Ön Rezervasyon Formu
x
BAŞTAN BAŞA ÜRDÜN TURU 2021
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
4 GECE 5 GÜN
BAŞTAN BAŞA ÜRDÜN TURU 2021
28 Ocak 2021
01 Şubat 2021
GEZİLECEK YERLER Amman (2), Akabe (2)
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
28 Ocak 2021 - 01 Şubat 2021 ODA KAHVALTI
599 $
Son 6 Kişi
Seç
11 Şubat 2021 - 15 Şubat 2021 ODA KAHVALTI
599 $
Son 6 Kişi
Seç
11 Mart 2021 - 15 Mart 2021 ODA KAHVALTI
679 $
Son 6 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
BAŞTAN BAŞA ÜRDÜN TURU 2021

 

BAŞTAN BAŞA ÜRDÜN TURU

Amman (2), Akabe (2) 

TÜRK  HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

28 Ocak – 01 Şubat / 11 - 15 Şubat / 11 - 15 Mart

3 Yıldızlı Oteller ile ..

4 Gece – 5 Gün

*** VİZESİZ ***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Gün:  İSTANBUL – AMMAN

(Havalimanı buluşma saati hareket gününden önceki gece olacaktır.) Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Amman uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Amman’a varışımızı takiben alandan otelimize transfer oluyor ve otelde kahvaltımızı alacağız. Kahvaltı sonrası Amman şehir turumuzu yapıyoruz.  Ürdün’ün modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış Amman’da şehir turumuza başlıyoruz. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad  Sarayı ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır. Ekstra olarak düzenlenecek 6500 yıllık tarihe sahip, M.S. 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik kent Jerash turumuza katılabilirsiniz. Turumuzun ardından otele transfer ve konaklama otelimizde.

Jerash Turu:  60 $ (Kişi başı)

 

2.Gün:  AMMAN ÖLÜ DENİZ- MABADA- NEBO DAĞI

Kahvaltının ardından, serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz turumuza katılabilirler. Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre, yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan Mabada’ya doğru hareket ediyoruz. Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Son durağımız ise Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz Madaba’yı keşfetmek olacak.  Tur bitimi otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Akşam etkinliği olan yemekli Folklor Şovuna katılabilir. Turumuzun ardından otele dönüş ve konaklama otelimizde.

Mabada – Nebo Dağı – Ölü Deniz ( Yüzme & Yemek dahil ) Turu:  105 $ (Kişi başı)

Akşam Etkinliği: Folklor gösterisi (Akşam yemeği dahil): 45 $ (Kişi başı)

 

3.Gün:  AMMAN – AKABE

Kahvaltının ardından Akabe’ye transfer oluyoruz. Akabe’ye varışımıza istinaden panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz ve ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Glas Boat (Cam Tekne) turumuza katılabilirler. Kızıldeniz’in berrak sularında açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri,  mercan kayalıklarını ve birçok çeşit balıkları görme fırsatı bulacağız. Ayrıca isteyen misafirlerimiz için şnorkel ile yüzebilirler. Öğlen yemeğimizi turumuz dâhilinde alacağız. Tur bitiminde otele transfer. Dileyen misafirlerimiz Akşam etkinliği olan ve akşam yemekli olarak düzenlenecek Rakkase dans şovuna katılabilir. Turumuzun ardından otele dönüş ve konaklama otelimizde.

Akşam Etkinliği: Rakkase Dans Şovu ( Akşam yemeği dahil ) : 55 $ (Kişi başı)

Glas Boat (Cam Tekne) Turu (Öğle yemekli: 55 $ (Kişi başı)

 

 

 

4.Gün:  AKABE

Kahvaltının ardından serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz öğle yemekli Petra & Wadi Rum turunu yapıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz.  Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde araçlar ile safari turu yapacağız. Tur sonrası otelimize hareket ediyoruz. Rehberimizin belirleyeceği transfer saatine kadar odalarımızda dinleneceğiz.

Tüm gün Petra & Wadi Rum turu (öğle ve akşam yemekli): 250$ (Kişi başı)

 

5.Gün:  AKABE-İSTANBUL

Türk havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket edeceğiz. İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Bir sonraki keşfinizde buluşmak dileğiyle…

 

Önemli Notlar;

 

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Ürdün’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında ve otellerde yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Vize Bilgileri

Ürdün Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

Uçuş Süreleri

İstanbul - Amman ve Akabe - İstanbul arası yaklaşık 2 saat 30 dakikadır.

