Ön Rezervasyon Formu
x
İSTANBUL'DAN GAP TURU (OTOBÜSLÜ)
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
7 GECE -8 GÜN
İSTANBUL'DAN GAP TURU (OTOBÜSLÜ)
20 Eylül 2019
27 Eylül 2019
GEZİLECEK YERLER Adıyaman -Kahta-Nemrut Dağında Güneşin Batışı-Diyarbakır- Hasankeyf-Midyat-Mardin Dara Antik Kenti-Harran-Şanlıurfa -Halfeti Tekne Turu-Birecik-Gaziantep
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
20 Eylül 2019 - 27 Eylül 2019 YARIM PANSİYON
1750 ₺
Dolu
Seç
27 Eylül 2019 - 04 Ekim 2019 YARIM PANSİYON
1750 ₺
Dolu
Seç
04 Ekim 2019 - 11 Ekim 2019 YARIM PANSİYON
1750 ₺
Dolu
Seç
11 Ekim 2019 - 18 Ekim 2019 YARIM PANSİYON
1750 ₺
Dolu
Seç
18 Ekim 2019 - 25 Ekim 2019 YARIM PANSİYON
1750 ₺
Dolu
Seç
25 Ekim 2019 - 01 Kasım 2019 YARIM PANSİYON
1750 ₺
Dolu
Seç
Grup Fiyatları
İSTANBUL'DAN GAP TURU (OTOBÜSLÜ)

1.GÜN CUMA: İSTANBUL- ANKARA – ADIYAMAN

Öğleden sonra saat 17:00 da Kadıköy Evlendirme Dairesi önü buluşma noktamızdan sizleri alıyor ve Adıyaman’a doğru yola çıkıyoruz. Molalarla gece yolculuğumuz devam ediyor.

 

2.GÜN CUMARTESİ: KAHTA- NEMRUT DAĞI – ADIYAMAN                            

Sabah saatlerinde Adıyaman’a ulaşıyoruz. Varışta otelde alınacak kahvaltı sonrası odaların müsaitliğine göre odalara yerleşme ve dinlenme. Belirlenen saatte buluşma ile bizi bekleyen minibüslerle Commagene Krallığının 5 büyük şehrinden biri olan Perre Antik Kenti’ne gidiyoruz. Atatürk Barajı kenarında alacağımız serbest öğle yemeği sonrası Karakuş Tümülüs’ü, Cendere Köprüsü, Arsemia, Şeytan Köprüsü’nün görülmesi ardından Nemrut Dağı Milli Parkı’na hareket. Tanıtım merkezinde 2000 mt. de minibüslerden inerek 2100 mt.de bulunan Kommagene Kralı I. Antiochos’un Nemrut Dağı zirvesine güneşin ayakları altından doğuşu ve batışını görmek için yaptırdığı muhteşem Tümülüs’ü ve devasa Tanrı heykelleri ile sunakları, Doğu Terası, Batı Terası ve Kuzey Terası eserlerini göreceğiz. Dağda eşsiz gün batımının izlenmesi ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3.GÜN PAZAR: ADIYAMAN- ATATÜRK BARAJI – DİYARBAKIR- MARDİN

Kahvaltı sonrası Fırat nehri üzerinde enerji ve sulama amaçlı yapılan dünyanın 6. Büyük barajı, Atatürk barajının, seyir terasından fotoğraflanması sonrası Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır şehir turumuzda Şehir Surları- Kapıları, Gazi Caddesi, Hz. Süleyman Camii, Diyarbakır Arkeoloji Müzesi, yürüyerek Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Ahmet Arif Kültür Evi, Hasanpaşa Han’ında verilecek serbest zaman ardından Dört Ayaklı Minare, Diyarbakır burçlarından en eskisi olan Keçi burcu görülerek aracımızla ayrılırken Diyarbakır’ın simgesi olan On gözlü köprü ve Hevsel Bahçeleri fotoğraflandıktan sonra İpek yolu üzerinde bulunan farklı dini inanışları ve eserleri bünyesinde barındıran gündüz ‘Seyranlık’ gece ‘Gerdanlık’ Mardin'e gidiş. Varışta otelimize yerleşme sonrası yapacağımız tur esnasında Ulu Camii, Panoramik olarak Mardin PTT Binası, Mardin Kız Teknik Lisesi fotoğraflanacak olup akşam yemek ve geceleme otelimizde olacaktır.

 

4.GÜN PAZARTESİ: MARDİN – HASANKEYF – MİDYAT- BEYAZSU- DARA ANTİK KENTİ- MARDİN

Kahvaltı sonrası Antik kent Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Dicle nehri kenarında bulunan Hasankeyf’te Panoramik olarak Kale, El Rızık Camii, İpekyolu Köprüsü görülecek ve sonra Süryanilerin anayurdu olarak bilinen Turabdin bölgesinin kalbi Midyat’a hareket edilecektir.  Muhteşem taş işçiliği eserleriyle Midyat Devlet Konuk Evi görülerek Telkari gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği atölyelerde alışveriş için serbest zaman ardından Mor Gabriel Manastırı (Deyrul umur) ziyaret edilecektir. Beyaz su, Nusaybin güzergâhı ile ulaşacağımız Dara Antik Kent’i gezimiz esnasında Su kemerleri, Su Sarnıcı ve Nekropol Alanı görüldükten sonra Mardin’e dönüş. da Kasımiye Medresesi, Şehidiye Camii terasından eşsiz Mezopotamya manzarasının seyri sonrası Eski Mardin sokaklarında ( Abbara ) yürüyüş ve  sonrasında Mardin Çarşılarında alış veriş için serbest zaman verilecektir.  Akşam yemek ve geceleme Otelimizde.

