Ön Rezervasyon Formu
x
GÜNEŞİN ŞEHİRLERİ İLE GAP TURU
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
5 GECE 6 GÜN
GÜNEŞİN ŞEHİRLERİ İLE GAP TURU
31 Ekim 2020
06 Kasım 2020
GEZİLECEK YERLER ANKARA- ŞANLIURFA– HALFETİ– HARRAN – GÖBEKLİTEPE – ADIYAMAN- DİYARBAKIR -HASANKEYF– MİDYAT- MARDİN – GAZİANTEP - ANKARA
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
REZERVASYON YAP
Farklı Tarih Seçenekleri
31 Ekim 2020 - 06 Kasım 2020 YP
1690 ₺
+8 Kişi
Seç
07 Kasım 2020 - 13 Kasım 2020 YP
1690 ₺
+8 Kişi
Seç
14 Kasım 2020 - 20 Kasım 2020 YP
1690 ₺
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
GÜNEŞİN ŞEHİRLERİ İLE GAP TURU

Program:

1.GÜN CUMARTESİ: ANKARA – ŞANLIURFA

Akşam saat 21:00’de Tunus Cad No.14’te buluşuyor ve Şanlıurfa’ya hareket. İkramlar ve gerekli molalarla gece yolculuğumuz devam ediyor.

2.GÜN PAZAR: HALFETİ – ŞANLIURFA

Sabah saatlerinde yol üzerinde yabancı dilde ‘’şeytan kuşu’’ olarak bilinen Kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı tesiste kısa bir mola verip, kara gülü ile ünlü Halfeti’ye ulaşıyor ve alacağımız yöresel kahvaltı sonrası bineceğimiz tekne ile Fırat Nehri üzerinde yapacağımız gezimizde Kızlar Mağarası, Rum Kale, Merzimen Irmağı, Savaşan Köyü’nü gördükten sonra Halfeti’ye dönerek Urfa’ya hareket ediyoruz. Urfa Arkeoloji Müzesi, Halepli Bahçe Mozaik Müzesi, Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Rızvaniye Camii, Makam Camii ve Hz. İbrahim makamı ziyaret ediyor, tarihi hanlarda (Sipahi Hanı, Kazzaz Han) serbest zaman verip orta çağ hanlarının havasını soluyoruz. Otelimize geçerek biraz dinleniyoruz. Akşam ekstra düzenlenecek olan yemekli Sıra gecesine katılmak üzere konukevimize geçiyor, yöresel türkülerle kulaklarımızı şenlendiriyoruz.

3.GÜN PAZARTESİ: ŞANLIURFA – HARRAN – GÖBEKLİTEPE - ADIYAMAN

Sabah otelimizden ayrılarak Harran’a gidiyor ve burada Dünyanın ilk İslami Üniversitesi olan Harran Üniversitesi, Harran Ulu camii, Harran Şehir Surlarını görüyor, geleneksel kerpiç evlerine konuk olup, yöresel kıyafetlerini giyerek fotoğraflarımızı çekiyor, Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Dünyanın En Eski Tapınak Kompleksi olarak tescillenmiş Göbeklitepe’yi geziyoruz. Atatürk Barajı Seyir Terası’nda verilecek fotoğraf molası sonrası Adıyaman’a hareket. Şehir merkezinde bulunan otelimize varış, serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme.

4.GÜN SALI :  ADIYAMAN – DİYARBAKIR

Gece belirlenen saatte resepsiyondan verilen uyandırma ile kalkıyor, hazırlanarak, minibü slerimizle Nemrut Dağı Milli Parkına hareket ediyoruz.  2000 m yükseklikte Nemrut Dağı Milli Parkı Tanıtım merkezinde minibüslerimizden inerek 2100 mt rakımda bulunan, ünlü Kral I. Antiochos’un  Tümülüsüne tırmanışımızı yapıyoruz. Yıldızlar ufak ufak kaybolup, Kralların güneşe adaklarını sunduğu Doğu Terasından güneşin muhteşem doğuşunu izliyoruz. Güneşin ilk ışıkları ile yüzümüz yıkanırken, Tümülüs’ün çevresini dolaşarak manzaranın keyfini çıkartıyor, ardından Nemrut dağına veda edip, Arsemina antik kenti, Herkül kabartması, Cendere köprüsünü geziyoruz. Otelimizde döndüğümüzde kahvaltımız bizi bekliyor olacak. Geç kahvaltımızın ardından Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Türkiye’nin orta çağdan kalma en sağlam surlarına sahip Diyarbakır kalesinin içine girerek Hz. Süleyman Camiini görüyor, yürüyerek Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Hasanpaşa Han’ı, Dört Ayaklı Minare, Meryem Ana Kilisesi’ni geziyoruz.  Diyarbakır surlarının en eski burçlarından olan Keçi burcundan Dicle üzerine kurulu On gözlü köprüyü görüyoruz ve Hevsel Bahçelerine karşı Suzan ve Adilin türküsünü dillendirip otele geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

