Ön Rezervasyon Formu
x
EGE İNCİLERİ & SAKIZ ADASI
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
6 GÜN 5 GECE
EGE İNCİLERİ & SAKIZ ADASI
10 Ağustos 2019
16 Ağustos 2019
GEZİLECEK YERLER İZMİR-FOÇA- ÇEŞME –ÇEŞME TEKNE TURU- ALAÇATI –SEFERİHİSAR-SIĞACIK – SAKIZ ADASI -TEOS ANTİK KENTİ- SELÇUK–ŞİRİNCE-MERYEMANA KİLİSESİ-EFES ANTİK KENTİ- ÖDEMİŞ-BİRGİ-TİRE
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
10 Ağustos 2019 - 16 Ağustos 2019 YARIM PANSİYON
1870 ₺
+8 Kişi
Seç
31 Ağustos 2019 - 06 Eylül 2019 YARIM PANSİYON
1870 ₺
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
EGE İNCİLERİ & SAKIZ ADASI

ULAŞIMDA UÇAK ALTERNATİFİ  * Turumuza Uçakla katılmak ve bitirmek isteyen misafirlerimiz, seçtikleri tarihlere uygun uçuş seferlerini ve fiyat farklarını acentamızdan öğrenebilirler.
SAKIZ ADASI TURU * Misafirlerimizin bu programa katılabilmeleri için pasaportlarının güncel olması ve yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 
Program:

1. GÜN: ANKARA-İZMİR  


Akşam saat 23.00’de Tunus Caddesi No: 14 önünde buluşuyor ve İzmir’e hareket ediyoruz. Gerekli molalarla sabah saatlerinde İzmir’e ulaşıyoruz. Uçak ile farklı illerden gelen misafirlerimizle kahvaltımızı alacağımız restoranımızda buluşuyoruz.

2. GÜN: İZMİR-FOÇA 


Kahvaltı sonrası Foça tarihi evleri, limanı ve balık restoranlarıyla ünlü Eski Foça'da yapacağımız keyifli bir yürüyüş yapıyor ve çarşıda serbest zaman veriyoruz. Karşıyaka’dan bineceğimiz vapur ile İzmir Körfezi manzarası eşliğinde Konak İskelesi’ne ulaşıyoruz. Konak’ta ilk olarak, Mithat Paşa Caddesi ile Halil Rıfat Paşa Caddesi arasında kalan bölgede kolay ulaşımı sağlamak amacıyla Musevi iş adamı Nesim Levi tarafından yaptırılan Tarihi Asansör ‘e çıkıyor, İzmir’e bir de Konak manzarasından bakıyoruz. Konak Meydanında tarihi Saat Kulesi’ni fotoğraflıyor, Kemeraltı çarşılarında serbest zamanda alışverişin keyfini çıkartıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. GÜN: ÇEŞME – SAKIZ ADASI


