Ön Rezervasyon Formu
x
KURBAN BAYRAMI İNGİLTERE - GALLER - İSKOÇYA - İRLANDA
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
11 GÜN 10 GECE
KURBAN BAYRAMI İNGİLTERE - GALLER - İSKOÇYA - İRLANDA
08 Ağustos 2019
18 Ağustos 2019
GEZİLECEK YERLER EDINBURG (1) – STIRLING – PERTH – PITLOCHRY - INVERNESS(1) – LOCH NESS – URQUHART KALESİ – INVERARY ŞATOSU - LOMOND GÖLÜ – GLASGOW(1) – BELFAST (1) – DEVLERİN YOLU – DROGHEDA – DUBLİN (1) - SNOWDANIA MILLI PARKI – LIVERPOOL(1) - GÖLLER BÖLGESİ (WINDERME
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
08 Ağustos 2019 - 18 Ağustos 2019 ODA KAHVALTI
2840 €
Son 6 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
08 Ağustos 2019 - 18 Ağustos 2019 ODA KAHVALTI 20-40 kişilik gruplar için geçerli fiyatlardır.
Grup Kontenjanı doludur.
Grup fiyatlari için bizimle iletişime geçiniz.
KURBAN BAYRAMI İNGİLTERE - GALLER - İSKOÇYA - İRLANDA

EDINBURG (1) – STIRLING –  PERTH – PITLOCHRY - INVERNESS(1) – LOCH NESS – URQUHART KALESİ – INVERARY ŞATOSU - LOMOND GÖLÜ – GLASGOW - IRWINE(1) – BELFAST (1) –  DEVLERİN YOLU – DROGHEDA – DUBLİN (1) - SNOWDANIA MILLI PARKI – LIVERPOOL(1) - GÖLLER BÖLGESİ (WINDERMERE) - CHESTER (1) - STRATFORD – OXFORD - LONDRA (3)

 

08 – 18 AĞUSTOS 2019

İstanbul’dan katılacak misafirlerimize 100 € indirim uygulanacaktır

 

08 AĞUSTOS PERŞEMBE 1. GÜN: ANKARA Q İSTANBUL Q EDINBURGH

Esenboğa havalimanında buluşmanın ardından, Türk Havayollarının TK2123 seferi ile sabah saat 09:55’te İstanbul’a uçuş,  pasaport ve çıkış işlemleri sonrası TK-1345 seferi ile saat 13:10’da İskoçya’nın kalbi Edinburg’a uçuş. Saat 15:35’te varışta yapacağımız panoramik şehir turumuzda Royal Mile, Edinburg Kalesi (giriş dahil), Kraliçe’nin Sarayı Holyrood, Şehir Katedrali, Belediye Binası, Princess Street ve Rose Street görülecek yerler arasındadır. Otele yerleşme ardından serbest zaman. Akşam arzu edenlerle Ekstra yemekli İskoç gecesi yapılacaktır (£90). Bu gece farklı klanların giysileri ve şarkıları, danslarıyla unutamayacağınız bir tur anısı olarak kalacak belleklerde. Geceleme otelimizde.

 

09 AĞUSTOS CUMA 2. GÜN: EDINBURGH v STIRLINGv PERTH v PITLOCHRY v INVERNESS

Kahvaltı sonrası İskoçya’nın Kuzey’ine, gerçek İskoçya’ya doğru yönelip konumu ve etkileyici mimarisi ile İskoçya'nın görkemli kalelerini içinde barındıran Stirling’de Stirling Kalesi dışardan fotoğraflanarak İngiliz –İskoç savaşlarında kahramanca savaşan Sir William Wallace Anıtı ziyaret edilecektir. Daha sonra Perth üzerinden İskoçya’da mimarisi ve doğal dokusu ile hayran kalacağınız küçük kasaba Pitlochry gezilecektir. İskoçya’nın en Kuzey noktası olan Inverness yerel idare bakımdan Birleşik Krallık İskoçya ülkesinin Highlands bölgesinin merkezidir. Burada yapacağımız şehir tanıma turu ardından Otele yerleşme, akşam yemek ve geceleme otelimizde.

