Ön Rezervasyon Formu
x
EGE İNCİLERİ TURU
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
6 GECE 7 GÜN
EGE İNCİLERİ TURU
20 Haziran 2021
26 Haziran 2021
GEZİLECEK YERLER İZMİR-FOÇA- ÇEŞME –ÇEŞME TEKNE TURU- ALAÇATI –SEFERİHİSAR-SIĞACIK – SAKIZ ADASI -TEOS ANTİK KENTİ- SELÇUK–ŞİRİNCE-MERYEMANA KİLİSESİ-EFES ANTİK KENTİ- ÖDEMİŞ-BİRGİ-TİRE
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
REZERVASYON YAP
Farklı Tarih Seçenekleri
20 Haziran 2021 - 26 Haziran 2021
2290 ₺
+8 Kişi
Seç
04 Temmuz 2021 - 10 Temmuz 2021
2290 ₺
+8 Kişi
Seç
18 Temmuz 2021 - 24 Temmuz 2021
2290 ₺
+8 Kişi
Seç
01 Ağustos 2021 - 07 Ağustos 2021
2290 ₺
+8 Kişi
Seç
15 Ağustos 2021 - 21 Ağustos 2021
2290 ₺
+8 Kişi
Seç
22 Ağustos 2021 - 28 Ağustos 2021
2290 ₺
+8 Kişi
Seç
05 Eylül 2021 - 11 Eylül 2021
2290 ₺
+8 Kişi
Seç
19 Eylül 2021 - 25 Eylül 2021
2290 ₺
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
EGE İNCİLERİ TURUEGE İNCİLERİ TURU

 

İZMİR-FOÇA- ÇEŞME –ÇEŞME TEKNE TURU- ALAÇATI –SEFERİHİSAR-SIĞACIK – SAKIZ ADASI -TEOS ANTİK KENTİ- SELÇUK–ŞİRİNCE-MERYEMANA KİLİSESİ-EFES ANTİK KENTİ- ÖDEMİŞ-BİRGİ-TİRE

 

 

6 GECE – 7 GÜN

 

Program:

1. GÜN: ANKARA-İZMİR  

Akşam saat 23.00’de Tunus Caddesi No: 14 önünde buluşuyor ve İzmir’e hareket ediyoruz. Gerekli molalarla sabah saatlerinde İzmir’e ulaşıyoruz. Uçak ile farklı illerden gelen misafirlerimizle kahvaltımızı alacağımız restoranımızda buluşuyoruz.

 

2. GÜN: İZMİR-FOÇA 

Kahvaltı sonrası Foça tarihi evleri, limanı ve balık restoranlarıyla ünlü Eski Foça'da yapacağımız keyifli bir yürüyüş yapıyor ve çarşıda serbest zaman veriyoruz. Karşıyaka’dan bineceğimiz vapur ile İzmir Körfezi manzarası eşliğinde Konak İskelesi’ne ulaşıyoruz. Konak’ta ilk olarak, Mithat Paşa Caddesi ile Halil Rıfat Paşa Caddesi arasında kalan bölgede kolay ulaşımı sağlamak amacıyla Musevi iş adamı Nesim Levi tarafından yaptırılan Tarihi Asansör ‘e çıkıyor, İzmir’e bir de Konak manzarasından bakıyoruz. Konak Meydanında tarihi Saat Kulesi’ni fotoğraflıyor, Kemeraltı çarşılarında serbest zamanda alışverişin keyfini çıkartıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3. GÜN: İZMİR-ÇEŞME TEKNE TURU 

Kahvaltı sonrası Çeşme’ye hareket ediyoruz. Panoramik Çeşme turu, Çeşme Limanı’ndan saat 10.30-11.00 arası bineceğimiz tekne ile deniz molaları ve eğlence dolu bir gün geçireceğiz. (Tekne turumuz esnasında sırasıyla Akvaryum Koyu, Mavi Koy, Eşek Adası ve Cennet Adası, mağaralar görülecek ve yüzme molaları verilecektir.) Tekne turumuzun ardından Çeşme Kalesi’nin görülmesi. Çeşme çarşıda serbest zaman ve alışveriş imkânı belirtilen saatte toplanma İzmir’e hareket. Otelimize varış akşam yemeği ve geceleme.

 

4.GÜN: ALAÇATI –SEFERİHİSAR-SIĞACIK –TEOS ANTİK KENTİ TURU 

Kahvaltı sonrası Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Arnavut Kaldırımlı sokakları ve rengarenk çiçeklerle bezeli evleriyle Alaçatı merkezde doyasıya dolaşıyoruz. Serbest zamanda çokça çeşidini görebileceğiniz, yöresel ve turistik ürünlerden hediyelikler seçebilirsiniz. Buradan İzmir’in ‘’Sakin Şehir Citta Slow’a’’ ilk üyesi Seferihisar’ın incisi Sığacık köyüne gidiyoruz. Kaleiçi mahallesinden yürüyerek, daracık sokakları ve beyaz badanalı tertemiz evlerin yanı başından deniz kokusunun geldiği limana ulaşıyoruz. Kanuni’nin yaptırttığı kaleyi şöyle bir dolaşıp, limanda tur atıyor, rengarenk çiçeklerin süslediği kafelerinde kahve molası veriyoruz. Serbest zamanınızda naylon poşetleri çoktan kullanmayı bırakmış köylü pazarından, organik üretime değer veren üretici ellerden yöresel ürünler alabilirsiniz. Sığacık’ın yanı başında antik İon uygarlığının en güzel kentlerinden biri olan Teos antik kentini geziyoruz. Seferihisar merkezde serbest zaman veriyor ve İzmir’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

