Ön Rezervasyon Formu
x
PUGLIA
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
5 Gece 6 Gün
PUGLIA
29 Ağustos 2022
03 Eylül 2022
GEZİLECEK YERLER
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
REZERVASYON YAP
Farklı Tarih Seçenekleri
29 Ağustos 2022 - 03 Eylül 2022
1575 €
Son 8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
PUGLIA

1.Gün, 29 Ağustos 2022, Pazartesi   

İstanbul / Bari – Polignano a Mare - Locorotondo (91 km.)

06:00 İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Present Tour ön check-in  kontuarında buluşarak bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanması.

07:35 Türk Hava Yolları, TK-1445 seferi ile İtalya'nın güneydoğusunda Adriyatik Denizi kenarında bir liman kenti olan Bari’ye hareket.

08:35  Varışın ardından havalimanında karşılanma ve panoramik Bari şehir  turu.  Katedral ve Aziz Nicolas Bazilikası, Margarita Tiyatrosu, Petruzzelli Tiyatrosu, eski şehir görülecek yerler arasındadır. Güney İtalya'nın yarımadasındaki Napoli'den sonra ikinci büyük kenti olan Bari, büyük bir bölgesel merkez ve özellikle Akdeniz'in doğu kesimiyle ilişkilerde önemli bir ticaret (Levante Fuarı) kentidir. Eski kentin yer aldığı burun, eski ve yeni limanları ayırır; arkada yer alan 19. yüzyıl kenti, dama tahtası biçiminde bir plana göre kurulmuştur. Bari’de yerel restoranda öğle yemeği sonrasında hareket. Adriyatik Denizi üzerinde yer alan, "Nel Blu Dipinto Di Blu (Volare)" adlı  şarkısıyla dünyaca tanınan İtalyan besteci ve şarkıcı Domenico Modugno’nun doğduğu Polignano a Mare, dar sokakların ve doğal mağaralara sahip sarp falezlerin üzerine inşa edilmiş beyaz evlerin bulunduğu, Orta Çağ'dan kalma şiirsel ve keyifli bir kenttir. Göz  alabildiğine uzanan üzüm bağları ve zeytinlikleri çevreleyen kuru taş duvarları ile Itria Vadisi'nde bulunan ve İtalya'nın en güzel köyleri arasında yer alan Locorotondo'ya hareket ve kendinizi başka bir çağda yaşıyor gibi hissedebileceğiniz Puglia Bölgesi'ne özgü otelimize varış ve odalara yerleşme. Serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2. Gün, 30 Ağustos 2022, Salı  

Locorotondo - Alberobello – Martina Franca (24 km.)

Sabah kahvaltısının ardından Alberobello Kasabası ziyaret edilecek ve bu kasabayı dünya mirası haline getiren koni şeklindeki geleneksel  çatıları ile Trulli evleri görülecektir. Konik çatılarıyla bizim Harran evlerini andıran bu yapılar, tamamen geleneksel yöntemlerle kireçtaşı kullanılarak ve harçsız olarak inşa ediliyor. Yöre sakinleri, yakın çevreden temin ettikleri malzemelerle, günümüzde de aynı şekilde ev yapmayı sürdürüyorlar. Tarih öncesi yapı tekniğiyle inşa edilmiş bu  evler kasabaya masalsı bir hava veriyor. Mozzarella ve burrata peynirlerinin yapımı izlenerek, yöresel ürünlerin tadımı yapılacaktır. Serbest zaman. Öğleden sonra Apulian Barok tarzının olağanüstü örneği olan, büyüleyici tarihi kent Martina Franca ziyaret edilecektir. Kentin merkezindeki 18.y.y.'a ait görkemli Palazzo Ducale ve diğer tarihi binaları keşfedilecektir. Dar sokaklarındaki tarihi binaları ve kule evleri ile bir labirent gibi olan şehir, kum tepeleri ve koylarıyla, çok uzun bir plajı olan Capitolo ile de ünlüdür. Yerel restoranda alınacak akşam yemeği sonrası otele dönüş ve geceleme.

