Ön Rezervasyon Formu
x
AIR FRANCE HY ILE MEKSIKA
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
10 gün 9 gece
AIR FRANCE HY ILE MEKSIKA
04 Aralık 2020
13 Aralık 2020
GEZİLECEK YERLER
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
Farklı Tarih Seçenekleri
04 Aralık 2020 - 13 Aralık 2020
1999 $
Son 2 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
AIR FRANCE HY ILE MEKSIKA

MEKSİKA AİR FRANCE HY İLE

04.12.2020 - 13.12.2020 (10 Gün, 9 Gece)  

Tur Programı

MEKSİKA TURU 04 - 13 ARALIK 2020


Alan Buluşması: 04 Aralık Cuma saat 18:00  
 

1. Gün: İSTANBUL – MEXICO CITY   

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Havayolları’na ait TK 181 sefer sayılı uçak ile Mexico City’e hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz. 

   

2. Gün: MEXICO CITY       

Sabah saatlerinde Mexico City’e varıyoruz. Pasaport kontrolden geçip bagajlarımızı aldıktan sonra şehir merkezine gdip kahvaltı için serbest zaman verilecek. Sonrasında Mexico City panoramik şehir turu düzenlenecek. Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır. Calle Madero’dan geçip Bellas Artes Saray’ını görüyoruz.  Tur sonrası otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği için Mariachi Gecesi’ne katılabilirler. Konaklama otelimizde.     
Akşam Etkinliği: Mariachi Gecesi (yemekli) - 75 $ (Kişi başı)  

  

3. Gün: MEXICO CITY    

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar turuna katılabilirler. Milattan önce 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir. Bu büyülü mekânlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra özel aracımız ile Mexico City’ye dönüyoruz. Konaklama otelimizde.     
Teotihuacan Tapınaklar Turu:  95 $ (Kişi başı)

     

4. Gün: MEXICO CITY 

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Frida Kahlo Müzesi & Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turu’na katılabilirler. Yirminci yüzyılın popüler kültür ikonu haline gelen Meksikalı ressam Frida Kahlo, tablolarında kendi resimlerini çizmesinin sebebini şu sözleriyle açıklıyor: “ Kendi resimlerimi çiziyorum. Çünkü çok yalnızım ve en iyi bildiğim şey yine kendimim. “ Picasso’nun “ Biz onun gibi insan yüzleri çizmeyi bilmiyoruz “ dediği, ayrıca Louvre Müzesinin bir tablosunu satın aldığı Frida Kahlo’ya ait yaklaşık 300 parça eşyanın bulunduğu  “La Casa Azul – Mavi Ev” her yıl dünyanın dört bir tarafından ziyaretçi kabul etmektedir. Turumuzdan sonra adı çiçekli yer anlamına gelen, Meksika’nın Venedik’i olarak kabul edilen Xochimilco (Soçimilko) tekne turunu yapacağız. Aztekler sebze ve çiçek yetiştirmek için su kanalların etrafında tarım alanları & çiçek bahçeleri yapmışlardır. Gezi sırasında günümüze kadar muhafaza edilmiş olan bahçeleri, çeşitli ağaçları ve yerel halka ait evleri görebilirsiniz.  Öğle yemeğimizi Tekne turu esnasında alacağız. Tur bitimi otele transfer. Konaklama otelimizde.      
Frida Kahlo Müzesi & Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turu (Öğle yemekli) : 90 $ (Kişi başı)

       

5. Gün: MEXICO CITY – MERİDA 

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Merida’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından kısa bir Merida panoramik şehir turu yapıyoruz. Şehir turumuzda; Akıl alıcı Yucaton yarımadasının dar sokaklarını gezme fırsatı bulacağımız gezide ayrıca kolonyal dönemden kalma hoş binalar görebileceğiz. Bu bölgeye ayrıca ‘Beyaz Şehir’ denir. Sebebi ise etrafta görebileceğiniz Beyaz taşlanmış kireç tası yapılardır. Merida, Yucatan yarımadasında Maya kültürünün merkezi konumundadır. Ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama otelimizde. 

    

6. Gün: MERİDA - CANCUN 

Kahvaltı sonrası check out işlemlerini yapıp Chicen Itza turumuz için hareket edeceğiz. Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir.. Tur sonrası Cancun’a hareket ve otele yerleşme.

    

7. Gün: CANCUN     

Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan Tulum & Playa de Carmen turuna katılabilirler. Tulum kalıntıları, Cancun’a yaklaşık 1 saatlik mesafede olup, Meksika’da Chicen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır. M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınakları ziyaret edeceğiz. Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Tulum sonrası Playa de Carmen’e gidiyoruz. Playa de Carmen masmavi bir okyanusun kenarında yer alan, şirin bir tatil kasabasıdır. Playa de Carmen’in eşsiz plajında güneşlenip,  turkuaz rengi sularında denizin tadını çıkarabilirsiniz. Tur sonrası Cancun’a dönüş ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.      
Tulum & Playa de Carmen  Turu: 110 $ (Kişi başı)

    

8. Gün: CANCUN    

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından deniz ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz.      

 

9. Gün: CANCUN – İSTANBUL    

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Türk Havayollarına ait TK 181 sefer sayılı uçuşu ile Istanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz... 

   

10. GÜN: İSTANBUL  

Sabah saatlerinde İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.     

