Ön Rezervasyon Formu
x
AKDENİZ‘in İNCİ ADALARI SARDİNYA(İtalya) – KORSİKA(Fransa)
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
10 Gün 9 Gece
AKDENİZ‘in İNCİ ADALARI SARDİNYA(İtalya) – KORSİKA(Fransa)
23 Mayıs 2020
02 Haziran 2020
GEZİLECEK YERLER OLBIA - BOSA - SINIS – THARROS - ORISTANO(1) – ARBOREA - SU NURAXI BARUMINI - CAGLIARI(2) – PULA – NORA- TUERREDDA– ALGHERO – CAPO CACCIA – CASTELSARDO - SANTA TERESA DI GALLURA(1) – BONIFACIO - AJACCIO(2) – CORTE - EVISA – CALVI - PALAU - MADDALENA ADASI
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
23 Mayıs 2020 - 02 Haziran 2020 2 Öğle ve 6 Akşam Yemeği Dahil
2990 €
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
AKDENİZ‘in İNCİ ADALARI SARDİNYA(İtalya) – KORSİKA(Fransa)

AKDENİZ‘in İNCİ ADALARI
SARDİNYA(İtalya) – KORSİKA(Fransa)


23 MAYIS – 02 HAZİRAN 2020 (9 gece 10 gün)

31 OCAK 2020 TARİHİNE KADAR YAPILAN 2 KİŞİLİK ODA REZERVASYONLARINDA KİŞİ BAŞI 200 EURO KİŞİ BAŞI İNDİRİM FIRSATI
OLBIA - BOSA - SINIS – THARROS - ORISTANO(1) – ARBOREA - SU NURAXI BARUMINI - CAGLIARI(2) – PULA – NORA- TUERREDDA– ALGHERO – CAPO CACCIA – CASTELSARDO - SANTA TERESA DI GALLURA(1) – BONIFACIO - AJACCIO(2) – CORTE - EVISA – CALVI - PALAU - MADDALENA ADASI - PORTOCERVO – GEMİ(2) - ROMA (1)


23 MAYIS CUMARTESİ 1. Gün: ANKARA Q İSTANBUL Q ROMA - TIRRENIA GECE FERİBOTU-OLBIA


Sabah erken saatte Esenboğa Havaalanında buluşmanın ardından Türk Havayollarının TK- 2115 seferi ile saat 05:20’de İstanbul’a uçuş. Varışta pasaport ve çıkış işlemleri sonrası saat 08:15’te TK-1861 seferi ile Roma’ya uçuş. Saat 09:55’te varışta Roma Göller bölgesi turu yapılacaktır. Bu turda Roma’nın dışına çıkarak önce  Castel Gondolfo’da Papanın kaldığı evi ve krater gölü olan Albano Gölü görülecektir. Daha sonra aracımızla Nemi kasabasına geliyoruz. Nemi oldukça şirin bir kasabadır ve yaklaşık 4000 kişinin yaşadığı bir yerdir. Burası aynı zamanda Çanakkale’nin ilçesi olan Erenköy ile kardeş kasabadır. Nemi’de alacağımız öğle yemeği sonrası sonra arzu edilirse Outlet Mağazalarda alışveriş için serbest zamanımız olacak. Roma’ya dönüşte Civitavecchia limanı’na gidiş ve saat 22:00’de Feribot ile Sardinya Adası'nın kuzeydoğusunda bulunan ve meşhur Costa Smeralda'ya giriş kapısı olan Olbia’ya hareket. Geceleme feribotta olacak..


24 MAYIS PAZAR 2. Gün: OLBIA – BOSA - SINIS – THARROS - ORISTANO


Gemide alınacak kahvaltı sonrası Sardinya’yı keşfetmek üzere yola çıkıyoruz.  İlk önce Oristano bölgesine bağlı Batı sahilinde ve küçük bir tepe üzerinde kurulmuş, renkli bir şehir olan Bosa’ya hareket. Bosa, Temo nehri kıyısında kurulmuş oldukça şirin ama tarihi bir kent olup burada panoramik olarak Kale ve şehir katedrali görüldükten sonra Oristano’ya 30 km mesafede olan Sinis ve sonrasında 2000 Yıllık antik şehir Tharros görülecektir. Daha sonra Oristano’ya varıyoruz. Yapacağımız turda Katedral Meydanı, Eski sur kapısı göreceğimiz yerler arasında. Otele yerleşme, yerel restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.


