Ön Rezervasyon Formu
x
BOHEMYA Polonya – Cekya – Avusturya
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
8 gün 7 gece
BOHEMYA Polonya – Cekya – Avusturya
25 Ekim 2020
01 Kasım 2020
GEZİLECEK YERLER
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
25 Ekim 2020 - 01 Kasım 2020
1590 €
Son 2 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
BOHEMYA Polonya – Cekya – Avusturya

B O H E M Y A

Polonya – Çekya – Avusturya
Viyana (1) – Cesky Krumlov – Plzen – Prag (2) –Kazimierz –

Vieliczka Tuz Madeni – Krakov (3)  – Varşova (1)

24 – 31 Mayıs (Şeker Bayramı), 25 Ekim – 01 Kasım 2020

1.Gün: İstanbul – Viyana

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Viyana uçuşunu gerçekleştiriyoruz.
Varıştan itibaren panoramik Viyana şehir turumuz için havalimanından ayrılıyoruz. Belediye Binası, Viyana Üniversitesi,  Opera Binası, Votive Kilisesi ve Hoffburg (Kışlık Saray) görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası otele transfer.  Konaklama Viyana  otelimizde.

2.Gün: Viyana – Cesky Krumlov – Plzen – Prag

Kahvaltının ardından UNESCO’nun koruması altına aldığı Cesky Krumlov’a hareket ediyoruz. Vltava Nehri’nin  oluşturduğu kıvrımlar arasında kurulmuş masalsı şehirde yapacağımız panoramik tur sonrası Batı Bohemya’da bulunan Plzen’e hareket edeceğiz. Biranın üretim sırları hakkında önemli bilgiler edinebileceğimiz Brewery Müzesi (Bira Müzesi) ile Çek Cumhuriyetinin en büyük duvar resmi olan Theatrum Mundi, dünyanın en önemli bira üretici şehirleri arasında yer alan Plzen’de göreceğimiz yerlerdir. Tur bitimi Prag’a hareket edeceğiz. . Öğle yemeğimizi Cesky Krumlov turumuz esnasında yerel bir restoranda alacağız. Prag’a varışımıza istinaden otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

3.Gün: Prag

Kahvaltının ardından Prag şehir turu için otelden ayrılacağız. Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olup Orta Bohemya’da Vlatna nehri üzerinde bulunan Prag’da,  şehir turu esnasında eski şehir meydanı, Saat Kulesi, Parlamento binası, Vitüz Katedrali, Karlova caddesi, Charles Köprüsü, Astrolojik Saat, Mustek meydanı görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası otele transfer. Konaklama Prag otelimizde.  Tur sonrası otelimizde transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4.Gün: Prag – Brno – Olomouc – Krakov

Kahvaltının ardından tarihi Moravia’nın başkenti olan Brno’yu keşfetmek üzere  yola çıkıyoruz. Eski şehir meydanı, Brno kalesi ile şehir merkezini gezdikten sonra küçük Prag olarak anılan Olomouc’a doğru devam edeceğiz.  Unesco listesinde bulunan şehir meydanı, astonomik saat, Kutsal Kolon göreceğimiz yerlerin başında gelmektedir. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıntan sonra  Polonya’nın en eski ve en büyük üç şehrinden biri olan Krakow’a doğru yola çıkıyoruz. Krakow’a varışımızın ardından otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

5.Gün: Krakov

Kahvaltının ardından Lehistan İmparatorluğuna 6 asır boyunca başkentliği yapmış, birçok tarihi olaya tanıklık etmiş olan Krakov’u keşfetmek için otelden ayrılıyoruz.  Oscar ödülü almış olan Schindler’s List ve The Pianist’e ev sahipliği yapan Krakov’da Rynek Glowny, Belediye Kulesi, St Mary Bazilikası, Sukiennice meydanı, Wawel Kalesi, Kumaş Borsası, Sti Florian’s Kapısı ve Florianska Caddesi, Kanonicza Caddesi görülecek yerlerdir. Ardından serbest zaman verilecek. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Krakov şehir turumuzun ardından otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

