Ön Rezervasyon Formu
x
KURBAN BAYRAMI ENDONEZYA
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
9 gün 7 gece
KURBAN BAYRAMI ENDONEZYA
26 Temmuz 2020
03 Ağustos 2020
GEZİLECEK YERLER
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
26 Temmuz 2020 - 03 Ağustos 2020
3170 $
Son 2 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
KURBAN BAYRAMI ENDONEZYA

KURBAN BAYRAMI ENDONEZYA
Jakarta - Yogyakarta – Surabaya- Bromo - Kalibaru - Bali
26 Temmuz – 3 Ağustos 2020
7 Gece / 9 Gün

1. Gün: İstanbul – Cakarta// 26 Temmuz 2020 Pazar

Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. İstanbul Havalimanı’nda kurulacak Saltur Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından saat 02.15 Türk Havayolları’na ait TK 056 sefer sayılı uçuşu ile Cakarta’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 18.00’de Jakarta’ya varıyoruz. Varışımızı takiben bizi karşılayan yerel rehberimiz ile birlikte otelimize transfer ve odaların alınmasının ardından dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2. Gün:   Cakarta – Yogyakarta // 27 Temmuz 2020 Pazartesi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından panoramik Cakarta şehir turumuz için otelden ayrılıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında; Endonezya milli müzesi,  Milli anıt, İstiklal Camii. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemekten sonra turumuza Kota Tua kolonyal bölgenin ziyaretiyle devam ediyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra havalimanına transferi takiben Yogyakarta’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

3. Gün: Yogyakarta – Surabaya – Bromo // 28 Temmuz 2020 Salı

Kahvaltının ardından özel aracımız ile dünyanın tek parça halindeki en büyük Budist tapınağı olan Borobodur’u ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizden sonra Endonezya’nın en büyük Hindu tapınağı olan Prambanan Tapınağını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra havalimanına transfer ve Surabaya’ya uçuyoruz. Surabaya’ya varışımızı takiben özel aracımız ile akşam yemeğimizi alacağımız restorana geçiyoruz. Sonrasında özel aracımızla yaklaşık 3,5 saat sürecek olan yolculukla Bromo’ya varış ve geceleme otelimizde.

4. Gün: Bromo Yanardağı –Krater – Kalibaru Köyü // 29 Temmuz 2020 Çarşamba

Gün doğmadan jeeplere biniyoruz ve Dünyanın en güzel yanardağ manzarasını sunan Bromo yanardağını görmek için Seruni tepesine çıkıyoruz. Sonrasında;  Sea Sand’e doğru devam ediyoruz ve kratere çıkıyoruz. Fotoğraf molasının ardından, kahvaltı için otele geri dönüyoruz. Kahvaltıyı alıp biraz dinlendikten sonra Tropikal bitki ve baharatlarıyla meşhur olan Kalibaru Köyü’ne özel aracımızla yaklaşık 5,5 saatlik yolculukla ulaşıyoruz. Kalibaru Köyü’ne vardığımızda; Tropikal bitki ve baharat bahçelerini geziyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra odalarımıza giriş yapıyoruz ve dinlenmek için serbest zaman.

5. Gün: Kalibaru Köyü – Bali – Ubud // 30 Temmuz 2020 Perşembe

Kahvaltının ardından yola çıkıyoruz ve 2,5 saatlik yolculuk sonrası Bali adasına geçmek için feribota bineceğimiz Ketepang’a varıyoruz. Öğle yemeğimizi alıyoruz. Bir su tapınağı olan ve Bali’nin simgeleri arasında yer alan Bratan Gölü’nün üzerindeki Ulun Danu Tapınağı bizleri büyülüyor ve güzelliği ile yer alıyor. Tapınak ziyaretimizden sonra sonra yaklaşık 1,5 saat yolculukla Bali yağmur ormanlarının bulunduğu Ubud’a ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizi alıyoruz ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6. Gün: Ubud-Bali-Tanah Lot // 31 Temmuz 2020 Cuma

Kahvaltının ardından Ubud’u keşfe başlıyoruz; bahçesindeki lotus çiçeği havuzuyla etkileyici görüntüye sahip olan Saraswati tapınağını ziyaret ediyoruz. Sonrasında insanlara alışkın Maymunlarla dolu orman içindeki ‘Monkey Temple’ı görüyoruz. Tukies coconut shop’ta mola verip yöreye özgü tamamen saf hindistan cevizinden yapılmış dondurmayı tadacağız. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra adanın batı tarafında yer alan otelimize transfer oluyoruz. Dinlenmek için serbest zamanımızın ardından gün   otelimizde.

