Ön Rezervasyon Formu
x
BASTAN BASA URDUN
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
5 gün 4 gece
BASTAN BASA URDUN
10 Aralık 2020
14 Aralık 2020
GEZİLECEK YERLER
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
10 Aralık 2020 - 14 Aralık 2020
599 $
Son 2 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
BASTAN BASA URDUN

BAŞTAN BAŞA ÜRDÜN

23.05.2020 - 27.05.2020 (5 Gün, 4 Gece)

Tur Programı

BAŞTAN BAŞA ÜRDÜN TURU 23 - 27 MAYIS 2020 (ŞEKER BAYRAMI)

 

1.Gün:  İSTANBUL – AMMAN      

(Havalimanı buluşma saati hareket gününden önceki gece olacaktır.) Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Amman uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Amman’a varışımızı takiben alandan otelimize transfer oluyor ve otelde kahvaltımızı alacağız. Kahvaltı sonrası Amman şehir turumuzu yapıyoruz.  Ürdün’ün modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış Amman’da şehir turumuza başlıyoruz. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad  Sarayı ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır. Ekstra olarak düzenlenecek 6500 yıllık tarihe sahip, M.S. 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik kent Jerash turumuza katılabilirsiniz. Turumuzun ardından otele transfer ve konaklama otelimizde.     
Jerash Turu:  60 $ (Kişi başı)      
     

2.Gün:  AMMAN – ÖLÜ DENİZ- MABADA- NEBO DAĞI      

Kahvaltının ardından, serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz turumuza katılabilirler. Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre, yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan Mabada’ya doğru hareket ediyoruz. Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Son durağımız ise Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz Madaba’yı keşfetmek olacak.  Tur bitimi otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Akşam etkinliği olan yemekli Folklor Şovuna katılabilir. Turumuzun ardından otele dönüş ve konaklama otelimizde.     
Mabada – Nebo Dağı – Ölü Deniz ( Yüzme & Yemek dahil ) Turu:  105 $ (Kişi başı)     
Akşam Etkinliği: Folklor gösterisi (Akşam yemeği dahil): 45 $ (Kişi başı)     
     

3.Gün:  AMMAN – AKABE      

Kahvaltının ardından Akabe’ye transfer oluyoruz. Akabe’ye varışımıza istinaden panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz ve ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Glas Boat (Cam Tekne) turumuza katılabilirler. Kızıldeniz’in berrak sularında açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri,  mercan kayalıklarını ve birçok çeşit balıkları görme fırsatı bulacağız. Ayrıca isteyen misafirlerimiz için şnorkel ile yüzebilirler. Öğlen yemeğimizi turumuz dâhilinde alacağız. Tur bitiminde otele transfer. Dileyen misafirlerimiz Akşam etkinliği olan ve akşam yemekli olarak düzenlenecek Rakkase dans şovuna katılabilir. Turumuzun ardından otele dönüş ve konaklama otelimizde.     
Akşam Etkinliği: Rakkase Dans Şovu ( Akşam yemeği dahil ) : 55 $ (Kişi başı)      
Glas Boat (Cam Tekne) Turu (Öğle yemekli: 55 $ (Kişi başı)      
     

4.Gün:  AKABE   

Kahvaltının ardından serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz öğle yemekli Petra & Wadi Rum turunu yapıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz.  Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde araçlar ile safari turu yapacağız. Tur sonrası otelimize hareket ediyoruz. Rehberimizin belirleyeceği transfer saatine kadar odalarımızda dinleneceğiz.     
Tüm gün Petra & Wadi Rum turu (öğle ve akşam yemekli): 250$ (Kişi başı)     
     

5.Gün:  AKABE-İSTANBUL   

 Türk havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket edeceğiz. İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Bir sonraki keşfinizde buluşmak dileğiyle…   
 

Ürdün Large Paket (Opsiyonel)

        
Mabada – Nebo Dağı – Ölü Deniz Turu  $  105,00                 
Tüm gün Petra & Wadi Rum turu  $  250,00                  
             
Toplam  $  355,00                
355 $ Yerine 320 $       

   
Not: Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
Ektsra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.   

 

Önemli Notlar;

Uçuş Bilgileri

 

Buluşma

Kalkış Tarihi

Varış Tarihi

Havayolu

Uçuş Kodu

ISTANBUL - AMMAN

22.05.2020 22:30

23.05.2020 01:55
IST (İSTANBUL)

23.05.2020 04:40
AMM (Amman)

Türk Havayolları

TK 814

AKABE - ISTANBUL

 

27.05.2020 01:40
AQJ (Aqaba)

27.05.2020 04:15
IST (İSTANBUL)

Türk Havayolları

TK 819

 

 

Sık Sorulan Sorular


Sağlık ;            
Ürdün’e   girişlerde Türk   vatandaşlarına herhangi   bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin   iyi   restoranlarında ve otellerde yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde   sağlığınızı olumsuz şekilde   etkileyecek   bir sorunla karşılaşacağınızı   düşünmüyoruz.   Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi   yalnızca   ilk kez sizin tarafınızdan   açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.   

