Ön Rezervasyon Formu
x
ANTIK DÜNYANIN EN BUYUK GIZEMI MISIR & NIL
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
8 gün 6 gece
ANTIK DÜNYANIN EN BUYUK GIZEMI MISIR & NIL
22 Mart 2020
29 Mart 2020
GEZİLECEK YERLER
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
22 Mart 2020 - 29 Mart 2020
1850 $
Son 1 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
ANTIK DÜNYANIN EN BUYUK GIZEMI MISIR & NIL

ANTİK DÜNYANIN EN BÜYÜK GİZEMİ

MISIR + NİL

Nil Nehri gemi (4) - Luxor – Esna – Edfu - Kom Ombo – Aswan - Abu Simbel - Kahire (2)

26 Ocak – 02 Şubat(Sömestre) / 22 - 29 Mart 2020

** İstanbul’dan katılan misafirlerimiz için ücret 90 USD indirimli olacaktır**
 

1.GÜN PAZAR: ANKARA Q İSTANBUL Q LUXOR (El Uksur)

Esenboğa havalimanında buluşma ardından saat 22:00’de TK 2175 seferi ile İstanbul havalimanı’na uçuş saat 23:30’da varışta İstanbul’dan binecek diğer konuklarımızla buluşma, pasaport ve çıkış işlemleri sonrası saat 00:50’de TK682 seferi ile Nil kıyısında Luxor’a uçuş. El-Uksur şehri Thebesh harabeleri üzerine kurulu olduğu için tamamı bir açık hava müzesi görünümünde. 7. y.y. ‘a kadar harabe görünümündeki kent, Arapların bölgeye gelmesi ile yeniden canlanmış. Araplar Nil kıyısındaki bu şehre öyle hayran kalmışlar ki ‘’Mücevher’’ anlamına gelen bu ismi vermişler.

2.GÜN PAZARTESİ: LUXOR (El-Uksur)

Saat 02:50’de Havalimanında karşılanma sonrası Gemideye geçiş ve Gemide alacağımız kahvaltı sonrası (odalar hazır olmayabilir) Luxor’da yapacağımız gezi sırasında Karnak Tapınağı ile başlıyoruz. Dünyanın en büyük komplex dini yapısı olan Karnak tapınağı, zamanının önemli Hac merkeziydi. Tanrı Amon, karısı ve çocuklarına adanmış, otuza yakın firavunun izlerini taşıyan, yapımı neredeyse 2000 yıl süren ve hiç tamamlanmamış tapınakta dolaşırken, Hiyeroglif yazılarla süslü sütunları arasında, binlerce yıllık bir medeniyet, size bir perdenin arkasından seslenecek ve fotoğraf karelerinizde, antik Mısır’ın yanı başındaki Nil gibi akıp giden binlerce yılını yakalamaya fırsatınız olacak. Gemiye dönüş ve odalara yerleşme ardından öğle yemeğimizi alıp şehir merkezindeki Luxor tapınağı’na gidiyoruz. Amon-Ra’ya (güneş tanrısı) adanmış tapınak, ikinci Ramses daha sonra da üçüncü Amenhotep tarafından bereket adaklığı olarak inşa edilmiş. Antik Mısır efsaneleri ve gizemleriyle dolu bir günü geride bırakıp gemimize dönüyoruz. Akşam yemeği ile geceleme gemide. Akşam isteyen misafirlerimizle Ekstra Karnak Tapınağı’nda ses  ve ışık gösterisi izleme imkanı olacaktır..(40 USD)       

3.GÜN SALI: LUXOR (El-Uksur) – ESNA - EDFU

Kahvaltı sonrası dünyanın en ünlü arkeolojik sit alanlarınden biri olan Luxor’un batı yakasına hareket ediyoruz. Önce Krallar Vadisi’nde Kayalar içine oyularak yapılmış Kral Mezarlarını ziyaret edip eski Mısır’lıların ölüm ve ölüm sonrası yaşamları hakkında bilgi edindikten sonra dönüş yolunda Memnon anıtsal heykelleri’ni görüyoruz. Heykellerin ihtişamlı gölgesi altında fotoğraflarımızı çektikten sonra tarihteki ilk kadın hükümdar ve tek kadın Firavun Hatşepsut’un Mezar tapınağı’na doğru devam ediyoruz. Hatşepsut, Mısır’a 30 yıl kadar hükmetmiş. Üstelik firavun geleneklerini bozmadan, törenlere takma sakal takarak çıkmış. Kademeli olarak inşa edilmiş krallar vadisindeki tapınağın basamaklarını çıkarken mimari ihtişama hayran kalacaksınız. Gemiye dönüşte Nil Nehri üzerindeki muhteşem seyrimiz de başlamış olacak. Öğle ve akşam yemekleri ile geceleme. Gemimiz Esna üzerinden  Edfu’ya gelerek orada  demirleyecek..