7. Gün:  Bali // 1 Ağustos 2020 Cumartesi

Kahvaltımızın ardından denize yakın ve havuzu bulunan otelimizin keyfini çıkarıyoruz. Öğle yemeğimizi otelde alıyoruz. Akşam gün batımından önce otobüsümüzle Uluwatu tapınağına doğru hareket ediyoruz.

Tapınakta her akşam gün batımında yapılan ve temel enstrümanın dans edenler olduğu keçak dansını izliyoruz. Akşam yemeğimizi alıyoruz ve otelimize transfer oluyoruz.

8. Gün: Bali –İstanbul // 2 Ağustos 2020 Pazar

Kahvaltının ardından Bali adasını keşfe devam ediyoruz. Kutsal Su tapınağı, Fil mağarası tapınağı, Tegalalang pirinç terasları ve Batur Dağı gezilerini yapıyoruz. Batur dağına karşı muhteşem bir manzarada alacağımız öğle yemeğimizin ardından alana transfer ve Türk Havayollarının TK 067 numaralı uçuşu ile Bali’den İstanbul’a 21.00 uçağıyla hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

9. Gün: İstanbul  // 3 Ağustos 2020 Pazartesi

Sabah 05.25’te İstanbul’a varış ve turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve transferinizle son buluyor.

 

Önemli Notlar;

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Endonezya'da herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

Vize Bilgileri

Umuma Mahsus, Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaportu hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Uçuş Süreleri

İstanbul –Cakarta arası : 11 saat 20 dakika, Bali – İstanbul: 13 saat 25 dakika

Para Birimi

Endonezya'nın para birimi Rupiah'dır, seyahatiniz esnasında yanınıza EURO ve Dolar cinsinden ufak birimlerini almanızı öneririz.

Saat Dilimi

İstanbul –Cakarta arası : 11 saat 20 dakika, Bali – İstanbul: 13 saat 25 dakika

Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise Turkcell ve diğer hatlar kullanılmaktadır. Ancak konuşma ücreti oldukça pahalıdır.

Kıyafet ve Gerekli

Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için kalın bir mont ve yün kazak almanızı öneririz. Yüksek yerler için yün bere, kaşkol ve eldiven de alınabilir. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Müslüman ülke olduğu için Bali adası hariç ülke genelinde domuz bulunmuyor. Güney Doğu Asya’da tavuk, et, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

Elektrik

Endonezya'da  220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler C,F  tipi ikili prizlerdir. (Türkiye ile aynıdır)Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekmeyecektir.

Alışveriş

Bahsedilen ülkelerden hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri, ahşap oymacılığı, çay ve kahve çeşitleri,  tropik meyveler bulmanız mümkündür. 

 

Saltur Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Saltur Turizm sorumlu tutulamaz. Saltur Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Saltur Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Saltur Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

ENDONEZYA

 2/3 Kişilik Odada Kişi başı Paket Fiyat

 Single Oda Farkı

Cakarta - 5* Pullman Jakarta Central Park v.b.

http://www.pullmanjakartacentralpark.com/

 

Yogyakarta - 5* EastParc Hotel in Jogyakarta v.b.

https://www.eastparchotel.com/

 

Bromo - 4* Plataran Bromo v.b.

https://www.plataran.com/bromo

 

Kalibaru – 3*Margo Utomo Resort Kalibaru v.b.

http://www.margoutomo.com/

 

Ubud - 5* The Mansion Ubud v.b.

http://themansionbali.com/

 

Bali - 5* Ayodya  Resort Bali v.b.

https://www.ayodyaresortbali.com/

3090 USD

530 USD

Yorum yazılmamıştır.

KURBAN BAYRAMI ENDONEZYA
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

- Türk Havayolları ile İstanbul - Cakarta  & Bali- İstanbul arası dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri

- Cakarta-Yogyakarta arası yerel hava yolları ile tek yön ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri

- Yogyakarta – Surabaya arası yerel hava yolları ile tek yön ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri

-  Cakarta'da 1 gece 5* otelde konaklama

-  Yogyakarta’da 1 gece 5* otelde konaklama

-  Bromo 1 gece 4* otelde konaklama

-  Kalibaru’da 1 gece 3* otelde (Cottages) konaklama

-  Ubud’da 1 gece 5* otelde konaklama

-  Bali’de 2 gece 5* otelde konaklama

- Programda belirtilen 6 öğle yemeği

- Programda belirtilen 5 akşam yemeği

- Programda belirtilen otellerde kahvaltı dâhil konaklamalar

- Ev - alan - ev transferi dâhil olmak üzere tüm transferler

- Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler

- Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

- Saltur Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

- Yurtdışı çıkış harcı

- Seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

- Yemekler esnasında alınacak tüm içecekler.

- Fazla bagaj ücretleri.

- Kişisel harcamalar.

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.