Ön Rezervasyon Formu
x
İSRAİL - KUDÜS TURU
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
5 GECE 6 GÜN
İSRAİL - KUDÜS TURU
15 Aralık 2020
20 Aralık 2020
GEZİLECEK YERLER TEL AVİV - CESAREA - HAYFA - AKKA - SAFED - TİBERİYE - COPERNAUM - SONSUZ MUTLULUK TEPESİ - NASIRA -KUDÜS - BETLEHEM - ÖLÜ DENİZ - MASADA -
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
REZERVASYON YAP
Farklı Tarih Seçenekleri
15 Aralık 2020 - 20 Aralık 2020 YARIM PANSİYON
1990 $
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
İSRAİL - KUDÜS TURU

HAYFA (1) – CESAREA - AKKA - SAFED – TİBERİYE (1) - COPERNAUM - SONSUZ MUTLULUK TEPESİ - NASIRA - MESCİD-İ AKSA – BETLEHEM - LUT GÖLÜ (ÖLÜ DENİZ) – KUMRAN MAĞARALARI - KUDÜS(2) – TEL AVİV(1) - YAFA   

31 MART  - 07 NİSAN 2020

 

 

31 MART SALI  1.GÜN: ANKARA - İSTANBUL Q TEL AVİV

 

Saat 20:30’da Ankara Esenboğa Havalimanında buluşma.  Türk Havayolları TK2175 seferi ile saat 22:00’de İstanbul’a hareket. 23:25’te varışta pasaport ve çıkış işlemleri sonrası TK792 seferi ile 01:20’de Tel Aviv’e uçuş. 

 

01 NİSAN ÇARŞAMBA 2. GÜN: TEL AVİV - CESAREA – HAYFA

 

Saat 03:30’da varışta vize prosedürleri için bekledikten sonra otobüsümüz ve yerel rehberimizle buluşarak yaklaşık 1 saatlik yolculuktan sonra alacağımız kahvaltı sonrası önemli bir Roma şehri olan Cesarea’ya geliyoruz. Tiyatro, stadyum, Herod’un yazlık sarayı, sütunlu cadde, liman gibi yapıların arasında dolaşıyor ve yarım saatlik yolculuğun ardından Hayfa’ya varıyoruz. Kısa panoramik tur sonrasında otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra geceleme otelimizde.

 

2 NİSAN PERŞEMBE 3. GÜN: HAYFA - AKKA - SAFED - TİBERİYE

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve muhteşem manzarayı görebilmek için Carmel Tepesi’ne çıkıyor, ardından Carmelite Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Bahaî dininin merkezi ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde olan Bahaî Tapınağı’nı ve bahçelerini ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından Hayfa’dan ayrılıyor ve yarım saatlik yolculuğun ardından tarihi Osmanlı liman şehri Akka’ya varıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Akka’da yapacağımız yürüyüş turumuzda birçok Osmanlı eserini görüyoruz. El Cezir Camii, Osmanlı Kalesi, Ali Paşa Hamamı, Zeytinli Cami, Han El Faranj, Sinan Paşa Camii ve Han El Umdan’ı göreceğimiz terlerin başında geliyor. Ziyaretlerden sonra öğlen yemeği için mola veriyor, ardından Akka’dan ayrılıyoruz. Bir saat sonra Yahudi mistisizmi Kabala’nın merkezi Safed’e ulaşıyoruz. Sanatçılar Çarşısı’ndan geçerek Sinagoglar mahallesinde Ha’Ari Eşkinaz Sinagogu ve Caro Sinagogu’nu ziyaret ediyoruz. Ardından Tiberiye’de bulunan otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3 NİSAN CUMA 4. GÜN: TİBERİYE - COPERNAUM - SONSUZ MUTLULUK TEPESİ - NASIRA  - KUDÜS

Kahvaltı sonrası otelden hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra İsa’nın peygamberliğinin başladığı ve ilk mucizelerinin yaşandığı Antik Roma şehri Copernaum’a geliyor ve ören yerini ziyaret ediyoruz. Ören yerinde Sinagog ve Hz. İsa’nın ilk havarisi Petrus’un Evi’ni gezdikten sonra Hz. İsa’nın havarilerine en önemli vaazlerinden birini verdiği “Sonsuz Mutluluk Tepesi”ne gidiyor ve Tiberiye manzarasını seyrediyoruz. Sonrasına İsa Teknesi Müzesi’ni gördükten sonra Hz. İsa’nın döneminden kalan bir örneğinden esinlenerek kopyası yapılan bir tekneyle Tiberiye Gölü’nde tekne turu yapıyoruz. Ardından Tiberiye’den ayrılıyor, bir saatlik yolculuktan sonra Hz İsa’nın annesi Meryem Ana’nın doğum yeri Nasıra’ya varıyoruz. Meryem Ana’nın Cebrail ile karşılaştığı su kuyusunun üstünde inşa edilen Meryem Ana Ortodoks Kilisesi’ni ve yaşadığı evin üstüne inşa edilen Meryem Ana Katolik Kilisesi’ni gördükten sonra Nasıra’da öğle yemeği molası alıyoruz. Molanın ardından Kudüs’e gidiyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

