Ön Rezervasyon Formu
x
BİLİNMEYEN YÖNLERİYLE BODRUM
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
4 GECE 5 GÜN
BİLİNMEYEN YÖNLERİYLE BODRUM
31 Ekim 2020
04 Kasım 2020
5090.00 ₺
GEZİLECEK YERLER BODRUM
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
REZERVASYON YAP
Farklı Tarih Seçenekleri
31 Ekim 2020 - 04 Kasım 2020
4490 ₺
Son 8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
BİLİNMEYEN YÖNLERİYLE BODRUM

LELEGLER’İN İZİNDE HALİKARNASOSS’UN
4X4 ARAÇLAR ile YENİDEN KEŞFİ..

05 Eylül 2020 itibariyle her Cumartesi kesin hareketli 

İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde piramitleri görmek için Mısır’a, Etna yanardağını görmek için İtalya’ya gidemiyoruz, fakat bunların yanı başımızda ülkemiz içerisinde çok iyi bildiğimiz ama hiç tanımadığımız Bodrum Yarımadası’nda olduğunu söylesek?

Hepimizin bildiği ama hiç tanımadığı Bodrum’u yeniden keşfetmeye hazır mısınız?

Bodrum denildiğinde pek çoğumuzun aklına deniz, kum, güneş ve çılgın gece hayatı gelir. Oysaki tarih boyu pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihin babası Herodot, Kaptan-ı Derya Turgut Reis, Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı, ünlü şairimiz Neyzen Tevfik, sanat güneşimiz Zeki Müren gibi çok önemli isimlerin yaşayıp izlerini bıraktığı bir beldemizdir Bodrum... Bu gezimizde amacımız bunların dışında hiç bilmediğiniz yönleri ile Bodrum Yarımadası üzerinde sizleri tarihsel bir yolculuğa çıkarmak... Üstelik bu yolculuğu yaparken damağınızı şenlendirecek yöresel lezzetleri hikayeleri ile birlikte tadarak müthiş Ege mutfağının keyfine varacağız…

O halde başlıyoruz...

01.Gün |Cumartesi:  BODRUM       


Siz değerli misafirlerimizin otele münferit varışına takiben, havuz başında hoşgeldin kokteyllerimizi yudumlayıp, rehberimiz tarafından program hakkında detaylı şekilde bilgilendirileceksiniz. Akşam yemeğimizi yerel bir restaurant alacağız. Ardından dileyen misafirlemiz ile Bodrum gece hayatının keyfini çıkarıyoruz. Geceleme butik otelimizde.

02.Gün |Pazar:  BODRUM       


Kahvaltı sonrası Bodrum’u bilinmeyenleri ile yeniden keşfetmek üzere 4x4 araçlarımızla yola çıkıyoruz. Günümüzün ilk yarısını Pedesa Leleg yolunu yürüyüş turu ile geçiriyor olacağız (Önemli NOT: Yaklaşık 4 saat süre ile yürüyüş-tırmanma ve iniş parkuru içermektedir. Misafirlerimizin yürüyüş ayakkabısı ile tura katılmalarını tavsiye ediyoruz). Öğleden sonra Bodrum’un ilk Gastronomi merkezinde, şefimizle Bodrum Mutfağı’ndan lezzetler ile tanışıp ve bu lezzetleri tadma fırsatı bulacağız. Akşam saatlerinde deniz kıyısındaki Beach Restaurant’da akşam yemeği bira tadım menüsü olarak alınacaktır. Geceleme butik otelimizde.                                                  

03.Gün |Pazartesi:   BODRUM  

 Kahvaltı sonrası 4x4 araçlarımız ile Bafa gölü kenarında yer alan Heraklia antik kenti sınırları içerisinde M.Ö 6000’e kadar ulaşan kaya resimlerini ve Bizans dönemi duvar resimlerini görmek için yola çıkıyoruz. Gezi sırasında öğle yemeği molası. Öğle yemeği sonrası Uyku vadisi göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Bodrum’un bir başka yerel lezzeti olan Şarap Üretim Çiftliğini gezmek üzere Etrim Köyü’ne hareket ediyoruz. Çiftlik sahibinin şarap üretim yolcuğundaki hikayesini dinleyerek şaraplarımızı yudumluyoruz. Daha sonra gün batımını seyretmek için Bodrum’a hakim tepelerden birine çıkıyoruz ve günün en güzel anlarını burada gün batımı eşliğinde harika bir piknik ile tamamlıyoruz. Geceleme butik otelimizde.      
 


04.Gün |Salı:  BODRUM      


Kahvaltı sonrası 4x4 araçlarımız ile Bodrum Yarımadası’nın bilinmeyen yönlerini keşfe çıkıyoruz.  Türkiye’de örneği çok az olan ‘’Piramit’’ şeklindeki mezarlar, Bodrum Yarımadasın’nın binlerce yıl önce oluşmasına yardımcı olan volkanik krater oluşumu, Buzul Çağı’na tarihlenen literatürde ‘’Gölköy Hurması’’ olarak geçen Gölköy’e adını veren hurmalık göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi piknik şeklinde alacağız. Öğle yemeği sonrası durağımız halk arasında Gebe Kilise olarak bilinen Bodrum’un en eski uygarlıklarından biri olan Lelegler zamanında inşa edilmiş (yaklaşık M.Ö. 600) bir anıt mezar. Çok az kimsenin bildiği muhteşem manzarası ve tarihi ile Gebe kiliseye hayran kalacaksınız. Akşam sizleri geleneksel bir Bodrum meyhanesine götürerek, tadacağımız mezelerin ve tariflerin hikayelerini, ustasından dinleyerek lezzet dolu bir yolculuğa çıkacağız.
Geceleme butik otelimizde.     

05.Gün |Çarşamba:  BODRUM   


Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Turumuzun sonu...

Önemli Notlar;

TUR ÜCRETİ: 

Oda Tipi

 Dbl odada Kişi Başı

Tek Kişi Farkı

Standart Oda

4.490 TL

1.990 TL

Yorum yazılmamıştır.

BİLİNMEYEN YÖNLERİYLE BODRUM
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*4 gece Butik Otel’de kahvaltı dahil konaklama

*İlk akşam yerel restoranda akşam yemeği
*2. gün Gastronomi merkezinde öğle yemeği, Beach Restaurant’da akşam yemeği (Bira tadım menüsü)
*3. gün öğle yemeği, Akşam gün batımı manzarasında piknik
*3. gün Şarap tadımı
*4. gün öğle yemeği (piknik), yerel meyhanede akşam yemeği
*Programda belirtilen tüm turlar ve özel izin belgeleri
*Turların gerçekleştirme sırasında, sosyal mesafe kuralları uyarınca 7 kişilik 4x4 araçlarımızla max 4 kişi olacak şekilde ulaşım. Bu ulaşım sırasında su ve atıştırmalık ikramları

*Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
*Seyahat sağlık sigortası - 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Bodrum ulaşım (ilave ücret ile, Bodrum’a ulaşım ve alan-otel-alan transfer eklenebilir)
* Programda Belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
* İçecekler
* Otel’de minibar ve kişisel harcamalar

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.