Ön Rezervasyon Formu
x
DOĞU ANADOLU EFSANESİ
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
6 GECE 7 GÜN
DOĞU ANADOLU EFSANESİ
02 Ekim 2021
09 Ekim 2021
GEZİLECEK YERLER ERZİNCAN – PÜLÜMÜR – MUNZUR VADİSİ- TUNCELİ – OVACIK – ELAZIĞ – BİNGÖL – MUŞ – BİTLİS – TATVAN – VAN – DOĞUBEYAZIT – KARS – ANI ÖREN YERİ- SARIKAMIŞ – ERZURUM – ERZİNCAN – SİVAS
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
REZERVASYON YAP
Farklı Tarih Seçenekleri
02 Ekim 2021 - 09 Ekim 2021
2450 ₺
+8 Kişi
Seç
09 Ekim 2021 - 16 Ekim 2021
2450 ₺
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
DOĞU ANADOLU EFSANESİ

 DOĞU ANADOLU EFSANESİ

ERZİNCAN – PÜLÜMÜR – MUNZUR VADİSİ- TUNCELİ – OVACIK – ELAZIĞ – BİNGÖL – MUŞ – BİTLİS – TATVAN – VAN – DOĞUBEYAZIT – KARS – ANI ÖREN YERİ- SARIKAMIŞ – ERZURUM – ERZİNCAN – SİVAS

6 Gece – 7 Gün

1.GÜN CUMARTESİ: ANKARA

Akşam saat 22.00’ de Tunus caddesi No:14 önünde buluşuyor ve güneşin doğduğu topraklara yolculuğumuz başlıyor

2. GÜN PAZAR: ANKARA – ERZİNCAN – GİRLEVİK ŞELALESİ-PÜLÜMÜR-TUNCELİ-OVACIK-HOZAT-PERTEK-ELAZIĞ

 Gece boyunca molalarla yolculuğumuz devam ediyor ve sabahın ilk ışıkları ile Erzincan sınırlarına giriyoruz. Girlevik Şelalesi’nde aracımızı durdurup, muhteşem manzara eşliğinde kahvaltımızı yapıyor, biraz dinlendikten sonra Tunceli Pülümür vadisine devam ediyoruz. Pülümür ‘de 1938 olaylarında vefat eden vatandaşlarımızın anısına açılan müzeyi ve merkezde Cemal Süreyya anıtını görüyor, Anadolu’nun kadim halkı Urartulardan kalma temellere sahip, tarihi Hanım Köprüsünü geçiyor, Ağlayan kayaları fotoğraflıyoruz. Kutu Deresi manzarası eşliğinde Tunceli’ye varış. Tunceli merkezde Cemevi ziyaretimizin (müsait olması halinde) ardından Seyit Rıza Heykeli bizi karşılıyor, Tunceli şehir turu ardından Munzur vadisine giriş yapıyoruz. Doğunun çorak toprakları arasında bir vaha görünümündeki Munzur Vadisi, dini ve kültürel ritüellerin kaynaştığı, efsanelerle şekillendiği endemik yapısıyla mistik bir bölgedir. Milli Park ilan edilen vadi içerisinde ilerlerken Ana Fatma makamını ziyaret edip, Ovacık’a Tarımsal ürün Kooperatifi alışveriş ve serbest zaman sonrası Munzur çayının çıkış noktası olan, yeniden doğuşun sembolü Munzur Gözelerini fotoğraflıyor, Hozat üzerinden Pertek iskelesine ulaşıyoruz.  Arabalı vapur ile Keban barajı sularını aşarken üzerinden kartalların eksik olmadığı Pertek Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Vapurdan inerek Elazığ merkeze devam ediyoruz. Akşamüzeri Elazığ’da otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN PAZARTESİ: ELAZIĞ-HARPUT- BİNGÖL – MUŞ – BİTLİS- TATVAN

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor, Elâzığ’ı tanımaya başlıyoruz. Urartu döneminin ihtişamlı kalesi Harput Kalesi’ni panoramik olarak görüp, Pisa Kulesini andıran eğri minaresi ile ünlü Ulu Camiini geziyor, Arap Baba Türbesini ziyaret edip, Balak Gazi Heykeli ile Elazığ fotoğraflarımızı derleyip Bingöl üzerinden Bitlis’e devam ediyoruz. Nemrut dağının gölgesinde açık hava müzesini andıran şehirde, kalesi, türkülere konu olmuş Beş Minare Camii, Şerefhanlar zamanından kalma Şerefiye Camini, İhlasiye Medresesi’ni görüyor ve Tatvan’a geçiyoruz. Şehir merkezinde bulunan otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.GÜN SALI: TATVAN- NEMRUT –AHLAT- GEVAŞ-AHDAMAR ADASI- VAN