4.GÜN ÇARŞAMBA: EDFU - KOM OMBO - ASWAN

Kahvaltı sonrası Nil nehrinin batı yakasındaki Edfu şehrine faytonlarla giderek şu ana kadar en iyi korunmuş olan Edfu Tapınağı’nı geziyoruz.. Mısır mitolojisinde şahin başlı tanrı Horus’a ithafen inşa edilmiş Edfu Tapınağını gezdikten sonra şehirde kısa bir serbest zaman ardından gemiye dönüyoruz. Öğle yemeği esnasında gemimiz seyre devam ediyor ve akşama doğru  Nil kıyısındaki Aswan kentine bağlı Kom Ombo kasabasına varıyoruz. Burada  timsah başlı tanrı Sobek’e ve diğer yanında Şahin Başlı Horus’a adanan iki simetrik tapınak gezilecek. Tapınak duvarlarında, bilime ayrılmış enteresan bölümler var. Yılın 365 gün 6 saatinin hesaplanması, Nil taşkınlarının hesaplanması, yılın mevsimlere ayrılmasını birkaç örnek. Kom Ombo Tapınak gezimizin ardından tekrar limana dönüyor ve gemimize biniyoruz. Gemimiz Aswan’a doğru yol alıyor. Akşam gemide yerel yemeklerden oluşan menü ve yerel kıyafetlerle eğlence dolu Mısır gecesi (ile yorgunluk atıyoruz.

5.GÜN PERŞEMBE: ASWAN v ABU SIMBEL

Erken kahvaltı sonrası (gidiş saatine bağlı olarak kahvaltı paket alınabilir) Otobüsümüzle Abu Simbel tapınaklarına gidiyoruz. Aswan’ın 230 km güneyinde ve 2. Ramses’in  kendisi ve karısı Nefertari için yaptırdığı bu 2 tapınak Baraj gölü oluşurken parçalar halinde kesilerek geriye taşınmıştır. Unesco Dünya kültür mirası listesindeki kayaya oyma tapınakların birinin girişinde, adeta düşmanlarına göz dağı vermek için yapılmış 4 adet dev Ramses heykeli bulunur. Diğeri daha küçük olan tapınak ise kraliçe Nefertari ve tanrıça Hestor’a adanmıştır. Halk arasında Ramses’in aşkının sembolü olarak kabul edilen tapınakta, bir pencereden giren güneş ışıkları, Ramses’in doğum günü olan 21 Haziranda tam sunağın üzerini aydınlatır. Ramses, Tapınağın duvarında eşi Nefertari için’’ Güneşin Üzerine Parladığı Kadın’’ yazdırmış ancak Nefertari tapınağın açılış törenine gelirken Nil’deki tekne kazasında hayatını kaybetmiş. Bu ilginç ve hüzünlü hikaye ile tapınak gezimi tamamlıyor ve Aswan’a geri dönüyoruz.  Aswan’da bir sonraki durağımız Mısır’ın en büyük barajı olan Aswan Barajı. Nasır yönetiminde inşa edilen baraj için hem ABD hem de SSCB birçok proje önermişti. Dönemin soğuk savaş rüzgarlarını hissedeceğiniz baraj kıyısında fotoğraflarımızı çekip limana dönüyoruz. Öğle yemeği sonrası tekne ile Philae adasında bulunan Philae Tapınağı’nı geziyoruz. Philae adası antik dönemde, Osiris'in son uykusuna yattığı mağaranın bulunduğu, insanların girmesi yasak olan, Biggeh adacığını da kapsayan büyük bir dinsel merkez görevi görmüş. Philae tapınağı, Osiris'in büyücü karısı İsis için yapılmış ve tanrıçaya adanmış. Antik dünyada Mısırlılar burada İsis’in oğlu Horus'u dünyaya getirdiğine inanırlarmış. Tapınak duvarlarında, tanrıçayı neşe içinde tutmak için dans ve müzik sahneleriyle süslenmiş kabartmaları göreceksiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