 

10 AĞUSTOS CUMARTESİ  3.GÜN: INVERNESS v LOCH NESS - URQUHART KALESİ v FORT WILLIAM v INVERARY ŞATOSU v LOCH LOMONDvGLASGOW - IRWINE

Kahvaltı sonrası İskoçya’da Ness Canavarı ile ünlenen Loch Ness (Ness Gölü)’ne gidiş ve tekne ile Göl kenarında göreceğimiz Urquhart Kalesi kalıntıları fotoğraflandıktan sonra Fort William üzerinden muhteşem GlenCoe vadisini geçerek ulaşacağımız Inverary’de 1971 Yılında Dünya Miras sit alanı listesine alınan Barok-Gotik mimari tarzı ile büyüleyici Inverary Şatosu (giriş dahil) gezilecektir. Daha sonra İskoçya’nın en büyük gölü olan Lomond Gölü’nde kısa bir mola sonrası sonrası İskoçya’nın başkenti ve sanayi kenti olan Glasgow’a  gidiş. Kısa bir  panoramik şehir turu ardından Irwin’deki Otelimize yerleşme.  Akşam yemek ve geceleme..

 

11 AĞUSTOS PAZAR  4. GÜN: IRWINE vCAIRNRYAN – BELFAST

Erken kahvaltı sonrası(paket olarak alınabilir) otelden Cairnryan’ gidiş ve saat 07:30’da feribotla Belfast’a geçiş. Saat 09:35’te varış ve Unesco tarafından Dünya Miras listesine alınan Devlerin Yolu (Giants Causeway) görülecek ve Belfast’a gidilecektir. Kuzey İrlanda’nın başkenti olan ve Lagan nehri kıyısında kurulan Belfast’ta yapacağımız turumuzda; eğik Albert Memorial Saat kulesi, Grand Opera House binası, 1885 lere dayanan Belfast’ın en meşhur barı olan Liquor Saloon, Kraliçe Viktorya tarafından kurulan Queens Üniversitesi göreceğimiz yerler arasındadır. Otele yerleşme, akşam yemek ve geceleme.

 

12 AĞUSTOS PAZARTESİ  5. GÜN: BELFAST v DROGHEDA v DUBLIN

Kahvaltı sonrası liman kenti Drogheda’ya gidiş. 19.yy’ın ortalarında yaşanan açlık sırasında Osmanlı’nın 3 gemisi ile yardım gönderdiği bu kentin sembolü ay ve yıldızdır. Ardından İrlanda'nın başkenti olan ve Vikinglerin kurduğu Dublin’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Varış sonrası yapılacak panoramik şehir turumuzda St.Patrick Katedrali, Guinness Storehouse, Ulusal Müze, Dame Street, Phoenix Park, High Street, Newman House, Fitzwilliam Square göreceğimiz yerler. Ardından birçok ünlünün mezun olduğu Trinity Koleji (giriş dahil) gezilecektir.  Otele yerleşme sonrası arzu edenlerle Ekstra akşam geleneksel İrlanda gecesi ve müzikleri eşliğinde alınacak akşam yemeği sonrası (£70) geceleme Otelimizde..

 

13 AĞUSTOS SALI  6. GÜN: DUBLİN – HOLYHEADvSNOWDANIA MiLLi PARKIv LIVERPOOL

Erken kahvaltı sonrası (paket olarak alınabilir) limana gidiş ve feribotla sabah saat 06:30 ‘da Holyhead’e hareket ediyoruz. Saat 08:20’de varışta Galler bölgesi içine yer alan 1951 Yılında Milli park ilan edilen ve Galce dilindeki adı Croeso i Eyri (Kartal Yuvası) olan, ancak şimdiki adını Snowdon dağlarından alan Snowdania Milli parkını geziyoruz. Daha sonra İngiltere’nin yeniden canlanan güzel şehri Liverpool’a doğru hareket ediyoruz. Yapacağımız şehir turunda Liman bölgesi ve Liverpool’da kurulan dünyaca ünlü Beatles grubunun in ilk çıktığı Pub görülecektir. Geceleme Otelimizde..