4 NİSAN CUMARTESİ 5. GÜN: KUDÜS – BETLEHEM - ÖLÜ DENİZ - MASADA – KUDÜS

Erken kahvaltı sonrası otelden hareket ediyoruz. Filistin Devleti toprakları içinde yer alan Betlehem’e gidiyoruz. İsa’nın doğduğu mağaranın da bulunduğu Kutsal Doğum Kilisesi’ni ve Azize Katerina Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Yehuda Dağları ve Yehuda Çölü üzerinde dünyanın en alçak noktası olan Ölü Deniz (Lut Gölü)’e varıyoruz. Burada öncelikle Yahudilik tarihinin en önemli olaylarının yaşandığı, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Masada’yı geziyoruz. Ören yerine giriyor ve teleferikle bu etkileyici yere ulaşıyoruz. Ören yerinde yapacağımız yürüyüş turundan sonra yine teleferikle geri dönüş. Masada ziyareti sonrası Ölü Deniz’e varıyoruz. Burada içerdiği mineraller nedeni ile kozmetik sanayinde kullanılan doğal çamurlarda çamur banyosu yapabilir ya da Ölü Deniz’de batmadan yüzmenin keyfine varabilirsiniz. Dinlenme ve keyifli anlardan sonra otobüsümüze biniyor ve Tevrat rulolarının bulunduğu Qumran Mağaraları önünden geçilerek Kudüs’e geri dönüyoruz. Gezilerimizin ardından Davud Kulesi’nde gerçekleşecek olan ‘Ses ve Işık Gösterisi” ni izliyoruz. Bu etkileyici etkinlik sonrasında otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

5 NİSAN PAZAR 6. GÜN: KUDÜS – TEL AVİV

 

Kahvaltının ardından saat 08.00’de otelden hareket ediyoruz. İkinci Dünya Savaşı sırasında katledilen altı buçuk milyon Yahudi’nin anısı için inşa edilen Yad Vaşem - Soykırım Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından şehrin en önemli tepesine varıyoruz. Dünyanın en büyük Yahudi mezarlığının yer aldığı Zeytindağı’ndan, Kudüs’ün en etkileyici manzaralarını seyrediyoruz. Fotoğraf molasının ardından İsa’nın, havarisi Yahuda İskoryat tarafından ele verildiği Getsemeni’de iki bin yıllık zeytin ağaçlarını ve “Tüm Milletler Kilisesi”ni ziyaret ediyoruz. Meryem Ana’nın mezarının bulunduğu Meryem Kilisesi’ni ziyaretin ardından otobüsümüze biniyor ve Kanuni Sultan Süleyman’ın inşa ettiği surların giriş kapılarından biri olan Yafa Kapısı’na gidiyor ve Eski Kudüs’e ayak basıyoruz. Öğlen yemeği için serbest zaman sonrası Kudüs’te yürüyüş turumuzu yapıyoruz. Eski Kudüs UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Burada Ermeni Mahallesi’nden geçiyor ve Cardo Caddesi’ne geliyoruz. Yahudi Mahallesi’nin Sokak aralarından geçerek Batı Duvarı olarak da bilinen Ağlama Duvarı’na geliyor ve Duvarda ibadet eden Yahudileri izliyoruz.  Duvarı gördükten sonra Müslüman Mahallesi’ne geçiyor ve Kur’an’da yazıldığı üzere Muhammed’in Mirac’a yükseldiği yer olan Kubbet’üs Sahra ve Mescid-i Aksa’nın da yer aldığı “Harem Ül Şerif”i ziyaret ediyoruz.  İsa’nın yargılanmasından sonra çarmıha gerildiği tepe olan Golgota’ya kadar “Çile Yolu” olarak bilinen Via Dolorosa’da çeşitli istasyonları görüyor ve istasyonların sonunda bulunan “Göğe Yükseliş” Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Kudüs’ün otantik çarşılarında alışveriş yapmak için serbest zaman sonrası eski Yafa’da ünlü Abrage restoranda alacağımız yemek sonrası Tel Aviv’de Otele yerleşme, geceleme..

 

6 NİSAN PAZARTESİ 7.GÜN:  TEL AVİV - YAFA Q İSTANBUL Q ANKARA

 

Kahvaltı sonrası Tel Aviv turumuza başlıyoruz. Tel Aviv, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne 1930 yıllarda Modern Akım etkisi ile yapılan Beyaz Evler ile girmiştir. Tel Aviv’in meşhur Bauhaus  mimarisi binalarını görüyor  ve Neve  Tsedek  mahallesinden  kısa  bir yürüyüşten  sonra  Yafa’ya varıyoruz.  Tarihi Yafa sokaklarında yürüyüş turu sırasında, Abdülhamid Saat Kulesi, bedesten, valilik sarayı, tarihi liman, çarşı ve eski evler göreceğimiz yerler arasındadır. Tel Aviv Ben Gurion Havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve check in işlemlerinin ardından TK 789 seferi ile saat 21:45’te İstanbul’a uçuş ve saat 00:05’te varış sonrası 02:00’de TK2192 seferi ile Ankara’ya hareket. Saat 03:15’te (7 Nisan) Ankara’ya varış anılarla dolu gezimizin sonu.

 

 

Önemli Notlar;
Fiyat Türü Peşin
Tek Kişilik Oda Fiyatı 2490 $
İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı 1990 $
İlave Yatak 0 $
0-2 Yaş Ücretsiz
3-6 Yaş 0 $
7-12 Yaş Ücretsiz

Yorum yazılmamıştır.

İSRAİL - KUDÜS TURU
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.