Ön Rezervasyon Formu
x
Diwali Festivali Nepal, Hindistan Turu | Türk Hava Yolları
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
12 Gün 11 Gece
Diwali Festivali Nepal, Hindistan Turu | Türk Hava Yolları
23 Ekim 2019
03 Kasım 2019
GEZİLECEK YERLER
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
23 Ekim 2019 - 03 Kasım 2019 Yarım Pansiyon
2650 $
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
Diwali Festivali Nepal, Hindistan Turu | Türk Hava Yolları

23 EKİM ÇARŞAMBA 1.GÜN: ANKARA - İSTANBUL - KATMANDU

Esenboğa Havalimanı’nda bildirilen saatte buluşma. Pasaport ve check-in Türk Hava Yolları’nın TK 2159 sayılı seferi ile 17:15’de İstanbul ve TK 726 sayılı seferi ile 20:35’de Katmandu uçuşu. Geceleme uçakta. 

24 EKİM PERŞEMBE 2.GÜN: KATMANDU

Yerel saat ile 06:25’te varış. Özel otobüsümüz ile otele transfer. Ardından Bhaktapur ve Ganj’ın önemli bir kolu olan Bagmati nehri üzerinde yer alan, Hinduizm dinine ait Nepal’daki en önemli tapınak olan Pashupatinath Tapınağı ziyaretlerinin ardından Thamel bölgesi ziyareti ve verilecek serbest zamanın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme Katmandu otelimizde.

25 EKİM CUMA 3.GÜN: KATMANDU

Kahvaltı sonrası Nepal’in en büyük üçüncü şehri ve özellikle sanat ve el işi alanlarında zengin bir kültürel mirasa sahip olan Patan gezilecektir. Ardından Shawayambunath Tapınağı ziyareti için hareket ediyoruz. Ayrıca Katmandu’ya 8 km mesafede olan Boudanath tapınağı görüldükten sonra rehberinizin bildireceği saatte otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme Katmandu otelimizde.

26 EKİM CUMARTESİ 4.GÜN: KATMANDU - DELHİ - VARANASI

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Yerel hava yolları ile 10:25’te Delhi ve 16:25’te Varanasi uçuşu. Karşılamanın ardından otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme Varanasi otelimizde. 

27 EKİM PAZAR 5.GÜN: VARANASI

Gün doğarken kutsal Ganj Nehri’nde Tekne Turu için yola çıkıyoruz. Tur sonrası kısa bir şehir turu sonrası otele geri dönüş ve kahvaltı. sonrası Benaras Hindu Üniversitesi, Bharat Mata Tapınağı ve Sarnath ziyareti. Tur sonrası Delhi uçağı için havalimanına transfer. UK 993 seferi ile saat 15:20’de Delhi’ye hareket, varış saat 16:45’de. Otele transfer ve yerleşme. Akşam muhteşem DIWALI Işıklar Festivaline tanıklık ediyoruz. DIWALI Hindu'ların kutladığı ve başlangıcı Hindu takvimi'nin Ashvin ayının 13. gününe, karanlık iki haftanın başlangıcına denk gelen, "ışık festivali" anlamına gelen bir ulusal festivaldir. Beş gün boyunca sürüp, teolojik anlamının yanı sıra yeni yılın kutlanmasına referans vermektedir. Bu festivalin keyfini Hintli’bir ailenin evine konuk olarak alkolsüz içecekler ve hafif atıştırmalıklar eşliğinde çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Varanasi otelimizde.

28 EKİM PAZAR 6.GÜN: VARANASI - JAIPUR

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Yerel hava yolları ile 08:35’de Jaipur uçuşu. Yerel saat ile 10:35’de varış ve otele transfer. Pembe Şehir olarak anılan Jaipur turunda, Şehir sarayı, Gözlem evi olarak kullanılmış 18.yy ın ortalarında Raja Jai Singh tarafından yaptırılan Jantar Mantar yapısı ve Rüzgarın Sarayı olarak isimlendirilen Hawa Mahal görülecektir. Şehir turumuzun ardından akşam yemeği ve geceleme Jaipur’daki otelimizde.