            
Vize Bilgileri ;           
Ürdün Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır Boykot Yasası gereği, pasaportlarında İsrail’e giriş-çıkış damgası bulunan kişilerin ülkeye girişlerine izin verilmemektedir.   

            
Uçuş Süreleri ;           
İstanbul - Amman ve Akabe - İstanbul arası yaklaşık 2 saat 30   dakikadır.     

          
Para Birimi ;           
Ürdün’ün para birimi   Ürdün Dinarı’dır.  

             
Saat Dilimi ;           
Ürdün   Türkiye’den 1 saat geridedir. GMT +2 

              
Telefon Kullanımı ;           
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

               
Kıyafet ve Gerekli Eşyalar ;           
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler,   kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar , rahat yürüyüş   ayakkabıları ve akşam- ları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz.   Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur   ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında   şap- ka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı,   fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza   kartları da getirebilirsiniz.                
Yemek Kültürü ;           
Ürdün mutfağı Arap mutfağına dolayısıyla bizim lezzetlerimize yakındır. Turumuz tam pansiyondur ve yenecek   yemeklerde damak zevkinize   uygunluğu siz de fark   edeceksiniz. 

              
Elektrik ;            
Elektrik   220   volttur ve ülkede prizler   genellikle C ve F tipidir. Örnekle- rini http://www.iec.ch/worldplugs/typeC.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeF.htm adreslerinden   görebilirsiniz.    

           
Alışveriş ;            
Ürdün’de bir Ortadoğu ülkesinde ne ararsanız bulabilirsiniz. Çarşılar   ve pazarlar   bu ülkede de el yapımı eşyalardan mücevhere geniş bir   skala sunmaktadır. Ayrıca Ölüdeniz’de üretilen kremler çok meşhurdur         

 

Notlar

Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

 

Single Odada 1 Kişi

Double Odada 1 Kişi

Triple Odada 1 Kişi

İlave 1 Bebek

İlave 1 Çocuk

Faz 4
Çocuk Yaş: 12

$944

$699

$699

$150

$669

Faz 4

3* Oteller

Amman 3* Rum Art Hotel vb.
https://www.rumhotels.com/index.php?l=ar&pg=SG9tZQ==


Akabe 3* Mina Hotel vb.
http://www.minahotelaqaba.com/

Faz 3
Çocuk Yaş: 12

$924

$679

$679

$150

$649

Faz 3

3* Oteller

Amman 3* Rum Art Hotel vb.

https://www.rumhotels.com/index.php?l=ar&pg=SG9tZQ==


Akabe 3* Mina Hotel vb.
http://www.minahotelaqaba.com/

Faz 2
Çocuk Yaş: 12

$894

$649

$649

$150

$619

Faz 2

3* Oteller

Amman 3* Rum Art Hotel vb.
https://www.rumhotels.com/index.php?l=ar&pg=SG9tZQ==

Akabe 3* Mina Hotel vb.
http://www.minahotelaqaba.com/

Faz 1
Çocuk Yaş: 12

$844

$599

$599

$150

$569

Faz 1

3* Oteller

Amman 3* Rum Art Hotel vb.

https://www.rumhotels.com/index.php?l=ar&pg=SG9tZQ==Akabe 3* Mina Hotel vb.
http://www.minahotelaqaba.com/

Yorum yazılmamıştır.

BASTAN BASA URDUN
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

● Türk Havayolları ile İstanbul – Amman/ Akabe - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri   
● Havalimanı ve otel vergileri   
● Varış günü otelde veya yerel restoranda sabah kahvaltısı   
● Amman ve Akabe’de seçilen otel kategorisinde 4 gece oda-kahvaltı konaklamalar   
● Amman ve Akabe şehir turları   
● Amman şehir turu   
● Türkçe rehberlik hizmeti (Rehberimizin İstanbul’dan itibaren tur boyunca misafirlerimiz ile birlikte olacak) 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

● Yurtdışı çıkış fonu ( 50TL )
● Ekstra (Opsiyonel) Turlar ve paketler    
● Yemeklerde alınacak içecekler   
● Seyahat sigortası   
● Öğle ve akşam yemekleri    
● Kişisel harcamalar   
● Bahşişler

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.