 
Not: Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
ÇOK ÖNEMLİ NOT: Meksika vizesi için YEŞİL PASAPORT sahibi kişilerin şahsen  İstanbul veya Ankara  konsolosluğunu arayarak randevu alıp işleme gitmesi gerekmektedirler. 

X Large Paket (Opsiyonel)

 

295  $ Yerine 270 $ 
Tehotuhacan Tapınaklar Turu  $  95,00 
Frida Kahlo Müzesi & Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turu  $ 90,00 
Tulum & Playa de Carmen  Turu  $ 110,00 

 

Large Paket (Opsiyonel)

185 $ Yerine 170 $ 
Tehotuhacan Tapınaklar Turu  $  95,00 
Frida Kahlo Müzesi & Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turu  $  90,00 

 

Önemli Notlar;

Uçuş Bilgileri

 

Buluşma

Kalkış Tarihi

Varış Tarihi

Havayolu

Uçuş Kodu

ISTANBUL - MEXICO CITY

04.12.2020 18:00

04.12.2020 20:55
IST (İSTANBUL)

05.12.2020 04:10
MEX (Mexico City)

Türk Havayolları

TK 181

CANCUN - ISTANBUL

 

12.12.2020 09:20
CUN (Cancun)

13.12.2020 05:25
IST (İSTANBUL)

Türk Havayolları

TK 181

 

 

Sık Sorulan Sorular


Sağlık ;           
Meksika’da herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır.   Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız   sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.                       
    
Vize Bilgileri ;           
Meksika: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.   Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport   hamilleri ise vizeden muaftır. Turizm, iş, eğitim, gazetecilik veya transit   geçiş gibi nedenlerle Meksika'ya seyahat edecek vatandaşlarımız, havayoluyla   seyahat etmek kaydıyla 30 gün geçerli tek giriş vizelerini https://www.inm.gob.mx/sae/publico/solicitud.html    
şeklindeki internet adresinden harçsız olarak   alabilmektedirler. Yeşil pasaport müracaatları kişinin şahsen   Ankara’dan direk müracaat ederek yapılabilmektedir.(yeşil pasaportlular için   kişinin şahsen Ankara  konsolosluğunu   arayarak randevu alıp işleme gitmesi gerekmektedirler)                    
    
Uçuş Süreleri ;           
İstanbul  – Mexico City uçuşu yaklaşık 15 saat 15 dakika sürmektedir.    
Cancun  – İstanbul arası uçuş 12 saat 5 dakikadır.                
    
Para Birimi ;           
Meksika’nın para birimi de Meksika Pesosu’dur (MEX) ve   tüm yurtdışı seyahatlerinde de olduğu gibi önceden parayı çekmenin   gerekliliği ve önemini hatırlatmak gerekmektedir.    

           
Saat Dilimi ;           
Meksika   ile Türkiye yerel saati arasında ise 8 saat fark vardır (Türkiye saati daha   ileri olmak üzere)                
    
Telefon Kullanımı ;           
Cep   telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanabilirsiniz.   Fakat iletişim ücretleri çok yüksek olacaktır.                 
    
Kıyafet ve Gerekli Eşyalar ;           
Kolayca   giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu   pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont   almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası   gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların   şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.                
    
Yemek Kültürü ;           
Meksika’da Tortilla,   Guacamole, Nachos gibi yemeklerin tadına varabileceksiniz. Yemeklerde yöreye   özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak   lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.                
    
Elektrik ;            
Meksika'da 120 voltluk elektrik   akımı var. Fişleri ise iki düz uçtan oluşuyor. Aynı Amerika'dakiler gibi.   Türkiye'den götürdüğünüz elektrikli ve elektronik aletleri Meksika'da   sorunsuz bir şekilde kullanmak isterseniz bir fiş adaptörü ve voltaj   dönüştürücü almanız gerekli.                
    
Alışveriş ;            
Geleneksel   kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ayrıca tekilanın anavatanı olan   Meksika’dan bu ürünü de alabilirsiniz.         

 

 

Notlar

Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

 

Single Odada 1 Kişi

Double Odada 1 Kişi

Triple Odada 1 Kişi

İlave 1 Bebek

İlave 1 Çocuk

4* Otel
Çocuk Yaş: 12

$2.474

$1.999

$1.999

$450

$1.949

4* Otel

Mexico City - 4* Casa Blanca Hotel vb.

Merida - 4* Mision Merida Panamerica Hotel vb.

Cancun - 4* Aloft Hotel vb.

Yorum yazılmamıştır.

AIR FRANCE HY ILE MEKSIKA
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

● Türk Havayolları ile İstanbul-Mexico City / Cancun -İstanbul arası gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti   
● Yerel Havayolları ile Mexico City-Merida arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti   
● Havalimanı vergileri   
● Meksika’da, Merida’da ve Cancun’da 4* Otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama   
● Mexico City,Merida panoramik şehir turu   
● Chichen Itza gezisi   
● Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,   
● Türkçe Rehberlik Hizmeti   

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

● Yurtdışı çıkış fonu ( 50TL )
● Meksika Vize Ücreti ( 30 USD )   
● Öğle ve akşam yemekleri   
● Ekstra turlar   
● Seyahat Sigortası    
● Kişisel harcamalar  

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.