29 EKİM PAZARTESİ 7.GÜN: JAIPUR

Kahvaltı sonrası Jaipur’a 11 km. mesafede olan Amber Kalesi gezilecektir. Fillerle veya jeeplerle çıkılacak kalede Sheesh Mahal (Aynalı salon), Jai Mahal ve hisar içerisindeki diğer yapılar görülecektir. Öğleden sonra verilecek serbest zamanın ardından otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

30 EKİM SALI 8.GÜN: JAIPUR - AGRA

Kahvaltı sonrası Agra’ya ulaşmak için yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Agra’ya 40 km mesafedeki Imparator Akbar tarafından yaptırılmış olan Fatehpur Sikri kentini görüyoruz. İnce ustalıkla yapılmış olan binaları görebileceğiniz bu kentte Cami, Salim Chisti Kabri, Panch Mahal göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği ve geceleme Agra’daki otelimizde. 


31 EKİM ÇARŞAMBA 9.GÜN: AGRA

Kahvaltı sonrası Agra Kalesi ve Babür İmparatorluğunun 6. Hükümdarı Şah Cihan tarafından eşi Mümtaz Mahal’in (Ercümend Banu Begüm) ölümü üzerine yaptırdığı ve 1983’ten beri UNESCO’nun Dünya Miras Listesinde yer alan Taj Mahal’i ziyaret için otelden hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Agra’daki otelimizde. 

 01 KASIM PERŞEMBE 10.GÜN: AGRA - DELHI

Kahvaltı sonrası Delhi’ye ulaşmak için yola çıkıyoruz. Varışta yapılacak şehir turunda Kutub Minar Zafer Kulesi, Savaş Anıtı, Parlemento binası, Diplomatik bölge ve Connaught Meydanı (Yeni Delhi’nin ticari merkezi) görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme Delhi’deki otelimizde. 

02 KASIM CUMA 11.GÜN: DELHI 

Kahvaltı sonrası ve Eski Delhi’yi keşfe çıkıyoruz. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Red Fort (Kırmızı Kale) ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni göreceğiz. Eski Delhi’deki bir sonraki durağımız Chandni Chowk yani Ay ışığı Meydanı ya da Pazarı. Moğol İmparator Şah Cihan kız kardeşi Jahan Ara ile tasarlamış. Halen daha Delhi’nin en büyük toptancı pazarı olma özelliğini koruyor. Burada enteresan kareler sizi bekliyor. Mahatma Gandhi’nin ve Hindistan’a bağımsızlığını kazandıran Ulusun atası Jawahar Lal Nehru’nun yakıldığı yer görüldükten sonra Otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

03 KASIM CUMA 12.GÜN: DELHI - İSTANBUL - ANKARA

Erken uyandırma ve kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Türk Hava Yolları’nın TK 717 sayılı seferi ile saat 06:55’te İstanbul ve TK 2150 sayılı seferi ile 13:00’te Ankara uçuşu. Yerel saat ile 14:20’de varış. 
 

Önemli Notlar;

Yorum yazılmamıştır.

Diwali Festivali Nepal, Hindistan Turu | Türk Hava Yolları
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

•    Türk Hava Yolları Tarifeli seferi ile Ankara-İstanbul-Katmandu gidiş / Delhi-İstanbul-Ankara dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
•    Evlerden havalimanına transferler (Ankara-İstanbul-İzmir-Bodrum ve Antalya’da)
•    5* otellerde toplam 10 gece konaklama
•    Katmandu – Delhi – Varanasi – Jaipur ara uçuşları ve vergileri
•    Programda belirtilen tüm akşam yemekleri
•    Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
•    Amber Kalesi’ne Fillerle çıkış (uygun olmadığı takdirde Jeeplerle çıkılacaktır)
•    Ganj Nehri’nde tekne turu
•    Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
•    Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti ve yerel rehberlik hizmetleri
•    Seyahat Sağlık Sigortası 
 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

•    Hindistan Vize ücreti (145 USD) Nakit tahsil edilecektir
•    Nepal vize ücreti (30 USD / 1 güncel vesikalık fotoğraf ile kapıda alınacaktır) 
•    Öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınacak içecekler
•    Bahşişler (gezi başında tüm yerel hizmetlere dağıtılmak üzere rehberimiz tarafından kişi başı
50 USD olarak toplanacaktır)
•    Tüm kişisel harcamalar
•    Yurtdışı çıkış harcı 
 

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.