 

14 AĞUSTOS ÇARŞAMBA 7. GÜN: LIVERPOOLv GÖLLER BÖLGESİ v WINDERMERE GÖLÜ vCHESTER                                                                                                                                                     

Kahvaltı sonrası İngiltere’nin Doğa harikası Göller Bölgesi’ne hareket ediyoruz. En büyük Göl olan Windermere’de yapılacak tekne turu ardından tarihi buharlı trenle yapacağımız tur sonrası Chester’a hareket ediyoruz. "16.77.Tudor dönemi mimarisinin İngiltere'deki en meşhur örneklerini göreceğimiz Chester'da tarihi evler, sokaklar, çarşı ve muhteşem katedrali göreceğiz.  Akşam yemeği ve geceleme Chester’daki otelimizde.

 

15 AĞUSTOS PERŞEMBE  8. GÜN: CHESTER v STRATFORD v OXFORD v LONDRA

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Avon Nehri kıyısında kurulmuş Shakespeare’in doğum yeri olan Stratford şehri ve Shakespeare’in doğduğu müze ev görüldükten sonra Oxford’a gidilecektir. Dünya’nın en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan, Oxford’un tarihi sokaklarında dolaşıp, dileyenler Harry Potter filminin de çekildiği yerleri görme imkânı bulacaklar.  Daha sonra  Londra’ya hareket. Varışta Otele yerleşme ve geceleme.

 

16 AĞUSTOS CUMA  9. GÜN: LONDRA

Kahvaltı sonrası yürüyerek yapılacak panoramik şehir turunda Parlemento Binası, Big Ben Saat Kulesi, Westminster Kilisesi, Trafalgar meydanı, Amiral Nelson Anıtı, dünyanın en büyük parklarından biri olan Hyde Park, Royal Albert Konser binası, St.Paul Katedrali, Buckingham Sarayı, Picadilly Meydanı, Thames Nehri görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra içinde muhteşem eserler barındıran British Museum gezilecektir. Geceleme Otelimizde..

 

17 AĞUSTOS CUMARTESİ  10. GÜN: LONDRA

Kahvaltı sonrası serbest gün. Arzu edenlerle Greenwich Kasabası- Thames Nehri Tekne turu ve London Eye turu (£90) yapılacaktır. Bu turda Greenwich’e giderek park içinde yer alan Denizcilik Müzesi ve Greenwich Meridyen çizgisi gözlemevi gezilecektir. Daha sonra Tekne ile Thames nehri’nde gezinti yaparak varacağımız noktada London Eye’a çıkarak Londra’yı 145 metre yükseklikten panoramik fotoğraflama imkanı bulacaksınız.  Akşam Ekstra yemekli Ortaçağ eğlence turu (Beefeater Show)’a katılma imkanı (£90). Geceleme Londra’da bulunan otelimizde…

 

18 AĞUSTOS PAZAR  11. GÜN: LONDRA Q İSTANBUL

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Öğleden sonra havalimanına transfer. TK-1986 sefer sayılı uçağı ile saat 16:35’te İstanbul’a uçuş. Saat 22:15’te varış. TK-2190 sefer sayılı uçağı ile saat 23:55’te Ankara’ya uçuş.

Gece 01:00’de varış. Anılarla dolu gezimizin sonu…

Önemli Notlar;

İNGİLTERE-İSKOÇYA-İRLANDA

TUR ÜCRETİ

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

2,840 EURO

TEK KİŞİLİK ODA FARKI

690 EURO

2-11 YAŞ ÇOCUK

(2 YETİŞKİN YANINDA)

2,490 EURO

Yorum yazılmamıştır.

