Ön Rezervasyon Formu
x
AVRUPA RÜZGARI POLONYA ve BALTIK CEVHERLERİ
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
11 Gün 10 Gece
AVRUPA RÜZGARI POLONYA ve BALTIK CEVHERLERİ
09 Aralık 2021
20 Aralık 2021
GEZİLECEK YERLER Lviv, Krakow, Varşova, Vilnius, Riga, Tallinn
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
REZERVASYON YAP
Farklı Tarih Seçenekleri
09 Aralık 2021 - 20 Aralık 2021 Oda kahvaltı
2350 €
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
AVRUPA RÜZGARI POLONYA ve BALTIK CEVHERLERİ

AVRUPA RÜZGARI POLONYA ve BALTIK CEVHERLERİ

Lviv- Krakow– Varşova– Vilnius– Riga– Tallinn

10 gece / 11 Gün

15 TEMMUZ (BAYRAM), 05 AĞUSTOS, 19 AĞUSTOS, 02 EYLÜL, 16 EYLÜL,   07 EKİM, 21 EKİM, 04 KASIM, 18 KASIM, 09 ARALIK 2021

 

01.GÜN : ISTANBUL - LVIV

Doğu ve Batı Avrupa arasında kalmıs romantik kent Lviv, Kubbeler, kuleler, Barok, Gotik ve Rönesans mimarisine ait yapılarla doludur. Pazar Meydanı (Ploshcha Rynok) yakınında bulunan üç katedral, yapımına 1837’de başlanan ve şehrin en pahalı yapısı olarak kabul edilen Maria Zankovetska Tiyatrosu, kentin Lehler, Litvanyalılar, Ruslar ve Almanlar arasındaki kanlı çatışmalardan bölgedeki diğer kentlere göre sanslı çıktığının kanıtıdır.

Kahvaltınızın ardından, Istanbul uçuşu için havalimanına transfer

 

02.GÜN : ISTANBUL – KOSICE - KRAKOW

Batıya doğru yeşil ve altın sarısı manzaralar eşliğinde sınırı geçerek, geçmişin içinde geleceği deneyimleyeceğiniz Polonya’yanın turistik çekim merkezlerinden biri olan Krakow’a hareket ediyoruz. Orta Çağ'dan kalma Tarihi Merkezi ve geniş şehir meydanında yürüyecek, güzel sokakları, saat başı trompet çağrısıyla Mariacki Kilisesi'ni ve yüzyıllardır Polonya kraliyet ailesinin ikametgahı olan Wawel Kalesi'ni görecek, ardından Wawel Tepesi'nden şehrin panoramik manzarasının keyfini çıkaracaksınız Tarihi Merkez’de' bir dilim Polonya Sernik Babci'nin tadına bakmayı unutmayın.

 

03.GÜN : KRAKOW – AUSCHWITZ - KRAKOW 

Bu sabahki yolculuğumuz, bizi Holokost sırasında işlenen dehşetin dokunaklı bir hatırlatıcısı olan Auschwitz'deki toplama kampına götürüyor. Naziler tarafından işletilen bu en büyük toplama kampı, çoğunluğu Yahudi olmak üzere milyonlarca insanın ebedi istirahat yeri oldu. Sonrasında Jasna Góra Manastırı'nı, yüzyıllardır Częstochowa'nın ikonik Kara Madonna'sı için tapınağa seyahat eden Katolik hacılarla birlikte ziyaret ediyoruz.

 

04.GÜN : KRAKOW – VARŞOVA

Sayısız fetihlere ve komünizmin zincirlerine karşı zafer kazanan bir şehrin gençlik dolu coşkusunu kucaklayacağınız başkent Varşova’ya gitmeden önce, günümüz tarihi Orta Çağa kadar uzanan ve yaklaşık 9 yüzyıllık tuz kullanımı geçmişine sahip Polonya'nın Yeraltı Tuz Katedrali olarak da tanınan ve kaya tuzundan oyulmuş tüm bir şapelin yanı sıra düzinelerce heykele ev sahipliği yapan Wieliczka Tuz Madeni'ni göreceğiz. Cesur Varşova Ayaklanması'na misilleme olarak Nazilerin yok ettiği Eski Şehiri ile Varşova, ülkenin renkli tarihi hakkında pek çok bilgi barındırmaktadır. Yüzbinlerce Polonyalı Yahudinin hapsedildiği ve dokunaklı Roman Polanski

filmi - "Piyanist" ile trajik bir şekilde ölümsüzleştirilen “Varşova Gettosu” günün geri kalan zamanında sizi yakın geçmişe götürecektir.

 

05.GÜN : VARŞOVA - VILNIUS

Baltık'ın en önemli noktalarında kuzeye yolculuğumuz bugün, pastoral manzaralar ve kırsal köyler arasından geçerek Litvanya'nın zarif başkenti Vilnius'a doğru başlıyor. Orta çağdan kalma eski şehirlerin görülmediği Kuzey Avrupa’da, Barok, Gotik ve Rönesans ihtişamının her birini keşfetme fırsatınız olacak.

