Ön Rezervasyon Formu
x
BİLİZ
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
7 GECE 8 GÜN
BİLİZ
En yakın tarih : Tarihleri sorunuz
En düşük fiyat baz alınmıştır.
1249 kez incelendi
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
BİLİZ

GÖCEK – FETHİYE - GÖCEK

 

1. Gün: Göcek

Yat’a ilk giriş esnasında kaptan ve yat personeli ile tanışma ve mavi tur hakkında bilgilerin verilmesi amaçlı “Hoşgeldin Kokteyl’i” yapılır. Akşam yemeği ve geceleme Göcek Limanı'nda yapılır.
Göcek, Türkiye’nin Turkuaz kıyısındaki Fethiye Körfezi’nin en uç kısmında bulunan doğal bir liman ve Dalaman Uluslararası Havalimanı’ndan sadece 30 dakika uzaklıktadır. Göcek bu koydaki '12 Adaya' ve bu güzel körfezin kuytu koylarına tepeden bakmaktadır. Son zamanlarda bir turizm merkezi olarak ün kazanmış Göcek yatçılık zevki için buraya toplanan turistlerle doludur. Burası aslında Türkiye'de ve dünyada ünlü yatçılık limanıdır. Buraya yapacağınız ziyaretin zevklerinden biri de burada demirlemiş her boyuttaki ve şekildeki tekneler dizisini izlemek için Marina çevresinde bir yürüyüş yapmanızdır. Deniz kıyısı barlar ve restoranlar ile kaplıdır. Göcek ziyaretçileri ve misafirleri için bekleyen ideal bir turizm merkezidir

2. Gün: Kızıl Ada – Fethiye

Kızıl Ada adını gün batımında güneş ışığı taşlara vurduğunda koyu kırmızı bir renk almasından almıştır. Adanın güney ucunda bir deniz feneri, kuzey batısında ise güzel bir dalış noktası vardır. Adanın doğu kıyılarında geniş plajı ile yüzme için uygundur. Kızıl Ada'da biraz zaman geçirdikten sonra Fethiye'ye hareket için demir alınır.
Fethiye batı Akdeniz’de bulunan doğal bir liman kentidir. Muhteşem doğal güzelliği ve antik Likyalı kasabalarıyla birlikte popüler bir tatil merkezidir. Ölüdeniz Türkiye yakınlarındaki en güzel sahil olarak kabul edilmektedir ve mavi yolculuk yat gezisine başlamak için uygun bir yerdir. Eğer tüm yerler ve tüm denizler bir renkle anılsaydı, Fethiye’nin rengi turkuaz olurdu. Daha çok yeşili anımsatan bir çeşit mavi olan turkuaz kelimesi Türk çinicilik işinde kullanılan maviden gelmektedir. Mavi rengin en güzel hali gelip Ölüdeniz’in sularına yerleşmiştir. Akşama doğru, güneşin batmasına yakın o kadar muhteşem bir turkuaz görürsünüz ki başka hiçbir denizde bunu görmeniz mümkün değildir. Eğer buna mavi derseniz yanlış olur, eğer yeşil derseniz bu da değil, ancak bunların ikisidir. Bunu kelimelere dökmek çok zordur. Oraya gidip bunu kendiniz görmeniz ve bir yıldırım vurmuş gibi çarpılmanız en iyi seçenektir!

3. Gün: Kelebekler Vadisi – Ölüdeniz - Gemiler Adası

Fethiye bölgesindeki en çarpıcı yerlerden birisi de Kelebekler Vadisi'dir. Daha önce asla görmediğiniz veya yaşamadığınız birşey olan, bir şal gibi kayaları ve ağaçları saran binlerce küçük kelebeğin nefes kesen manzarası yorucu bir kayalık tırmanışına değer! Çok küçük bir ses yapın ve kelebeklerin uçuştuğunu, gökyüzünü kapladığnı ve vadi üzerinde bir gölge oluşturduğunu göreceksiniz! Kelebek Vadisi'nde akşam yemeğinizi yiyebilir ve geceleyebilirsiniz. Ölüdeniz, "yeryüzünde Allah'ın bahşettiği Cennet" olarak tanımlanmaktadır. Sahilde yürüyüş ve Ölüdeniz'in sunduğu eşsiz manzarayı seyretmek. Ölüdeniz basitçe sihir gibidir! Kıyıya uzanan yemyeşil çam ormanları ile yeşil, mavi ve mor tonları mevcuttur gün batımlarında. Paraşütle atlamaya cesaretiniz varsa 1975 mt yükseklikte yer alan Babadağı'nın doruklarından dünyanın en nefes kesen manzarası seyretmeniz mümkün olabilir. Çok sayıda turistik tesis, restoran ve alışveriş merkezi Ölüdeniz sıcak bir turizm merkezi yapmaktadır. Bizans kalıntıları denizden görülebildiği için Gemiler Adası popüler bir turistik yerdir. İlgi çekici diğer yerler arasında 40 dinsel bina, Hıristiyan mezarları ve adanın en yüksek noktasında bulunan ve doğrudan bir kayanın içine yapılan Kilise vardır. Adada hilal şeklindeki bir koy vardır ve büyük bir demirleme alanı sağlar. Yaz aylarında denizcilere, gemicilere ve yatçılara hitap eden derme çatma bir restoran bulunmaktadır.

