Ön Rezervasyon Formu
x
THY ILE BÜYÜK BALKANLAR ÜSKÜP BASLANGIC (VİZESİZ)
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
7 GECE /8 GÜN
THY ILE BÜYÜK BALKANLAR ÜSKÜP BASLANGIC (VİZESİZ)
07 Ağustos 2021
14 Ağustos 2021
GEZİLECEK YERLER MAKEDONYA ARNAVUTLUK KARADAG HIRVATİSTAN BOSNA HERSEK SIRBISTAN Üsküp Ohrid Budva İşkodra Trebinje Saraybosna Belgrad
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
REZERVASYON YAP
Farklı Tarih Seçenekleri
07 Ağustos 2021 - 14 Ağustos 2021 Yarım pansiyon VİZESİZ
599 €
+8 Kişi
Seç
21 Ağustos 2021 - 28 Ağustos 2021 Yarım pansiyon VİZESİZ
599 €
+8 Kişi
Seç
04 Eylül 2021 - 11 Eylül 2021 Yarım pansiyon VİZESİZ
599 €
+8 Kişi
Seç
18 Eylül 2021 - 25 Eylül 2021 Yarım pansiyon VİZESİZ
599 €
+8 Kişi
Seç
02 Ekim 2021 - 09 Ekim 2021 Yarım pansiyon VİZESİZ
599 €
+8 Kişi
Seç
16 Ekim 2021 - 23 Ekim 2021 Yarım pansiyon VİZESİZ
599 €
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
THY ILE BÜYÜK BALKANLAR ÜSKÜP BASLANGIC (VİZESİZ)

BÜYÜK BALKANLAR TURU

**VİZESİZ**

TÜRK HAVAYOLLARI İLE

MAKEDONYA-ARNAVUTLUK- KARADAG-(HIRVATİSTAN)- BOSNA&HERSEK-SIRBISTAN

 

Üsküp(1)-Ohrid (2)- Budva-İşkodra(1)- Trebinje (1)- (Dubrovnik)- Saraybosna(1)- Belgrad(1)

7 gece / 8 Gün

03 NİSAN, 17 NİSAN, 08 MAYIS, 05 HAZİRAN, 19 HAZİRAN, 17 TEMMUZ, 07 AĞUSTOS, 21 AĞUSTOS, 04 EYLÜL, 18 EYLÜL, 02 EKİM, 16 EKİM 2021

 

1.GÜN İSTANBUL-ÜSKÜP

Türk Hava Yolları ile Üsküp’e hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından adeta bir ‘açıkhava müzesi şehri’ olarak anılan Makedonya'nın başkenti Üsküp’e varış. Varışa istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında,  tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.GÜN ÜSKÜP - MANASTIR - RESNE - OHRİD

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Resne - Manastır (Bitola) için yola çıkıyoruz. Bitola şehir turumuz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından iki göl arasına sıkışmış güzel kasaba Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi’nin sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Ohrid’e hareket. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

3.GÜN OHRİD

Uyandırma ve kahvaltının ardından Makedonya’nın incisi, ünlü göl şehri Ohrid turumuzu yapıyoruz. Bu turda Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır. Ohrid’ te alışveriş için serbest zaman. Turun ardından otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

4.GÜN OHRİD - TİRAN - İŞKODRA

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otelimizden hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp en sessiz büyük şehirlerden biri olan Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda; Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından İşkodra’da konaklayacağımız otele yerleşyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelde. 

5.GÜN İŞKODRA - St. STEFAN - BUDVA - KOTOR TREBİNJE

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otelimizden hareket ediyoruz ve dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda eski şehir merkezi ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağ’ da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ile turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Trebinje’deki otelimize transfer ve aksam yemeği otelimizde.

Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından  organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılma imkanı bulacaklar.* Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.)(€ 45)

Turumuz sırasında ortaçağdan kalma tarihi eserleriyle ünlü Dubrovnik şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.

6.GÜN TREBİNJE - MOSTAR - SARAYBOSNA

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından ilk olarak Bosna Hersek’in nehir kıyısındaki romantik şehri Mostar’a doğru hareket ediyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni ziyaretimizin ardından Saraybosna’ya ilerliyoruz. Pek çok kültürün izini birden taşıyan Saraybosna’ya varışımız ile birlikte Baş Çarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni geziyoruz. Turun ardından otele transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

7.GÜN SARAYBOSNA - BELGRAD

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasını takiben yola çıkıyoruz. Önce Tuzla yolu ile sınıra gelip pasaport işlemlerimizden sonra yola devam ediyor ve öğleden sonra ‘beyaz şehir’  diye bilinen Belgrad’a varıyoruz. Belgrad şehir turumuzu yapıyor ve yürüyerek tarihi dokuyu geziyoruz. Kale içini surları, anıtları, Damat Ali paşa türbesini, Sokullu çeşmesini (1521-1878) ve diğer Osmanlı izlerini takip ediyoruz ve turumuzun bitimi ile otelimize yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

8.GÜN BELGRAD - İSTANBUL

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Belgrad Hava Limanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın uçağı ile İstanbul’a hareket. Yolculuğumuzun ardından  İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

 

Önemli Notlar;

• Varış veya Donüş noktası Pristine ile yapılan turlarda programda herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Pristine, sadece  Havalimanı  kullanımı için programda yer almaktadır.

• Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.

• Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.

• Saltur Turizm, kategorileri aynı kalmak şartı ile otelleri değiştirebilir.

• Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri , buluşma ve kalkış saati ve kesin otel isimleri bildirilecektir.

• Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

• Saltur Turizm,havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.     

 

UCAK DETAYLARI & TUR FİYATLARI

TK1003   ISTSKP               0750 0825

TK1084   BEGIST              2020 2305

İki kişilik odada kişibaşı  € 599          / Tek kişilik oda farkı  €  160

3-12 Yaş Çocuk   € 549                                /  0-2 Yaş Çocuk               € 180

 

 

Yorum yazılmamıştır.

THY ILE BÜYÜK BALKANLAR ÜSKÜP BASLANGIC (VİZESİZ)
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

• Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı uçuş bileti.

• Uskup’te 1 gece Hotel Karpos 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• Ohrid’te 2 gece Hotel Sileks 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama.

• İşkodra’da 1 gece Hotel Grand Europa 5* veya Grand Europa Velipoja Resort 5 * otelde yarım pansiyon konaklama

• Trebinje’de 1 gece Hotel Central Park  4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• Saraybosna’da 1 gece Hotel Hollywood 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• Belgrad’ ta 1 gece Hotel Astoria 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• Programda belirtilen tüm transferler

• Türkçe rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Otel extraları 

• Dubrovnik turuna katılacak misafirler için ulaşım bedeli kişibaşı € 45.

   (Tur sırasında rehber tarafından toplanacaktır) 

 Dubrovnik turuna katılacak misafirlerden yeşil pasaportlu olanlara vize gerekmemektedir, normal pasaportu olanlara geçerli schengen vizesi yeterlidir.  Hırvatistan vizesi isteyen misafirler için ise bizimle irtibata geçebilirsiniz. €80 (Fiyat değişiklikleri yansıtılacaktır.)

 • Çıkış harcı

• Seyahat sağlık sigortası

• Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ucreti

• Müze ve ören yerleri girişleri

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.