Ön Rezervasyon Formu
x
Güney Hindistan & Kerala Turu
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
10 gün 7 gece
Güney Hindistan & Kerala Turu
13 Kasım 2020
22 Kasım 2020
GEZİLECEK YERLER
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
13 Kasım 2020 - 22 Kasım 2020
2960 $
Son 2 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
Güney Hindistan & Kerala Turu

Güney Hindistan & Kerala Turu

  Cochin (1) – Kumarakom (1) – Periyar  (2) – Madurai (1) - Mahabalipuram  (1) – Mumbai (1)

13 – 22 Mart 2020

Qatar Havayolları ile 7 Gece 10 Gün

1.Gün:  İstanbul – Doha – Cochin   //  13 Mart 2020 Cuma

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Pasaport  kontrollerinden sonra  Qatar   Havayolları ile   Doha’ya  hareket  ediyoruz .  Doha’ya varışta kısa bir beklemenin ardından Cochin uçağına biniyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2. Gün: Cochin   // 14 Mart 2020 Cumartesi

Yerel saat 08:20 ile Cochin Havalimanı’na varıyoruz ve otelimize transfer olacağız. Otelde serbest zamanın ardından öğle yemeğimizi alacağız. Ardından şehir turu için otelden ayrılacağız. . Göreceklerimiz arasında; 1555 yılında inşa edilen ve  muazzam duvar resimleri ile  bizi Ramayana Destanı’nın içine çekecek olan Mattancherry Sarayı ile  güne başlıyoruz.  Öğle yemeği sonrası durağımız ünlü kaşif  Vas co  de Gama’nın orijinal mezarının bulunduğu St.  Francis KilisesiTur bitimi Kathakali Dans Merkezi’ne gidiyor ve Güney Hindistan folkloruna ait dansların örneklerini izliyoruz. Bale, opera ve pandomimin ustaca bir birleşimi olan bu danslar Kerala Bölgesi’nin uluslararası ününe büyük bir katkı sağlamıştır. Performans sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

3.Gün: Cochin – Alleppey– Kumarakom // 15 Mart 2020 Pazar

Kahvaltının ardından Kumarakom’a doğru hareket edeceğiz. Yol üzerinde   öğle yemekli yöreye özgü teknelerle Alleppey’e  turu yapacağız. Kerala Arkasuları Arap Denizi’ne paralel olarak uzanan tuzlu suya sahip lagünler ve göllere verilen isimdir. Toplam beş adet geniş göl kimi doğal kimi insan yapımı su kanalları ile birbirine bağlanmış ve 38 ırmak tarafından beslenmektedir. Yaklaşık 900 km uzanan Kerala Arkasuları çevresine kurulmuş birçok köy bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi de Kettuvallam adı verilen bu teknelerde alıyoruz. Dünyada benzerine rastlanması çok zor olan bu güzelliği yaşadıktan sonra “Doğu’nun Venedik’i” olarak adlandırılan Kumarakom’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otele giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

4.Gün: Kumarakom – Periyar // 16 Mart 2020 Pazartesi

Kahvaltının ardından Periyar’a hareket ediyoruz.  Varışımızın ardından National Park’da vakit geçiriyoruz. Antilop, bizon, sambar,  yaban  domuzu,  fil   ve   bir   çok  farklı  kuş  çeşidinin  doğal  yaşamına  tanık  oluyoruz.  Öğle yemeğini yerel restoranda alıyoruz.  Öğleden  sonra  Periyar  Gölü’nde  bir    tekne   turu gerçekleştiriyoruz . Çeşitli hayvanları da  görebileceğimiz gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz . Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün: Periyar // 17 Mart 2020 Salı

Kahvaltının ardından baharatın yeryüzüne açılan kapısı olan Thekkady'deki baharat tarlalarından birisini ziyaret edeceğiz. 

Baharat kokuları arasında Thekkady'deki plantasyonu keşfettikten sonra  öğle yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Yemeğin ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Gün: Periyar – Madurai // 18 Mart 2020 Çarşamba

Kahvaltının ardından Madurai’ye hareket edeceğiz. Madurai’ye varışımızın istinaden otelimize geçeceğiz. Öğleden sonra Madurai şehir turumuzu gerçekleştireceğiz.  Tapınaklar kenti olarak adlandırılan Madurai’de yapacağımız şehir turumuzda Meenakshi Amman Tapınağı, Madurai Pazarı, 17. yy’dan kalma Hindu-İslami Tirumala Nayak Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği otelde. İlerleyen saatlerde Pooja seremonisine tanık olmak üzere bir Meenakshi Tapınağı’na gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