5.GÜN ÇARŞAMBA: DİYARBAKIR– HASANKEYF– MİDYAT-DARA- MARDİN

Kahvaltı sonrası 12 bin yıllık tarihe tanıklık etmiş kent, Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Yakında Ilısu barajı suları altında kalacak olan, Dicle nehri kenarındaki Hasankeyf’te panoramik olarak Kale’yi, Zeynel Bey türbesini görüyor, El Rızık Camii’ni ziyaret ediyoruz. Buradan Mardin sınırlarına giriyor, Midyat’a ulaşıyoruz. Süryanilerin anayurdu olarak bilinen Turabdin bölgesinin kalbi konumundaki Midyat’taki .turumuzda, muhteşem taş işçiliği harikası cephesi ile dizilere konu olmuş Midyat Devlet Konuk Evi’ni geziyoruz. Merkezde Telkâri gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği atölyelerin bir örneğini çarşıda görüp, kısa bir serbest zaman yapıyor, Beyazsu, Nusaybin, Suriye Sınırı güzergahı ile Dara Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Antik kentte kilise, saray, çarşı, zindan, tophane ve su bendi kalıntılarını geziyoruz.. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.GÜN PERŞEMBE: MARDİN -  GAZİANTEP

Kahvaltımızın ardından Abbaraların arasından geçerek Şehidiye Camii, Ulu Camii, Kaseriya Çarşısı,Mardin sokaklarını fotoğraflama ve alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası aracımızda buluşarak  Mardin’de, Mezopotamya manzarasına nazır, Artuklu mimarisinin başyapıtlarından Kasımiye Medresesi gezisi sonrası Gaziantep’e hareket. Şehir merkezinde bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.GÜN CUMA: GAZİANTEP - ANKARA

Kahvaltı sonrası Gaziantep geleneksel evlerinin koruma altına alındığı Bey Mahallesinde dolaşıp Kurtuluş Camii’nin fotoğraflanması aracımızda bulaşma ve Zeugma’dan çıkarılan Mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Mozaik Müzesini geziyoruz. Mozaik müzesi gezimiz sonrası Zincirli Bedesteni görüyor, Bakırcılar Çarşısından geçip, Tütün Hanını geziyor ve Mevlevi Dergâhı Kompleksi içerisinde bulunan gezginlerin uğrak noktası Tahmis Kahvesi’nde kahvelerimizi yudumluyoruz. Elmacı Pazarı ve Pasajlarda yöresel ürünler alışverişi için serbest zaman, Ankara’ya hareket. Farklı turlarda görüşmek dileğiyle.

Önemli Notlar;
Fiyat Türü Peşin
Tek Kişilik Oda Fiyatı 2190 ₺
İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı 1690 ₺
İlave Yatak 0 ₺
0-2 Yaş Ücretsiz
3-6 Yaş 1090 ₺
7-12 Yaş 1590 ₺

Yorum yazılmamıştır.

GÜNEŞİN ŞEHİRLERİ İLE GAP TURU
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Özel tur aracımızla programda belirtilen tüm geziler.

* İlk gün kahvaltı

* Minibüslerle Nemrut Dağı’na çıkış

* Halfeti tekne turu
* 5 gece yarım pansiyon konaklama
* Otellerde alınacak kahvaltılar ve akşam yemekleri

* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Öğle yemekleri ve dönüş akşam yemeği

* Kültür ve turizm bakanlığına ait Müze- ören yeri giriş ücretleri

* Ekstra Turlar: Şanlıurfa’da Sıra gecesi.

* Yemeklerde alınacak tüm Alkollü ve Alkolsüz içecekler

* Kişisel harcamalar ve otel ekstraları(minibar, laundry vs.)

Not: *

*Müze Kart sahibi,17 Yaş altı ve 65 yaş üstü misafirlerimiz bakanlığa bağlı müzelerden ücretsiz yararlanır.

* Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
* Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda  tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler müsaitliğe göre belirlenecektir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini aynı tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.
* Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 15-25 kişi arası kayıtlarda lux Midibüs 26-46 kişi arası kayıtlarda Lux otobüslerle sağlanır.

*Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.