Kahvaltı sonrası Çeşme’ye hareket ediyoruz.  Çeşme gümrüğünden geçiyor, kapı vizelerimizi alıp, kısa bir pasaport kontrolünden sonra Sakız Adası’na doğru yaklaşık 40 dk sürecek feribot yolculuğumuz başlıyor. İlk durağımız Ada’nın kalbinde yer alan Sakız Kalesi oluyor. Bir zamanların Venedik ve de Osmanlı dönemi izlerini taşıyan kale ve kale içi yerleşimini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Kale gezintisinin ardından Sultan Abdülmecid’in emri ile inşa edilen Mecidiye Camisi’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Sakız’ın buluşma noktası olan Vunaku Meydanı (Platia Plastira) ve Halk Bahçesi (Dimotikos Kipos) ‘nde gezintiye çıkıyor ve aralarında Kanaris’in de bulunduğu Sakız’ın halk kahramanlarının heykel ve büstlerini görüyoruz. Bu esnada Vunaku Meydanı’nın yakınında bulunan Sakız’ın en şirin Osmanlı yapılarından biri olan Melek Paşa Çeşmesi’nin önünde hatıra resimlerimizi çektiriyoruz. Vunaku Meydanı’nın etrafında sıralanmış Sakız Valiliği, Homerion ( Homeros Kültür Merkezi ) ve Aya Iakovos Kilisesi gibi yapıları da yakından tanıdıktan sonra Sakız ağaçlarının ve mimari zenginliğin en bol olduğu Mastihohoria (damla sakızı köyleri ) ve Notia horia ( güney köyleri ) görmek ve öğle yemeğimizi almak için Güney Sakız Turumuza başlıyoruz. Bu keyifli günde çömlek yapımı ve kalesi ile ünlü Armolia, “ksista“adı verilen cephe süslemeleri ile ünlü Pirgi, dehlizleri andıran sokakları ve kale görünümlü evleri ile Mesta gibi ortaçağ köylerini geziyoruz. Paşa Limanı’na giderek güzel bir restoranda Sakız denizinin lezzetli ve taptaze ürünlerinin tadına bakma şansı yakalıyoruz. Öğleden sonra Feribotumuzdaki yerlerimizi alarak Çeşme yolculuğumuzu tamamlıyoruz. Çeşme kalesini fotoğraflayıp, sahilde yürüyüş yapıyor ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Sakız Adası programımıza katılamayacak, pasaportu çıkmamış yada aksaklık yaşamış misafirlerimiz Çeşme ‘den kalkan günübirlik tekne turuna katılabilirler.

4.GÜN: ALAÇATI –SEFERİHİSAR-SIĞACIK –TEOS ANTİK KENTİ TURU 


Kahvaltı sonrası Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Arnavut Kaldırımlı sokakları ve rengarenk çiçeklerle bezeli evleriyle Alaçatı merkezde doyasıya dolaşıyoruz. Serbest zamanda çokça çeşidini görebileceğiniz, yöresel ve turistik ürünlerden hediyelikler seçebilirsiniz. Buradan İzmir’in ‘’Sakin Şehir Citta Slow’a’’ ilk üyesi Seferihisar’ın incisi Sığacık köyüne gidiyoruz. Kaleiçi mahallesinden yürüyerek, daracık sokakları ve beyaz badanalı tertemiz evlerin yanı başından deniz kokusunun geldiği limana ulaşıyoruz. Kanuni’nin yaptırttığı kaleyi şöyle bir dolaşıp, limanda tur atıyor, rengarenk çiçeklerin süslediği kafelerinde kahve molası veriyoruz. Serbest zamanınızda naylon poşetleri çoktan kullanmayı bırakmış köylü pazarından, organik üretime değer veren üretici ellerden yöresel ürünler alabilirsiniz. Sığacık’ın yanı başında antik İon uygarlığının en güzel kentlerinden biri olan Teos antik kentini geziyoruz. Seferihisar merkezde serbest zaman veriyor ve İzmir’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.GÜN: SELÇUK–ŞİRİNCE- MERYEMANA KİLİSESİ- EFES ANTİK KENTİ– İZMİR   


