Ön Rezervasyon Formu
x
GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
6 GECE 7 GÜN
GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU
25 Eylül 2021
01 Ekim 2021
GEZİLECEK YERLER Adıyaman (1)-Kahta-Nemrut Dağı-Diyarbakır- Zerzevan Kalesi-Hasankeyf-Midyat-Mardin (2)-Dara Antik Kenti-Harran-Şanlıurfa (1)-Halfeti-Birecik-Gaziantep (1)
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
REZERVASYON YAP
Farklı Tarih Seçenekleri
25 Eylül 2021 - 01 Ekim 2021
1990 ₺
+8 Kişi
Seç
02 Ekim 2021 - 08 Ekim 2021
1990 ₺
+8 Kişi
Seç
09 Ekim 2021 - 15 Ekim 2021
1990 ₺
+8 Kişi
Seç
16 Ekim 2021 - 22 Ekim 2021
1990 ₺
+8 Kişi
Seç
30 Ekim 2021 - 05 Kasım 2021
1990 ₺
+8 Kişi
Seç
06 Kasım 2021 - 12 Kasım 2021
1990 ₺
+8 Kişi
Seç
13 Kasım 2021 - 19 Kasım 2021
1990 ₺
+8 Kişi
Seç
20 Kasım 2021 - 26 Kasım 2021
1990 ₺
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU

GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU 2021

Adıyaman (1)-Kahta-Nemrut Dağı-Diyarbakır- Zerzevan Kalesi-Hasankeyf-Midyat-Mardin (2)-Dara Antik Kenti-Harran-Şanlıurfa (1)-Halfeti-Birecik-Gaziantep (1)

1.GÜN CUMARTESİ: ANKARA – ADIYAMAN

Gece saat 22:00’de Tunus Cad No.14’te buluşma ve hareket. Yolda mola ve ikramlarla zevkli bir yolculukla Adıyaman’a gidiş.   

2.GÜN PAZAR: KAHTA- NEMRUT DAĞI – ADIYAMAN                            

Sabah saatlerinde varışta Otelde alınacak kahvaltı sonrası odaların müsaitliğine göre Otele yerleşme ve dinlenme. Belirlenen saatte buluşma ile bizi bekleyen minibüslerle Commagene Krallığının 5 büyük şehrinden biri olan Perre Antik Kenti’ne gidiyoruz. Atatürk Barajı kenarında alacağımız serbest öğle yemeği sonrası Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia, Şeytan Köprüsü’ nün görülmesi ardından Nemrut Dağı Milli Parkı’na hareket. Tanıtım merkezinde 2000 mt. de minübüslerden inerek 2100 mt.de bulunan Ünlü Kommagene Kralı Kralı I. Antiochos’un’nın Nemrut Dağı zirvesine güneşin ayakları altından doğuşu ve batışını görmek için yaptırdığı muhteşem Tümülüsü ve devasa heykellerini, (Doğu Terası, Sunak, Batı Terası ve Kuzey Terası ) göreceğiz. Dağda eşsiz "GÜN BATIMI" nın izlenmesi ardından Otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Otelimizde..

3.GÜN PAZARTESİ: ADIYAMAN - DİYARBAKIR  - ZERZEVAN KALESİ- MARDİN

Kahvaltı sonrası Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Varışta yapacağımız şehir turumuzda Şehir Surları-Kapıları, Gazi Caddesi, Hz.Süleyman Camii, Diyarbakır Arkeoloji Müzesi, yürüyerek Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Ahmet Arif Kültür Evi, Hasanpaşa Han’ında verilecek serbest zaman ardından Dört Ayaklı Minare, Diyarbakır burçlarından en eskisi olan Keçi burcu görülerek aracımızla ayrılırken Diyarbakır’ın simgesi olan On gözlü köprü ve Hevsel Bahçeleri fotoğraflandıktan sonra Diyarbakır'ın Çınar ilçesine 13 kilometre uzaktaki Demirölçek Mahallesi yakınlarında bulunan, Roma İmparatorluğu döneminde askeri yerleşim olarak kullanılan Zerzevan Kalesi ziyareti sonrası İpek yolu üzerinde bulunan farklı dini inanışları ve eserleri bünyesinde barındıran gündüz ‘Seyranlık’ gece ‘Gerdanlık’ Mardin'e gidiş. Varışta  Otelimize yerleşme sonrası yapacağımız tur esnasında Ulu Camii, Panoramik olarak Mardin PTT Binası, Mardin Kız Teknik Lisesi fotoğraflanacak olup akşam yemek ve geceleme Otelimizde olacaktır.