Sabah minibüslerle Nemrut kalderasına hareket ediyoruz. Sönmüş bir volkanik dağ olan Nemrut krater alanında Soğuk Göl, Ilık Göl, Kuru Göl, Buhar Bacaları’nı görüyor, göl kıyısında kısa bir yürüyüş yapıp, fotoğraflarımızı çektikten sonra Ahlat’a gidiyoruz. Ahlat’ta Türk dünyasının en büyük Türk İslam Mezarlığı’nı ziyaret ediyoruz. Mezarlıkta bulunan mezar taşları ölçü ve üslup açısından anıt özelliğine sahiptir. Mezar taşları üzerinde dünyada eşine rastlanmayan motifler bulunmaktadır. Ahlat mezar taşlarının yanı sıra Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet gibi kümbetleri ve bu kümbetlerin üzerindeki süslemeleriyle de özel bir yere sahiptir. Kümbetleri ziyaretimiz sonrası dünyaca ünlü Ahlat bastonlarının yapıldığı baston atölyesini geziyor, burada Gevaş’a devam ediyoruz. Van gölü kıyısında Gevaş iskelesinde bizi bekleyen teknemize binerek Keşiş kızı Tamara’dan ismini alan Akdamar Adası’na doğru harika bir tekne turu yapıyoruz. Ermeni krallığı zamanında inşa edilen Akdamar kilisesi geziyor, adanın muhteşem Van gölü manzaralarının keyfini çıkartmak için kısa bir mola veriyoruz. Teknemizle Gevaş’a dönerek Van’daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

5.GÜN ÇARŞAMBA: ESKİ VAN- HOŞAP – ÇAVUŞTEPE – TUŞPA – VAN ARKEOLOJİ MÜZESİ -VAN

Kahvaltı sonrası Van’ın Gürpınar ilçesi sınırlarında bulunan Çavuştepe kazı alanına hareket ediyoruz. 2500 yıllık kanalizasyon sistemleriyle, saray yapısı, tapınakları ve depoları ile Doğunun kadim halkı Urartuların kale kentini geziyor, kazı alanının bekçiliğini yaparken Urartucayı kazı ekibindeki profesörlerden öğrenmiş Mehmet Bey ile tanışıyoruz. Ardından 40 km ileride bulunan Osmanlı dönemi Mahmudilerin görkemli uç kalesi Hoşab kalesini geziyoruz. Van merkeze dönerken, Eski Van şehrinde bulunan Mimar Sinan eseri Hüsrevpaşa Külliyesi’ni, Van Arkeoloji Müzesini geziyor, yerel halkın inançlarında dilekler tutulan ve halen adaklar adanan Urartulardan kalma açık hava tapınağı Analı Kızlı Sunağını görüyor, Urartuların başkent merkezi olan, kerpiç kaleleri, Tuşpa (Van) kalesini geziyoruz. Akşamüzeri otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 6.GÜN PERŞEMBE: VAN -DOĞUBEYAZID- IĞDIR- İSHAK PAŞA SARAYI- KARS

Sabah otelimizden ayrılıyor ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Van Kedisi Koruma Evine gidiyoruz. Renkli gözleri beyaz tüyleri ile meşhur Van kedilerini görüp, buradan Bend-i Mahi çayı üzerindeki Muradiye Şelalesinde suların yarattığı kıvrak dansları fotoğraf karelerimize alıp, Şah İsmail ve 2. Selimin savaşıyla kanlı savaşıyla yankılanmış Çaldıran ovası aşıyor, 2644 metre rakımlı Tendürek geçidinden geçerek Büyük ve Küçük Ağrı dağı manzaralarıyla Doğu Beyazıt’a ulaşıyoruz. Yapımı 2 kuşak ve 99 yıl süren doğudaki en görkemli saray yapısı olan İshak Paşa Sarayı'nı geziyoruz. Bir zamanların kaçakçılık pazarlarıyla meşhur Doğubayazıt’ta çarşılarda serbest zaman veriyoruz. 1 Dünya savaşı ve öncesinde Türklere karşı yapılan Soykırımların anısına inşa edilmiş Anıtı ve Müzeyi gezildikten sonra Türkiye sınırına paralel olarak Kars’a yolculuğumuz devam ediyor.  Kars merkezde otelimize yerleşiyoruz.