 

5.GÜN SALI: MARDİN – GÖBEKLİTEPE – ŞANLIURFA

Kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya hareket. 11 bin 500 yıl öncesine ait dünyanın en eski tapınağı olduğu düşünülen Göbekli Tepe Höyüğü’ne varış. Göbekli Tepe Höyüğü gezisi ardından Şanlıurfa’ya varıyor ve burada Halepli Bahçe Mozaik Müzesi ve yeni açılan Şanlıurfa Müzesi’nin gezilmesi ardından Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Rızvaniye Camii, Makam Camii ve Hz. İbrahim makamı ziyaret edilecektir. Tarihi hanlarda (Sipahi Hanı, Kazzaz Han) alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası Tarihi Gümrük Han’da belirtilen saatte buluşma, çay kahve molası ardından otelimize hareket. Odalara yerleşme. Akşam yemeği sonrası Şanlıurfa’ya özgü yöresel Sıra gecesi eğlencesi ile yöre müzikleri ve türküleriyle unutamayacağınız bir gece sizi bekliyor. Geceleme otelimizde.

 

6.GÜN ÇARŞAMBA: ŞANLIURFA- HARRAN- BİRECİK- HALFETİ- GAZİANTEP

Kahvaltı sonrası Harran’a gidiyor ve burada Dünyanın ilk İslami Üniversitesi olan Harran Üniversitesi, Harran Ulu camii, Harran Şehir Surları ve Ters fincan evleriyle Harran’ı gördükten sonra Birecik’e hareket ediyoruz. Birecik türleri tükenmekte olan Kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı bölgedir. Daha sonra Halfeti’ye gidip Fırat Nehri üzerinde bulunan Birecik Baraj Gölünde tekne turumuzu yapıyoruz. Tekne turumuz esnasında, panoramik olarak Kızlar Mağarası, Rum Kale ve sular altında kalan Savaşan Köyü’ görüyoruz. Halfeti’de alacağımız serbest öğle yemeği ardından Gaziantep’e hareket.  Varışta yürüyerek Bey Mahallesi, Eski Gaziantep Evleri, Kurtuluş Camii, Zincirli Bedesten ve Bakırcılar Çarşısı, Tütün Hanı gezip Mevlevi Dergâhı Kompleksi içerisinde bulunan tarihi Tahmis Kahvesi’nde dinlenip çay ve kahvelerimizi yudumluyoruz. Elmacı Pazarı ve Pasajlarda yöresel ürünlerden alışveriş yapacağınız serbest zaman ardından Otele yerleşme. Akşam yemek ve geceleme otelimizde.

 

7. ve 8.GÜN PERŞEMBE-CUMA: GAZİANTEP- ADANA- ANKARA-İSTANBUL

Kahvaltı sonrası 2011’de Gaziantep’te açılan ve 1700 metrekarelik mozaik sergi salonları ile Dünya'nın en büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan Zeugma Mozaik Müzesini gezeceğiz. Adana’ya hareket. Varışta yapacağımız tur esnasında Sabancı Merkez Camii, Adana Ulu Camii, Büyük Saat, Sinema Müzesi ve Adana Atatürk Evi gezilecek olup, Ankara üzerinden İstanbul’a dönüş yolculuğu gerçekleşecektir. Yolda mola ve ikramlarla keyifli bir yolculukla cuma sabahı İstanbul’a ulaşıyoruz. Bir başka turumuzda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

Önemli Notlar;

Yorum yazılmamıştır.

İSTANBUL'DAN GAP TURU (OTOBÜSLÜ)
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Özel tur aracımızla programda belirtilen tüm geziler.
* Minibüslerle Nemrut Dağı’na çıkış
* Halfeti tekne turu
* 5 gece 4* Otellerde konaklama
* Otellerde alınacak kahvaltılar ve akşam yemekleri
* Şanlıurfa’da Sıra gecesi.
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Öğle yemekleri
* Kültür ve turizm bakanlığına ait Müze- ören yeri giriş ücretleri
* Yemeklerde alınacak tüm Alkollü ve Alkolsüz içecekler
* Kişisel harcamalar ve otel ekstralar
* Mini bar kullanımı

Not: *

* Müze Kart sahibi,17 Yaş altı ve 65 yaş üstü misafirlerimiz bakanlığa bağlı müzelerden ücretsiz yararlanır.
* Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
* Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler müsaitliğe göre belirlenecektir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini aynı tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.
* Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 15-25 kişi arası kayıtlarda lux Midibüs 26-46 kişi arası kayıtlarda Lux otobüslerle sağlanır.
* Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.