25 MAYIS PAZARTESİ  3. Gün: ORISTANO  ARBOREA  SU NURAXI DI BARUMINI  CAGLIARI


Kahvaltı sonrası Arborea’ya hareket ediyoruz. Burası Sardinya adasının tarım kentidir. Özellikle pirinç, sebze ve meyve yetiştiriciliği ile bilinir. Daha sonra, tarihi M.Ö. XV. yüzyıla dayanan, Sardinya'ya özgü ve bronz dönemine ait önemli Neolitik yapısı ve Akdeniz’in Stonhenge’i olarak anılan Su Nuraxi di Barumini ören yerini geziyoruz(giriş dahil). UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, Sardinya'nın en büyük ve en iyi korunmuş yapısı olan, eskiden cenaze törenlerinin yapıldığı, içinde tarih öncesi şehrin kalıntılarını barındıran bu arkeolojik alan, Sardinya Adası'nda M.Ö. XVIII. yüzyıldan II. yüzyıla kadar yaşamış olan medeniyetini anlamamız için eşsiz bir örnek. Daha sonra bir tepenin üstüne kurulu olan Cagliari’ye gidiyoruz. Burası muhteşem bir körfez manzarasına ve limana ev sahipliği yapıyor. İtalya ile birleştikten sonra oldukça gelişmiş olan Cagliari’de yapacağımız şehir turunda Cagliari'nin simgelerinden ve şehrin eşsiz bir panaromasına hakim Urpinu tepesi’ne  çıkarak şehri fotoğrafladıktan sonra şehir merkezinde yürüyerek yapacağımız turda Santa Maria Katedrali, San  Pancrazio Kulesi, Cristina Kapısı, Arsenal Meydanı ve San Saturnino Bazilikası görüldükten sonra mükemmel bir manzaraya sahip olan Umberto Terası'nı göreceğiz. Otele yerleşme, yerel restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.


26 MAYIS SALI 4. Gün: CAGLIARI  PULA  NORA  TUERREDDA  CAGLIARI


Kahvaltı sonrası adanın güney kıyılarını keşfetmek için yapacağımız turda önce Pula, ardından antik bir Fenike kenti olan Nora şehrine gidiyoruz(giriş dahil) . Ada’nın Güney Kıyı şeridinden yapacağımız bu keyifli yolculukta harika  manzaralara  sahip  olan Tuerredda’yı da gezeceğiz. Sardinya'nın en güzel 10 kumsalı içinde yer alan, maviden yeşile dönen berrak denizi ve bembeyaz kumsalıyla Tuerredda Karayipler'i andırmakta. Daha sonra Cagliari'ye geri dönüş.  Serbest zaman, akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


27 MAYIS ÇARŞAMBA 5. Gün: CAGLIARI  ALGHERO  CAPO CACCIA  CASTELSARDO  SANTA TERESA DI GALLURA


Erken kahvaltı sonrası Sardinya'nın kuzeybatı kıyısında Sassari bölgesinde yer alan adanın en güzel şehri ünvanına sahip Alghero'ya gidiyoruz. Kırmızı mercanları ile tanınan Alghero, zeytin ve okaliptus ağaçları ile şemsiye çamlarının süslediği şirin liman şehridir, evleri katalan mimari tarzında inşa edilmiş olup sokak tabelaları da hem Katalan dilinde hem İtalyanca yazılarak tarihi doku da korunmuş durumdadır. San Francesco Kilisesi, St. Maria Katedrali, Polveriera Kulesi, Romanesk Manastır, Çan Kulesi görüldükten sonra dev falezler üzerinde kurulu olan Capo Caccia’ya hareket ediyoruz. Alghero'nun batısında bulunan  Caccia Burnu'nun ucunda, dev falezlerin içindeki Roma deniz tanrısı Neptün adı ile adlandırılan  Grotta  di Nettuno Mağaralarında tekne turu yapacağız. XVIII. yüzyılda bir balıkçı tarafından keşfedilen mağara, Sardinya'nın en ilgi çekici yerlerinden biri olarak anılıyor. Göletlere yansıyan sarkıt ve dikitten oluşan muhteşem görüntüleri ile tanınan karstik mağaraların keşfi sonrası tarihi şehir Castelsardo'ya hareket. Castelsardo  doğal güzellikleri, tepede bulunan kalesi, orta çağ mimarisi ile ziyaretçilerine görsel şölen vermenin yanı sıra çok eski bir gelenek olan sepet örme işi ve el işleri satan dükkanları ile ünlü. Gezimiz sırasında Katalan gotik mimarisinin ve Rönesans figürlerinin karışımıyla inşa edilen Sant Antonio Abate Katedrali'ni de ziyaret edeceğiz. Son olarak Ada’nın Kuzey sahilinde konaklayacağımız Santa Teresa di Gallura’da Otele yerleşme, akşam yemek ve geceleme Otelimizde.