4.Gün: Kocabük - Göbün Koyu

Kahvaltnın ardından Kocabük'e hareket edilir ve burada bir yüzme molası verilir. Sonrasında Göbün Koyu'na demirlenir. Göbün Koyu'nun dar girişi sık zeytin ve çam ağaçları ile kaplıdır. Körfezi uç tarafında bazı kaya mezarları ve tarihi kalıntılar görebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Göbün Koyu'ndadır.

5. Gün: Hamam Koyu - Sarsala Koyu

Koyun güneybatısında, suyun içinde kalıntıları bulunan eski bir hamam nedeni ile yörede Cleopatra Hamamı ya da Batık Hamam Koyu olarak da bilinen Manastır Koyu, körfezdeki pek çok koy gibi tektonik kıyı oluşumuna sahip. Koyun hemen arkasındaki tepenin yamacı dikkatle incelendiğinde, bu tektonik yapı ve tepede geçmişte faaliyette olan bir krater gölünün sularını kıyıya indiren kanallar açıkça görülebiliyor. Manastır koyu, kıyıdan tepeye kadar çam ağaçları ve yer yer keçiboynuzu ağaçlarıyla kaplı. Kuzey doğu yönünde kıyıya paralel uzanan bir antik duvar yapısı ve diğer küçük kalıntılar, Likya'nın antik Lydae kentine hiç de uzak olmadığınızı hatırlatıyor. Lydae'ye Ağ Limanından olduğu gibi, Manastır Koyundan da yaklaşık 1,5 saatlik bir patika yürüyüşü ile ulaşabilirsiniz. Sarsala Koyu, çam ağaçları ile çevrelenmiş uzun taşlı bir plajı ile güzel bir gün geçirmek ve gecelemek için mavi tur yolcularının sıkça kullandığı bir durak noktasıdır. Bu koyda bir restorana mevcuttur. Akşam yemeği ve geceleme Sarsala Koyu'ndadır.

6. Gün: Domuz Adası - Tersane Adası

Bu ada adını burada yaşayan yaban domuzundan almıştır. Burada yaşadığına inanılan bir prensten sonra burası Prens Adası olarak da anılmaktadır. Domuz Adası'nda birçok sualtı kalıntıları görebilirsiniz. Tersane Adası Fethiye Körfezi'ndeki en büyük adadır. Derin ve 100 m uzunluğundaki bir kanal bu adalara erişimi sağlamaktadır. Ayrıca yaz limanı olarak bilinen doğu tarafında kapalı ve korunaklı koyları vardır. şiddetli rüzgarlar nedeniyle batı tarafı kapalıdır, burada demirlemek için en iyisidir. Tarihi kaynaklara göre Tersane Adaları Telandria olarak anılmaktaydı. Kara ve denizden görülebilen yaklaşık yüz adet antik ev kalıntısı vardır. Bu adaların Bizans döneminde tüm Fethiye Körfezi'nde denizciler için en güvenli olduğu kanıtlanmıştır. 1922 yılında Lozan Antlaşması sonrası, pek çok vatandaşı Yunanistan ve diğer bölgelere göç etmişti.

