Ön Rezervasyon Formu
x
BATI KARADENİZ'DE TURKUAZ KOYLAR
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
6 GÜN 5 GECE
BATI KARADENİZ'DE TURKUAZ KOYLAR
25 Ağustos 2019
30 Ağustos 2019
GEZİLECEK YERLER BOLU & MUDURNU &GÖYNÜK & TARAKLI & KERPE & AKÇAKOCA & K.EREĞLİ & ZONGULDAK & AMASRA & CİDE & KÜRE DAĞLARI MİLLİ PARKI & KASTAMONU & İNEBOLU & ABANA & SİNOP
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
25 Ağustos 2019 - 30 Ağustos 2019 Yarım Pansiyon
1790 ₺
+8 Kişi
Seç
08 Eylül 2019 - 13 Eylül 2019 Yarım Pansiyon
1790 ₺
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
BATI KARADENİZ'DE TURKUAZ KOYLAR

 

1.GÜN: ANKARA-BOLU- ABANT -MUDURNU- TARAKLI -GÖYNÜK


Sabah 07.30’da Tunus caddesinde buluşuyor ve Bolu’nun kışı başka yazı başka güzel gölü Abant’a doğru yola çıkıyoruz. 2,5 saat süren yolculuğumuzla Bolu dağlarına tırmanıp göl havzasına ulaşıyoruz. Temiz dağ havasını ciğerlerimize çekerken Abant Milli Parkı tabiat müzesinde göl ve flora hakkında bilgi alıyoruz. Serbest zamanınızda göl çevresinde yürüyüş yapıp, faytonla dolaşabilirsiniz. Mudurnu’ya hareket ediyoruz. Tavukçulukla ünlenmiş, eski İpekyolu üzerinde bulunan Mudurnu ilçesinde Yıldırım Beyazit Camii ve Hamamını, tarihi konaklarını fotoğraflayıp, arastasını dolaştıktan sonra bir başka Osmanlı tarihi kokan kasabaya, Taraklı ’ya geçiyoruz. Taraklı Müze evi ve Kurşunlu Camiini geziyor, koruma altındaki tarihi evlerinin sokaklarını gezip hikayelerini konuşuyoruz. Göynük’e devam ediyoruz. Göynük’te Fatih’in hocası Akşemseddin’in türbesini, tarihi zafer kulesini görüyor, Göynük çarşılarını karıştırıp hediyeliklerimizi alıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği tarihi konakta.

2.GÜN: KERPE – ACARLAR LONGOZU- AKAÇAKOCA


Otelimizden Batı Karadeniz bölgesinin kıyılarına hareket ediyoruz. 2 saatlik yolculukla Kandıra üzerinden Kerpe’ye ulaşıyoruz. Küçük bir tatil kasabası olan Kerpe’de deniz suyu ve kumlu plajları ile kendinizi Akdeniz sahillerinde sanabilirsiniz. Öğlen saatlerine kadar dileyen misafirlerimiz burada denize girebilirler. 2,5 saatlik deniz ve yüzme molamızdan sonra Anıt kayaları fotoğraflayıp, Karasu ilçesi yakınlarındaki tabiat harikası, Acarlar longozuna devam ediyoruz. Göçmen kuşları ve yaban hayvanlarından bazılarının fotoğraflarını çekme şansınız olabilir. Kısa yürüyüşümüzün ardından Akçakoca’ya devam ediyoruz. 1 saatlik yolculuğun ardından Akçakoca’dayız. Cenevizlerden kalma kalesini geziyor ve Türkiye fındık üretiminin %16’sının karşılandığı şirin ilçemizde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Denize 0 otelimizde deniz ve havuzdan yararlanabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: KARADENİZ EREĞLİ -ZONGULDAK- İNKUMU- AMASRA- ÇAKRAZ 