 

7.GÜN CUMA: KARS – ANI ÖREN YERİ – SARIKAMIŞ- ERZURUM

Sabah Ermenistan sınırında bulunan Ani ören yerine geçiyoruz. Bölgede yaşamış her medeniyetin parmak izleriyle bezeli Orta çağ kentinde Katedral, Tigran Honentes Kilisesi, İpek yolu Köprüsü, Ebu'l Meneçuer Cami, Selçuklu Sarayı, Kervansaray, Ateşgede, Sur ve kapıları görüyor ve Kars’a dönüyoruz. Öğleden sonra yol bizi Kars’a ulaştırıyor. Otelimize yerleşip, biraz dinlendikten sonra yürüyerek Kars merkezi keşfediyoruz. Osmanlı ve Rus savaşı sırasında yaklaşık kırk yıl Rus yönetiminde kalan kentte Rus Çarlık mimarisinin dünyadan derlediği etkileyici izleri binaların yüzlerinde görüyoruz. Tahtdüzü mevkiinde itibaren yürüyüşümüze başlayarak Kars sokaklarını dolaşıyor ve Kars Mimarisi hakkında bilgiler alarak, Kars Kalesi panoramik olarak izleyip, Havariler Kilisesi (Kümbet Cami), Taş Köprü, Rus dönemi taş binaları ve Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü binasını, Hasan el Harakani Türbesi, Sarıkamış’a hareket ediyoruz.  1914 yılında donarak ölen 90 bin şehit askerimizin anısına yapılan şehitlik abidesini ziyaret ediyor ve Erzurum’a devam ediyoruz.  Akşam saatlerinde Erzurum’da bulunan otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

8.GÜN CUMARTESİ: ERZURUM – ERZİNCAN – SİVAS- ANKARA

Bu sabah Erzurum şehir turu ile günü başlatıyoruz. Ünlü Çifte Minareli Medreseyi, Üç Kümbetleri, Ulu camiini, Yakutiye Medresesi ve Erzurum Kongresi'nin de yapıldığı kongre Binasını gördükten sonra Taşhan’da serbest zaman veriyoruz. Oltu taşından yapılan ürünler hakkında bilgi edinip, sizi alışverişlerinizi için dükkanlarla baş başa bırakıyoruz. Erzurum Kalesinin gölgesinde şehre veda edip, Erzincan üzerinden Sivas’a devam ediyoruz. Anadolu Selçuklunun ilim merkezi Sivas’ta Buruciye Medresesi’ni, Şifaiye Medresesi’ni, Ulu Camiini, Gök Medreseyi, Sivas Kongre Binası’nı dışardan panoramik olarak görüyor ve akşam yemeği sonrası eve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde Ankara’da sizleri aldığımız noktalarda bırakıyoruz. Yeniden görüşmek dileğiyle hoşça kalın.

 

 

 

 

Önemli Notlar;

 

DOĞU ANADOLU EFSANESİ TURU

SATIŞ    FİYATI

TAKSİT

İki Kişilik Odada Kişi Başı

2450TL

2550TL

ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

2375 TL

 

Tek Kişi Farkı

600 TL

       *

Çocuk (07-12 Yaş) (İki Yetişkin Yanında)

1850 TL

 

00-06 Yaş Çocuk (İki Yetişkin Yanında)

600 TL

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazılmamıştır.

DOĞU ANADOLU EFSANESİ
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Özel tur aracımız ile programda belirtilen tüm geziler
* Araç içi ikramlar
* 6 Gece 4* ve 5* Otellerde konaklama
* İlk gün kahvaltı ile beraber 7 kahvaltı ve 6 akşam yemeği
* Akdamar Adası tekne turu
* Nemrut Krater Gölü transferleri

* Pertek Feribot ücreti

* Profesyonel rehberlik hizmeti

* Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Öğle yemekleri,

* Tüm yemeklerde alınacak alkollü-alkolsüz içecekler,

* Otellerde Mini bar kullanımı ve kişisel harcamalar
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Not: *

*Müze Kart sahibi,17 Yaş altı ve 65 yaş üstü misafirlerimiz bakanlığa bağlı müzelerden ücretsiz yararlanır.

* Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
* Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler müsaitliğe göre belirlenecektir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini aynı tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.
* Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 15-25 kişi arası kayıtlarda lux Midibüs 26-46 kişi arası kayıtlarda Lux otobüslerle sağlanır.

*Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.