Ön Rezervasyon Formu
x
29 EKİM RENKLERİN DANSI DOĞU KARADENİZ TURU
Not: Satış temsilcilerimiz sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Teşekkür ederiz.
Tur Bilgileri
5 GÜN 4 GECE
29 EKİM RENKLERİN DANSI DOĞU KARADENİZ TURU
27 Ekim 2021
31 Ekim 2021
GEZİLECEK YERLER SAMSUN-TRABZON-UZUNGÖL -RİZE-FIRTINA VADİSİ-ZİL KALE-PALOVİT ŞELALE-AYDER-SÜRMENE-SÜMELA MANASTIRI- GİRESUN-ORDU
Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
444 17 80
REZERVASYON YAP
Farklı Tarih Seçenekleri
27 Ekim 2021 - 31 Ekim 2021 Yarım Pansiyon
1300 ₺
+8 Kişi
Seç
Grup Fiyatları
29 EKİM RENKLERİN DANSI DOĞU KARADENİZ TURU

RENKLERİN DANSI DOĞU KARADENİZ

27-31 EKİM 2021

27 EKİM 2021: ANKARA –SAMSUN-TRABZON

Akşam saat 21.00’da Tunus Cad. No.14’ te buluşma ve Trabzon’a hareket. Gerekli molalarla Samsun, Ordu, Giresun güzergahından Trabzon’a varış.

 

28 EKİM 2021: TRABZON ŞEHİR TURU-UZUNGÖL -DURSUN ALİ İNAN ETNOĞRAFYA MÜZESİ

Trabzon’da alacağımız kahvaltı sonrası Trabzon şehir turu Kommenos Kralı I.Manuel tarafından 1250-1260 yılları arasında yaptırılan geç Bizans kiliselerinin en güzel örneklerinden biri olan Ayasofya Camii(Kilisesi)  müzesinin gezilmesi sonrası Trabzon yöresine has gümüş Kazaziye ve telkari işlerinin yapımı ile bilgileneceğimiz ve en güzel örneklerini göreceğimiz gümüş mağazası gezisi ve alışverişi. Aracımız ile yapacağımız Trabzon Şehir turu esnasında panoramik olarak göreceğimiz Trabzon Kalesi (Aşağı, Orta ve Yukarı Hisar), Zağnos Paşa Köprüsü ve Vadisi, Gülbahar Hatun Camii ve Türbesi, Boztepe manzarası eşliğinde Ulu Önder Atatürk’ ün Trabzon ziyaretinde konuk olduğu Trabzon’a hakim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer alan 18-19. yy Avrupa mimarisinin güzel bir örneği olan Trabzonlu Rum Armatör ve iş adamı Kostantin Kabayanidis tarafından 1890-1902 yılında yazlık ev olarak yaptırılan Atatürk Köşkü gezilecektir. Of, Çaykara güzergâhından denizden 1090 metre yükseklikte bulunan çam ormanları ile çevrili Haldizen Deresi’nin önünün bir heyelan sonucu kapanmasıyla oluşan Uzungöl’e (Şerah)varış. Uzungöl etrafında yürüyüş ve fotoğraf çekimi Dursun Ali İnan Müzesini geziyor ve yore etnografyası hakkında bilgiler alıyoruz. Müzede, yöresel mimariye bağlı kalınarak yapılan ahşap Uzungöl evi, Dursun Ali İnan’ın otuz yıldır topladığı yöresel- arkeolojik eserler, Dursun Ali İnan’ın doğadan topladığı ağaç köklerinden yaptığı heykeller ve mobilyalar, Uzungöl’ün tarihi, kültürü, coğrafyası, faunası, florası, sosyal yaşamı ve daha birçok özelliği hakkında yazılı ve görsel içerik bulunmaktadır. Otele yerleşme ve serbest zaman yöresel ürünlerin ve hediyelik eşyaların satıldığı dükkânlarda alışveriş imkânı akşam yemeği ve geceleme

 

29 EKİM 2021: RİZE-FIRTINA VADİSİ-ZİL KALE-PALOVİT ŞELALE-AYDER

Kahvaltı sonrası Rize’ye hareket. Rize’ye özgü Rize Bezi (Feretiko) dokuma atölyelerinin görülmesi ve alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası Pazar, Ardeşen güzergahından WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) tarafından Avrupa’da acil korunması gereken 100 ormandan biri olarak ilan edilmiş olan Fırtına Vadisine giriş. Yöreye has taş kemer köprülerin en güzel örneği olan Timisvat Taş Kemer Köprüsü’nün görülmesi ve fotoğraf çekimi. Fırtına Deresi kenarında bulunan Osmanlı alabalık tesislerinde öğle yemeği. Çamlıhemşin’e hareket ve burada bizi bekleyen minibüslerle Fırtına Vadisinin iç kısımlarını takip ederek 17-18 yy yöre ahşap ev mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz Çamlıhemşin Konaklar Mahallesinin panoramik olarak görülmesi ve Fırtına Vadisi ve deresini takip ederek, Çinçiva’yı (Şenyuva Köyü) görüyoruz. Fotoğraf çekimi ardından Denizden 750 metre Fırtına deresinden 100m yükseklikte Fırtına Vadisine hâkim bir tepenin üzerinde bulunan yol ve vadiden geçen kervanların güvenliği amacıyla Kommenos dönemine ait Karakol Kale olarak inşaa edilen muhteşem Zilkale’nin görülmesi ve fotoğraf çekimi sonrası Fırtına Deresi’nin önemli kollarından Palovit Deresi üzerinde 27 m. yükseklikten akan Palovit Şelalesinin görülmesi ve fotoğraf çekimi ardından Çamlıhemşin’e dönüş. Otobüsümüz ile buluşma. Ayder’e hareket. Kaçkar Dağları eteğinde denizden 1350 m yükseklikte bulunan meşhur Ayder Yaylasına varış. Gelintülü Şelalesi, Ayder Şelalesi, Kalegon’un (Galegon) görülmesi ve keyifli bir yürüyüş sonrası otelimize yerleşme. Yürüyüş yapmak ve fotoğraf çekmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme.

