Ön Rezervasyon Formu
x
THY ILE BUYUK BALKANLAR BELGRAD BASLANGIC (VİZESİZ)
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
8 GÜN 7 GECE
THY ILE BUYUK BALKANLAR BELGRAD BASLANGIC (VİZESİZ)
14 Ağustos 2021
21 Ağustos 2021
GEZİLECEK YERLER SIRBISTAN - BOSNA&HERSEK - (HIRVATİSTAN) - KARADAG - ARNAVUTLUK - MAKEDONYA / Belgrad - Saraybosna - Trebinje (Dubrovnik) - Budva - İşkodra - Ohrid - Üsküp
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
REZERVASYON YAP
Farklı Tarih Seçenekleri
14 Ağustos 2021 - 21 Ağustos 2021 Yarım Pansiyon Vizesiz Balkanlar
599 €
+8 Kişi
Seç
28 Ağustos 2021 - 04 Eylül 2021 Yarım Pansiyon Vizesiz Balkanlar
599 €
+8 Kişi
Seç
11 Eylül 2021 - 18 Eylül 2021 Yarım Pansiyon Vizesiz Balkanlar
599 €
+8 Kişi
Seç
25 Eylül 2021 - 02 Ekim 2021 Yarım Pansiyon Vizesiz Balkanlar
599 €
+8 Kişi
Seç
09 Ekim 2021 - 16 Ekim 2021 Yarım Pansiyon Vizesiz Balkanlar
599 €
+8 Kişi
Seç
23 Ekim 2021 - 30 Ekim 2021 Yarım Pansiyon Vizesiz Balkanlar
599 €
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
THY ILE BUYUK BALKANLAR BELGRAD BASLANGIC (VİZESİZ)

BÜYÜK BALKANLAR ***VİZESİZ***

***4 ve 5 YILDIZLI OTELLER***

TÜRK HAVAYOLLARI İLE

SIRBISTAN- BOSNA&HERSEK -(HIRVATİSTAN)- KARADAG- ARNAVUTLUK-MAKEDONYA

 

Belgrad(1)- Saraybosna(1)- Trebinje (1) (Dubrovnik)- Budva-İşkodra (1)- Ohrid (2)- Üsküp(1)

7 gece / 8 Gün

 

 

1. GÜN. İstanbul - Belgrad

Türk Havayolları ile Belgrad’a hareket ve ‘beyaz şehre’ varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle  birlikte panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

2. GÜN. Belgrad - Saraybosna

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından pek çok kültürün izini birden taşıyan Saraybosna’ya hareket ediyor ve varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panaromik şehir turumuza Başçarşı gezimiz ile başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra, Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içiyoruz ve Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

3. GÜN. Saraybosna - Mostar - Trebinje

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile beraber otelimizden ayrılarak Bosna Hersek’in nehir kıyısındaki romantik şehri Mostar`a hareket ediyoruz.  Mostar`a varışın ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Turumuzun bitişi ile otantik şehir olan Tribinje`deki otelimize transfer ardından yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından  organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılma imkanı bulacaklar.* Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.)(€ 45)

Turumuz sırasında ortaçağdan kalma tarihi eserleriyle ünlü Dubrovnik şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.'dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.

4.GÜN. Trebinje - Kodor - Budva - İşkodra

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Daha sonra muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı görecegiz. Son durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında İşkodra’ya hareket. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

5. GÜN. İşkodra - Tiran - Ohrid

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik (otobüs ile) Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından, Makedonya’nın incisi Ohrid’e varış. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

6.GÜN. Ohrid

Sabah kahvaltının ardından Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz, Şehir turunun ardından otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

7.GÜN. Ohrid - Resne -Manastır - Üsküp

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Resne - Manastır (Bitola) turunun ilk durağı olan iki göl arasına sıkışmış güzel kasaba Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından adeta bir ‘açıkhava müzesi şehri’ olarak anılan Üsküp’e hareket. Makedonya'nın başkenti Üsküp’e varış ve panoramik şehir turu. Turumuz esnasında,  tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

8.GÜN. Üsküp - İstanbul

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın uçuşu ile İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Önemli Notlar;

• Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.

• Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.

• Saltur, kategorileri aynı kalmak şartı ile otelleri değiştirebilir.

• Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri , buluşma ve kalkış saati ve kesin otel isimleri bildirilecektir.

• Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

• Saltur, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

UCAK DETAYLARI & TUR FİYATLARI

TK1081  ISTBEG 07:40   08:20

TK1006  SKPIST 20:55   23:30

İki kişilik odada kişibaşı  € 599          / Tek kişilik oda farkı  €  160

3-12 Yaş Çocuk   € 549                                  /  0-2 Yaş Çocuk                € 180

Yorum yazılmamıştır.

THY ILE BUYUK BALKANLAR BELGRAD BASLANGIC (VİZESİZ)
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

• Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı uçuş bileti.

• Belgrad’ ta 1 gece Hotel Astoria  4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• Saraybosna’da 1 gece Hotel Hollywood 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• Trebinje’de 1 gece Hotel Central Park  4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• İşkodra’da 1 gece Hotel Grand Europa 5* veya Grand Europa Velipoja Resort 5 * otelde yarım pansiyon konaklama

• Ohrid’te 2 gece Hotel Sileks 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama.

• Uskup’te 1 gece Hotel Karpos 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• Programda belirtilen tüm transferler

• Türkçe rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Otel extraları 

• Dubrovnik turuna katılacak misafirler için ulaşım bedeli kişibaşı € 45.

(Tur sırasında rehber tarafından toplanacaktır) 

Dubrovnik turuna katılacak misafirlerden yeşil pasaportlu olanlara vize gerekmemektedir, normal      pasaportu olanlara geçerli schengen vizesi yeterlidir. 

Hırvatistan vizesi isteyen misafirler için ise bizimle irtibata geçebilirsiniz. €80(Fiyat değişiklikleri yansıtılacaktır.)

 • Çıkış harcı

• Seyahat sağlık sigortası

• Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ucreti

• Müze ve ören yerleri girişleri

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.