Yukarı Çık
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
 • Resim
Paylaş:

1. GÜN: ANKARA –SAMSUN - FATSA

Sabah saat 07.30’da Tunus Cad. No.14’te buluşma ve Amasya’ya hareket. Kırıkkale-Sungurlu-Çorum-Mecitözü güzergâhından Amasya’ya varış ve öğle yemeği. Yapacağımız şehir turumuzda, 22 Haziran 1919 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile birlikte Cumhuriyet'in ilk yazılı belgesi olan Amasya Tamimini kaleme aldığı, 12 Haziran 1919 tarihinde Ulu Önder ve silah arkadaşlarının Amasya’ya geliş anı ve Amasya ileri gelenlerince karşılanmalarının 12 Balmumu heykelle canlandırıldığı Saraydüzü Kışla Binası, Milli Mücadele Müzesi ve Kongre Merkezini geziyoruz. Ardından Öğle yemeği Amasya Grand Pasha Restoran (TOYGA ÇORBASI- ET KAVURMA-ORTAYA BAKLA DOLMA-SALATA-MEYVE –MEŞRUBAT-SU –ÇAY ) belirtildiği şekilde alıyoruz.  Ferhat Su Kanalı, Harşena Dağı eteklerinde Yeşilırmak kıyısı boyunca, inci gerdanlık gibi dizili Yalı Boyu Evleri. Harşena Dağı (Amasya Kalesi)Kral Kaya mezarları (panoramik) görüldükten sonra, örnek bir Amasya Yalıboyu Evi olan Hazeranlar Konağı,11 ayrı medeniyete ait arkeolojik, etnografik, sikke, mühür, el yazması Hitit Dönemi Fırtına Tanrısı Teşup Heykeli ve İlhanlı dönemi mumyaları ile öne çıkan yaklaşık yirmidört bin civarında eseri ile bölgenin en modern ve en zengin müzesi Amasya Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, II. Beyazıt Camii ve Külliyesi görüldükten sonra; Havza, Samsun, Ünye güzergahı ile Fatsa’ya varış. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

2. GÜN: FATSA-ORDU-GİRESUN-TİREBOLU-GÖRELE- KARACA MAĞARASI-ZİGANA DAĞI

Kahvaltı sonrası ülkemizin en uzun tüneli olan Ordu Nefise Arçelik (3820 m) geçerek Ordu, Giresun güzergahından Tirebolu’ya Çay Fabrikasına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Çayın bahçeden bardağa kadar olan yolculuğunu öğreneceğimiz meşhur Tirebolu 42 Çay Fabrikasını gezmeye başlıyoruz. Çay ve Fındık tanıtımlarından sonra ikram edilen çaylarımızı yudumluyor kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Görele’ye varış. Görele Kemençe Müzesinin görülmesi ve yöre müziği ve Kemence hakkında bilgi alarak horona giriş yapıyoruz. Akcaabat’a varış. Nihat Usta’da alacağımız Öğle yemeğimizin ardından (Meşhur Akcaabat Köfte-Piyaz-Ayran-Tatlı) Gümüşhane ili Torul ilçesi Cebeli Köyü sınırları içinde kalan denizden 1550 m yükseklikteki Karaca Mağarası’na gidiş. Oluşum zenginliği yönünden dünya sıralamasında ikinci, Türkiye sıralamasında ilk sırada yer alan doğa harikası Karaca Mağarası gezisi sonrası yöreye Has pestil ve köme alışverişi ardından müthiş manzaralar eşliğinde birçok türkü ve şiire konu olmuş Doğu Anadolu Bölgesini Karadeniz’e bağlayan Zigana Geçidi ve dağını görerek Zigana zirveye ulaşıyoruz. Zigana tüneli ve zirvenin fotoğraflanması sonrası arzu eden misafirlerimiz meşhur Hamsiköy Sütlacını tadabilirler. Zigana Dağında bulunan Otelimize yerleşme akşam yemeği ve geceleme.

