Ön Rezervasyon Formu
x
DOĞU ANADOLU EFSANESİ
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
7 Gün 6 Gece
DOĞU ANADOLU EFSANESİ
21 Eylül 2019
28 Eylül 2019
GEZİLECEK YERLER Erzincan, Erzurum(1), Sarıkamış, Kars(1), Doğubayazıt, İshak Paşa Sarayı, Muradiye Şelalesi, Van(2), Ahlat, Tatvan(1), Nemrut, Bitlis, Muş, Bingöl, Elazığ(1) Harput, Malatya
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
21 Eylül 2019 - 28 Eylül 2019 Yarım Pansiyon
1790 ₺
+8 Kişi
Seç
05 Ekim 2019 - 12 Ekim 2019 Yarım Pansiyon
1790 ₺
+8 Kişi
Seç
12 Ekim 2019 - 19 Ekim 2019 Yarım Pansiyon
1790 ₺
+8 Kişi
Seç
19 Ekim 2019 - 26 Ekim 2019 Yarım Pansiyon
1790 ₺
+8 Kişi
Seç
26 Ekim 2019 - 02 Kasım 2019 Yarım Pansiyon
1790 ₺
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
DOĞU ANADOLU EFSANESİ

1.ve 2. GÜN: ANKARA – ERZİNCAN – GİRLEVİK ŞELALESİ – TERCAN - ERZURUM

Akşam saat 22.00’ de Tunus caddesi NO:14’te buluşma ve hareket. Yolda mola ve ikramlarla zevkli bir yolculukla Erzincan’a bağlı Girlevik Şelalesi’ne varış. Şelalede alacağımız kahvaltı sonrası Tercan’a hareket. Saltukoğulları Hükümdarı II.İzzettin Saltuk'un kızı olan Erzurum sahibesi Mama Hatun Türbesi ile Kervansarayı'nı gezdikten sonra Erzurum’a hareket. Erzurum’da yapacağımız şehir turu esnasında Çifte Minareli Medrese, Üç kümbetler, Ulu camii, Yakutiye Medresesi, Erzurum Kongresi'nin yapıldığı Kongre Binası görüldükten sonra Oltu taşı üretim ve pazarlaması yapılan Taş Han'ı geziyor ve Oltu taşından yapılan ürünlerle ilgili alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Panoramik olarak Erzurum Kalesi ve eski Erzurum Evleri’ni de gördükten sonra Palandöken Kayak Merkezi'nde bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN: ERZURUM - TORTUM ŞELALESİ - NARMAN PERİ BACALARI-SARIKAMIŞ-KARS

Kahvaltı sonrası Tortum Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Şelalede fotoğraf çekimi için verilecek serbest zaman sonrası Peri bacaları ile ünlü Narman’a hareket ediyoruz. Pembe vadiye varışta vereceğimiz mola sonrası  yolumuz üzerindeki Çobandede Köprüsü ilk durağımız olacak. Köprü altında birleşen Karga pazarı deresi  ve Aras Nehri'nin fotoğraflanması sonrasında Sarıkamış’a varışta Katherina Av köşkü gezilerek Kars’a hareket edilecektir. Otelimize yerleşme sonrası yürüyerek Kars turumuzu gerçekleştiriyoruz. 1877-78 yılında Osmanlı ve Rusya arasındaki yapılan savaşın ardından yaklaşık kırk yıl boyunca Rus yönetiminde kalan kentte Baltık mimarisinin izleri hala görülebilmektedir. Tahtdüzü denilen mevkide Rusların Hollanda’dan getirilen mimar ve şehir planlamacılarının çalışmalarıyla kurulan şehirde; Kars Kalesi, Hasan el Harakani Türbesi, Ulu Camii, Beylerbeyi Sarayı, Havariler Kilisesi(Kümbet Cami), Taş Köprü, Rus dönemi taş yapıları ve  Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü binası görülecektir. Akşam yemeği ve geceleme. 