7. Gün: Bedri Rahmi Koyu - Yassıca Adası

Bedri Rahmi Koyu, aynı zamanda doğal güzelliği ve tarihi önemi nedeniyle Likya adı olan "Taşyaka" veya "gizli koy" olarak da bilinir. Bedri Rahmi Eyüboğlu Türk edebiyatı, sanat ve resim alanında saygın bir ustaydı. 1973 yazında, yakın arkadaşları ile bir yolculuk sırasında büyük bir kaya üzerine bir balık resmi çizmiştir. Bu mavi koyun girişinde bulunan bu "Balık Kayası" hala yolcuları selamlıyor. Aslında, bu büyük ustanın onuruna bu bölge "Balık Kayası" olarak bilinmektedir. Bedri Rahmi Koyu sert rüzgarlardan iyi korunmaktadır ve bu nedenle burası iyi bir demirleme noktasıdır. Bu koy ayrıca fantastik boyutta bir görüntü oluşturan buradaki zakkum çiçekleri, küçük plajlar ve turkuaz sular arkasındaki tepeleri kaplayan çam ve zeytin ağaçlarıyla da ünlüdür.

Bu adaların bazıları çeşitli denizcilik haritalarında Yassıca Adaları grubu olarak görünür. Göcek'in en yakın limanında demirleme yapabilirsiniz. Fethiye Körfezi'ndeki Yassıca Adaları eşiniz ile kaliteli bir zaman geçirmeniz için en romantik yerlerinden biridir ve muhteşem günbatımı fotoğrafı için idealdir. Adalar çok korunaklı ve sığ koylar ve su sporları meraklıları için idealdir, çam ve zeytin ağaçları ile kaplıdır. Akşam yemeği ve geceleme Göcek Adası'ndadır.

8. Gün: Göcek

8'inci gün kahvaltının ardından saat 10:30'da turumuz sona erer.

Tur rotamız hava şartlarına bağlı olarak kaptanımız tarafından değiştirilebilir.

Tekne ekibi
Klimalı teknelerde, teknesine göre belirtilen süre kadar klima kullanımı
Lokal marinalardaki bağlama ve Türk karasularındaki giriş-çıkış masrafları
Temizlik ve yemek servis hizmetleri, günlük ortalama 4 saate kadar motorlu seyir. Bazı teknelerde su sporları ekipmanlarının kullanımı ve diğer bazı hizmetler ücretli olabilir, detaylı bilgi için bize ulaşınız.

MAYIS  HAZİRAN TEMMUZ AĞUSTOS EYLÜL EKİM
1.000 € 1.500 € 1.800 € 1.800 € 1.500 € 1.000 €

KDV
Tüm yiyecek ve içecekler (personel dahil)
Transferler
Yurt dışı giriş-çıkış masrafları ile özel ve yabancı kara sularındaki bağlama giderleri
Tur güzergahındaki ören yerleri giriş ve rehberlik ücretleri.

GENEL ÖZELLİKLER  KABİN ÖZELLİKLERİ 
TEKNE İSMİ Biliz KABİN SAYISI  4
LİMAN  Göcek TEK YATAKLI  1
BAYRAK  Türkiye ÇİFT YATAKLI  1
YAPILDIĞI YIL  2010 ANA KABİN  1
UZUNLUĞU  23.95 m. VIP KABİN  1
GENİŞLİĞİ  6.80 m. TEK KİŞİLİK   
SBO  2.8 m. DUŞAKABİN  +
TADİLAT   WC TİPİ  Ev Tipi
GENEL KULLANIM TV  +
KLIMA  + DVD  +
KAPALI REST + KLİMA  +
TV SALON  + SAÇ KURUTMA  +
DVD SALON + MİNİBAR   
OYUN   MÜZİK SİSTEMİ  +
INTERNET    NAVİGASYON 
IPOD BAGLANTI    SONAR   
MÜZİK SİSTEM + OTO PILOT +
FIRIN + VHF RADYO   
DONDURUCU  + PUSULA  
BUZDOLABI  + GPS  +
BUZ MK  + RADAR  +
ÇAMAŞIR MK    TEKNİK DONANIM
BULAŞIK MK   YELKEN  +
ŞNORKEL  + AZAMİ HIZ 14 kn.
KANO  + YAKIT TANKI  3.000 lt.
OLTA TAKIMI  + SU TANKI  5.000 lt.
RÜZGAR SÖRFÜ   MOTOR  2 * 379 hp MAN
SU SPORLARI    JENERATÖR  2 * 22,5 kW Onan
EVCİL HAYVAN    REDRESÖR   
MÜRETTEBAT  GÜNEŞ PİLİ   
MÜRETTEBAT SAYISI  4 DİNGİ  +
HOSTES  +    
YABANCI DİL     
İNGİLİZCE  +    
ALMANCA      
DİĞER       

KİRALAMA KOŞULLARI

1. Yat Kiralama Talebi

www.saltur.com.tr sitemizde bulunan yatları inceleyebilir ve beğendiğiniz tekne için iletişim modüllerimizi kullanarak bize taleplerinizi gönderebilirsiniz. Talepleriniz en geç 24 saat içinde cevaplanacaktır. Bu formları kullanırken iletişim bilgilerinizi doğru girmeniz sizinle iletişim kurmamızı hızlandıracaktır. Ayrıca çalışma saatlerimiz için de bizlere direk telefon açarak taleplerinizi iletebilir ve bizden teklif isteyebilirsiniz.