3. GÜN: ZİGANA-SÜRMENE-RİZE- AYDER YAYLASI-FIRTINA VADİSİ-ÇİNCİVA KÖYÜ-ZİLKALE-PALOVİT ŞELALE- AYDER YAYLA

Kahvaltı sonrası Hamsiköy’e hareket. Köy içinde yapacağımız keyifli bir yürüyüşle enfes manzarayı fotoğraflayarak köy merkezine geliyor ve otobüsümüze binerek Maçka, Trabzon, Araklı güzergahından Sürmene’ye ulaşıyoruz. Meşhur Sürmene bıçaklarının satıldığı Kumbasar bıçak fabrikası teşhir noktasında Sürmene bıçakları hakkında bilgi alıyoruz ve arzu eden misafirlerimiz alışveriş yapabiliyor. Çamlıhemşin’e hareket. Rize, Pazar, Ardeşen güzergahından WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) tarafından Avrupa’da acil korunması gereken 100 ormandan biri olarak ilan edilmiş olan Fırtına Vadisine giriş. Yöreye has taş kemer köprülerin en güzel örneği olan Timisvat Taş Kemer Köprüsü’nün görülmesi ve fotoğraf çekimi. Fırtına Deresi kenarında bulunan Osmanlı alabalık tesislerinde öğle yemeği.(Alabalık-Mısır ekmeği-Salata-Muhlama-Laz Böreği-Çay-Su )  Bizi bekleyen minibüslerle Fırtına Vadisinin iç kısımlarını takip ederek 17-18 yy yöre ahşap ev mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz Çamlıhemşin Konaklar Mahallesinin panoramik olarak görülmesi ve Fırtına Vadisi ve deresini takip ederek, Çinçiva’yı (Şenyuva Köyü) görüyoruz. Fotoğraf çekimi ardından Denizden 750 metre Fırtına deresinden 100m yükseklikte  Fırtına Vadisine hakim bir tepenin üzerinde bulunan yol ve vadiden geçen kervanların güvenliği amacıyla Kommenos dönemine ait Karakol Kale olarak inşaa edilen muhteşem Zilkale’nin görülmesi ve fotoğraf çekimi sonrası Fırtına Deresi’nin önemli kollarından Palovit Deresi üzerinde 27 m. yükseklikten akan Palovit Şelalesinin görülmesi ve fotoğraf çekimi ardından Çamlıhemşin’e dönüş. Otobüsümüz ile buluşma. Ayder’e hareket. Kaçkar Dağları eteğinde denizden 1350 m yükseklikte bulunan meşhur Ayder Yaylasına varış. Gelintülü Şelalesi, Ayder Şelalesi, Kalegon’un (Galegon) görülmesi ve keyifli bir yürüyüş sonrası otelimize yerleşme. Kaplıcaya girmek, yürüyüş yapmak ve fotoğraf çekmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme.

 

4. GÜN: AYDER- ÇAĞLAYAN KÖY-SARP SINIR KAPISI – BATUM – HOPA

Kahvaltı sonrası Fındıklı Çağlayanköy’e hareket. Yöre ev mimarisin ve Ahşap Nayla’ların (Serender) en güzel örnekleri ile Organik tarım yapılan Çay, Fındık ve Kivi’yi yakından görerek tanıyacağımız Çağlayanköy gezisi Sarp Sınır Kapısına Hareket. Gerekli gümrük işlemleri sonrası Ganio, Ahalsopeli, Çoruh nehri ve Köprüsünü görerek 14 Km’lik bir yolculuk yapıyoruz. Öğle yemeğimizi Riviera Restoranda alıyoruz (Gürcü Mutfağından örnekler) Batum şehir  Orta Cami, Türk Mahallesi, Avrupa Meydanı, Piazza Meydanı, Alfabe Kulesi, Ali Nino Heykeli ve Batum Bulvarında dinlenme Parlemonta Binası ve Başkanlık Sarayının bulunduğu meydanda fotoğraf çekimi ve serbest zaman sonrası Sarp Sınır Kapısına hareket. Gerekli gümrük işlemleri ardından Hopa’ya hareket. Otele yerleşme akşam yemeği ve geceleme.