4.GÜN: KARS - ANİ ÖREN YERİ – IĞDIR - İSHAK PAŞA SARAYI – DOĞUBAYAZIT - VAN

 

 

 

Kahvaltı sonrası Kars’ta bulunan en büyük tabyalardan biri olan Kanlı Tabya müzesinin gezilmesi sonrası Ermenistan sınırında bulunan Ani ören yeri'ne gidiyoruz. Kentte yer alan Katedral, Tigran Honentes Kilisesi, İpek yolu Köprüsü, 1072 yılında yapılmış  Ebu'l Meneçuer Cami, Selçuklu Sarayı, Kervansaray, Ateşgede, Sur ve kapıları gezildikten sonra Iğdır’a hareket edeceğiz. Soykırım Anıtı ve Müzesi gezildikten sonra  Büyük ve Küçük Ağrı Dağları'nın manzaralarında fotoğraf çekimi sonrası Doğubayazıt'a varış. Yapımı 99 yıl süren doğudaki en görkemli sarayımız olan Sancak beyi  İshak Paşa tarafından yaptırılan İshak Paşa Sarayı'na giderek muhteşem sarayı geziyoruz. Doğubeyazıt' taki çarşılarda alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrası 2644 mt rakımda Tendürek geçidini aşarak Çaldıran ovası’na iniyoruz. Tendürek dağı’ndan çıkan Bend-i Mahi çayı üzerinde bulunan Muradiye Şelalesi’nde  vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Van’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz merkezde bulunan Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemek ve geceleme Van’daki otelimizde..
 


5.GÜN: VAN - ÇAVUŞTEPE – HOŞAB KALESİ- TUŞPA KALESİ – ESKİ VAN


Kahvaltı sonrası Çavuştepe’ye hareket ediyoruz. 2.Sarduri tarafından yaptırılan Saray gezildikten sonra Hoşab kalesi’ne gidiş. Aracımızla Van’a dönüşte Eski  Van şehrinde bulunan Hüsrevpaşa Külliyesi, Analı Kızlı sunağı görüldükten sonra M.Ö. 900-600 yılları arasından Van merkez olmak üzere bölgede büyük bir medeniyet kuran Urartuların kralı I. Sardur tarafından yaptırılan Van Kalesi (Tüşpa kalesi)'ni geziyoruz.  Alışveriş için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme Van'daki otelimizde.

 

6.GÜN: VAN – GEVAŞ – AKDAMAR ADASI  - AHLAT - TATVAN        

                             
Kahvaltı sonrası  Gevaş’a hareket. Grand Deniz İskelesinden tekne ile gideceğimiz Akdamar Adası’nda   Ermeni  Vaspurakan Kralı I. Gagik tarafından 915-921 yılları arasında keşiş Manuel’e yaptırılan  Kutsal Haç kilisesi görüldükten sonra tekne ile Gevaş’a dönerek Ahlat’a gidiyoruz. Ahlat’ta dünyanın en büyük Türk İslam Mezarlığı’na gidiyoruz,  mezarlıkta bulunan mezar taşları ölçü ve üslup açısından anıt özelliğine sahiptir. Mezar taşları üzerinde dünyada eşine rastlanmayan motifler bulunmaktadır. Ahlat mezar taşlarının yanı sıra Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet gibi kümbetleri ve bu kümbetlerin üzerindeki süslemeleriyle de özel bir yere sahiptir. Kümbetlerin gezilmesi  ardından dünyaca ünlü Ahlat Bastonlarının yapıldığı baston atölyesini ziyaret edip  burada yapımı ile ilgili bilgi aldıktan sonra Tatvan’a hareket. Otele yerleşme, akşam yemek ve geceleme  Tatvan'da olacak.