7.Gün: Madurai -  Chennai -  Mahabalipuram // 19 Mart 2020 Perşembe

Kahvaltının ardından özel  aracımız ile havalimanına transfer  oluyor  ve  bur adan Chennai’ye uçuyoruz. Varışa istinaden Chennai (Madras ) şehir turumuza başlıyoruz . Önce Anglikan Kilisesi’nin doğuda ayakta kalan en  eski mabedi olan Saint Mary’s   Kilisesi’ni ve  Ortaçağ silahları, zırhları ve  dönemin askeri diğer materyallerini bir   arada bulacağımız ünlü müzeyi ziyaret ediyoruz. Daha sonra kıyıdan denize uzanan St. George Kales i’ni ve bu  şehir de  bulunan en  büyük Shiva tapınağı olan Kapales hvara Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğini turlar esnasında yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası  Mahabalipuram’a hareket ediyoruz . Akşam yemeği ve  konaklama otelimiz de.

8.Gün:  Mahabalipuram Chennai – Mumbai  // 20 Mart 2020 Cuma

Kahvaltının ardından Mahabalipuram şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bugünkü turumuzda Pallava Kralı Raja Singha tarafından sekizinci yüzyılın hemen başlarında yapılan, Marco Polo’nun notlarında Mahabalipuram’ın Yedi Pagodası olarak adlandırdığı efsanevi yedi pagodadan günümüze uzanan sonuncu UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan The Shore Tapınağı, 29 metre uzunluğunda ve 13 metre yüksekliğinde kayaya oyma bir eser olan yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Arjuna’nın Pişmanlığı isimli anıt ve son olarak Mandapams olarak adlandırılan mağara tapınaklar göreceklerimiz arasında yer alıyor.Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel restoranda alacağız. Ardından Chennai Havalimanı’na transfer oluyoruz (yaklaşık 1 saat 30 dakika). Burada yerel bir havayolu ile Mumbai’ye uçuyoruz. Varışa istinaden otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve  konaklama otelimiz de.

9.Gün:  Mumbai  // 21 Mart 2020 Cumartesi

Kahvaltının ardından Mumbai turumuza başlıyoruz. Önce Mumbai’nin yaklaşık 9 km açığında yer alan Fil Adası’na hareket ediyoruz. Burada adanın merkezinden yükselen iki tepeye oyulmuş kaya tapınaklarla karakterize edilmiş olan Fil  Mağaraları’nı ziyaret ediyoruz. Adını da Portekizliler tarafından bu mağaralarda bulunmuş taştan bir fil heykelinden alan ada ve mağaralarda bulunan Lord Shiva’ya adanmış altıncı yüzyıldan kalma tapınakta, yaratıcı Brahma, koruyucu Vishnu ve yokedici Shiva’yı temsil eden üç başlı dev heykel ile birlikte Shiva ve Parvati’nin evliliğini de anlatan heykelin arasında bulunduğu heykelleri görüyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Gezimizin ardından bu kez Mumbai şehrini gezmeye başlıyoruz. İngiliz hakimiyeti döneminde inşa edilen 26 metrelik Hindistan Kapısı; geniş bir sanatsal, arkeolojik ve tarihi materyale ev sahipliği yapan Chatrapati Shivaji Müzesi; Londra’daki Big Ben’i de tasarlayan mimar tarafından tasarlanan 85 metre yüksekliği ile devasa Rajabai Saat Kulesi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan tarihi Chatrapati Shivaji Terminali, Haji Ali Camisi ve Türbesi ile farklı mimari yapısı ile tanrı Ganesh’e adanmış Hindu tapınağı Shree Siddhivinayak Ganapati tur esnasında gezeceklerim ve göreceklerimiz arasında yer alıyor. Yerel restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer.

 

10.Gün: Mumbai – Doha – İstanbul // 22 Mart 2020 Pazar

Qatar Havayolları’na ait tarifeli sefer ile saat 04:00’da Doha’ya hareket. Varışın ardından  uçağımızı değiştiriyor ve Qatar Hava Yollarına ait  tarifeli sefer ile  İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz saat 12:00’da İstanbul Sabiha Gökçen havaalanına varışta sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek özel araç ve  şoför ile bulaşmanızla sonlanıyor.

 

Önemli Notlar;

TURUN ARTILARI

Mumbai’de Fil Adası’nda Fil  Mağaraları’nı keşfediyoruz.