28 MAYIS PERŞEMBE 6. Gün: SANTA TERESA DI GALLURA – BONIFACIO - AJACCIO(KORSIKA)


Kahvaltı sonrası Fransa'ya bağlı Korsika Adası'na gitmek üzere limana hareket. Geçiş için gerekli işlemlerden sonra yaklaşık 1 saatlik feribot geçişi ile Sardinya ve Korsika'yı ayıran Bonifacio Boğazı'nı geçerek Korsika Adası’nın güney ucundaki Bonifacio'ya varış. 60 metrelik bir falezin tepesinde muhteşem bir konumda kurulan Bonifacio,  Korsika Adası'nın en eski şehirlerinden biri olup, şehre hakim olan ortaçağ mimarisi ve dar Arnavut kaldırımları ile Korsika Adası'nın tarihi yüzünü bize gösterecek. Daha sonra Korsika’nn batı sahilinde yer alan başkent Ajaccio’ya gidiş. Varışta Otele yerleşme, akşam yemek ve geceleme..


29 MAYIS CUMA  7. Gün: AJACCIO – EVISA – CALVI - CORTE - AJACCIO


Kahvaltı sonrası Napolyon'un doğduğu şehir olan Ajacciao’da Napolyon’un evi Maison Bonaparte, Napolyon'un vaftiz edildiği Rönesans Katedrali ve meydanları görüp Korsika'nın ilginç kasabalarından geçerek Korsika’nın Batısında yer alan Evisa üzerinden Calvi’ye hareket. Calvi Korsika’nın Kuzey batı sahilinde Hilal şeklinde limanı ile görsel güzelliği olan bir şehir. Limanda serbest öğle yemeği molamız olacak. ardından 1483-1492 yılları arasında inşa edilmiş olan tarihi kale Limana bakmaktadır, merkezdeki Notre Dame de la Serra Şapeli’ni gezip şehirde vereceğimiz serbest zaman ardından Korsika’nın en yoğun nüfuslu yerleşimi olan Corte’ye varış. Panoramik şehir turu sonrası Ajaccio’ya dönüş. Geceleme..


30 MAYIS CUMARTESİ 8. Gün: AJACCIO–BONIFACIO–SANTA TERESA DI GALLURA–PALAU-MADDALENA-CAPRERA-PORTO CERVO–OLBIA-TIRRENIA GECE FERİBOTU GECE GEMİ–ROMA


Kahvaltı sonrası Bonifacio’ya gidiş ve limandan çıkış işlemleri ardından feribot yolculuğu ile Santa Teresa di Gallura’ya gidiş. Önce liman kenti Palau’ya gidiyoruz. Buradan Maddalena Adası'na feribotla geçiyoruz. Muhteşem plajları, kristal berraklığındaki denizi ve  yirmiden fazla adacığı ile İtalya'nın en önemli takımadası olarak bilinmekte. Maddalena Adası'nda Maddalena Adası'nda ve Caprera adasında vereceğimiz serbest zaman sonrası feribotla Palau’ya dönüyoruz. Daha sonra 1960'lı yıllarda Ağa Han tarafından keşfedilen ve sonradan dünya jet sosyetesinin tatil üssü olan, harika koyu, beyaz evleri, lüks dükkanları, meşhur meydanı  olan "Piazzetta" ve sokaklarıyla masal kitaplarından çıkmış gibi bir sayfiye yeri olan Porto Cervo'ya giderek burada yürüyerek şehri keşfedeceğiz. Sardinya'ya hakim olan sakinliğe karşı, Porto Cervo canlı ve hareketli bir atmosfere sahip. Öğle yemeğimizi tur esnasında alacağız. Panoramik bir yoldan geçerek kristal berraklığında suları ile meşhur ve zümrüt kıyısı anlamına gelen  Costa  Smeralda'da  beyaz kumdan oluşan kilometrelerce uzunluğundaki harika plajı ile Sardinya'nın en özel ve en pahalı kıyılarını da gördükten sonra Olbia'ya gideceğiz. Costa Smeralda'ya giriş kapısı olan Olbia’ya varışta Saint Simplicio Bazilikası ve Piazza Mateotti meydanı görüp serbest zaman ardından Akşam feribot’a gidiyor ve Roma’ya en yakın liman olan Civitavecchia’ya geçiyoruz. Geceleme feribotta.. 


