Ön Rezervasyon Formu
x
KAÇKAR DAĞLARINDAN KARÇAL DAĞLARINA DOĞU KARADENİZ YAYLA SAFARİ TURU
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
6 GECE 7 GÜN
KAÇKAR DAĞLARINDAN KARÇAL DAĞLARINA DOĞU KARADENİZ YAYLA SAFARİ TURU
01 Ağustos 2021
07 Ağustos 2021
GEZİLECEK YERLER TRABZON – HEMŞİN- FIRTINA VADİSİ – AYDER YAYLASI- AVUSOR YAYLASI- DOBECELAZANA GÖLÜ- KOÇ DÜZÜ YAYLASI- DİDİZUĞA YÜZEN ADALAR-BORÇKA ve ŞAVŞAT KARAGÖL- MACAHEL (CAMİLİ) - MARAL ŞELALESİ - EFELER KÖYÜ - CURİPLE YAYLASI - PAPART KELEBEKLER VADİSİ -CEVİZLİ KÖ
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
REZERVASYON YAP
Farklı Tarih Seçenekleri
01 Ağustos 2021 - 07 Ağustos 2021
2650 ₺
+8 Kişi
Seç
08 Ağustos 2021 - 14 Ağustos 2021
2650 ₺
+8 Kişi
Seç
15 Ağustos 2021 - 21 Ağustos 2021
2650 ₺
+8 Kişi
Seç
22 Ağustos 2021 - 28 Ağustos 2021
2650 ₺
+8 Kişi
Seç
29 Ağustos 2021 - 04 Eylül 2021
2650 ₺
+8 Kişi
Seç
05 Eylül 2021 - 11 Eylül 2021
2650 ₺
+8 Kişi
Seç
12 Eylül 2021 - 18 Eylül 2021
2650 ₺
+8 Kişi
Seç
19 Eylül 2021 - 25 Eylül 2021
2650 ₺
+8 Kişi
Seç
26 Eylül 2021 - 02 Ekim 2021
2650 ₺
+8 Kişi
Seç
03 Ekim 2021 - 09 Ekim 2021
2650 ₺
+8 Kişi
Seç
10 Ekim 2021 - 16 Ekim 2021
2650 ₺
+8 Kişi
Seç
17 Ekim 2021 - 23 Ekim 2021
2650 ₺
+8 Kişi
Seç
24 Ekim 2021 - 30 Ekim 2021
2650 ₺
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
KAÇKAR DAĞLARINDAN KARÇAL DAĞLARINA DOĞU KARADENİZ YAYLA SAFARİ TURU

KAÇKAR DAĞLARINDAN KARÇAL DAĞLARINA

DOĞU KARADENİZ YAYLA SAFARİ TURU

TRABZON – HEMŞİN- FIRTINA VADİSİ – AYDER YAYLASI- AVUSOR YAYLASI- DOBECELAZANA GÖLÜ- KOÇ DÜZÜ YAYLASI- DİDİZUĞA YÜZEN ADALAR-BORÇKA ve ŞAVŞAT KARAGÖL- MACAHEL (CAMİLİ) - MARAL ŞELALESİ - EFELER KÖYÜ - CURİPLE YAYLASI - PAPART KELEBEKLER VADİSİ -CEVİZLİ KÖYÜ - YAVUZ KÖY - ARSİYAN YÜZEN ADALAR -  MADEN KÖYÜ - CANGİR YAYLASI -SAZGİRAT YAYLASI - SAKORYA YAYLASI ARTVİN KAFKASÖR YAYLASI - KAMİLET VADİSİ - ÇAĞLAYAN KÖY - TRABZON

                                   

1. GÜN: TRABZON- RİZE- PAZAR- HEMŞİN-KANLIBOGAZ- FIRTINA VADİSİ- ÇAMLIHEMŞİN- AYDER- AVUSOR

Sabah saat 10.00'da havayolunu kullanacak misafirlerimiz ile Trabzon havalimanı İç Hatlar geliş, Terminali, karayolunu kullanacak misafirlerimiz ile Trabzon otobüs terminalinde buluşma. Rize, Çayeli, Pazar, güzergâhını takip ederek Hemşin Vadisi’ne giriş. Kanlı Boğaz’da verilecek mola sonrası WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) tarafından Avrupa’da acil korunması gereken 100 ormandan biri olarak ilan edilmiş olan Fırtına Vadisi’ne giriş. Yöre Taş Kemer Köprülerin güzel bir örneği olan Timisvat Taş Kemer Köprünün görülmesi ve fotoğraf çekimi, burada alınacak öğle yemeği sonrası Çamlıhemşin, Ayder, Hacizeni güzergâhından Avusor Yaylasına hareket.  Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

 

2. GÜN: AVUSOR-DOBECELAZANA GÖLÜ- FIRTINA DERESİ RAFTİNG- BOĞAZ YAYLASI -LİMBUTUNA - LİMBULUNA ve SATAPLE YAYLALARI - KOÇDÜZÜ YAYLASI