Sabah odalarımızı boşaltıyor ve 1 saat yolculukla Karadeniz Ereğli’ye ulaşıyoruz. Cehennem Ağzı Mağaralarını keşfedip, efsanelerini dillendirdikten sonra Zonguldak’a devam ediyoruz. Zonguldak merkezde eski kömür yükleme limanını, dekovilleri görüyor, sahil bahçelerinde serbest zaman veriyoruz. Ülkemizin en uzun mağaralarından biri olan Gökgöl mağarasını geziyor, ardından Amasra’ nın yanı başındaki cennette, İnkumu’na hareket ediyoruz. İnkumu’da deniz, kum, güneş molası veriyoruz. Muhteşem altın sarısı kumlarında yatıp pırıl pırıl denizin keyfini çıkardıktan sonra Kraliçe Amrastris’ten ismini alan Bartın’ın muhteşem ilçesinde Fatih’in ordusuyla durduğu söylenen Bakacak tepesinden Karadeniz’e doğru fotoğraflarımızı çekip, Amasra merkezde Çekiciler Arastasında alışveriş yapıp, ünlü balık-salata menüsünün tadına bakmanız için serbest zaman veriyoruz. Ağlayan Ağaç tepesinden tavşan adasına karşı çaylarımızı yudumluyor ve Çakraz’a geçiyoruz. Sahilde tur atıp, fotoğraflarımızı çekiyoruz. Amasra’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN: GİDEROS KOYU -CİDE-  KÜRE DAĞLARI MİLLİ PARKI - PINARBAŞI ILICA ŞELALESİ- VALLA KANYONU- KASTAMONU


Kahvaltıdan sonra Cide’ye doğru yola koyuluyoruz. Yol üzerinde gözleri kamaştıran turkuaz suyu ve tabiat harikası doğası ile Gideros Koyunda yürüyüş yapıyor ve muhteşem fotoğraflar çekip yola devam ediyoruz. 1 saatlik yolculukla Cide’ye ulaşıyor ve Karadeniz’in sarp yollarından dolayı unutulmuş, belki de bu yüzden güzelliğini kaybetmemiş bu şirin ilçesini dolaşıyoruz. Hababam Sınıfı Romanıyla halk arasında tanınan ünlü yazarımız Rıfat Ilgaz’ın doğduğu evi gezip, Osmanlı hanedanlığına sultan kayıkları denilen kayıkların yapıldığı tersanelerini görüp, Küre dağlarına tırmanmaya başlıyoruz. Yeşilin her tonunun insanı kucakladığı inanılmaz manzaralarla dolu 2,5 saatlik yolculuğumuzla Küre Dağları Milli Parkı Ilıca Şelalesine ulaşıyoruz. Tabiat içerisinde kısa bir yürüyüş yapıp, Ilıca şelalesinin gürül gürül akan havzasını fotoğraflayıp, bir başka tabiat harikası Valla Kanyonuna geçiyoruz. Seyir terasından manzarayı izlerken gözleriniz yeşile, ciğerleriniz temiz havaya doyacak. Akşamüzeri Kastamonu’da bulunan otelimize geçiyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 

5.GÜN: SİNOP-AKLİMAN-HAMSİLOS-ERFELEK ŞELALELERİ


Pırıl Pırıl güneş ışıklarıyla gözlerimizi açıp, kahvaltımızı yapıp, Sinop’a devam ediyoruz. 2,5 saatlik yolculukla Sinop merkeze ulaşıyoruz. İlk durağımız Osmanlı-Rus savaşında önemli görevler almış Paşa Tabyalarını, Balatlar kilisesini görüyor, ardından tatlıca takım şelaleleri olarak bilinen Erfelek Takım şelalelerine kısa bir yolculuk yapıyoruz. En büyük şelalenin yanı başından muhteşem bir doğanın içinde su sesi ile mest olup harika fotoğraflar çekerek doğa yürüyüşü yapıyoruz (hava şartlarının müsaitliğine bağlıdır.) Buradan Türkiye’nin en kuzey ucu olan İnce Burun ’a doğru yola çıkıyoruz. Burnun başlangıç noktasında yer alan, binlerce yılda kendine özgü bir tabiat vahası oluşturmuş olan Hamsilos Fiyordunu fotoğraflıyoruz. İnce Burundan Karadeniz’e el sallayarak Akliman tabiat parkında mola veriyoruz. Sarıkum plajının ışıltılı kumları yanından otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimiz ve geceleme otelimizde. 