31 MAYIS PAZAR 9. Gün: ROMA 


Gemide alınacak kahvaltı sonrası sabah saatlerinde Roma’ya varışta yapılacak panoramik şehir turunda  Forum Meydanı,  II.Vittorio Emanuele Anıtı, Venedik Meydanı, Via del Corso (Corso Caddesi), Colloseum görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra Otele yerleşme ve Roma’yı kendi kendinize keşfedeceğiniz serbest zaman ardından geceleme otelimizde. Taverna’da İtalyan müzikleri eşliğinde akşam yemeğimizi alacağız 


01 HAZİRAN PAZARTESİ  10.Gün: ROMA Q İSTANBUL Q ANKARA


Kahvaltı sonrası Otelden ayrılarak önce Vatikan St. Pietro Kilisesi (burası için mini etek, şort ve kolsuz kıyafet kabul edilmemektedir)’ni gezeceğiz. Daha sonra yürüyerek Roma Meydanlarını keşfe çıkıyoruz. Navona Meydanı, Phanteon,  Trevi (Aşk) Çeşmesi, Piazza di Spagna (İspanyol Merdivenleri) gezildikten sonra serbest zaman.  havalimanına transfer.  Türk Havayollarının TK-1864 seferi ile saat 19:50’de İstanbul’a uçuş, saat 23.25’te varış. TK-2192 seferi ile saat 02.20’de Ankara’ya uçuş. Saat 03.35’te varış. Anılarla dolu turumuzun sonu…
 


OTELLERİMİZ:


TIRRENIA GECE FERİBOTU (23-24 MAYIS)
ORISTANO(24-25 MAYIS): MARIANO IV (4*) http://www.hotelmarianoiv.com/
CAGLIARI (25-27 MAYIS): PANORAMA HOTEL (4*)
https://www.hotelpanorama.it/
SANTA TERESA DI GALLURA (27-28 MAYIS): HOTEL LA FUNTANA (4*) https://www.hotellafuntana.com/
AJACCIO (28-30 MAYIS): HOTEL ET RESIDENCE AJACCIO AMIRAUTE 4* 
https://ajaccio.corsica-hotels.fr/fr/
TIRRENIA GECE FERİBOTU (30-31 MAYIS):
ROMA (31 MAYIS-01 HAZİRAN): CICERONE HOTEL(4*)
https://www.ih-hotels.com/it/i-nostri-aberghi/ih-hotels-roma-cicerone.html
 

Önemli Notlar;
Fiyat Türü Peşin
Tek Kişilik Oda Fiyatı 3630 €
İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı 2990 €
İlave Yatak 3190 €
0-2 Yaş Ücretsiz
3-6 Yaş 0 €
7-12 Yaş Ücretsiz

Yorum yazılmamıştır.

AKDENİZ‘in İNCİ ADALARI SARDİNYA(İtalya) – KORSİKA(Fransa)
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Türk havayolları tarifeli seferi ile Ankara-İstanbul- Roma gidiş dönüş uçuş bileti ve alan vergileri 
* ÖZEL Ev – Alan – Ev Transferleri
* Roma-Olbia-Roma (Civitavecchia) arası Tirrenia gece feribotu ile geçiş
* Santa Teresa di Galluri-Bonifacio gidiş dönüş feribot bileti
* Palau-La Maddalena gidiş dönüş feribot bileti
* Oristano (1), Cagliari (2), Santa Teresa di Galluri(1), Ajaccio(2), Roma (1)’da 4* Oteller ve gece feribotu(2) olmak üzere toplam 9 gece konaklama ve kahvaltılar 
* 2 öğle ve 6 akşam yemeği (otel ve yerel restoranlarda)
* Sardinya’da Nora, Su Nuraxi Barumini ören yeri girişleri, Neptün Mağarasında tekne turu, Korsika’da Napolyon’un evi ve Roma’da Vatikan girişleri
* Otellerde zorunlu konaklama vergisi 
* Konforlu araçlarla seyahat
* Programda belirtilen diğer panoramik şehir turları (giriş içermez)
* Saltur Turizm refakati ve Profesyonel rehberlik hizmetleri
* Sardinya ve Korsika’da gruba refakat edecek yerel rehber
* Seyahat ve Sağlık Sigortası 
 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Vize Ücreti  (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.)
* Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
* Program dışı Ekstra ibareli tur ve organizasyonlar
* Tüm kişisel harcamalar
* Bahşişler 
* Otel ve feribotta bagaj taşıma hizmetleri
* Belirtilmeyen Müze, Saray ve ören yeri girişleri
* Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)
 

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.