Kahvaltı sonrası Kaçkar sıradağlarının üçüncü yüksek noktası olan Kemerli Kaçkar Dağı (3562 m) eteğinde bulunan Dobecelezane (Yıldız Gölü) Gölüne gidiyoruz. Gidiş dönüş yaklaşık 3 saat süren yürüyüşümüzün sonunda Avusor Yaylasına dönüş. Bizi bekleyen minibüsümüzle buluşma ve Çamlıhemşin’e hareket. Öğle yemeği ardından serbest zaman ve arzu eden misafirlerimizle Ekstra Rafting yapma imkânı bu etkinliğimizde Fırtına Deresi üzerinde keyifli ve adrenalin dolu dakikalar bizi bekliyor. Belirtilen saatte toplanma ve yöre mimarisinin ve yaşantısının güzel örneklerini göreceğimiz Topluca Köyü’ne hareket. Köy içinde yapacağımız keyifli bir yürüyüş ardından bölgenin önemli laz yayları olan Boğaz Yaylası, Limbutuna, ve Sataple Yaylaları güzergâhından müthiş manzaralar eşliğinde 2400 m yükseklikteki Koçdüzü Yaylası’na varış. Aracımızın gidebileceği son noktadan itibaren keyifli bir yayla yürüyüşü ardından konaklama yapacağımız yayla tesisimize yerleşme. Serbest zaman akşam yemeği ve geceleme.

 

3. GÜN: KOÇDÜZÜ YAYLASI- DİDİZUĞA YÜZEN ADALAR- BORÇKA KARAGÖL- MACAHEL (CAMİLİ)-MARAL ŞELALESİ

Kahvaltı sonrası Türkiye'nin keşfedilmeyi bekleyen doğal güzelliklerinden Adalı (Didizuğa) Göl'deki yüzen adalara hareket. Yüzen Adalar (Didizuğa)Toprak parçalarının kopmasıyla oluşan üç yüzen adacığın kara ile ilişkisi bulunmuyor. Ortalama çapı 10 metrekare ile 40 metrekare arasında değişen adacıklar, kara ve göl tabanı ile bağlantıları olmadığı için rüzgarla birlikte yer değiştiriyor. Adacıkların üzerlerindeki bitkiler de yelken görevi görüyor. Yaylada yaşayanlar adaların yer değiştirmesine göre hava tahminlerinde bulunuyor. Gölde üç yüzen adacığın yanı sıra irili ufaklı 20 sabit adacık da bulunuyor.) Koçdüzü Yaylasında yapacağımız 2 Saatlik yürüyüş sonrası Çamlıhemşin, Ardeşen, Fındıklı, Arhavi Hopa güzergâhından Borçka’ya hareket ediyoruz. Karçal Dağları’nın kuzeybatısında Borçka merkeze 25 Km uzaklıkta bulunan saklı cennet Karagöl’e varış. Göl kenarında serbest zaman ve fotoğraf çekimi belirtilen saatte toplanma. Türkiye ile Gürcistan arasında doğal sınırımızı oluşturan Macahel’e (Camili) hareket. Köy içinde yapacağımız keyifli bir yürüyüş ile Gürcü kültürünü ve köyü keşfediyoruz. Kök boya süslemeleri ve ahşap işçiliği ile öne çıkan Macahel (Camili) Cami gezisi ve sınırın fotoğraflanması sonrası aracımızla Maral Şelalesine hareket. Aracımızın ulaştığı son noktadan Maral Şelalesi’ne yürüyüş ve muhteşem şelalelinin fotoğraflanması (Şelaleye kadar gidiş dönüş yaklaşık 3 saatlik yürüyüş ) ardından Maral’da bulunan yayla tesisimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.
 

4. GÜN: MACAHEL (CAMİLİ)-EFELER KÖYÜ-CURİPLE YAYLASI-PAPART KELEBEKLER VADİSİ-CEVİZLİ KÖYÜ-BALIKLI GÖL-ŞAVŞAT KARAGÖL-YAVUZKÖY-ŞAVŞAT

Kahvaltı sonrası Efeler Köyü’ne hareket. Enfes manzaralar eşliğinde Curiple Yaylası, Papart Kelebekler Vadisi güzergâhından Gürcistan sınırını izleyerek Şavşat’a varış. Öğle yemeğimizin ardından. Cevizli Köyü’ne hareket. Cevizli Köyü’nde bulunan Tibet Kilisesi’nin fotoğraflanması ardından Balıklı Göl’e hareket. Fotoğraf çekme ve çevreyi tanımak için verilecek serbest zaman sonrası Pınarlı Köyü ve Yoncalı Kışlası Yaylası’nın görülmesinin ardından fotoğraf çekimi. Karagöl’e hareket ediyoruz. Göl etrafında yürüyüş ve serbest zaman ardından özgün mimarisi ile Şavşat Evleri’nin görülmesi. Yavuz Köy seyir terasından Şavşat vadisinin fotoğraflanması sonrası otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