Mumbai’de Chatrapati Shivaji Müzesi, Rajabai Saat Kulesi, Chatrapati Shivaji Terminali, Haji Ali Camisi ve Türbesi ve Shree Siddhivinayak Ganapati Tapınağı’nı geziyoruz.

Chennai’de Saint Mary’s Kilisesi’ni ve Ortaçağ silahları, zırhları ve dönemin askeri diğer materyallerini bir arada bulacağımız ünlü müzeyi ziyaret ediyoruz.

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Sahil Tapınağı, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Arjuna’nın Pişmanlığı isimli anıt ve son olarak mağara tapınaklar

Cochin’de Mattancherry Sarayı ve St. Francis Kilisesi’ni görüyoruz. Bale, opera ve pandomimin ustaca bir birleşimi olan Kathakali’ye hayran kalıyoruz.

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

           

             

             Sağk

 

Hindistan'a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

      

       Vize Bilgileri

 

Hindistan, Diplomatik pasaport dışında kalan üç pasaport tipine vize uygulamaktadır. Vize İstanbul’daki Hindistan Konsolosluğu’ndan ücreti karşılığında temin edilmektedir.

     

      Uçuş Süreleri

 

İstanbul – Doha: 4 saat Doha – Mumbai: 3 saat 15 dakika // Cochin – Doha: 4 saat, 25 dakika Doha –İstanbul: 4 saat 30 dakika

            

        

           Para Birimi

 

Hindistan’ın para birimi Hindistan Rupisi’dir. Yanınıza USD ve bunun küçük birimlerini almanızı tavsiye ederiz.

      

      Saat Dilimi

 

Türkiye ile Hindistan arasında +3 saat 30 dakika fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Hindistan’da 15.30’dur.

 

  Telefon Kullanımı

 

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Kıyafet ve Gerekli             Eşyalar

 

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Ayrıca ibadet yerlerinine girerken şort, etek veya vucüdunuzu açıkta bırakacak kıyafetlerden kaçınmanız, kadınların başını kapatacakları bir örtü, eşarp gibi bir aksesuar almaları gerekmektedir.

        

        Yemek Kültürü

 

Baharatlı yemekler, pirinç, et yemekleri ağırlıktadır.
Açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemelisiniz.

          

           Elektrik

 

Hindistan'da 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

                  

               

                      Alışveriş

 

Hindistan bir alışveriş cennetidir. Her şehrin kendine özgü bir ürünü, bir el işçiliği bulunmaktadır. Bu nedenle kumaşlar, gümüş ürünler, halılar, değerli taşlar ve mücevherler ve daha birçok ürün kolaylıkla ve çeşitlerle bulunabilir, alınabilir.

 

Ülkeyle İlgili Özel

Giyim Kuralları

Ülkede budist tapınakları ve pagodalara girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

         Önemli Not

 

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saltur Turizm , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Saltur Turizm sorumlu tutulamaz. Saltur Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Saltur Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Saltur Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.


 

 2/3 Kişilik Odada Kişi başı Paket Fiyat

 Single Oda Farkı

5* ITC Grand Central vb.– Mumbai

https://www.itchotels.in/

5* Intercontinental Hotel vb. – Mahabalipuram

http://www.ihg.com/hotels/tr/tr/chennai/maamr/hoteldetail

5* Heritage Hotel vb.– Madurai

http://www.heritagemadurai.com/

4* Spice Village vb. – Periyar

http://www.cghearth.com/spice-village

 

4* Coconut Lagoon Hotel vb.  – Kumarakom
http://www.cghearth.com/coconut-lagoon

 

5*  Crown Plaza vb.- Cochin

https://www.ihg.com/crowneplaza/hotels/tr/tr/kochi/cokch/hoteldetail

2.890-USD

790-USD

Yorum yazılmamıştır.

Güney Hindistan & Kerala Turu
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Qatar Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen– Doha – Cochin / Mumbai – Doha – İstanbul Sabiha Gökçen gidiş  – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

*Kişiye özel ev – alan –ev transferleri

* 4*-5* otellerde kahvaltı dahil konaklama

* Özel araçlarla programda belirtilen tüm geziler

*Tüm öğle ve akşam yemekleri

*Programda belirtilen tekne gezileri, özel gösteriler

* Saltur Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

* Yurtdışı çıkış harcı

*Seyahat sağlık sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 * Programda belirtilmeyen yemekler

 *Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler

 *Fazla bagaj ücretleri

  *Kişisel harcamalar

  *Hindistan vize ücreti

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.