Ön Rezervasyon Formu
x
KOLOMBIYA & MEKSIKA
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
10 GÜN 8 GECE
KOLOMBIYA & MEKSIKA
24 Temmuz 2020
02 Ağustos 2020
GEZİLECEK YERLER
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
24 Temmuz 2020 - 02 Ağustos 2020
3680 $
Son 2 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
KOLOMBIYA & MEKSIKA

KOLOMBİYA & MEKSİKA
Bogota (2) - Mexico City  (3)  – Merida (1) – Cancun (2)  
24 Temmuz – 2 Ağustos 2020
8 Gece / 10 Gün

1.GÜN: İSTANBUL – BOGOTA //  24 Temmuz 2020 Cuma


Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde kurulacak Saltur Turizm kontuarında buluşup, bilet, biniş ve bagaj işlemlerinin yapılmasının ardından saat 02.10’da Türk Havayolları’na ait TK 800 sefer sayılı uçak ile Bogota’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 14 saatlik uçak yolculuğun ardından yerel saatle 08.30’da Kolombiya’nın başkenti Bogota’ya varıyoruz. Varışın ardından alandan ayrılıyor ve panoramik Bogota şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında Bogota’nın tarihi kent merkezi, La Candelaria tarihi mahallesi, 18 ve 19.yy tarihi kiliseleri, eski kolonyal evleri, Kolombiya devlet başkanının ikametgâhı olan Casa del Narino ve bahçesinde bulunan uzay gözlem evi, 17.yy da yapılmış olan El Carmen kilisesi, Plaza Bolivar, Kolonyal sanat eserlerinin de bulunduğu Santa Clara kilisesi görülecektir. Öğle yemeğimizin ardından Altın müzesi ve Botero müzesini geziyoruz. Tur bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: BOGOTA // 25 Temmuz 2020 Cumartesi


Kahvaltımızın ardından “Tuz Katedrali (Zipaquria)” turumuz için yola çıkıyoruz. Dünya’da sadece 2 tane bulunan Tuz Katedrali’ni ziyaret etmek için Zipaquira’ya gidiyoruz. Eski tuz madenin içine inşa edilen ve tamamı tuzdan meydana gelen bu katedrali keşfetmek için madenin içerisine giriyoruz. Ayrıca madenin etrafından bulunan tuz madenlerini ve tuz işleme atölyelerini de ziyaret edeceğiz. Gezimiz esnasında öğle yemeğimizi alıyor olacağız. Turumuzun bitiminde otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: BOGOTA – MEXICO CITY // 26 Temmuz 2020 Pazar


Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Mexico City’ye uçuş. Mexico City’e varışın ardından alanda bizi bekleyen özel aracımız ile otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4. GÜN: MEXICO CITY // 27 Temmuz 2020 Pazartesi


Kahvaltının ardından, Mexico City panoramik şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Alacağımız öğle yemeğimiz ve panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb-öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. GÜN: MEXICO CITY // 28 Temmuz 2020 Salı


Kahvaltının ardından Teotihuacan Tapınaklar turumuz için yola çıkıyoruz. Milattan önce 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir. Gezi esnasında alacağımız öğle yemeğimizin ardından bu büyülü mekânlarda gerçekleştirdiğimiz turumuz sonrası özel aracımız ile Mexico City’ye dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. GÜN: MEXICO CITY - MERİDA // 29 Temmuz 2020 Çarşamba


Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Merida’ya uçuyoruz. Varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımızla Sotuta de Peon’a yola çıkıyoruz. 19. yy’da kurulan çiftlikte aloe vera bitkisinden nasıl halat yapıldığını izleyip ardından çiftlikte aloe vera yapraklarını taşımak için de kullanılan at arabalarıyla çiftliği dolaşıyoruz. Gezimizin ardından yoğunlukla Yukatan bölgesinde bulunan bir yeraltı mağarasında oluşan su dolu bir duba olarak tanımlanan “cenote”de yüzme molası vereceğiz. Öğle yemeği ve molanın ardından otele geçmeden önce şehir turunu yapmak üzere Merida’ya dönüyoruz. ‘’ Beyaz Şehir ‘’ olarak 1542 yılında kurulan ve günümüzde Yucatan’ın başkenti olan bu kenti keşfe çıkıyoruz. Hala Maya kültürel mirasını, etkileyici mimarisini, parkları ve mutfağını yansıtan şehirde keyifli bir zaman geçiriyoruz. Turumuzun bitimiyle otelimize yerleşeceğiz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

7. Gün: MERİDA - CANCUN // 30 Temmuz 2020 Perşembe


Kahvaltının ardından, Merida’daki Maya müzesini gezip, Mayaların tarihi ve kültürüne dair günümüze kadar ulaşmış mirasları inceliyoruz. Gezimizin bitimiyle öğle yemeğimizi alarak ilk durağımız olan farklı bir “cenote” oluşumu Cenote Ik-kil’e doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimizin yüzme imkânı bulabileceği doğal havuzda keyifli molanın bitimiyle sonraki durağımız Chichen Itza olacak. Dünya’nın 7 harikasından birisi sayılan bu yapı kompleksi günümüzde Meksika’nın en çok ziyaret edilen ikinci arkeolojik sit alanıdır. Chichen-Itza’daki El Castillo (kale) adıyla tanınan Kukulkan (Kukuul Kaan) piramidinin yüksekliği üst platforma nazaran 24 m'dir. Efsaneye göre kent 10. yüzyılda Quetzalcoatl önderliğindeki Toltekler tarafından alınmıştır. Gezimizin ardından Dünya’nın en güzel plajlarından birisi olan Cancun’a doğru devam ediyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama herşey dâhil otelimizde.

