik      Hizmeti   

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

● Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )    
● Hindistan ve Nepal Vize Ücretleri  (Yeşil pasaportta da vize gerekmektedir)   
● Öğle Yemekleri   
● Yemeklerde alınan içecekler   
● Seyahat Sigortası    
● Bahşişler   
● Kişisel harcamalar  

Not: *

TURUN ARTILARI      
● Rajput          Mimarisinin essiz bir örneği olan  Amber Kalesini ziyaret edeceğiz       
● Şehir          Sarayı Müzesi’nde Rajastan Bölgesi’nin tarihine ışık tutan kültürel ve          tarihi mirasları görüyor, büyüleyici Jantar Mantar Gözlemevi’ni          ziyaret ediyoruz.       
● Güneş          batarken, aşk uğruna yapılmış en büyüleyici yapıtlardan biri olan,          UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Taj Mahal’i keşfediyoruz.       
● 16.          yüzyılda bir dönem Mughal Hanedanlığı’nın imparatorluk kenti olmuş,          UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Fatehpur Sikri’yi geziyoruz       
● Ganj          Nehri’nin efsanevi kutsallığında gün doğumu esnasında, Hinduların          ayinlerine tanık oluyoruz.       
● UNESCO          Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Katmandu Vadisi ve içinde yer alan          Patan, Maymun Tapınağı ve Katmandu Durbar Meydanı’nı geziyoruz.       
● Pashupathinath          Tapınağı gezisi ve Nepal’in Kültürel Mücevheri olan Bhaktapur          ziyaretini gerçekleştiriyoruz.      

                        
  
****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****   
Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!! 

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.