3. Gün, 31 Ağustos 2022, Çarşamba

Locorotondo - Matera – Monopoli (185 km.)

Sabah kahvaltısının ardından Harran evleri ile benzerliği olan Trulli  evlerinden sonra Kapadokya'daki gibi mağaralara oyulmuş evleri ve kiliseleri ile kendine özgü bir kasaba olan, UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınan Matera Kasabası'nı ziyaret. Matera farklı manzaraların, sınırların, medeniyetlerin, kültürlerin birleştiği şehirdir. Matera taşların şehridir. Tuf kayalık bölgesinde, kayaya kazılarak inşa edilen kiliseler ve evler oluşturulan meşhur "Matera Taşları (Sassi di Matera)" semti bulunur. Matera'nın bu semtinde hala içinde yaşanmakta olan bu tarihsel yerleşke 1993'te UNESCO Dünya Miras Listesi'ne kabul edilmiştir. Şehir, Arap-Bizans ve Fransız etkisi altında bir karışım oluşturmuş olup Bölge Barok tarzının açık biçimde Neapolitan etkisinde kaldığını göstermektedir. Matera'da bulunan, neolitik, bronz ve demir çağlarına tarihlenen seramik ve paleolitik kalıntıları Ridola Ulusal Müzesi'nde sergilenmektedir. Öğle yemeği sonrası otele dönüş ve dinlenme. Öğleden sonra Monopoli'ye hareket. Dar sokaklarındaki tarihi binaları ve kule evleri ile bir labirent gibi olan şehir, kum tepeleri ve koylarıyla, çok uzun bir plajı olan Capitolo ile de ünlüdür. Yerel restoranda akşam yemeği sonrası otele dönüş ve geceleme.

4. Gün, 01 Eylül 2022, Perşembe       Locorotondo - Ostuni - Lecce (103 km.)

Sabah kahvaltısı ve otelden ayrılış işlemlerinin ardından "beyaz şehir" olarak anılan Ostuni ziyaret edilecektir. Ostuni, kemerlerin, kulelerin, sarayların, avluların, terasların, sokakların, asilzadelere ait konakların ve dükkanların ardarda bulunduğu bir kasabadır. Geleneksel bir masseria çiftlik evinde alınacak öğle yemeği sonrası Lecce'ye  hareket ve varışın ardından otele transfer. Odalara yerleşerek kısa bir süre dinlenmeniz için serbest zaman. Akşam üstü yapılacak panoramik Lecce şehir turu esnasında Barok tarzı mimarinin altın çağında yapılan, günümüzde iz bırakan eserler, Piazza Duomo, Assunta Katedrali ve büyüleyici kulesi, Bishop Sarayı, Ruhban Sarayı ve Santa Croce Bazilikası görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

5. Gün, 02 Eylül 2022, Cuma    Lecce - Otranto - Gallipoli (114 km.)

Sabah kahvaltısının ardından hem Puglia'nın hem de İtalya'nın en doğusunda bulunması nedeniyle "Doğu'ya açılan kapı" olarak bilinen Otranto'ya hareket edilecektir. Fatih Sultan Mehmet zamanında bir dönem Osmanlıların fethettiği bir sahil limanı ve kasabası olan Otranto'da Kale ve katedral ziyaretinin ardından dar sokaklarında yürüyüp, el işinden tasarım kıyafetlere kadar farklı ürünler barındıran küçük butiklerden, gurme dükkanları olan enoteca'lardan alışveriş yapabilirsiniz. Ardından Gallipoli'ye hareket. Yerel restoranda öğle yemeği sonrası bir adacığın üzerine kurulu Gallipoli tarihi şehri gezilecektir. Angioino Kalesi, daracık sokakları, kemerler ile birbirine bağlanan evler ve kiliseler görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra Lecce'deki otele dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.