Yaklaşık bir seneyi aşkın bir süredir tüm dünyanın gündeminde olan Corona Virüs (Covid-19) salgınının; bu süreçte sağlığımızı koruyabilmemiz için durmaksızın çalışan sağlık görevlileri ve medikal şirketler sayesinde git gide etkisinin azalmaya başladığını söyleyebiliriz.

Dünyanın her bir köşesinden yeni bir aşı haberi aldığımız şu günlerde artık tünelin ucundaki ışığın görüldüğüne dair umutlarımız yeşermeye başladı bile. Her yeni gelen bilgi ve umut haberi içimizdeki kara bulutların en azından bir nebze olsun dağılmasına vesile olmaktadır.

Dünyanın önde gelen ülkeleri aşı çalışmalarına devam ederken, yurtdışında yaygınlaşan Covid-19 aşı uygulamaları ile çeşitli ülkelerde turist ve ziyaretçi olarak bulunan kişilerin de aşı yaptırabilmesinin mümkün olabileceğinden söz ediliyor. Dünyada şu an birçok ülkede; ana caddelerden sağlık merkezlerine, alışveriş merkezlerindeki özel kabinlerden kliniklere ve hastanelere kadar dileyen herkesin aşı olabildiği sağlık sistemleri faaliyete geçmektedir. Ayrıca bu ülkelerde bulunan yabancı vatandaşların da isteğe bağlı olarak aşı yaptırabildiği kulaktan kulağa yayılmaktadır.

Hal böyle olunca randevulu ve sertifikalı bir şekilde yabancılara aşılama faaliyetlerinde bulunan ülkeler, “Aşı Turizmi” adı altında çok yeni bir seyahat modelini başlatmış oldular.

Ülkemizde de bilinen ve uygulanan aşılar olan Sinovac ve Pfizer – BioNTech’in yanında, Sputnik V, Oxford AstraZeneca, Moderna, Johnson & Johnson gibi önemli kabul edilen aşılar tüm dünyada ön plana çıkmaktadır.

Tüm bu yoğun laboratuvar ve aşı çalışmalarına rağmen hala birçok ülke henüz aşıya tam olarak erişebilmiş değildir. Bu gibi durumlar aşı turizminin gelişmesine imkan sağlamaktadır.

Bizler de Saltur olarak siz değerli misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda aşı turları ile ilgili çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Tüm dünyanın evine kapandığı şu dönemde hem bir nebze olsun seyahat arzunuzu gidererek yurtdışını gezmek, hem de Covid-19 aşısı olmak için birkaç günlük turlar halinde Rusya, ABD, Dubai, Sırbistan, Küba veya İngiltere gibi ülkelere seyahat etmeye ne dersiniz?

Ayrıca henüz resmi bir aşı pasaportu olmasa da aşı sonrası geçerli İngilizce sertifikalarla aşı olduğunuzu belgeleyerek daha sonraki seyahatlerinizde olası kısıtlamalara karşı hazırlıklı olabilirsiniz.

İkişer gün konaklama, iki gidiş-dönüş uçak bileti, iki kez havalimanı-otel-havalimanı transferi, iki kere anlaşmalı kliniğe gidiş-dönüş transfer ve rehberlik hizmeti dahil olacak şekilde resmi izinler ve prosedürler doğrultusunda dilediğiniz ülkeye aşı seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dileyen misafirler için tarih gözetmeksizin özel uçak ve jetlerle dilediğiniz zaman de bu hizmetler sunulmaktadır. Hata iki kere yurtdışına gidip gelerek seyahat etmek istemeyen misafirler için 21 gün süreyle gidilen ülkede konaklama imkanı da sunulan hizmetler arasındadır.

Tercih ettiğiniz ülkeye göre anlaşmalı kliniklerde Sinovac, Pfizer – BioNTech, Sputnik V, Oxford AstraZeneca, Moderna ve Johnson & Johnson aşı uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

Aşı seyahati öncesi gerekli kontroller, PCR testi ve vize danışmanlık hizmetleri de yine anlaşmalı olduğumuz kurumlar aracılığı ile sizlere sunulmaktadır. Yazımızda da belirttiğimiz gibi tüm organizasyonlar ilgili ülke otoritelerinin izinleri ve resmi makamların uygulamaları çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

Tüm bu süreç ve aşı turizmi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için info@saltur.com.tr ‘ye e-mail göndererek veya 444 17 80 çağrı merkezimizi arayarak bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Saltur Ailesi,

Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.