Sabah kahvaltımızı otelimizde yapıp, Selçuk’a hareket ediyoruz. Bugün ilk durağımız Çetin Çiftliği Maket köyü. Çetin ailesi çocukluk anılarının silinmemesi için köy hayatına dair en ufak detayları bile düşünerek hazırlamışlar bu maket köyü. Maket köyü gezdikten sonra İzmir’in en şirin köyü Şirince’ye geçiyoruz. Sevan Nişanyan ile hayat bulan ve turizme kazandırılan bu şirin köy, Türkiye’nin belki de en entelektüel köyü. Aziz Nesin’in oğlu Ali Nesin tarafından kurulan matematik köyü, yanı başına açılan kardeşi felsefe köyü ve sanat köyü ile, birbirinden güzel eski evleri, taş sokakları, Rumlardan kalma kiliseleri ve tadına doyulmaz aromalı şarapları ile bir başka güzel Şirince. Sokaklarında dolaşıp, şarap tadımı yapıp, meşhur yemeklerinin tadına baktıktan sonra peygamberin annesi Meryem’in yaşamının son dönemlerini geçirdiğine ve burada vefat ettiğine inanılan kutsal Meryemana Kilisesi’ni geziyoruz. Ardından Dünya’nın en önemli antik kentlerinden biri olan Efes Antik Kenti’ne geçiyoruz. Antik kentte dolaşırken, Arcadiane caddesinde yürüyüp, antik tiyatronun sıralarında oturuyor, Kuretler caddesinden zengin evlerine bakıyor, Efes’in sembolü Celcius kütüphanesi ve daha birçok mimari şaheseri fotoğraflıyoruz. Öğleden sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6. GÜN: İZMİR – ÖDEMİŞ- BİRGİ- TİRE 


Kahvaltı sonrası yaklaşık iki saat sürecek olan bir yolculuktan sonra İzmir’in Ödemiş ilçesi sınırlarındaki artık mahalle olmuş Birgi köyüne yol alıyoruz. Aydınoğulları beyliğine başkentlik yapmış köy sokaklarında dolaşırken, tarihten günümüze ‘gerçek miraslar’ dedirtecek Demirli Mağaza, Çakırağa konağı, Kerim Ağa konağı, Sadıkoğlu konağı, Aydınoğlu Mehmet Bey Camii’ni göreceğimiz tarihi yapılardan birkaçı. Sıcak kanlı köylüleriyle sohbet edip, kahvesinde çaylarımızı yudumlayıp, biraz da alışveriş yaparak Evliya Çelebi’nin “Şehr-i Muazzam Tire” dediği Tire’ye gidiyoruz. Tire Müzesi, İbni Melek Türbesini ziyaret edip, Dere Kahve ‘de çaylarımızı içiyor ve İzmir’e dönüş yoluna geçiyoruz. İzmir’e varış, akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7. GÜN: İZMİR- MANİSA- ANKARA


Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve uçakla turumuza katılan misafirlerimizi havaalanına bıraktıktan sonra Ankara’ya dönüş yolu üzerinde uğrayacağımız Manisa’ya hareket ediyoruz. Manisa Kalesi’nin kalıntıları, Mevlevihane ve Ağlayan Kaya (Niobe)’yi panoramik olarak görerek; Manisa’da Saruhan Park’ta kahve molası veriyoruz.  Saruhanoğlularının kurucusu Saruhan Bey’in Türbesi’ni görüyor ve Muradiye, Sultan Camilerini ve Hafsa Sultan Şifahanesi Tıp Tarihi Müzesi’ni gezdikten sonra Ankara’ya dönüş yolculuğumuz başlıyor.  Gerekli molalarla akşam saatlerinde Ankara’ya ulaşıyoruz. Bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Ankara Hareket Noktalarımız:


Tunus Cad. No:14     23:00

Milli Kütüphane Metro Çıkışı 23:15

Armada AVM Üstgeçit         23:30

Ümitköy Köprüsü               23:40

Anse AVM Önü                  23:50

Yaşamkent BP                   23:55

Önemli Notlar;

Yorum yazılmamıştır.

EGE İNCİLERİ & SAKIZ ADASI
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Özel tur araçları ile seyahat
* Araç içi ikramlar
* 5 gece Yarım Pansiyon otelde konaklama
* 6 kahvaltı –5 akşam yemeği
* Sakız Adası Feribot Ücretleri
* Sakız Adası araç ve rehberlik hizmeti
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Yurtiçi Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm öğle yemekleri ve içecekler
* Otel ekstraları, oda mini bar harcamaları, tipler
* Sakız Adası Kapı Vizesi (65 €)
* Yurtdışı çıkış pulu (15 TL)
* Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.