5.GÜN: SELÇUK–ŞİRİNCE-MERYEMANA KİLİSESİ-EFES ANTİK KENTİ–İZMİR   

Sabah kahvaltımızı otelimizde yapıp, Selçuk’a hareket ediyoruz. Bugün ilk durağımız Çetin Çiftliği Maket köyü. Çetin ailesi çocukluk anılarının silinmemesi için köy hayatına dair en ufak detayları bile düşünerek hazırlamışlar bu maket köyü. Maket köyü gezdikten sonra İzmir’in en şirin köyü Şirince’ye geçiyoruz. Sevan Nişanyan ile hayat bulan ve turizme kazandırılan bu şirin köy, Türkiye’nin belki de en entelektüel köyü. Aziz Nesin’in oğlu Ali Nesin tarafından kurulan matematik köyü, yanı başına açılan kardeşi felsefe köyü ve sanat köyü ile, birbirinden güzel eski evleri, taş sokakları, Rumlardan kalma kiliseleri ve tadına doyulmaz aromalı şarapları ile bir başka güzel Şirince. Sokaklarında dolaşıp, şarap tadımı yapıp, meşhur yemeklerinin tadına baktıktan sonra peygamberin annesi Meryem’in yaşamının son dönemlerini geçirdiğine ve burada vefat ettiğine inanılan kutsal Meryemana Kilisesi’ni geziyoruz. Ardından Dünya’nın en önemli antik kentlerinden biri olan Efes Antik Kenti’ne geçiyoruz. Antik kentte dolaşırken, Arcadiane caddesinde yürüyüp, antik tiyatronun sıralarında oturuyor, Kuretler caddesinden zengin evlerine bakıyor, Efes’in sembolü Celcius kütüphanesi ve daha birçok mimari şaheseri fotoğraflıyoruz. Öğleden sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

6. GÜN: İZMİR – ÖDEMİŞ- BİRGİ- TİRE TURU

Kahvaltı sonrası yaklaşık iki saat sürecek olan bir yolculuktan sonra İzmir’in Ödemiş ilçesi sınırlarındaki artık mahalle olmuş Birgi köyüne yol alıyoruz. Aydınoğulları beyliğine başkentlik yapmış köy sokaklarında dolaşırken, tarihten günümüze gerçek miraslar’ dedirtecek Demirli Mağaza, Çakırağa konağı, Kerim Ağa konağı, Sadıkoğlu konağı, Aydınoğlu Mehmet Bey Camii’ni göreceğimiz tarihi yapılardan birkaçı. Sıcak kanlı köylüleriyle sohbet edip, kahvesinde çaylarımızı yudumlayıp, biraz da alışveriş yaparak Evliya Çelebi’nin “Şehr-i Muazzam Tire” dediği Tire’ye gidiyoruz. Tire Müzesi, İbni Melek Türbesini ziyaret edip, Dere Kahve ‘de çaylarımızı içiyor ve İzmir’e dönüş yoluna geçiyoruz. İzmir’e varış, akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

7. GÜN: İZMİR- MANİSA-ANKARA

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve uçakla turumuza katılan misafirlerimizi havaalanına bıraktıktan sonra Ankara’ya dönüş yolu üzerinde uğrayacağımız Manisa’ya hareket ediyoruz. Manisa Kalesi’nin kalıntıları, Mevlevihane ve Ağlayan Kaya (Niobe)’yi panoramik olarak görerek; Manisa’da Saruhan Park’ta kahve molası veriyoruz.  Saruhanoğlularının kurucusu Saruhan Bey’in Türbesi’ni görüyor ve Muradiye, Sultan Camilerini ve Hafsa Sultan Şifahanesi Tıp Tarihi Müzesi’ni gezdikten sonra Ankara’ya dönüş yolculuğumuz başlıyor.  Gerekli molalarla akşam saatlerinde Ankara’ya ulaşıyoruz. Bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Önemli Notlar;

* Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
* Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur ertelenir ya da iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsaitliğe göre belirlenecektir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini minimumda sabit tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.

* Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 15-25 kişi arası kayıtlarda lux midibus 26-46 kişi arası kayıtlarda otobüslerle sağlanır.

*Gezi ücretine dâhil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

 

 

EGE İNCİLERİ

Nakit / Tek Çekim

4-6 Taksit

İki Kişilik Odada Kişi Başı

2290 TL

2350 TL

Üçüncü Kişi

1990 TL

*

Tek Kişi Farkı

500 TL

*

Çocuk (07-12 Yaş) (İki Yetişkin Yanında)

1790 TL

*

Çocuk (02-06 Yaş) (İki Yetişkin Yanında)

500 TL

 

Yorum yazılmamıştır.

EGE İNCİLERİ TURU
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Özel tur araçları ile seyahat
* Araç içi ikramlar
* 5 gece Yarım Pansiyon otelde konaklama
* 6 kahvaltı –5 akşam yemeği
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Yurtiçi Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi

* Çeşme Tekne Turu ve teknede alınacak öğle yemeği

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm öğle yemekleri ve içecekler

* Otel ekstraları, oda mini bar harcamaları, tipler

* Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.