6.Gün: Krakov – Kazimierz – Vieliczka Tuz Madeni

Kahvaltının ardından Vistül nehri kenarında bulunan ve 2. Dünya savaşı öncesi Avrupa’daki Yahudilere merkezlik yapmış olan Kazimierz’i ziyaret edeceğiz. Kanlı Perşembe meydanını ve Schindler’in Fabrika müzesini gezeceğiz. Ardından  yaklaşık 320 metre derinlikte olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan  yeraltındaki  tuz krallığı Vieliczka Tuz Madeni’ni keşfetmek üzere Kazimierz’den ayrılacağız. 20 yıl önce üretimi durdurulan bu maden yaklaşık 700 yıl aktif olarak kullanılmıştır. 380 basamaklık merdivenden yaklaşık 60 kat aşağıya indikten sonra tuzdan sarkıt ve dikitlere, heykellerden, kilise ve şapellere kadar bir çok şeyi göreceğiz. Duvarlara oyulmuş bir çok tablo, Azize Kinga’ya adanan Kilise ve Papa 2. Jean Paul’un anısına yapılan heykeli de göreceğimiz yerler arasındadır. Ayrıca 1600’lü yıllarda bu kadar derin bir madenden tuzların nasıl dışarıya çıkarıldığına dair ilgili heykelleri ve figürleri görerek bu tarihi yapıya tanıklık edeceğiz. Öğle yemeğimizi turlarımız esnasında yerel restoranda alacağız. Turumuzun bitiminde Karakov’da bulunan otelimize transfer olacağız.  Konaklama otelimizde.  

7.Gün: Krakov – Varşova

Kahvaltının ardından modern ve klasik öğeleri bir arada bulunduran tarihi dokusu ile Polonya’nın başkenti olan Varşova’ya hareket edeceğiz. Şehir tur esnasında Kale meydanı, Barbakan Kapısı, İsimsiz Asker Anıt Mezarı, Varşova Kraliyet Sarayı, Eski şehir, Opera Binası gezeceğimiz yerlerdir. Tur bitimi serbest zaman. Sonrasında otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.  

8.Gün: Varşova – İstanbul

Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından Varşova havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Önemli Notlar;

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Vize Bilgileri

Avusturya, Çekya ve Polonya bir schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Uçuş Süreleri

İstanbul ile Viyana arası uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 25 dakikadır.

Varşova  - İstanbul arası uçuş süresi ise yaklaşık 2 saat 40 dakikadır. 

 

Para Birimi

Avusturya’da kullanılan para birimi Euro, Çek Cumhuriyetinde Çek Korunası ve Polonya’da kullanılan para birimi ise Zloti’dir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi

Türkiye ile Avusturya, Çekya ve Polonya arasında -2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat  10.00’dur.

 

Telefon Kullanı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Kıyafet ve Gerekli

Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü

Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

 

Elektrik

Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir. 

 

Alışveriş

Viyana, Prag ve Varşova'da alış veriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi bulunmaktadır Viyana’da fiyatlar genel olarak yüksektir. Ayrıca hem Viyana, Prag, Varşova hem de diğer şehirlerde bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saltur Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Saltur Turizm sorumlu tutulamaz. Saltur Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Saltur Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Saltur Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

BOHEMYA

Avusturya – Çekya – Polonya

 2/3 Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı

 Single Oda Farkı

24 – 31 Mayıs 2020 (Şeker Bayramı)

1450 EUR

475 EUR

25 Ekim – 01 Kasım 2020

1550 EUR

475 EUR

 

OTELLERİMİZ

Viyana:  4* Arcotel Kaiserwasser vb.

https://www.arcotelhotels.com/de/kaiserwasser_hotel_wien/

 

Prag:  4* Hotel Royal Prague  vb.

http://www.hotelroyalprague.com/

 

Krakov:  4* Hotel Lwowska 1 vb.

https://www.lwowska1.pl/pl/

 

Varşova: 4* Golden Tulip Warsaw vb

https://warsaw-centre.goldentulip.com/en-us 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazılmamıştır.

BOHEMYA Polonya – Cekya – Avusturya
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul -  Viyana / Varşova  – İstanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

*Havalimanı vergileri
*Kişiye özel ev-alan – ev transferleri

*Programda otellerde kahvaltı dâhil konaklama
*Viyana, Prag, Plzen, Brno, Olomouc, Krakov, Varşova panoramik şehir turları

*4 öğle yemeği

*Cesky Krumlov turu

* Schindler’in Fabrika müzesi, Vieliczka Tuz Madeni gezileri

* Brewery Müzesi (Bira Müzesi), Theatrum Mundi Müzeleri

*Seyahat Sigortası

*Türkçe rehberlik hizmeti

*Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
*Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
* Yemekler esnasında alınacak içecekler

*Fazla bagaj ücretleri

* Kişisel harcamalar

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.