KURBAN BAYRAMI İNGİLTERE - GALLER - İSKOÇYA - İRLANDA
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* THY ile Ankara-İstanbul- Edinburgh gidiş/ Londra-İstanbul-Ankara dönüş uçuş biletleri ve havalimanı vergileri
* Ev-havalimanı-ev transferleri
* Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri
* Edinburgh (1), Inverness(1), Glasgow(1), Belfast (1), Dublin (1), Liverpool(1), Chester(1), Londra (3), gece olmak üzere toplam 10 gece merkezde 4* otellerde oda+kahvaltı konaklama
* Programda belirtilen 4 akşam yemeği
* Panoramik şehir turları
* Edinburgh Kalesi, William Wallace Anıtı , Inverary Şatosu, Giants Causeway, Trinity  Koleji, Shakespeare evi   girişleri
* Ness gölünde tekne turu
* Urquhart Kalesi
* Snowdania Milli Parkı girişi
* Windermere Gölü’nde tekne turu
* Tarihi buharlı tren turu
* Glasgow-Belfast arası feribot bileti
* Dublin-Holyhead arası feribot bileti
* British Museum gezisi
* Lüks Otobüs ile programda belirtilen geziler
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Seyahat ve Sağlık Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  • * Vize Ücreti (190 USD) Yeşil pasaporta da vize gerekmektedir.
  • * Tüm öğle yemekleri ve belirtilmeyen akşam yemekleri
  • * Programda Ekstra ibareli tur ve organizasyonlar
  • * Tüm kişisel harcamalar
  • * Bahşişler ve bagaj taşıma hizmetleri
  • * Uçaklarda ekstra bagaj ücreti
  • * Belirtilmeyen Müze, Saray ve ören yeri girişleri
  • * Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)
Not: *

*** Lütfen Okuyunuz ***


GENEL BİLGİLER


* Belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları ve/veya diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.
* Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlarda sorumluluk yolcuya aittir.
* Programlardaki uçak yerleri grup olarak alındığı ve biletlendiğinden dolayı uçak biletleriniz tur kalkış tarihinden 2 – 3 gün önce acentemizden  teslim edilecektir.
* Turumuza gereken çoğunluk sağlanamadığı takdirde, Saltur belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
* Çocuk indirimleri, çocukların 2 yetişkin ile aynı oda da kalması halinde geçerlidir.
* Programda belirtilen Ekstra turların saatleri ve günü değişebilir.
* Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
* Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
* Uçak yolculuğu esnasında bu seyahat için, kişi başı valiz hakkı maksimum 20 kg. ile sınırlıdır. (Kişi başına 46 kg sadece ve sadece okyanus ötesi uçuşlar için geçerli olup, Amerika içi uçuşlarda bu kural geçerli değildir.) Uçak içerisine kişi başı bir parça eşya alabilirsiniz (max.8kg) Uçak içerisine alacağınız valizinizin ebadı 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) şeklindedir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden SALTUR ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
* Geziye katılabilmek için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaport gerekmektedir.
* Yıpranmış pasaportla yapacağınız vize başvurunuz kabul edilse ve vizenizi alsanız dahi, sınırdan geri çevrilmeniz mümkündür. Bu yüzden yıpranmış- sayfaları kopmuş veya hasarlı olan pasaportunuzu yenilemenizi öneririz.
* Şirketimiz sizler ile konsolosluk & elçilik arasında aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk - elçiliğin vermediği vizelerden SALTUR kesinlikle  sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt olurken SALTUR’a yolcunun ödediği meblağ yolcu vize alamadığı veya yolcu seyahate gitmekten vazgeçtiği takdirde iade yapılmaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken  kabul etmiş sayılır.
* Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
* Acentemiz Türkiye Seyahat Acentalar Birliği (TÜRSAB) üyesi olup, anlaşmazlık halinde "Türsab Kütahya Çizelgesi" Maddeleri uygulanır.
* Acentemiz olağanüstü (Force Major) durumlar dışında programda belirtilen hizmetleri vermeyi kabul eder.

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.