Ön Rezervasyon Formu
x
DRAKULA ŞATOSU’NDA CADILAR BAYRAMI ROTASI
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
3 Gün 2 Gece
DRAKULA ŞATOSU’NDA CADILAR BAYRAMI ROTASI
29 Ekim 2021
31 Ekim 2021
GEZİLECEK YERLER Bükreş (1) - Braşov (1)
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
REZERVASYON YAP
Farklı Tarih Seçenekleri
29 Ekim 2021 - 31 Ekim 2021 Oda kahvaltı
349 €
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
DRAKULA ŞATOSU’NDA CADILAR BAYRAMI ROTASI

DRAKULA ŞATOSU’NDA CADILAR BAYRAMI ROTASI

Bükreş (1) & Braşov (1)

THY : Bükreş-Bükreş   |   1 Gece

4 YILDIZLI MERKEZE YAKIN OTELLER

 

Cadılar Bayramı etkinliğine özel kostüm ile katılım sağlayabilirsiniz

*zorunlu değildir

 

1.Gün                   İSTANBUL - BÜKREŞ

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Bükreş’e hareket. Varışı takiben gerçekleştirilecek panoramik şehir turumuzda Devrim Meydanı, Üniversite Meydanı, Roma Atheniumu, Çavuşesku tarafından yaptırılan “halk evi” (parlamento sarayı), Ulu Önder’imiz Mustafa Kemal Atatürk heykeli, garnizon binası, Unirii Meydanı, Bükreş eski şehir, Kraliyet Sarayı, Zafer Takı, ünlü Romen besteci piyanist George Enescu adına yapılmış müze, Bükreş’in en ünlü caddesi olan Calea Victoriei, havacılar anıtı Bükreş tarih müzesi görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Köyler Müzesi & Nikolay Çavuşesku Evi gezisi ile günümüzü sonlandırıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği için otantik bir Romanya restoranında akşam yemeğimizi alıyoruz ve otelimize dönüyoruz. Ardından dinlenme için serbest zaman.

2. Gün                  BÜKREŞ - SİNAİA - BRAŞOV - BRAN - BRAŞOV

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyor ve sonrasında Transilvanya & Şatolar turumuzu gerçekleştiriyoruz. Müthiş doğa ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Şatosu ziyareti ile başlıyoruz. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara kilise, şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Burayı ziyaret ettikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Dinlenme için verilecek serbest zamanın ardından Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Drakula Şatosu’nda Cadılar Bayramı Etinliği’ne katılıyoruz. Yılda bir kez sadece Cadılar Bayramı’nda gece açık olan Bran Kalesi akşam 19:00 civarında kapılarını açmaktadır. Şatonun içi, Cadılar Bayramı (Halloween) konseptine uygun dekore edilerek, program Kötü Periler’in dansı ve çalan Halloween şarkıları ile başlamaktadır. Projektörler ile duvarlara yansıtılmış korku filmleri gözünüzün önünden akıp giderken, misafirler için hazırlanmış büfeden içeceklerinizi alarak etkinliğin tadını çıkartabilirsiniz. Bu güzel gecenin sonunda rehberinizin belirleyeceği saatte ve noktada buluşarak Braşov’daki otelimize dönüyoruz.

3. Gün                                  BRAŞOV - BÜKREŞ - İSTANBUL

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Slanic Tuz Madeni gezimiz için hareket ediyoruz. Tuz madeninde, hava sirkülasyon hızının sıfıra yakın olması, 12-13ºC sıcaklık, %50-60 bağıl nemi olan sabit iklimi nedeniyle içeride mikroplar yaşamamaktadır ve solunum yolu hastalığı olan ziyaretçilerin sessizce birkaç saat geçirebilecekleri alanlar bulunmaktadır. Ayrıca madende bulunan tuzdan heykeller ve Tuz Dağı oldukça ilgi çekicidir. Maden ziyaretimizin ardından Bükreş’e hareket ediyoruz. Bükreş’e varışı takiben yemek ve alışveriş için misafirlerimize serbest zaman. Ardından rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Önemli Notlar;

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Saltur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

 

Saltur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Saltur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Saltur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

FİYATLANDIRMA

UÇUŞ DETAYLARI

KALKIŞ TARİHİ

KİŞİBAŞI

2 ve 3 Kişilik Odada

UÇUŞ
KODU

SAAT

DÖNÜŞ
TARİHİ

UÇUŞ
KODU

SAAT

29.10.2021

349 Euro

TK1043

IST-OTP 07:15-08:35

31.10.2021

TK8593

OTP-IST 16:25-17:40

SINGLE Oda Farkı :

ÇOCUK İndirimi :

BEBEK :

+ 70 Euro

- 50 Euro

100 Euro

 

 1. Havalimanı buluşma saati, uçuştan 2sa 30dk önce olup, detaylar tur hareketinden 2 gün öncesinde ayrıca iletilecektir.
 2. Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
 3. *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.
 4. İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.
 5. Konfirme edilen iç hat bağlantıları 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.
 6. Gruplarda iç hat bağlantı fiyatları geçerli olmayabilir. Özel fiyatlarımızı sorunuz.

 

ÖRNEK (vb.) OTELLER

BÜKREŞ

BRAŞOV

4****Hotel Parliament

4****Hotel Piatra Mare

Yorum yazılmamıştır.

DRAKULA ŞATOSU’NDA CADILAR BAYRAMI ROTASI
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Bükreş (OTP) parkurunda gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4 yıldız otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Özel otobüs ile tüm transferler
 • Panoramik Bükreş, Sibiu ve Braşov şehir gezileri
 • Köyler Müzesi & Nikolay Çavuşesku Evi gezisi
 • Slanic Tuz Madeni gezisi
 • 1 akşam yemeği (içecekler hariç)
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Otel ve turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  • Vize ücreti, servis bedeli
  • İç hat bağlantı bileti
  • Seyahat ve sağlık sigortası
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
  • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
  • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
  • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.