 

5. GÜN: HOPA-UZUNGÖL-LUSTRA-GARASTEL YAYLALARI-TRABZON

Kahvaltı sonrası Rize’ye hareket. Rize’ye özgü Rize Bezi (Feretiko) dokuma atölyelerinin görülmesi ve alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası Rize, Of, Çaykara güzergâhından denizden 1090 metre yükseklikte bulunan çam ormanları ile çevrili Haldizen Deresi’nin önünün bir heyelan sonucu kapanmasıyla oluşan Uzungöl’e (Şerah)varış. Güzergâhımız üzerinde bulunan Yöre ahşap köprü mimarisinin en güzel örneği olan Kiremitli Köprü’nün (Hapşiyaş)görülmesi. Uzungöl’e varış.Bizi bekleyen minibüslerle Kuşbakışı Uzungöl’ü göreceğimiz Lustra, Garastel Yayla turu Muhteşem manzaralar eşliğinde fotoğraf çekimi ve Yayla evlerinin görülmesi. Yayla yolunda yapacağımız keyifli yürüyüşlerle Uzungöl’e dönüş.Öğle yemeği sonrası Uzungöl etrafında yürüyüş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman yöresel ürünlerin ve hediyelik eşyaların satıldığı dükkânlarda alışveriş imkânı belirtilen saatte toplanma Trabzon’a hareket. Kommenos Kralı I.Manuel tarafından 1250-1260 yılları arasında yaptırılan geç Bizans kiliselerinin en güzel örneklerinden biri olan Ayasofya Camii(Kilisesi)  müzesinin gezilmesi sonrası Trabzon yöresine has gümüş Kazaziye ve telkari işlerinin yapımı ile bilgileneceğimiz ve en güzel örneklerini göreceğimiz gümüş mağazası gezisi ve alışverişi. Aracımız ile yapacağımız Trabzon Şehir turu esnasında panoramik olarak göreceğimiz Trabzon Kalesi (Aşağı, Orta ve Yukarı Hisar), Zağnos Paşa Köprüsü ve Vadisi, Gülbahar Hatun Camii ve Türbesi, Boztepe manzarası eşliğinde Ulu Önder Atatürk’ ün Trabzon ziyaretinde konuk olduğu Trabzon’a hakim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer alan 18-19. yy Avrupa mimarisinin güzel bir örneği olan Trabzonlu Rum Armatör ve iş adamı Kostantin Kabayanidis tarafından 1890-1902 yılında yazlık ev olarak yaptırılan Atatürk Köşkü gezilecektir. Sonrasında otele hareket ediyoruz. Odalara yerleşme Akşam yemeği ve geceleme.

 

6. GÜN: TRABZON- GİRESUN-GİRESUN ADASI-ORDU- SAMSUN

Kahvaltı sonrası Giresun’a hareket ediyoruz. Saat 10.00’da Giresun limanından bineceğimiz Tekne ile Karadeniz’in insan yaşamına elverişli tek adası ve mitolojide Argonatlı savaşcıların Kolhis ülkesine yaptıkları yolculukta Aretias olarak geçen Giresun Adasına hareket. Ada gezimiz sonrası Giresun Kalesi’nden Panoramik olarak Giresun Adası, Zeytinlik Mahallesi ve Gedikkaya’nın fotoğraflanması Topal Osman Ağa Anıt mezarının görülmesi ve aracımızla yapacağımız Panoramik Giresun şehir turu ardından Öğle yemeğimizi Ayvasıl Liman Restoran’da alıyoruz.(Meşhur Karadeniz Pidesi-Salata-Meşrubat-Meyve) Ordu’ya hareket. Denizden 460 m yükseklikteki Ordu şehrini panoramik olarak seyredeceğimiz Ordu Boztepe’ye Teleferik ile çıkış Boztepe ‘den Ordu seyri ve fotoğraf çekimi sonrası Samsun’a hareket. Samsun şehir turu Mustafa Kemal Atatürk ile 18 arkadaşını Samsun’ a getiren Milli Mücadele ve Kurtuluş Parkı içerisinde bulunan Bandırma Vapuru, 7’li heykel grubu, Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Rölyeflerinin görülmesi sonrası Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının Temsili olarak Samsun’a ayak bastıkları nokta olan Tütün İskelesi ve Kurtuluş yolunun görülmesi. Samsun ile özdeşlenen Atatürk Parkı içinde bulunan ve 1928 yılında Avusturyalı ünlü heykeltraş Heinrich Krippel tarafından Viyana’da yapımına başlanan ve 29 Ekim 1931 tarihinde açılışı yapılan Onur Anıtı (Atatürk Anıtının ) görülmesi. Otelimize yerleşme akşam yemeği ve geceleme.