6 .GÜN CUMA: ASWAN Q KAHİRE

Kahvaltı sonrası gemiden ayrılarak bizi bekleyen yelkenli teknelerle (Felucca) turu yapacağız. Aswan havalimanına hareket. Yerel havayolu ile Arap dünyası ve Afrika kıtasının en büyük şehri, Nil nehrinin Reşad ve Dimyat kollarına ayrıldığı yerde bulunan Kahire’ye uçuş. Varışta karşılanma sonrası dünyanın en geniş antik Mısır koleksiyonunu barındıran Kahire Müzesi’ne gidiyoruz.  Osmanlı’nın Mısır Valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın eski eserlerin yurt dışına çıkışını yasaklaması ile temelleri atılmış olan müzede özellikle  mumyalar bölümü (girişi ayrı ücretli) yoğun ilgi görüyor. Müzeyi rehberimizle gezdikten sonra yerel restoranda alacağımız öğle yemeği ardından 5* Conrad Otel’e yerleşiyoruz. Daha sonra Eski Kahire sokaklarında gezerek Fatimiler ve  Memlük döneminden kalan eserleri de görme şansı bulacağız. Yerel restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası Otele dönüş ve geceleme.. Arzu edenler için Ekstra Piramitler’de gerçekleşen Ses ve Işık gösterisi’ne katılma imkanı olacaktır (40 USD).

7.GÜN CUMARTESİ: KAHİRE

Kahvaltı sonrası antik dünyanın 7 harikasından biri olan Giza piramitlerinden Keops, Kefren ve Mikerinos’u keşfetmek için hareket ediyoruz. Yapımı hala gizemini koruyan, Firavunların mezarları olarak  dizayn edilen bu eşsiz anıtları fotoğraflayıp gördükten sonra Büyük Giza Sfenksi’ni göreceğiz. 6 eski Krallık firavunundan biri olan Kefren’in yüzü olduğu tahmin edilen, ancak Napolyon işgali sırasında askerler tarafından yüzü tahrip edilen büyüleyici anıt, firavunların mezarlarını koruması amacıyla, yere çökmüş bekler vaziyette ve güneş tanrısı Ra’yı karşılamak  için  doğuya bakar şekilde inşa edilmiş. Büyük Sfenks’i de fotoğrafladıktan sonra Kahire’ye 24 km mesafede olan Mısır’ın eski başkenti Memphis’te yaşayanların defnedildiği Sakkara piramidi görülecektir. M.Ö.2500’ de yapıldığı düşünülen bu piramit dünya üzerinde taştan yapılan ilk büyük anıt tasarımı (basamaklı Piramit) olarak da biliniyor. Öğle yemeği ardından  ünlü Khan El Khalili Çarşısı’nda yorgunluk atacak, bir yandan alışveriş yaparken diğer yandan naneli çaylarınızı yudumlayacaksınız. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası  dinlenme…

8.GÜN PAZAR: KAHİRE Q İSTANBUL Q ANKARA

Havalimanına transfer, pasaport ve çıkış işlemleri ardından Türk havayollarının TK693 seferi ile saat 04:00’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 07:05’te varış ve TK2134 seferi ile saat 09:00’da Ankara’ya uçuş. Saat 10:20’de varış ve anılarla dolu gezimizin sonu, bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle..

Önemli Notlar;

MISIR-NİL

TUR ÜCRETİ

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

 

1,850 $

 

TEK KİŞİLİK ODA FARKI

 

  300 $

 

ÇOCUK (2-11 YAŞ EBEVEYN İLE AYNI ODADA)

 

1,590 $

Yorum yazılmamıştır.

ANTIK DÜNYANIN EN BUYUK GIZEMI MISIR & NIL
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Evinizden havalimanı gidiş dönüş transferleri
 • Türk  Havayolları ile Ankara–İstanbul–Luxor gidiş / Kahire-İstanbul-Ankara dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Mısır Havayolları ile  Aswan- Kahire arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Kahire’de 5* Delux CONRAD HOTEL’de 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • 5* M/S MONACO vb Delux gemide 4 gece tam pansiyon konaklama
 • Kahire’de belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm geziler ve belirtilen müze girişleri
 • Saltur Turizm Profesyonel rehberlik hizmeti ve yerel rehberlik hizmeti
 • Tüm transferler
 • Seyahat Sağlık Sigortası
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Mısır vizesi ( 45 USD / Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.)
 • Kişisel harcamalar
 • Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz su dahil tüm içecekler  
 • Kahire müzesi mumyalar salonu ve piramitlerin içi için giriş ücreti
 • Yurt dışı çıkış harcı (pul yada bankadan dekont) 50 TL
 • Ekstra ibareli turlar
 • Mısır’da zorunlu olan yerel rehber ve şoförler, gemilerde personele verilecek bahşişler (kişi başı 55 USD olarak gezi başında rehber tarafından toplanacaktır)
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.