Ön Rezervasyon Formu
x
Beyrut Turu | 29 Ekim | Türk Hava Yolları
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
4 Gün 3 Gece
Beyrut Turu | 29 Ekim | Türk Hava Yolları
26 Ekim 2019
29 Ekim 2019
GEZİLECEK YERLER
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
REZERVASYON YAP
Farklı Tarih Seçenekleri
26 Ekim 2019 - 29 Ekim 2019 Yarım Pansiyon
990 $
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
Beyrut Turu | 29 Ekim | Türk Hava Yolları

1. GÜN: ANKARA - İSTANBUL - BEYRUT

Esenboğa Havalimanı’nda bildirilen saatte buluşma. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 2117 sayılı seferi ile saat 08:00’de İstanbul ve TK 824 sayılı seferi ile saat 12:30’da Beyrut uçuşu. Yerel saat 14:25’te varış. Yapılacak şehir turunda Corniche sahil kıyısı, Pigeon (Güvercin) Kayaları ve şehrin modern kısmını görme imkânı bulunacaktır. Martyrs Meydanında dillere destan olmuş eski şehir merkezi gezilecektir. Burada yeni keşfedilen arkeolojik kazı çalışmalarını görebilir, kısa zaman önce yenilenmiş göz alıcı mimarisi ile binaları, kiliseleri, camileri ve diğer yapıları inceleyebilirsiniz. Tur bitiminde verilecek serbest zamanın ardından otele transfer. Geceleme otelimizde. 

2.GÜN: BEYRUT-BYBLOS-JEITTA-HARISSA

Kahvaltı sonrası Byblos gezisi yapılacaktır. Beyrut’un 40 km kuzeyindeki UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan antik Fenike liman kenti Byblos, M.Ö. 5000 yılına kadar uzanan köklü bir tarihe sahip. İncil’e ismini veren yer olarak bilinen ve dünyanın aralıksız bir şekilde iskan edilmiş en eski şehri olduğuna inanılan Byblos, Neolitik dönemden Osmanlı İmparatorluğu’na kadar uzanan bir medeniyetler geçididir. Antik döneme ait tapınaklar, Haçlıların inşa ettiği Byblos Kalesi, St John Kilisesi, Roma Tiyatrosu, Kral Ahiram’ın mezarı ve eski pazar yerini gezdikten sonra tipik Lübnan yemeklerini tadacağınız yerel restoranda Öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Jeita Grotto turu yapılacaktır. Beyrut'un 20 kilometre kuzeyinde, dünyanın 7 doğa harikası oylamasında finale kalan Jeita Grotto, Üst ve Alt Mağara olmak üzere iki katlı labirent galerilerden oluşmaktadır. Bu mağara 9 km.’yi bulan bir yeraltı sistemine sahiptir. Alt kattaki nehirde özel botlarla, üst katta yürüyerek gezdikten sonra, Meryem Ana heykelinin şehri tepeden seyrettiği Harissa’ya hareket ve teleferik ile Jounieh’e iniş. Turun ardından Beyrut’a dönüş ve otelde dinlenme. Akşam arzu edenler için Beyrut gece hayatını keşfe çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.

3.GÜN: BEYRUT – BAALBEK – ANJAR - KSARA

Kahvaltı sonrası Baalbeck – Anjar – Ksara gezisi yapılacaktır. Beyrut’a 85 km mesafede, Lübnan'ın Bekaa Vadisinde bulunan Baalbeck, 1984 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır. Dünyada en geniş akropole sahip antik kent olarak kabul edilmektedir. Baküs Tapınağı ile Venüs Tapınağı görüldükten sonra tarihi Emevi bölgesi Anjar ziyaret edilecektir. Öğle yemeği yerel restoranda alınacaktır. Ardından Ksara'ya hareket edilerek daha önce Romalılar tarafından keşfedilen bir mağara olan şaraphanede şarap ve arak yapımı izlenerek şarap tadımı yapılacaktır. Turun ardından Beyrut’a dönüş. Akşam arzu edilirse Ekstra sınırsız içkili Beyrut eğlence gecesi  ile gezimizi noktalıyoruz (90 USD). Geceleme otelimizde..

4.GÜN: BEYRUT – İSTANBUL – ANKARA

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Rehberinizin bildireceği saatte havalimanına hareket. Türk Havayolları TK 825 sayılı seferi ile saat 14:50’de İstanbul ve TK 2182 sayılı seferi ile 21:00’de Ankara uçuşu. Yerel saat ile 22:25’de varış. 

Önemli Notlar;
Fiyat Türü Peşin
Tek Kişilik Oda Fiyatı 1140 $
İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı 990 $
İlave Yatak 990 $
0-2 Yaş 150 $
3-6 Yaş 890 $
7-12 Yaş 890 $

Yorum yazılmamıştır.

Beyrut Turu | 29 Ekim | Türk Hava Yolları
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

THY ile Ankara - İstanbul – Beyrut gidiş-dönüş uçak bileti ve havalimanı vergileri
Beyrut’ta 3 gece 4* otelde kahvaltı dahil konaklama 
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Yarım gün panoramik Beyrut şehir turu
Öğle yemekli Byblos Jeitta-Harissa turu
Öğle yemekli Baalbek-Anjar-Ksara turu
Saltur Turizm rehberlik hizmetleri
Seyahat ve sağlık sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Belirtilmeyen yemekler
Tüm şahsi harcamalar ve yemeklerde alınacak içecekler
Bahşişler
 

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.