Para Birimi

Ürdün’ün para birimi Ürdün Dinarı’dır.

Saat Dilimi

Ürdün Türkiye’den 1 saat geridedir. GMT +2

Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar , rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşam- ları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şap- ka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Ürdün mutfağı Arap mutfağına dolayısıyla bizim lezzetlerimize yakındır. Turumuz tam pansiyondur ve yenecek yemeklerde damak zevkinize uygunluğu siz de fark edeceksiniz.

Elektrik

Elektrik 220 volttur ve ülkede prizler genellikle C ve F tipidir. Örneklerini http://www.iec.ch/worldplugs/typeC.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeF.htm adreslerinden görebilirsiniz.

Alışveriş

Ürdün’de bir Ortadoğu ülkesinde ne ararsanız bulabilirsiniz. Çarşılar ve pazarlar bu ülkede de el yapımı eşyalardan mücevhere geniş bir skala sunmaktadır. Ayrıca Ölüdeniz’de üretilen kremler çok meşhurdur

 

Saltur havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek tarlardan Saltur sorumlu tutulamaz. Saltur gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aykalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Saltur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkısaklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ nler dışında başka bir n yapılabilir. Yerel otoriteler tarandan gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yalamamasından Saltur sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan çüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

 

Baştan Başa Ürdün Turu

Otel Kategorisi

 2/3 Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı

 Single Oda Farkı

 0-2 Yaş

 2-11 Yaş

Amman (2), Akabe (2)

28 Ocak – 01 Şubat 2021

3*

599 USD

245 USD

150 USD

549 USD

11 – 15 Şubat 2021

3*

599 USD

245 USD

150 USD

549 USD

11 – 15 Mart 2021

3*

679 USD

245 USD

150 USD

629 USD

 

Yorum yazılmamıştır.

BAŞTAN BAŞA ÜRDÜN TURU 2021
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Amman/ Akabe - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri
 • Havalimanı ve otel vergileri
 • Varış günü otelde veya yerel restoranda sabah kahvaltısı
 • Amman ve Akabe’de 3* otellerde 4 gece oda-kahvaltı konaklamalar
 • Amman ve Akabe şehir turları
 • Amman şehir turu
 • Türkçe rehberlik hizmeti (Rehberimizin İstanbul’dan itibaren tur boyunca misafirlerimiz ile birlikte olacak)
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL)
 • Ekstra Turlar ve paketler
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Seyahat sigortası
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler
Not: *

 

Baştan Başa Ürdün Turu

Amman (2), Akabe (4)

3* oteller

Amman 3* Rum Art Hotel vb.

 https://www.rumhotels.com/index.php?l=ar&pg=SG9tZQ==

 

Akabe 3* Mina Hotel vb.

 http://www.minahotelaqaba.com/

 

 

 

 

 

UÇUŞ ve BULUŞMA DETAYLARI

 

28 Ocak – 01 Şubat 2021

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 27 Ocak Çarşamba saat: 22:00

28 Ocak                      TK 814            İstanbul 01.40 -          Amman 03.05

01 Şubat                     TK 819            Akabe 04.05 -             İstanbul 07.40

 

11 - 15 Şubat 2021

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 10 Şubat Çarşamba saat: 22:00

11 Şubat                     TK 814            İstanbul 01.40 -          Amman 03.05

15 Şubat                     TK 819            Akabe 04.05 -             İstanbul 07.40

 

11 - 15 Mart 2021

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 10 Mart Çarşamba saat: 22:00

11 Mart                      TK 814            İstanbul 01.40 -          Amman 03.05

15 Mart                      TK 819            Akabe 01.40 -             İstanbul 04.15

 

 

 

 

 

 

Large Paket (Ekstra)

Mabada – Nebo Dağı – Ölü Deniz Turu

 $   105,00

Tüm gün Petra & Wadi Rum turu

 $   250,00

 

 

Toplam

$  355,00

355 $ Yerine 320 $

 

**** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Ektsra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.