 

7. GÜN: SAMSUN-SİNOP-KASTAMONU-ANKARA

Kahvaltı sonrası Bafra, Alaçam, Gerze güzergâhından Sinop’a varış. Hamsilos Fiyordu ve Akliman gezileri ve fotoğraf çekimi, Sinop şehir merkezine hareket. Sinop şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sinop Cezaevi, Sinop Kalesi burçlarından Sinop seyri ve fotoğraf çekimi Sinop’a has maket tekne ve kotra alışverişi. Öğle yemeğimizin ardından Boyabat, Hanönü, Taşköprü güzergâhından Kastamonu’ya varış. Nasrullah Camii, Münire Medresesi El Sanatları Merkezi, Şerife Bacı Anıtının görülmesi. Ankara’ya hareket. Kastamonu, Ilgaz, Çankırı güzergâhından Ankara’ya varış. Gezimizin sonu…

OTELLERİMİZ

HOPA
PERONTİ HOTEL 4*
SAMSUN
SERRA HOTEL 5*   
AYDER
ZAFRAN BUTİK HOTEL
FATSA
YALÇIN HOTEL 5*
TRABZON
AKYÜZ ROOMİNG HOUSE BUTİK
ZİGANA
ZİTAŞ ZİGANA YAYLA TATİL KÖYÜ / İVME HOTEL

Genel Bilgileri

Özel eşyalarınızın dışında sizlere önerebileceğimiz malzemeler; Rahat yürüyüş ayakkabısı(yedeği), fotoğraf makinesi-kamera(piller), yağmurluk, rahat t-shirt ve eşofman, yayla gezilerimiz sırasında özel eşyalarınızı yanınızda bulundurabilmeniz için sırt çantası, şapka, güneş gözlüğü, akşamları sıcak tutabilecek kazak, hırka, polar vb.

BATUM (GÜRCİSTAN) ÇIKIŞLARINDA FOTOĞRAFLI VE TC KİMLİK NUMARASI OLAN NÜFUS CÜZDANI veya PASAPORT İLE GİRİŞ VE ÇIKIŞ YAPILMAKTADIR. ANNE ve BABASI YANINDA BULUNMAYAN 18 YAŞINDAN KÜÇÜK OLAN KATILIMCILAR İÇİN ANNE ve BABADAN NOTER TASTİKLİ MUVAFAKATNAME ALINMASI GEREKMEKTEDİR.

* Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

* Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

* Gürcistan’ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. İlaç bulunduran kişiye hemen yasal işleme başlıyor.

* Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden SALTUR  sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerdeFotoğraf talep etmektedir.

 ( Fotoğraf olması zorunludur.)

*KKTC vatandaşlarının Türkiye'ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleriyle girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye'ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye'ye dönebilmek için Çoklu

( multiple ) vize almış olmaları gerekir.

* Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

 

NOTLAR:

* Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
* Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda  tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsaitliğe göre belirlenecektir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini gizli tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.
* Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 15-25 kişi arası kayıtlarda lux Midibus 26-46 kişi arası kayıtlarda lux otobüslerle sağlanır.

 

 


* Özel tur araçları ile seyahat
* Araç içi ikramlar
* 6 gece TAM PANSİYON konaklama(Kahvaltılar (6)) öğle ve akşam (6) yemekleri)
* Zilkale Palovit Şelalesi minibüs ücreti
* Lustra –Garastel Yaylaları Minibüs ücreti
* Ordu Teleferik ücreti
* Tüm Müze ve ören yeri girişleri
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi
* Batum Botanik Parkı giriş
* Karaca Mağarası giriş ücreti

 


* Son gün öğle ve akşam yemeği

* Yurt Dışı çıkış harcı (15 TL)

* Belirtilenlerin dışındaki tüm alkollü ve alkolsüz içecekler ve kişisel harcamalar.

