Ön Rezervasyon Formu
x
Hindistan Altın Uçgen
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
7 gün 6 gece
Hindistan Altın Uçgen
15 Kasım 2020
21 Kasım 2020
GEZİLECEK YERLER
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
15 Kasım 2020 - 21 Kasım 2020
1249 $
Son 2 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
Hindistan Altın Uçgen

HİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN

25.01.2020 - 31.01.2020 (7 Gün, 6 Gece)

 

Tur Programı

HİNDİSTAN ALTIN UCGEN TURU

1.Gün: İstanbul – Delhi  // 25 Ocak 2020 Cumartesi      

Saat 18.00’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Saat 20.55’de Türk Hava Yolları’na ait TK 716 sefer sayılı uçak ile Delhi’ye hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.      
 

2.Gün: Delhi - Agra // 26 Ocak 2020 Pazar 

Yerel saat 05.15’te Delhi’ye varıyoruz. Ardından kahvaltımızı yapacak ve özel transfer aracımız ile Agra’ya doğru hareket edeceğiz. Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli yolculuğumuz ardından Agra’ya varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünyanın Yedi Harikasından birisi olan Tac Mahal’i keşfedeceğiz.  Gezimizin ardından “Kızıl Kale”’de olarak bilinen Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Akşam yemeği sonrası  dileyen misafirlerimiz Akşam Etkinliği olarak Mohabbat Taj Show’na katılabilirler. Bu turumuzda Şah Cihan’ın,  eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro gösterisiyle eşsiz anlar yaşayabilirsiniz. Konaklama otelimizde.   Akşam Etkinliği: Mohabbat Taj Show: 70-USD Kişi Başı (Altın Sınıfı)  

  
3.Gün: Agra -  Fatehpur Sikri - Jaipur // 27 Ocak 2020 Pazartesi      
Kahvaltının ardından Jaipur’a doğru hareket edeceğiz yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz olacak. Yolumuzun üzerinde İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki mimari yapısını ziyaret edeceğiz. Burada geniş avlu (Diwan-ı am), büyük dörtgen avlu (Diwan-ı Khas) ve Pachisi’nin yanısıra, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal ve Fatehpur Sıkri’nin sembollerinden, Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış Cuma Camisi ve Salim Chisti’nin mozolesini göreceğiz. Sonrasından Jaipur’a doğru devam ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Jaipur’daki otelimizde.     

 

4.Gün :Jaipur  // 28 Ocak 2020 Salı      

Kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağını da görme fırsatı yakalayacağız. Ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar ziyaret edecek ve Rüzgar Sarayı’nın önünde fotoğraf molası vereceğiz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.     

 
5.Gün : Jaipur –Delhi // 29 Ocak 2020 Çarşamba       
Sabah kahvaltımızın ardından Delhi’ye hareket ediyoruz, yaklaşık 6 saatlik yolculuğun ardından turumuza başlıyoruz. Yeni Delhi’nin daha modern kısmında Hindistan’ın en yüksek taş külesi olan Zafer Kulesi (Qutub Minar) görecek ve yorucu günün ardından otelimize gideceğiz. Yenilenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.     

 

6.Gün Delhi // 30 Ocak 2020 Perşembe      

Kahvaltımızın ardından şehir turumuz için hareket ediyoruz. Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’nin eski şehir merkezini keşfedeceğiz. Gezimiz’de Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Red Fort’un yanından geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni göreceğiz. Ardından turumuza, Yeni Delhi’de Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Narayan Tapınağı Parlamento ve Hükümet Binalarını gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Gezimizin bitiminde otelimize dönecek ve akşam yemeğimizi otelimizde alacağız. Geceleme Delhi’deki otelimizde. Akşamüzeri dileyen misafirlerimiz  akşam etkinliği olarak Bollywood Şovu’a katılabilir. Renkli ve çoşkulu bu gösterinin ardından otelimize döneceğiz.     
Akşam Etkinliği: Bollywood Show- Kingdom of Dreams: 65-$ / Kişi Başı (Bronz Sınıfı)   

7.Gün Delhi – İstanbul // 31 Ocak 2020 Cuma      

Gece yarısından sonra 30 dakika uzaklıkta bulunan havalimanına hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının ardından saat 06.15’ te Türk Havayollarının TK 717 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a geçiyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile sabah 10.30’da İstanbul Havalimanına varıyoruz. Varışımızda turumuz son buluyor.     

 
Not: Akşam Etkinlikleri minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir


Mohabbat Taj Show 70$ 
Bollywood Show 65$

Önemli Notlar;

Sık Sorulan Sorular

 
Sağlık ;             
Düzenli   ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri   önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra   ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz   tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır.   Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su   içmenizi öneririz.    

           
Vize Bilgileri ;           
Hindistan   tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Hindistan vizesi için şahsi olarak   konsolosluğa gidilmesi gerekiyor.

                  
Uçuş Süreleri  ;          
İstanbul   - Delhi uçuşumuz direkt uçuş olup yaklaşık 6 saat sürmektedir.           

     
Para Birimi ;          
Para birimleri Hint Rupisi ’dir. Dolar ve Euro kolayca   değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın olmakla beraber   kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.     

          
Saat Dilimi ;           
Türkiye’den   2,5  saat ileridedir.                
Telefon Kullanımı ;           
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz   uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı   kesimlerinde şebeke olmayabilir.

                
Kıyafet ve Gerekli Eşyalar ;          
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa   ve uzun kollu gömlekler, sort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş   ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında   şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı,   fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza   kartları da getirebilirsiniz.     

          
Yemek Kültürü ;            
Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır.   Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir   sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu   temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan   akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından   üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur.

                
Elektrik ;            
Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz   tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim   kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun   yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden   alınabilir.

               
Alışveriş ;            
Yeni Delhi’de alışveriş yapılabilecek en önemli   mekanlardan biri The Central Cottage Industries Emporium. Bir çok şubesi   bulunan bu mağazalar zinciri sabit fiyatlarla müşterilerine hizmet veriyor.   Ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar, kumaşlar ve hatta mobilyalar   çok uygun fiyata alınabilir.         

 

Notlar

Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 

 

Single Odada 1 Kişi

Double Odada 1 Kişi

Triple Odada 1 Kişi

İlave 1 Bebek

İlave 1 Çocuk

5* Otel
Çocuk Yaş: 12

$1.598

$1.249

$1.249

$290

$1.199

5* Otel

Agra - 5* Ramada Plaza  vb.

Jaipur – 5* Fortune Select Metropolitan vb.

Delhi – 5*  Vivanta by Taj Dwarka vb.

Yorum yazılmamıştır.

Hindistan Altın Uçgen
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

● Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul - Delhi - İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti 
● Havalimanı vergileri
● Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
● 5* Otellerde kahvaltı dahil  konaklama   
● Akşam yemekleri   
● Programda belirtilen tüm geziler   
● Taj Mahal gezisi giriş ücreti   
● Amber Kalesi’ne giriş ücretleri   
● Agra Kalesi giriş ücretleri   
● Türkçe Rehberlik Hizmeti   


 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

● Öğle Yemekleri   
● Yurtdışı çıkış fonu ( 50TL )
● Vize Ücreti  (Yeşil pasaporta da vize gerekmektedir)   
● Opsiyonel turlar
● Seyahat Sigortası    
● Kişisel harcamalar  


 

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.