7.GÜN: TATVAN-NEMRUT DAĞI – BİTLİS – MUŞ - SOLHAN YÜZEN ADA – BİNGÖL - ELAZIĞ

 

Erken kahvaltı sonrası Van Gölü’nün batı kıyısında Bitlis ili sınırları içerisinde yer alan 2935 m. yüksekliğindeki Nemrut Dağı'na minibüslerle çıkıyoruz. Sönmüş bir volkanik dağ olan Nemrut Kalderasında Soğuk Göl, Ilık Göl, Kuru Göl, Buhar Bacaları’nın  görülmesinden sonra aracımızla  Bitlis'e hareket ediyoruz.  İhlasiye Medresesi görülerek  Solhan yüzen ada köyü’ne hareket ediyoruz. Seyir terasından adaların fotoğraflanması ardından Harput'a doğru yola çıkıyoruz. Urartu’lardan kalma Harput Kalesi, Eğri minaresi ile ünlü Ulu Camii Arap Baba Türbesi, Balak Gazi Heykeli gezilecek, sonrasında Elazığ'daki otelimize hareket edeceğiz. Otele yerleşme, akşam yemeği ve geceleme.

8.GÜN: ELAZIĞ – MALATYA - ANKARA

Kahvaltı sonrası Malatya'ya hareket. Eski Malatya’da bulunan Aslan tepe höyüğü, Battalgazi Ulu camii gezildikten sonra şehir merkezine hareket. Şire Pazarı’nda alış veriş için verilecek serbest zaman ardından Ankara’ya hareket. Akşam saatlerinde Ankara’ya varış.  Başka gezilerimizde buluşmak dileğiyle..

OTELLERİMİZ


ERZURUM   : POLAT ERZURUM RESORT HOTEL 5* 
KARS           : SİM-ER HOTEL 4*
VAN              : ELİT WORLD VEYA RÖNESANS LİFE HOTEL 4*
TATVAN        : THE CRATER HOTEL 3*                                       
ELAZIĞ         : RAMADA ELAZIĞ 4*

*** Lütfen Okuyunuz ***


BİNİŞ NOKTALARI
22.00 Tunus Cad. No:14
22:10    Sıhhıye Köprüsü Altı
22:20    Türk Telekom Önü
22:30 Mamak Köprüsü

NOTLAR


*Müze Kart sahibi,17 Yaş altı ve 65 yaş üstü misafirlerimiz bakanlığa bağlı müzelerden ücretsiz yararlanır.
* Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
* Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda  tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler müsaitliğe göre belirlenecektir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini aynı tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.
* Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 15-25 kişi arası kayıtlarda lux Midibüs 26-46 kişi arası kayıtlarda Lux otobüslerle sağlanır.
*Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler
 

Önemli Notlar;

DOĞU ANADOLU TURU

Nakit/Tek Çekim

6 Taksit

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1.790 TL

1.850 TL

Üçüncü Kişi

1.740 TL

1.790 TL

Tek Kişi Oda 

              2.390 TL

2.440 TL

Çocuk (07-12 Yaş)              

 (İki Yetişkin Yanında)

1.490 TL

 

1540 TL

00-06 Yaş Çocuk

 ( Araçta Koltuk Alınırsa   )

450 TL

500 TL

Yorum yazılmamıştır.

DOĞU ANADOLU EFSANESİ
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Özel tur aracımız ile programda belirtilen tüm geziler
* Araç içi ikramlar
* 6 Gece 4* ve 5* Otellerde konaklama
* İlk gün kahvaltı ile beraber 7 kahvaltı ve 6 akşam yemeği
* Akdamar Adası tekne turu 
* Nemrut Krater Gölü ve Ahlat minibüs transferleri
* Profesyonel rehberlik hizmeti 
* Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi
 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Öğle yemekleri,
* Tüm yemeklerde alınacak alkollü-alkolsüz içecekler,
* Otellerde Mini bar kullanımı ve kişisel harcamalar
*Özel müzeler ve ören yerleri girişleri
* Kültür ve turizm bakanlığına ait Müze - ören yeri giriş ücretleri
 

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.