 

5. GÜN: ŞAVŞAT-VELAT YAYLASI-KIZ GÖLÜ-BOĞA GÖLÜ-ARSİYAN YÜZEN ADALAR

Kahvaltı sonrası Tam Gün Şavşat Arsiyan Dağı ve yaylaları turu bu günkü turumuz esnasında Velat Yaylası, Kız Gölü, Boğa Gölü, Yüzen Adalar’ı görerek doğa ile baş başa keyifli bir gün geçiriyoruz Akşam tesisimize dönüşte ülkemizde bir ilk olan Yaşlı ve kimsesiz insanlarımızı doğal yaşamından kopartmadan Türkiye’de ilk ve tek sokak tipi yaşlılar yerleşkesi Şavşat Naime - İsmail YILMAZ Yaşlılar Yaşam Yerleşkesini ziyaret ederek günü bitiriyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme.

 

6. GÜN: ŞAVŞAT-MADEN KÖYÜ-CANGİR YAYLASI-SAZGİRAT YAYLASI-SAKORYA YAYLASI

Kahvaltı sonrası çıkacağımız tam gün yayla turumuzda Maden köyü, Cancir Yaylası, Sazgirat ve sakorya yaylaları arasında yapacağımız yürüyüşlerle günü tamamlayıp efkar tepesine çıkarak çaylarımızı içiyor ve konaklama yaptığımız otelimize dönüyoruz.

 

7. GÜN: ŞAVŞAT-ARTVİN KAFKASÖR YAYLASI-KAMİLET VADİSİ-ÇAĞLAYAN KÖY-TRABZON

Kahvaltı sonrası Artvin’e hareket ediyoruz. Çoruh Vadisi ve baraj gölleri manzarası eşliğinde Artvin’e varış. Panoramik Artvin şehir turu ve Ülkemizin en büyük Atatürk Heykeli görerek denizden 1250 m yükseklikte bulunan her yıl haziran ayının son haftası ülkemizde ve Karadeniz bölgesinde geleneksel olarak yapılan Boğa Güreşleriyle ünlü Kafkasör Yaylasına varış. Kafkasör Yaylasında Keyifli bir yürüyüş ile Boğa Güreşlerinin yapıldığı Şenlik alanına varış. Arenanın ve çevrenin fotoğraflanması sonrası, Doğu Karadeniz bölgesinin önemli vadilerinden Saklı Cennet Kamilet Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Yöre taş köprülerin güzel bir örneği olan yine bölgede nadir olarak görülen Çifte Kemer Köprünün görülmesi ve fotoğraf çekimi Fındıklı Çağlayanköy’e hareket. Yöre ev mimarisin ve Ahşap Nayla’ların (Serender) en güzel örnekleri ile Organik tarım yapılan çay, fındık ve kiviyi yakından görerek tanıyacağımız Çağlayanköy gezisi Rize’ye hareket. Rize’ye özgü Rize Bezi (Feretiko) dokuma atölyelerinin görülmesi ve alışveriş için verilecek serbest zaman ardından uçak ve otobüs saatine göre Trabzon varış. Gezimizin sonu vedalaşma.

 

Farklı turlarımızda sizleri tekrar aramızda görmek umuduyla…

Önemli Notlar;

Seyahatimiz özel 12 kişilik minibüslerle gerçekleşecektir.

 

* PROGRAMIMIZ TRABZON’DA BAŞLAYIP TRABZON’DA BİTER

 

*Dönüş Biletlerinizi saat 18.00’dan sonraki uçuş ya da Otobüs saatlerine göre almanız rica olunur.

 

DOĞU KARADENİZ YAYLA SAFARİ

Nakit/Tek Çekim

8 Taksit

İki Kişilik Odada Kişi Başı

2650 TL

2750 TL

Üçüncü Kişi

2550 TL

2650 TL

Tek Kişi Farkı

800 TL

*

Çocuk (07-12 Yaş)               

 (İki Yetişkin Yanında)

2150 TL

*

00-06 Yaş Çocuk

 (Uçak Bileti Araçta Koltuk Alınırsa   )

600 TL

*

Yorum yazılmamıştır.

KAÇKAR DAĞLARINDAN KARÇAL DAĞLARINA DOĞU KARADENİZ YAYLA SAFARİ TURU
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Özel tur araçları ile seyahat
* Araç içi ikramlar.

* Toplam 6 gece Yarım Pansiyon konaklama
* Transferler
* Kahvaltılar (6), Akşam yemekleri (6)
* Profesyonel rehberlik hizmeti

* Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi

* Milli park girişleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Belirtilenlerin dışındaki tüm Alkollü ve Alkolsüz içecekler

* İlk gün kahvaltı ve son gün akşam yemeği
* Trabzon’a gidiş-dönüş ulaşım

* Tüm öğle yemekleri

* Müze- ören yeri giriş ücretleri

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.