8.GÜN: CANCUN // 31 Temmuz 2020 Cuma  


Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından her şey dâhil konaklayacağımız otelimizde deniz ve güneşin tadını çıkartacağız. 

9. GÜN: CANCUN - İSTANBUL // 1 Ağustos 2020 Cumartesi


Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Türk Havayollarına ait TK 181 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.20’de Istanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz...

10. GÜN: İSTANBUL // 2 Ağustos 2020 Pazar


Yerel saat ile 05:25’de İstanbul’a varışımızın ardından daha önce vermiş olduğunuz adresinize geçekleştireceğimiz transfer ile turumuz son buluyor.
 

Önemli Notlar;

TURUN ARTILARI

- Chichen Itza Pramidini yakından göreceğiz.

- Beyaz Şehir, Merida'yı tanıma fırsatı yakalayacağız.

- Teotihuacan Pramidini yakından göreceğiz.

- Dünyaca Meşhur Antropoloji müzesini ve Maya eserlerini yakında göreceğiz.

- Her yıl binler Hristiyanın Hacı olmak için geldiği Bakire Guadalupe Bazilikasını yakından göreceğiz.

- Dünyaca ünlü Güneş ve Ay Piramidlerini yakından göreceğiz.

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağk

Meksika’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

Vize Bilgileri

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri ise, vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamilleri vizeden muaftır. Amerika vizesi olanlar 30 güne kadar kalışlarda vizeden muaftır.

Uçuş Süreleri

Türkiye ile Meksika arasında direkt uçuş bulunmamaktadır. İstanbul'dan Meksika'nın başkenti Mexico City'e aktarmalı olarak uçarak yaklaşık 16 saatte ulaşmak mümkündür. Cancun – İstanbul uçuşu ise 14 saat 40dk civarındadır.

Para Birimi

Meksika’nın para birimi Meksika Pesosu’dur. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi

Türkiye ile Meksika arasında -8 saat bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Meksika’da 04.00’tür.

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli             Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun içlikler, pamuklu pantolonlar, rahat soğuk ve su geçirmeyen yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için kalın bir mont, bir iki kazak ve polar almanızı öneririz. Bunun dışında başınızı soğuktan koruyacak bir bere, eldiven, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Meksika mutfağı dünyanın en bilinen mutfaklarından biridir. Et yemekleri, fasulye önde gelen lezzetlerindendir. Yemeklerin oldukça baharatlı, özellikle de acı olduklarını hatırlatmak isteriz.

Elektrik

Meksika’da 100 - 127 Volt elektrik ve A tipi ikili prizler kullanılmaktadır.

Alışveriş

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ayrıca Tekila’nın anavatanı olan Meksika’dan bu ürünü de alabilirsiniz.

Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saltur Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Saltur Turizm sorumlu tutulamaz. Saltur Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Saltur Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Saltur Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

NOT: Verilen Program Gazella ile Ortak Çıkılan Bir Operasyondur.


 

  2/3 Kişilik Odada Kişi başı Paket Fiyat

 Single Oda Farkı

5* Hilton Bogota vb. - Bogota

https://www3.hilton.com/en/hotels/colombia/hilton-bogota-BOGBCHH/index.html

 

4* Galeria Plaza Reforma vb – Mexico City

https://www.galeriaplazahotels.com.mx/es/reforma/

 

5* Hotel Presidente InterContinental Villa Mercedes vb. – Merida

https://www.presidenteicmerida.com/en-gb.html

 

5* Grand Park Royal Luxury Resort – Cancun  vb.

https://parkroyal.com.mx/en/park-royal-grand/cancun

3590 Usd.-

900 Usd.-

Yorum yazılmamıştır.

KOLOMBIYA & MEKSIKA
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER


- Türk Hava Yolları  ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
- Yerel Havayolları  ile Bogota-Mexio City / Mexico City-Merida ekonomi sınıfı uçak bileti,
- 4* ve 5* otellerde konaklama,
- Programda belirtilen tüm yemekler,
- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar,
- Yurtdışı çıkış harcı,
- Seyahat sigortası,
- Ücretsiz kişiye öze eviniz – alan – eviniz transferi de dâhil tüm transferler,
- Saltur Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Programda belirtilmeyen yemekler,
- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
- Fazla Bagaj ücreti,
- Kişisel harcamalar,
- Vize Ücreti,
 

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.