 

30 EKİM 2021: AYDER -SÜRMENE-SÜMELA MANASTIRI- GİRESUN

Kahvaltı sonrası Sürmene’ye hareket ediyoruz. Çifte su verilmiş, sağlamlıkları ve kabza süslemeleriyle ünlü Sürmene bıçaklarının üretim merkezi Kumbasar bıçak fabrikasının teşhir salonunda Sürmene bıçakları hakkında bilgi alıyor, alışverişimizi yapıp yola devam ediyoruz. Çayın bahçeden sofralara olan macerasını üreticilerinden dinleyeceğimiz İki çay Fabrikasını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi meşhur Akçaabat Köfte menü olarak alıyoruz. Trabzon Maçka’ya hareket ediyor ve Altındere Milli Parkı içinde bekleyen Minibüslerle dağ yamacına asılı gibi duran görüntüsü ile Sümela Manastırı’na çıkıyor ve Sümela Manastırını geziyoruz. Manastır gezimizin ardından Giresun’a hareket. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

 

31 EKİM 2021: GİRESUN-ORDU-SAMSUN-ANKARA

Kahvaltı sonrası Giresun Kalesinden Panoramik olarak Giresun Adası, Zeytinlik Mahallesi ve Gedikkaya’nın fotoğraflanması Topal Osman Ağa Anıt mezarının görülmesi ve aracımızla yapacağımız Panoramik Giresun şehir turu ardından Ordu’ya hareket. Denizden 460 m yükseklikteki Ordu şehrini panoramik olarak seyredeceğimiz Ordu Boztepe’ye çıkış Fotoğraf çekimi sonrası Fatsa, Ünye güzergahından Terme’ye varış. Öğle yemeği Terme Ulusoy Tesislerinde Meşhur Terme Pidesi şeklinde alıyoruz. Samsun’a hareket. Mustafa Kemal Atatürk ile 18 arkadaşını Samsun’ a getiren Millî Mücadele ve Kurtuluş Parkı içerisinde bulunan Bandırma Vapuru müzesini geziyor, Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Rölyeflerini, Tütün İskelesi ve Kurtuluş Yolu’nu görüyoruz. Samsun ile özdeşleşen Onur Anıtı (Atatürk Anıtı) fotoğraflayıp, Çorum Sungurlu, Kırıkkale güzergahından Ankara’ya varış. Gezimizin sonu

Önemli Notlar;

NOTLAR:

* Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
* Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsait lige göre belirlenecektir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini gizli tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.
* Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 15-25 kişi arası kayıtlarda lüks Midibüs 26-46 kişi arası kayıtlarda lüks otobüslerle sağlanır.

* Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

DOĞU KARADENİZ

Nakit/Tek Çekim

9 TAKSİT

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1300 TL

1375 TL

Üçüncü Kişi

1250 TL

*

Tek Kişi Farkı

400 TL

*

Çocuk (07-12 Yaş)              

 (İki Yetişkin Yanında)

1050 TL

*

00-06 Yaş Çocuk

 ( Araçta Koltuk Alınırsa   )

350 TL

*

Yorum yazılmamıştır.

29 EKİM RENKLERİN DANSI DOĞU KARADENİZ TURU
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Özel tur araçları ile seyahat
* Zilkale Palovit Şelalesi minibüs ücreti
* 3 gece YARIM PANSİYON konaklama

* 3 Kahvaltı3 akşam yemeği
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi

* İlk Gün Trabzon Kahvaltı

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Tüm öğle yemekleri ve Son gün akşam Yemeği

* Yurt Dışı çıkış harcı (15 TL)

*Ordu Teleferik ücreti

*Tüm Müze ve ören yeri girişleri

*Sümela Manastırı Minibüs Ücreti

Not: *

Genel Bilgileri

Özel eşyalarınızın dışında sizlere önerebileceğimiz malzemeler; Rahat yürüyüş ayakkabısı(yedeği), fotoğraf makinesi-kamera(piller, film), yağmurluk, rahat t-shirt ve eşofman, yayla gezilerimiz sırasında özel eşyalarınızı yanınızda bulundurabilmeniz için sırt çantası, şapka, güneş gözlüğü, akşamları sıcak tutabilecek kazak, hırka, polar vb

* Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

Müşteri
Hizmetleri

Aklınıza takılan her soruda bizi arayabilirsiniz.
0312 444 17 80
Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!
Bilgilerinizi güncellemek veya onayınızı geri almak için
info@saltur.com.tr'den veya 0312 425 13 33 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.