Talebiniz bize ulaştıktan sonra bizden belirttiğiniz detaylara uygun olan yat alternatiflerini içeren bir e-posta alacaksınız. Öncelikle bu alternatifler birden fazlaysa içlerinden size en uygun olanları belirleyip, seçtikleriniz içerisinden hangisinin sizin için daha iyi olacağı konusunda bizden fikir alabilirsiniz. Satış temsilcilerimiz sizi en iyi şekilde yönlendireceklerdir.

Doğru tekneye karar verdikten sonra ikinci aşamaya geçebiliriz.

2. Detayların Kararlaştırılması ve Yat Kiralama Sözleşmesi


İzlenilecek olan rota, yemek ve içecek detayları, özel organizasyonlar, havalimanı transfer detayları sizin talepleriniz doğrultusunda oluşturularak yat kiralama sözleşmesi hazırlanacaktır. Bütün detaylar sözleşmede belirtilmesine rağmen, başlangıç ve bitiş noktası değişmemek üzere rota detayları, yemek ve içecek detayları, organizasyon ve transfer detayları son ana kadar sizin talepleriniz doğrultusunda değiştirilebilmektedir.

Tarafımızca son hali oluşturulup imzalanan yat kiralama sözleşmesi size e-posta yoluyla gönderilecektir. Bu sözleşmeyi yazıcı çıktısı alıp, imzalayarak bize e-posta veya faks yolu ile geri göndermeniz gerekmektedir.

Sözleşmenin geçerli olabilmesi için toplam kiralama bedelinin %40’nın banka havalesi yolu ile ödenmesi gerekmektedir. Ödeme dekontu elimize ulaştığı anda tura son konfirme verip talep etmiş olduğunuz yatı, talep etmiş olduğunuz tarihlerde size kiralamış oluruz.

İptal ve İade Koşulları

Herhangi bir sebeple turunuzu iptal etmek isteyebilir veya tarih değişikliği talep edebilirsiniz. Şayet değiştirmek istediğiniz tarihlerde yat başka bir rezervasyon almadıysa, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Kiralama iptalleri durumunda ise iptal politikamız şu şekildedir. Tur tarihinden;

90 gün ve daha öncesi için yapılan iptallerde ön ödemenin %25’i

89 – 60 gün öncesi için yapılan iptallerde ön ödemenin %50’si

59 – 40 gün öncesi için yapılan iptallerde ön ödemenin %75’i

39-0 gün öncesi için yapılan ödemelerde toplam tutarın %100’ü

iptal bedeli olarak tahsil edilmektedir.

Her tekneden sadece bir tane olması ve aynı teknenin tur tarihine yakın bir dönemde satılmasının zor olması sebebi ile bu iptal politikası, bütün yat sahipleri ve acenteleri tarafından uygulanmaktadır.

Buna rağmen, hastalık, felaket, savaş vb. durumlarda kiralanan yatın sahibi ile iyi niyet ilişkisi içerisinde görüşülerek, yat sahibinin onayı alınması durumunda %100 geri ödeme yapılabilmektedir. Fakat bu karar tamamen yat sahibinin inisiyatifindedir.

3. Turun Başlangıcı ve Tamamlanması

Şayet firmamızdan havalimanı transferi talep ettiyseniz, turunuz havalimanında sizi karşılamamızla başlar. Uçuş saatiniz turunuzun başlama saatinden erkense, bekleme süreniz için bir aktivite organize edebilir veya valizlerinizi ofislerimizden birinde bırakarak, serbest bir şehir turu atabilirsiniz.

Tur başlangıç saati gelene kadar, ekibimiz yat için gereken bütün hazırlıkları tamamlamış olur ve turunuza başlarsınız. Kiralamış olduğunuz yata giriş yapmanız bizim sorumluluğumuzun bittiği anlamına gelmez. Kiralama süreniz boyunca her türlü talebinizi müşteri temsilcinize gerek direk, gerekse yat kaptanı aracılığı ile iletebilirsiniz.

Tur sonunda, şayet daha önceden belirlendiyse transfer için araçlarımızdan biri sizi yattan alır ve havalimanına götürür.

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.