4.GÜN SALI: MARDİN – HASANKEYF – MİDYAT- BEYAZSU- DARA ANTİK KENTİ- MARDİN

Kahvaltı sonrası Antik kent Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Dicle nehri kenarında bulunan Hasankeyf’te Panoramik olarak Kale, El Rızık Camii, İpekyolu Köprüsü görülecek ve sonra Süryanilerin anayurdu olarak bilinen Turabdin bölgesinin kalbi Midyat’a hareket edilecektir.  Muhteşem taş işçiliği eserleriyle Midyat Devlet Konuk Evi görülerek Telkari gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği atölyelerde alışveriş için serbest zaman ardından Mor Gabriel Manastırı (Deyrul umur) ziyaret edilecektir. Beyaz su, Nusaybin güzergâhı ile ulaşacağımız Dara Antik Kent’i gezimiz esnasında Su kemerleri, Su Sarnıcı ve Nekropol Alanı görüldükten sonra Mardin’e dönüş. da Kasımiye Medresesi, Şehidiye Camii terasından eşsiz Mezopotamya manzarasının seyri sonrası Eski Mardin sokaklarında ( Abbara ) yürüyüş ve  sonrasında Mardin Çarşılarında alış veriş için serbest zaman verilecektir.  Akşam yemek ve geceleme Otelimizde.

5.GÜN ÇARŞAMBA: MARDİN – GÖBEKLİTEPE – ŞANLIURFA

Kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya hareket. 11 bin 500 yıl öncesine ait dünyanın en eski tapınağı olduğu düşünülen Göbekli Tepe Höyüğü’ne varış. Göbekli Tepe Höyüğü gezisi ardından Şanlıurfa’ya varıyor ve burada Halepli Bahçe Mozaik Müzesi ve yeni açılan Şanlıurfa Müzesi’nin gezilmesi ardından Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Rızvaniye Camii, Makam Camii ve Hz. İbrahim makamı ziyaret edilecektir. Tarihi hanlarda (Sipahi Hanı, Kazzaz Han) alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası Tarihi Gümrük Han’da belirtilen saatte buluşma, çay kahve molası ardından otelimize hareket. Odalara yerleşme. Akşam yemeği sonrası Şanlıurfa’ya özgü yöresel Sıra gecesi eğlencesi ile yöre müzikleri ve türküleriyle unutamayacağınız bir gece sizi bekliyor. Geceleme otelimizde.

6.GÜN PERŞEMBE: ŞANLIURFA- HARRAN- BİRECİK- HALFETİ- GAZİANTEP

Kahvaltı sonrası Harran’a gidiyor ve burada Dünyanın ilk İslami Üniversitesi olan Harran Üniversitesi, Harran Ulu camii, Harran Şehir Surları ve Ters fincan evleriyle Harran’ı gördükten sonra Birecik’e hareket ediyoruz. Birecik türleri tükenmekte olan Kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı bölgedir. Daha sonra Halfeti’ye gidip Fırat Nehri üzerinde bulunan Birecik Baraj Gölünde tekne turumuzu yapıyoruz. Tekne turumuz esnasında, panoramik olarak Kızlar Mağarası, Rum Kale ve sular altında kalan Savaşan Köyü’ görüyoruz. Halfeti’de alacağımız serbest öğle yemeği ardından Gaziantep’e hareket.  Varışta yürüyerek Bey Mahallesi, Eski Gaziantep Evleri, Kurtuluş Camii, Zincirli Bedesten ve Bakırcılar Çarşısı, Tütün Hanı gezip Mevlevi Dergâhı Kompleksi içerisinde bulunan tarihi Tahmis Kahvesi’nde dinlenip çay ve kahvelerimizi yudumluyoruz. Elmacı Pazarı ve Pasajlarda yöresel ürünlerden alışveriş yapacağınız serbest zaman ardından Otele yerleşme. Akşam yemek ve geceleme Otelimizde.

7.GÜN CUMA: GAZİANTEP- ADANA- ANKARA

Kahvaltı sonrası 9 Eylül 2011 tarihinde Gaziantep'te açılan ve 1700 metrekarelik mozaik ile Dünya'nın en büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan Zeugma Mozaik Müzesini gezeceğiz. Adana’ya hareket. Varışta yapacağımız tur esnasında Sabancı Merkez Camii, Adana Ulu Camii, Büyük Saat, Sinema Müzesi ve Adana Atatürk Evi gezilecek olup Ankara’ya hareket edilecektir. Yolda mola ve ikramlarla zevkli bir yolculukla akşam Ankara’ya varış ve başka turlarda buluşmak dileğiyle vedalaşma.

 

 

Önemli Notlar;
Fiyat Türü Peşin
Tek Kişilik Oda Fiyatı 2490 ₺
İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı 1990 ₺
İlave Yatak 1920 ₺
0-2 Yaş 500 ₺
3-6 Yaş 500 ₺
7-12 Yaş 1490 ₺

Yorum yazılmamıştır.

GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Özel tur aracımızla programda belirtilen tüm geziler.

* Minibüslerle Nemrut Dağı’na çıkış

* Halfeti tekne turu
* 1 gece Adıyaman, 2 gece Mardin, 1 gece Şanlıurfa ve 1 gece Gaziantep olmak üzere toplam 5 gece 4* Otellerde konaklama
* Otellerde alınacak kahvaltılar ve akşam yemekleri

* Şanlıurfa’da Sıra gecesi.

* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Öğle yemekleri

* Kültür ve turizm bakanlığına ait Müze- ören yeri giriş ücretleri

* Yemeklerde alınacak tüm Alkollü ve Alkolsüz içecekler

* Kişisel harcamalar ve otel ekstralar

* Mini bar kullanımı

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.