21.05.2017 Pazar - 27.05.2017 Cumartesi
İki Kişilik Odada Kişi Başı 1390TL
Üçüncü Kişi 1540TL
Tek Kişi Farkı 500TL

0-6 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:450TL
7-12 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:1190TL

28.05.2017 Pazar - 03.06.2017 Cumartesi
İki Kişilik Odada Kişi Başı 1390TL
Üçüncü Kişi 1540TL
Tek Kişi Farkı 500TL

0-6 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:450TL
7-12 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:1190TL

25.06.2017 Pazar - 01.07.2017 Cumartesi
İki Kişilik Odada Kişi Başı 1390TL
Üçüncü Kişi 1540TL
Tek Kişi Farkı 500TL

0-6 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:450TL
7-12 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:1190TL

02.07.2017 Pazar - 08.07.2017 Cumartesi
İki Kişilik Odada Kişi Başı 1390TL
Üçüncü Kişi 1540TL
Tek Kişi Farkı 500TL

0-6 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:450TL
7-12 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:1190TL

09.07.2017 Pazar - 15.07.2017 Cumartesi
İki Kişilik Odada Kişi Başı 1390TL
Üçüncü Kişi 1540TL
Tek Kişi Farkı 500TL

0-6 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:450TL
7-12 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:1190TL

16.07.2017 Pazar - 22.07.2017 Cumartesi
İki Kişilik Odada Kişi Başı 1390TL
Üçüncü Kişi 1540TL
Tek Kişi Farkı 500TL

0-6 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:450TL
7-12 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:1190TL

23.07.2017 Pazar - 29.07.2017 Cumartesi
İki Kişilik Odada Kişi Başı 1390TL
Üçüncü Kişi 1540TL
Tek Kişi Farkı 500TL

0-6 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:450TL
7-12 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:1190TL

30.07.2017 Pazar - 05.08.2017 Cumartesi
İki Kişilik Odada Kişi Başı 1390TL
Üçüncü Kişi 1540TL
Tek Kişi Farkı 500TL

0-6 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:450TL
7-12 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:1190TL

06.08.2017 Pazar - 12.08.2017 Cumartesi
İki Kişilik Odada Kişi Başı 1390TL
Üçüncü Kişi 1540TL
Tek Kişi Farkı 500TL

0-6 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:450TL
7-12 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:1190TL

13.08.2017 Pazar - 19.08.2017 Cumartesi
İki Kişilik Odada Kişi Başı 1390TL
Üçüncü Kişi 1540TL
Tek Kişi Farkı 500TL

0-6 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:450TL
7-12 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:1190TL

20.08.2017 Pazar - 26.08.2017 Cumartesi
İki Kişilik Odada Kişi Başı 1390TL
Üçüncü Kişi 1540TL
Tek Kişi Farkı 500TL

0-6 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:450TL
7-12 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:1190TL

27.08.2017 Pazar - 02.09.2017 Cumartesi
İki Kişilik Odada Kişi Başı 1390TL
Üçüncü Kişi 1540TL
Tek Kişi Farkı 500TL

0-6 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:450TL
7-12 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:1190TL

03.09.2017 Pazar - 09.09.2017 Cumartesi
İki Kişilik Odada Kişi Başı 1390TL
Üçüncü Kişi 1540TL
Tek Kişi Farkı 500TL

0-6 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:450TL
7-12 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:1190TL

10.09.2017 Pazar - 16.09.2017 Cumartesi
İki Kişilik Odada Kişi Başı 1390TL
Üçüncü Kişi 1540TL
Tek Kişi Farkı 500TL

0-6 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:450TL
7-12 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:1190TL

17.09.2017 Pazar - 23.09.2017 Cumartesi
İki Kişilik Odada Kişi Başı 1390TL
Üçüncü Kişi 1540TL
Tek Kişi Farkı 500TL

0-6 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:450TL
7-12 Yaş Arası Çocuk Fiyatı:1190TL

Ziyaretci Yorumları


Bu Tur İçin Hiç Yorum Yapılmamış.İlk Yorum Yapan Siz Olun..

Yorum Eklemek İstermisiniz ?

Adınız Soyadınız:
Telefonunuz:
Emailiniz:
Puanınız:

Yorum Başlık:

Güvenlik Kodu:
Düşünceleriniz:

Max 1000 Karekter Girebilirsiniz.BENZER TURLAR