6.GÜN: SİNOP- İNEBOLU- ABANA- KASTAMONU-ANKARA


Sabah Sinop’a veda ediyor, Abana’ya doğru Karadeniz manzarası eşliğinde devam ediyoruz. Abana’da ilçe müzesini geziyor, vaftiz teknesini ve tarihi evlerini fotoğrafladıktan sonra İnebolu ‘ya devam ediyoruz. İstiklal madalyalı ilçemizde Türk Ocağı’nı geziyor, Kurtuluş Savaşı döneminde Sovyet gemilerinden karaya cephane taşıyan temsili kayıklarla fotoğraf çektiriyoruz. Öğlen saatlerinde Küre Dağlarını yararak 1,5 saatlik yolculukla Kastamonu merkeze ulaşıyoruz. Kastamonu Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezinde, bir bahçe içerisine sıralanmış Cumhuriyet Evi ve Silah Müzesini, Dantel Müzesini, Şapka Müzesini, Atatürk Sergi Salonunu, Bebek Evi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Nasrullah Camii, Münire Medresesi El Sanatları Merkezini geziyor ve Kaleyi, hükümet binasını, saat kulesini panoramik olarak fotoğraflıyoruz. Kastamonu’ya gelmişken sarımsak almadan dönülmez. Alışveriş için çarşıda serbest zaman veriyoruz. Artık İstanbul’a dönüş vaktimiz geliyor. Yolda vereceğimiz molalarla Çankırı üzerinden Ankara’ya dönüyoruz. Akşam 22,30 civarında Ankara’ya ulaşıyoruz. Bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle hoşça kalın.

 

  • 0. Gün 25 Ağustos Pazar
Önemli Notlar;

*** Lütfen Okuyunuz ***


Genel Bilgiler
Özel eşyalarınızın dışında sizlere önerebileceğimiz malzemeler; Rahat yürüyüş ayakkabısı, rahat kıyafetler, şapka, (havuzu olan otellerimiz için) mayo-terlik, fotoğraf makinesi-kamera (piller, film), güneş gözlüğü ve kremi, hırka-polar vb. kıyafetler.

NOTLAR:
* Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
* Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsaitliğe göre belirlenecektir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini gizli tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.
* Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 15-25 kişi arası lüx Midibus 26-45 kişi arası kayıtlarda lux otobüslerle sağlanır.
* Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.


 

Yorum yazılmamıştır.

BATI KARADENİZ'DE TURKUAZ KOYLAR
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Özel tur araçları ile seyahat
* 4* Otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklama
* Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
* Programda belirtilen tüm turlar
* Profesyonel rehberlik hizmeti 
* Yurtiçi Zorunlu Seyahat Sigorta Paketi
 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Kişisel harcamalar,
* Otel ekstraları 
* Yemeklerde alınan içecekler 
* Öğle yemekleri
* Dönüş akşam yemeği
* Bahşişler
* Müze - ören yeri-Milli Park giriş ücretleri
* Ekstra turlar
 

Not: *

Aracımızın Hareket Noktaları: 

(Tur kaydı esnasında misafirlerimizin biniş noktalarını bildirmeleri gereklidir.)
1- Tunus Cad. No:14      07:30     
2- Milli Kütüphane         07:20    
3- Armada önü               07:15    
4- Bilkent köprü altı       07:10
5- Ümitköy köprü altı     07:00
6- Koru sitesi Anse Önü Otobüs Durağı 06:50
 

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.