 

06.GÜN : VILNIUS – TRAKAI - VILNIUS

Halen 50 yıllık Sovyet işgalinin izlerini taşıyan kentin, güzel mimari mirasını, hissettirdiği gençlik ruhunu, cesur sokak sanatı örnekleri ile birlikte keşfetmeye baslıyoruz. Farklı mimari stillerin göze çarptığı ancak genel tarzın Barok oldugu ve Unesco Dünya Kültür Mirası alanı kapsamında korunan tarihi merkez ve Kehribar (Amber) Galerisi’ni göreceğiz. Günün geri kalanını geçirmek üzere resmedilesi bir göl kenarında yer alan ve ülkenin en popüler turistik bölgelerinden biri haline gelen Litvanya Büyük Dükalığı'nın eski başkenti Trakai’ye hareket ediyoruz.

 

07.GÜN : VILNIUS – ŠIAULIAI – RIGA

Onlarca yıllık Rus ve Sovyet egemenliğine karşı Siauliai halkının şiddet içermeyen bir protesto olarak başlattığı “haç bırakma” eylemi, zamanla inanç ve umut sembolüne dönüşmüş ve sayısı yüzbinlerle ifade edilen haçların bırakıldığı Haçlar Tepesi’ne yapacağımız gezi, benzeri bulunayacak görüntüleri yakalamanıza imkan verecektir. Bugünkü yolculuğumuz Gotik silüeti ile 8 yüzyıllık Alman, İskandinav ve Rus egemenliklerine tanık olan Riga kenti ile son bulacaktır.

 

08.GÜN : RIGA

Çok kısa sürede Baltık’taki en kozmopolit şehir haline gelmiş Riga’yı keşfe hazır olun. Çok güzel dekore edilmiş sokakları ve Art Nouveau tarzı binaları, Daugava Nehri kısyısında yer alan ve Letonya başbakanının resmi evinin de bulunduğu tarihi Riga Kalesi, Baltık’taki Gotik mimarinin en iyi örneklerinden St Peter Kilisesi, en eskisi 15. Yüzyıldan kalma bir dizi evden oluşan Üç Kardeş, 123 metrelik kulesi ve hemen arkasındaki 13. Yüzyıldan kalma küçük bir şapel ile St Peter Kilisesi ortaçağ döneminin en iyi mimari örneklerindendir. 

 

09.GÜN : RIGA - TALLINN

Tallinn halkı için popüler bir sahil beldesi olan Pärnu üzerinden devam ederek Riga Körfezi'nin kuzeyi yönünde Estonya'ya doğru hareket edeceğiz. Kendinizi bir peri masalının içindeymiş gibi hissedeceğiniz büyüleyici Eski Şehir’de zaman içinde bir adım geriye gidip, Hansa tüccar evleri ve ortaçağ kiliseleri ile Arnavut kaldırımlı sokaklarında tarihin içinde kaybolacaksınız.

 

10.GÜN : TALLINN

13. yüzyıldan kalma Tallinn Duvarları'nın arkasında, UNESCO listesinde yer alan, güzelce korunmuş Eski Şehir’de, gurur duyulan zengin Hansa mirasını ortaya çıkaran üçgen evlere ve gizli avlularına hayran kalacaksınız. 15. yüzyıldan kalma Luhike Jalg Kapısı'nı geçip, altın kaplama muhteşem kubbesiyle Rus gücünün sembolü olan Alexander Nevsky Katedrali'ni ziyaret edeceğiz. Gününüz, Belediye Meydanı, kasaba duvarları ve kuleleri ortaçağ Avrupa’sındaki en uzun yapı olan St. Olaf Kilisesi sonrasında sanat eserlerini bünyesinde barındıran ulusal koleksiyonun bulundugu Kadriorg Sarayı ziyareti ile son bulacaktır.

 

11.GÜN : TALLINN – ISTANBUL

 Tallin'den İstanbul'a geri dönüş yapıyoruz.

Önemli Notlar;

• Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.

• Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.

• Saltur, kategorileri aynı kalmak şartı ile otelleri değiştirebilir.

• Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri , buluşma ve kalkış saati ve kesin otel isimleri bildirilecektir.

• Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

• Saltur,havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

İki kişilik odada kişibaşı          € 2350

Tek kişilik oda farkı         € 575

3-12 Yaş Çocuk         € 2275

Yorum yazılmamıştır.

AVRUPA RÜZGARI POLONYA ve BALTIK CEVHERLERİ
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
Not: *

UÇAK DETAYLARI

 

    TK441               ISTLWO 07:45 / 09:45

TK1422              TLLIST 18:55 / 22:10

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.